Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
E Fakeru, postaj code-ove one koji su Thumbnails for Forums. Pocetak coda ide ...
Tako ces dobiti odmah thumbs slike ovdje na forumu.
Btw> Extra klasicni box. Ok, visina ne mora biti tolika, ali to nije problem :)
i biljcice su krenule fino, samo (mozda je do slike, ali čini mi se da je zemlja kod nekih malo više suha, i kod druge se vidi da si je ne davno zalio....
Zemlja bi UVIJEK trebala biti vlazna i povrsina. Uzmi neki štap, ili veći exer. Pa pročačkaj malo zemlju, da se nije ono "zabetonirala" tako ćeš svakako dati više protoka vazduha korjenu, samo pazi oko nje, nemoj duboko, jer korjen ćeš sjebati...
Ja sam svoje znao tri puta "okopati" fino u vegetaciji...
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
moze li mi tko reci dali je ovo ''jaje'' od onog malog pauka (cini mi se da se zove trichom)... vec sam nasao par takvih kuglica i na drugim listovima , a i te male paukove na doljnoj strani ...
4zy0ni8.jpg
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Faker je napisao(la):

A u brate pa nevalja ti to tu!
Lampa ti nema senik-Rasipas svetlo gore prema vrhu boxa!
Napravi to od lima ima tu po forumu nacin za homMade!
Biljke su ti otisle u vis i ostale su im tanke stabljike- daleko su od lampe! ili su bile!
Spusti to na bar 50 60cm!Ako temp. nije velika! Cini mi se da nisu bas tako male da bi morao ici vislje od 60!
obavezno napravi taj senik za lampu i okaci ga na neka dva tanaka lsnca i onda ga spustas i dizes kako oces!
Nevidim ventilatore za mesanje vazduha, a ako ti je ono u vrhu boksa ventilacija a pritom ti je temperatura ok onda nista nediraj! mada ako ti je 400w bices blizu 30*C!
 
04.09.2007
2
0
0
37
Dobar dan :)

Ovako ja sam totalni pocetnik u uzgajanju,e sad dosta sam citao i posto sam student i iznajmljujem stan, hocu malo to da iskoristim :icon_lol:
Resio sam da probam da uzgajam dve-tri biljcice za pocetak...pa me interesuje koje seme vi preporucujete,znaci neku vrstu sto je dosta izdrzljiva i koja je pogodna za pocetnike,ako ima uopste tako nesto.
pozzz
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
milvuc je napisao(la):
Dobar dan :)

Ovako ja sam totalni pocetnik u uzgajanju,e sad dosta sam citao i posto sam student i iznajmljujem stan, hocu malo to da iskoristim :icon_lol:
Resio sam da probam da uzgajam dve-tri biljcice za pocetak...pa me interesuje koje seme vi preporucujete,znaci neku vrstu sto je dosta izdrzljiva i koja je pogodna za pocetnike,ako ima uopste tako nesto.
pozzz

evo , sve imas na ovoj stranici pa ti odaberi . . . http://www.vutra.org/indoor.php
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Doktor je napisao(la):
A u brate pa nevalja ti to tu!
Lampa ti nema senik-Rasipas svetlo gore prema vrhu boxa!
Napravi to od lima ima tu po forumu nacin za homMade!
Biljke su ti otisle u vis i ostale su im tanke stabljike- daleko su od lampe! ili su bile!
Spusti to na bar 50 60cm!Ako temp. nije velika! Cini mi se da nisu bas tako male da bi morao ici vislje od 60!
obavezno napravi taj senik za lampu i okaci ga na neka dva tanaka lsnca i onda ga spustas i dizes kako oces!
Nevidim ventilatore za mesanje vazduha, a ako ti je ono u vrhu boksa ventilacija a pritom ti je temperatura ok onda nista nediraj! mada ako ti je 400w bices blizu 30*C!

Mozda lik je samo ono "pripremio"... nije valjda mislio odmah u to staviti i uzgajati??? Naravno tu ima još posla. Ja sam mislio samo ono uokvirno.
Ima tu jos da se uradi naravno, iii visina ne mora tolika da bude, je vidim da duzina i sirina nije nesto velika.

Poozzz
 

Faker

Banned
Banovan
10.07.2007
16
0
0
42
Bezze_Sa je napisao(la):
Mozda lik je samo ono "pripremio"... nije valjda mislio odmah u to staviti i uzgajati??? Naravno tu ima još posla. Ja sam mislio samo ono uokvirno.
Ima tu jos da se uradi naravno, iii visina ne mora tolika da bude, je vidim da duzina i sirina nije nesto velika.

Poozzz
kako to mislis samo pripremio???
ok reci sta ne valja...
u tom boksu su biljke od pocetka, prvo sam stavio neonku svega nekoliko cm iznad biljki,
a pre oko 10 ak dana sam stavio hps, udaljena je od biljki izmedju 50 i 60 cm.
od 60 nije vise, merio sam! temperatura je 25 stepeni.
mislim da biljke nisu pretanke, ne krive se a i nakon drugog para listova nisu bas rasle... samo rastu novi listovi a i stabljika je puno deblja no sto je bila...
sa strane su ventilatori, po tri sa svake strane, donji ubacuju vazduh, a gornji izbacuju.
ok, gledacu sto pre da stavim senik na lampu...

cekam dalje kritike... pozz :sun2:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Faker je napisao(la):
kako to mislis samo pripremio???
ok reci sta ne valja...
u tom boksu su biljke od pocetka, prvo sam stavio neonku svega nekoliko cm iznad biljki,
a pre oko 10 ak dana sam stavio hps, udaljena je od biljki izmedju 50 i 60 cm.
od 60 nije vise, merio sam! temperatura je 25 stepeni.
mislim da biljke nisu pretanke, ne krive se a i nakon drugog para listova nisu bas rasle... samo rastu novi listovi a i stabljika je puno deblja no sto je bila...
sa strane su ventilatori, po tri sa svake strane, donji ubacuju vazduh, a gornji izbacuju.
ok, gledacu sto pre da stavim senik na lampu...

cekam dalje kritike... pozz :sun2:
Ok, vidi... kao prvo lampa (svjetlost) gubis pravo puno svjetlosti, što bi biljke mogle iskoristiti. Napravi neki reflektor od npr: lima, i ispod pričvrsti grlo, da stoji vodoravno, tako ces dobiti da svjetlost od lampe ide prema dole (a ne da se rasprsi po box-u).
Onda, na zidove staviti alu foliju, da reflektuje svjetlost svugdje.
Ja konto to box se pravi, tj. u toku pravljenja....
Lampu spusti nekih 60tak cm, ventilator-a nema pa ne znam kako mislis da regulises temp unutra??? Mozes sa otvorenim vratima, ali u svakom slucaju potreban ti je neki (pa i onaj stolni) vent. Te rupe gore, su premale (barem mi se čini tako, ne znam - opet ovako na slici mi se cini male.) Ti uglavnom to sve postavi, alu folija je neophodna (ubrzace rast i razvijanje same biljke). Ovako ces ih mrcvariti iako imaju dobru opremu (da tako kazem...) jer za njih je HPS - TITO....
Stavi neki termometar, i gledaj da ti je u box-u (dok radi lampa naravno) dole pri dnu oko 20-22 dok pri vrhu oko 30 (32 plafon) inače ce ti se poceti prziti listovi....

Ali trenutno najbitnije i najhitnije je da na lampu stavis neki lim, tj. reflektor da napravis od lima ili nekog refl. materijala i da postavis vodoravno kako bi sto jace svjetlo "udaralo" po biljkama.
Spusti dole lampu na nekih 50-60cm od vrha biljke (i kako rastu, tako je dizes, zato je to najbolje napraviti na lance i okaciti.
Onda oblijepi zidove alu-folijom, tako ces dobiti mnooogo vise svjetla, nego inace...

Evo, pogledaj kako je Doktor napravio za Majku...
Kad sve to odradis, i pocne raditi... prati temp. Imas na forumu dosta varijanti - caka kako dignuti vlagu ili spustiti temp u box-u....
Biljke ce ti se "preporoditi" poslije toga :)

Sretno & Pozz
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa ja vidim rastu biljcice na postolju pa reko gotov box! I bih u pravu!
Eto rece ti Haver sve!
Vlagu drzi oko 50 60 u vegetaciji!
Ako je temperatura 25 to ti je idealno!
Nije lose ni ta bela boja ako sam dobro video tako da i nemoras foliju
Mada na oko izgleda da ima vise svetla kada je fojija! Ja sam stavio i dole nebili se nesto svetla odbilo diraktno od pod i tako obezbadio vise svetla za donje grane tj listove!
Svidj mi se visina tvog boksa! lakse ces temperaturu odrzavati,samo racunaj koliko ce ti biljka rasti! Oduzmi za reflektor 60 cm za saksiju od 10L oduzmi min 30cm i dobices koliko ti biljka sme rasti!
Ako ti je boks 2m nesmeju ti ici preko 110cm!
Znaci ako je sativa na 50 60cm plafon bacaj na cvetanje jer sative rastu ko iz vode:icon_lol:
 

Faker

Banned
Banovan
10.07.2007
16
0
0
42
Pa hteo sam da stavim foliju ali nigde je nisam nasao, a i neko je napisao da je bolja bila boja nego neka naj obicnija kuhinjska ili kakva vec folija...
kako da merim vlagu i kako da se borim sa time??
a sto se tice ventilacije upute sam nasao na sajtu, 3 na pola visine boksa ubacuju vazduh a tri skroz gore ga izbacuju.
cini mi se da su moje biljke indica-sativa mix, a box je visok 2,5 metara (1x1sirina) ni to nisam ja izmislio, sve po uputama sa sajta...

nego kakav tacno lim da trazim i koje dimenzije??
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Faker je napisao(la):
Pa hteo sam da stavim foliju ali nigde je nisam nasao, a i neko je napisao da je bolja bila boja nego neka naj obicnija kuhinjska ili kakva vec folija...
Ja nesto ne vidjeh bjelu boju na zidovima, ali ako jeste onda i ne moras se zezati sa folijom... Moze sasvim dobro da ti i to bude, ali folija je jeftinija i manje zajebancije, nego da farba. (pa dok se osusi .... sjeb) Zato se raja vjerovatno najvise opredjeljuju za foliju, ima je svugdje (svaka prodavnica, granap itd itd...)
Faker je napisao(la):
kako da merim vlagu i kako da se borim sa time??
... sto se vlage tice, imas "spravica" koliko hoces, one samo koje mjere vlagu, ali i one koje mjere i temp. i vlagu. (Harera je uzeo extra stvar... posalji mu PM pa vidi)
Faker je napisao(la):
a sto se tice ventilacije upute sam nasao na sajtu, 3 na pola visine boksa ubacuju vazduh a tri skroz gore ga izbacuju.
Ok za rupe, ali ne kontam sto na pola visine, hladni zrak "pada" dole, a topli ide gore, da ti je manji box, ne bi bilo dobro, a ovako ne vjerujem da ces imati problema. Jer svakako ces otvarati ga, tako da ce se i "provjertriti". Jesi li racunao na jacinu ventilatora?. Nece ti to samo tako stajati. Mislim samo da ostavis rupe. Moras imati neki vent. da unutra odrzava odgovarajucu temp.
Samo mislim da zbog velicine box-a, neces imati velikih problema sa tim. Vidi pa stavi neki stolni vent. (manji) ali nemoj da ti "otpuse" biljke, nego ono lagano, da cirkulise vazduh unutra. Gore na tim rupama bi trebao ubaciti one vent. sa kucista (cooler 12v sa strane PC kucista sto dodje), njega staviti gore da izvlaci, a posto ima prostora, tj. velik box, mozes i onaj veci staviti unutra i okrenuti ga prema lampi, tako da sto manje smanji temp. lampe, jer je ona jedini izvor grijanja!!! Ali kao sto rekoh, dobro je pa si odmah, na pocetku napravio veliki box... Mnogi naprave na brzaka da sto prije stave biljke, i naravno 99% raje imaju manu, a to je da sto vise biljaka stave pod lampu.
Ok, dok su male pa se cini da moze, ali kasnijeeee :) hehehe, kad se razgranaju, onda skontaju gresku.... ali kasno Mujo .... :)

Faker je napisao(la):
nego kakav tacno lim da trazim i koje dimenzije??

Pa sto se tice dimenzija, ne znam tacno, ali odprilike da ga mozes saviti u polukrug, na jedan pocetak pricvrstis grlo, i lampa bude vertikalna. Tako da lim reflektuje svjetlost dole, prema biljkama. I na lim stavi kuke i neki tanji lanac. Nemoj da ti visi lampa samo na zicama!!!!. Na vrh boxa, stavis kuke, i na njih objesis lim (sa vec montiranom lampom) i onda mozes dizati i spustati lampu. Tj. kako biljke rastu, a sad bi trebala (lampa) biti na nekih 50/60cm od vrhova biljki. I kako raste, tako ti dizez lampu!!! :), iii jah' gledaj da lim bude reflektujuci, mislim nemoj neki u boji npr,: zeleni, crni itd itd.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Bull je napisao(la):
moze li mi tko reci dali je ovo ''jaje'' od onog malog pauka (cini mi se da se zove trichom)... vec sam nasao par takvih kuglica i na drugim listovima , a i te male paukove na doljnoj strani ...
4zy0ni8.jpg

stvarno ne vidim to ali najčešče ih odlaga na donjoj strani lista
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Ne znam sto je, jajasce od pauka nije, ono je skroz sitno, prozirno, i pauci ga pustaju ispod listova, ko sto ti kaze Era. Mogu ti samo reci da sam siguran da nije trichom :) Trichom je izraslina na listovima i cvijetu biljke koja sluzi da zastiti biljku od sunca (a nama da se napusimo THCa iz njega:))

Ovo su pauci i njihova jaja
ipm1025art18.jpg


Kontroliraj vlagu (pauci vole jako suho) i ako ih primjetis, dobro ih obrisi sa listova sa spuzvicom, i krpicom... Napast su, ako ne djelujes odmah... kasnije je uzalud...
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
e , ma ja sam pogledao danas to ... bilo ih je jos 3 ... to su ja mislim lisne usi ... to ima male nogice i hodalo je po listovima ... mislim da ima negdje slika od toga ... mislim da je ta ''us'' ... pozz :sun2:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Grow pocinje s dezinfekcijom prostora a u indooru je dosta lagano drzat sve pod kontrolom tako da to nebi trebo biti nikakav problem ako se zna sto se radi. Treba se cuvat i okolnih biljaka koje mogu prenjet stetocine....
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
to sto kaže doomer stoji ko pribijeno
druge biljke,domače životinje,stri kavci,dušeci... to su stajališta spider mita-tog pauka
vrlo sde tesko rešiti kad se razpasa.Dok je u vege fazi može se još rešiti a kasnije bogami teže...
opozorenje:
mnogo sredstva je izredno fotolabilno pa ih nikako ne upotrebljavati kad je sunce ili pak upaljena svetla-VEČ SAMO U ZATAMNJENJU!!!
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
Ja vec 2 tj svaki dan ocistim box , tj. uzmem mokru spuzvicu i mokru krpu
i sve lagano prebrisem ... ali nikako da ih se rijesim ...
a danas sam cijelu biljku (svaki list) prebrisao spuzvicom i krpom ...
nadam se da cu se toga rijesiti :eek:hno: ...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Dezinfekcija onda? Mislim umjesto samo vode, uzmi domestos ili sl. pa sa njim probaj, možda uspije....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.