Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.09.2007
26
0
0
31
aha,ali mislim da sam krivo pitanje postavio,mogu li onda nekako ograničit visinu biljke,jer ako lampa treba bit od biljke kojih 20cm to mi je po tvom ajmo reć 65+20 od lampe plus lampa je 15cm tako da to dodoje oko 100cm a to je nemoguce,probat cu nesto pa makar je siknuo na balkon(zatvoren i tamo da bude fina temperatura,a di se moze kupit hps od 250w u zagrebu
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Na tvoju srecu ili zalost morat ces procitat vodic uzgoja za pocetnike i prolistat neke teme opcenito a za opremu imas podforum zvan : oprema - tamo ti pise sve o opremi.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
ljubazni gospodin je napisao(la):
.......(zatvoren i tamo da bude fina temperatura,a di se moze kupit hps od 250w u zagrebu

Pretrazi malo forum... imas sve potrebne informacije... pogledaj podforume i naći ćeš.


Btw: 5 kaznenih
 
16.09.2007
4
0
0
42
onaj frajer iz sesveta kaj je pao prije 3 godine sa plantažom u kući di su mu našli 1000 stabljiki rekao mi je da je imao lampu na metru kvadratnom i od jedne lampe 450 g skanka na 15 biljki.skank je imao 14 posto thc-a.ne znam koje lampe i koji skank su bili, ali to mi se čimi pun k.... ploda?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
ljubazni gospodin je napisao(la):
aha,ali mislim da sam krivo pitanje postavio,mogu li onda nekako ograničit visinu biljke,jer ako lampa treba bit od biljke kojih 20cm to mi je po tvom ajmo reć 65+20 od lampe plus lampa je 15cm tako da to dodoje oko 100cm a to je nemoguce,probat cu nesto pa makar je siknuo na balkon(zatvoren i tamo da bude fina temperatura,a di se moze kupit hps od 250w u zagrebu

Druze nezaboravi i saksiju! Visina se meri od povrsine zemlje a saksija je jos + 15-30cm i vise!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
smokingens je napisao(la):
onaj frajer iz sesveta kaj je pao prije 3 godine sa plantažom u kući di su mu našli 1000 stabljiki rekao mi je da je imao lampu na metru kvadratnom i od jedne lampe 450 g skanka na 15 biljki.skank je imao 14 posto thc-a.ne znam koje lampe i koji skank su bili, ali to mi se čimi pun k.... ploda?

450g pod jednom lampom od 15 biljki?
Pa to je rekord 30g po biljci!
Sta je taj radio da mi je znati!?
450g pod jednom lampom? Tu mora da je 1000w palo! Pa tako 66 puta jer ako su mu nasli 1000 biljcica a 15 pod jednu lampu, To je puno lampi! Ako je i 400w onda je trosio 26Kw na sat tj 475Kw u vegetaciji dnevno!
Malo li je na ovu krizu?
Meni ovo zvuci nekako kao prica za malu decicu! Ili je on bio razmisljao kao malo dete!
Nije ni cudo sto je popio Mardelj!
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
kupasrece je napisao(la):
koje je naj krace vreme z\a uzgoj. ja sam cuo da postoji biljka koja se gaji 44 dana

to sto si ti pitao je vrsta top44 . ali njoj 44 dana traje
cvjetanje , a ne od sjemenke pa do ploda ... pozz :sun2:
 
09.08.2007
5
0
0
34
I jos jedno pitanje koliko cu ja moci u proseku moci skinuti headova sa te moje biljke...HVALA
 
09.08.2007
5
0
0
34
Jos nesto ja cu za vegetaciju koristiti MV sijalice i imam od 125 ali imam oko 10 pa koliko da stavim a kad ocu da mi pocne cvetanje stavicu hps i njih imam oko 10 pa koliko njih da stavim za cvetanje za 5 biljki...IZVINITE NA CIMANJU HVALA VAM PUNO...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
coma je napisao(la):
Jos nesto ja cu za vegetaciju koristiti MV sijalice i imam od 125 ali imam oko 10 pa koliko da stavim a kad ocu da mi pocne cvetanje stavicu hps i njih imam oko 10 pa koliko njih da stavim za cvetanje za 5 biljki...IZVINITE NA CIMANJU HVALA VAM PUNO...

Dobar si ti čim imaš 10 (valjda si konto na MH ne MV lampe), jes' siguran da imaš MH i HPS (nema veze što su od 125W?)
Najbolja caka: Biljkama svijetlo, isto kao nama pare. Pa ti vidi koliko ces im dati :), samo da to liči na nešto (mislim kad sve to "zgovnaš").
Za 5 biljki ispod 5kom. ja ne bih ni postavljao ništa (uokvirno), isto tako i za HPS (mislim da su isto jel od 125W?) samo zamjeni lampu, ništa više...

TIP1: Nemoj samo previše ih "zgurati", pa da kasnije nemaju mjesta dovoljno. Samo to pazi, a što se tiče svijetla, to ti je kao nama pare. Eh, sad koliko ti možeš ugraditi to ti vidi, višak ih neće ubiti :)
Sretno i pozz
 

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
zna li neko da li bi biljka pocela da luci vise kristala (smole ) kada bi je par dana pre vadjenja iz zemlje samo polomio kod korena (da ostane samo povredjena ) i da se poveca ili smanji temperatura u box u ?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
moralno_nedonosce je napisao(la):
zna li neko da li bi biljka pocela da luci vise kristala (smole ) kada bi je par dana pre vadjenja iz zemlje samo polomio kod korena (da ostane samo povredjena ) i da se poveca ili smanji temperatura u box u ?

Sto bi to radio? Cuo sam i ja neke fore sa lomljenjem stabla ali mislim da je to za vanjski uzgoj jer joj tako pravis stres a stresom izazivas vece lucenje kristala!

Ali za indor ti je dovoljan stres sto je bacis 48 sati u potpunu tamu i zdravo djaci nema vise! Oberes i fejront! To se pokazalo kao dobra stara praksa za vise kristala!:icon_lol:
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
56
ovo je moj prvi post na forumu pa najprije pozdrav svima.

pocinjem svoj prvi indoor grow u boksu dimenzija 60x60x120 pa bih, prije nego sto se bacim u kupovinu htio s vama provjeriti dvije stvari... dvoumim se izmedju kupovine 150 i 250 w hps. sto bi bilo prema vasem iskustvu optimalno za takav prostor (namjeravam koristiti lst metodu). je li 250 w previse i osjeti li se na racunu za struju?

druga stvar se tice osramove zivine 125w zarulje koju vec imam doma... mislio sam je upotrijebiti za period rane vegetacije (ima oko 4500 lumena u hladnijem spektru) i nakon nekog vremena staviti hps. no nisam siguran da li da dodam hps zivinoj i imam obje istovremeno do kraja, ili da koristim samo hps...

hvala na odgovorima.
 
17.09.2007
22
0
0
44
Pozdrav svima
Hteo bi da postavim jedno pitanje u vezi semenki pa ako ima neko da mi POMOGNE biće super! Hteo bih na naručim semenke sa sajta www.thegrowshop.nl ali neznam koliko je to zagarantovano,da ću 100% dobiti to što sam naručio i da li pored prodajne cene i takse koju plaćam kreditnom karticom na sajtu imam još troškova dok mi poručeno seme ne stigne na adresu?I još nešto:Da li mogu semenke da naručim uz potpunu diskreciju (da niko ne pretura po pakutu koji se šalje na granici,u pošti ili...)
:eek:)) zaboravio sam još jednu veoma bitnu stavku:
Pošto ne znam engleski,da li postoji mogućnost da semenke uopšte naručim a ada se ne upletem u neku prevaru,jer do sad imam poprilično iskustva sa prevarantima koji jedno pričaju a sasvim drugo urade:eek:))
Pozdrav
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Jose je napisao(la):
ovo je moj prvi post na forumu pa najprije pozdrav svima.

pocinjem svoj prvi indoor grow u boksu dimenzija 60x60x120 pa bih, prije nego sto se bacim u kupovinu htio s vama provjeriti dvije stvari... dvoumim se izmedju kupovine 150 i 250 w hps. sto bi bilo prema vasem iskustvu optimalno za takav prostor (namjeravam koristiti lst metodu). je li 250 w previse i osjeti li se na racunu za struju?

druga stvar se tice osramove zivine 125w zarulje koju vec imam doma... mislio sam je upotrijebiti za period rane vegetacije (ima oko 4500 lumena u hladnijem spektru) i nakon nekog vremena staviti hps. no nisam siguran da li da dodam hps zivinoj i imam obje istovremeno do kraja, ili da koristim samo hps...

hvala na odgovorima.

Stavi HPS 250w! A prostor ti je mozda mali za LTS! mozda za 1 biljku ali tesno! ING je za to doktor!
A neznam za ove zivine! Mislim da je zeleni spektar(lupam) Bolje uzmi neke neonke(stedne) od 36w ili 150 250 MH Pa kada zavrsis vegetaciju stavis HPS i bog te veselio!!!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
gringras79 je napisao(la):
Pozdrav svima
Hteo bi da postavim jedno pitanje u vezi semenki pa ako ima neko da mi POMOGNE biće super! Hteo bih na naručim semenke sa sajta www.thegrowshop.nl ali neznam koliko je to zagarantovano,da ću 100% dobiti to što sam naručio i da li pored prodajne cene i takse koju plaćam kreditnom karticom na sajtu imam još troškova dok mi poručeno seme ne stigne na adresu?I još nešto:Da li mogu semenke da naručim uz potpunu diskreciju (da niko ne pretura po pakutu koji se šalje na granici,u pošti ili...)
:eek:)) zaboravio sam još jednu veoma bitnu stavku:
Pošto ne znam engleski,da li postoji mogućnost da semenke uopšte naručim a ada se ne upletem u neku prevaru,jer do sad imam poprilično iskustva sa prevarantima koji jedno pričaju a sasvim drugo urade:eek:))
Pozdrav

Ako si iz Srbije batali to jer svako pismo iz holandije prolazi kroz valjke i zdrobice ti semenke! Jedino ako imas nekog recimo u Svabiji pa da njemu stignu pa da ih on posalje odande sa Svabskom adresom!
Toliko od mene a procitaj Pravilnik obavezno!!!
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
56
Doktor je napisao(la):
Stavi HPS 250w! A prostor ti je mozda mali za LTS! mozda za 1 biljku ali tesno! ING je za to doktor!
A neznam za ove zivine! Mislim da je zeleni spektar(lupam) Bolje uzmi neke neonke(stedne) od 36w ili 150 250 MH Pa kada zavrsis vegetaciju stavis HPS i bog te veselio!!!

hm... mali? cinilo mi se da ce biti sasvim dosta za jednu biljku (nisam mislio stavljati vise prvi puta)... sto preporucas? koliko veci prostor bi bio komotan? ili neka druga tehnika?

sto se zivine zarulje tice, prema specifikacijama koje sam nasao na netu izgleda sasvim dobro, a i zanima me eksperimenta radi. evo sajta sa specifikacijama i spektrogramom (mislim da je ona pod brojem 1.4.3 najbliza toj koju imam): http://ioannis.virtualcomposer2000.com/spectroscope/amici.html#1hgp
 

Jose

Aktivan Član
20.09.2007
59
24
0
56
Jose je napisao(la):
sto se zivine zarulje tice,
, a i zanima me eksperimenta radi.

u medjuvremenu pronasao komentar nekog tko je vec probao. nije dobra. ima plavog spektra, ko sto se vidi iz grafa sto sam iskopao, ali nije valjda dosta. oh well... a nadao sam se da cu konacno imat sta napravit s njom.
 
09.08.2007
5
0
0
34
Mene interesuje jel neko iz Novog Sada narucivao semenke od BDS-a i dali stignu posto cujem da prolaze kroz neke valjke.Pa necu da puknem 50e za dzabe:crash:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.