Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
O toj temi se već pisalo na forumu no eto ... ljudi dajte malo koristite tu tražilicu foruma ako ne pali na prvu riječ koju tražite pa probajte neku drugu varijantu ;)

ja obično kad presađujem pustim malo da se zemlja posuši , uzmeš teglu i lagano ju zajedno sa biljkom okreneš naglavačke (napomena : ako je tegla već neka ogromna obavezno uz nečiju pomoć) i kad si ju okrenuo u viseći položaj malo tu plastiku stisnem svuda okolo znači da zemlja odljepi od plastike a pogotovo radiš pritisak odozdo znači di su ti drenažne rupice i da vidiš samo ispadne iz tegle :). možda se malo i odlomi zemlje no korjen moraš paziti da se ne odlomi sa komadom zemlje . Tegla u koju ju seliš mora biti već recimo napola puna sa substratom napraviš u sredini rupu znači guraš višak zemlje sa strane i kad si napravio mjesta za njezin korjen i supstrat koji dolazi sa njom onda ju lagano položiš u novu teglu i u rupu odnosno mjesto koje si napravio i tada stavljaš još zemlje okolo nje i popunjavaš ostatak tegle željenim supstratom. Što se tiče drenaže obavezno ju napravi dole par rupica ako nema tegla i dobro je staviti malo na dno glinenih kuglica to bar ja radim tako . Ako još nešto nije jasno pitaj samo biraj sekcije .

Što se tiče oštećivanja korjena to je definitivno stres koji si joj priuštio no vrijeme će pokazati svoje , bitno je i koliko si ga otkinuo . U principu ako nisi otkinuo ovih par glavnih žila korjena mislim da bi trebalo biti ok .
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
evo ovako jedno pitanje na koje nisam nasao odgovor nigdje na netu niti je bilo tko koga sam pitao znao...pa mozda zna netko od vas, nadam se :)
evo ovako ako je bilo tko gledao ''I Grow Chronic'', vidjeo je da lik koji sve objasnjava ne sadi nista u zemlju nego u nesta sto izgleda popun neke spuzve.
pa me zanima sto je to uopce, i gdje bi toga trebalo bit za kupit...?
hvala
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
evo ovako jedno pitanje na koje nisam nasao odgovor nigdje na netu niti je bilo tko koga sam pitao znao...pa mozda zna netko od vas, nadam se :)
evo ovako ako je bilo tko gledao ''I Grow Chronic'', vidjeo je da lik koji sve objasnjava ne sadi nista u zemlju nego u nesta sto izgleda popun neke spuzve.
pa me zanima sto je to uopce, i gdje bi toga trebalo bit za kupit...?
hvala

To je Hydro uzgoj. Potrazi na search ima nesto malo na forumu o tome. Inace zaboravi na to osim ako nema par godina grow iskustva.
 
17.07.2007
1
0
0
34
voZdra, pre svega trazio sam neke informacije o lowryder-u, ali nazalost posto mi je komp prso morao sam da batalim pretragu . . . Zato bih zamolio nekog da mi da neke detaljnije informacije o lowryder-u , naravno ako je voljan . . . e sada frka mi je neznam da li je low za unutrasnje ili spoljasnje uzgajanje i kada se sadi posto bih zeleo da napravim jednu plantazicu . . . pa ako neko ima korisne informacije neka odgovori . . .

Unapred Hvala ! ! ! !

P.S.:Don't Drink And Drive Take Joint Fly
 
10.07.2007
44
2
0
37
E drugari da li znate gde u bg-u mogu da kupim milar foliju i ph trake??? Trazio sam po raznim akvaristickim radnjama i poljoprivrednim apotekama ali bezuspesno!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ph trake češ nači najlakse u nekoj trgovini za laboratorjisku opremu
mailer foiliju češ teže nači-za početak če ti bela mat folija sasvim dobro doči
sretno
 
23.07.2007
1
0
0
39
Molim, ako tko ima iskustva oko narucivanja sjemenki White Widow da mi pomogne. zanima me kolika je sigurnost narucivanja i kako to prolazi u Hrvatskoj s obzirom da je sve skupa ilegalno, odnosno da li postoji mogucnost zapljene, policijske prijave itd. Unaprijed se zahvaljujem!
 
09.07.2007
7
0
0
45
Pozdrav,

zanima me koliki je srednji prinos biljke (indoor), ako se radi kako treba. Svi kazu ovisi i nitko ne daje konkretni podatak. Što znači "sea of green", tj. zanima me npr. na nirvani kazu za sjeme da daje 500g na 1 metar sea of green. Koliko je to biljki?
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
eo jedno pitanje u vezi vrucine ove...
biljke su mi stare 2 i pol tjedna i htio bi ih prebaciti van...
ali se bojim da mi ovo sunce nebi spalilo biljke jel kod mene u slavoniji je bas strava na direktnom suncu...kisa nije padala bas jako jako dugo i nemos stajat vise od 5 min na suncu...tak da kontam da bi se bilje spalile na suncu...znam da je u prirodni njima inace tako ali ovo stvarno nije normalno...neku preporuku bi zelio dal da ih ostavim unutra ili da ih mogu prebacit van ?
hvala
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
@ kokac... daj si malo truda i pročitaj forum... sve već piše i to baš u ovoj temi!

@ grimper... isto kao i kokac... čitaj starije teme, koristi tražilicu! Urod ti ovisi o uvjetima... ovih 500g se može dobiti samo u idealnim uvjetima...

@ strojar... karbonski filter je protiv smrada... žarulja koja tebi treba je C10-2... naravno i sve to već piše na forumu!

@ makaveli... možeš ih staviti van, meni je temp u boxu znala doći i do 40°C... biljke su još žive... a vani sigurno nije tolika temperatura. Prije bi ih mogao zeznuti vjetar jer nisu navikle i nisu dovoljno jake... možda bi bilo pametno da ih podupreš nekim štapom.
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
prije par dana sam pitao oce mi izgorit biljke vani...
dobro je gens meni rekao da nece...ali ja nisam racunao na to da je on rekao do +40 da nece izgoriti...i jednu sam presadio jednu nisam...sva sreca...ova vani mi izgori potpuno...
vec su mi 2 u zadnjih mjesec dana osle zbog vrucine...
ipak je najnolji indoor uzgoj...(naravno ak nemas 2 hektara da sam pobacas i sta nikne nikne eheehehhe)
 
09.07.2007
7
0
0
45
Vidio sam da je SLO-ERA spomenuo c3 foliju pa me zanima kaj je to i kako funkcionira, te koliko su potrebne?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
C3 anti heat detection foil odbija vise manje sve valove-pa onda i infracrvena,toplotna kamera,...:zasad je to dosta skupo-to je da budu nasi prijatelji cuvari zakona-mirniji.....
 
09.07.2007
7
0
0
45
A koliko cesto murija provjerava toplinu i kolika je toplina to da skuze da imas nesto. Koliko skupo je to po m2?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Grimper "murija" te nece nikad skuzit po toplini samo to znaj.............

Pogotovo ne u nasim krajevima !
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma te folije najčešče služe komercijalnim uzgjivačima -sumnjam da če bas radi jedne lampe nadletati helikopter...

svakako ko želi može instalirati zastitnu foliju.Ne znam tačno cenu ali je dosta skupa-potražite po netu malo-večinom se to uvozi iz Kine pa preprodaje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.