Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Da, da.... bukvalno ko da je gurnuta medju vuvu... vent. iskreno ne znam koliko je jak bio, a 400W je bila jacine, znam da je radio na 12V ventilator, jer ga je "prepravio" na obični adapter, jer nešto nije moglo u utičnicu, (ne sjecam se najbolje....) a koliko je jak to pojma neam
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa na 12V nije mogao ici preko 150m3/h!
Tako da je to super!
Ja sam mislio da za CT trebaju jaki ventilatori!
Evo smokemashine mi rece da je za 600w dosta vent od 225m3/h sto mi se izuzetno svidja!
Jeftinije i manje buke!
 
26.10.2007
9
0
1
43
Bezze_Sa je napisao(la):
Ako imas svu opremu i volju, mozes je onda presaditi u neku malo veću saksiju i pod lampu 24h... sa min. zalijevanjem na pocetku

Evo ja presadio biljku u vazu(kupovna zemlja promijesana sa stiroporom)i stavio je u kutiju od vantilatora.Imam tamo neku bezveze zarulju od 40w i unutra sam stavio casu vode.Temp. mi je 25 stupnjeva a vlaga mi je 50% s tim da ide prema gore.Ovo mi je trenutacno rijesenje dok si ne rijesim nesto bolje.Najveca mi je preokupacija ta zarulja,moze to ovako proc??
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
C:%5CDocuments%20and%20Settings%5CIks%5CDesktop%5Cslika299.jpg
evo moje buduce bonsai mame :)
za par dana prvih pet sest reznica ide u rasadu...
Pozdrav
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Koji ti je tu problem? Osim sto su mrvicu zuckasti vrhovi donjih listica, sto ukazuje na nedostatak nekog elementa ali nista s cim bi se trebao opterecivat.

Ako zelis a kolko sam skuzio da se malo razgranaju biljkice, mozes odrezat vrhic ali skroz mali vrhic. Mali, mali. Stavi si oko tegle gumicu (obicnu, siru gumicu). Obicnim koncem omotas grancicu koja je zrasla sa centralne stabljike, zadnji kraj provuces pod gumicu, zategnes i tako "rasiris" grane. Ondak ce sve grane dobit bise svjetla.

A ako koji list smeta ne ga rezati negoga zakaci ispod rastuceg vrha da ne blokira svjetlo...
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Ja isto mislim da je nedostatak, ali nisam siguran. Pojavljuje se to po rubovima i tackice po nekim listovima.
Fora je sto bi htio taj isti vrh da kloniram ako je to moguce, ili da cekam.
Dolje, kod prvog i drugog racvanja granja, mi raste mnogo malih grana koje nemaju svjetla, a zagradjene su gornjim granama. Vidjecu mogu li da primjenim lst kao sto si rekao.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
nabavio sam 3 florouscentna kucista, u svako ide 3 lampe 1,3m duzine i mislim radit scrog, u najgornjem od 3 kucista reznice ukorijenjene budeju par dana a donja 2 stalno na 12/12. Puno malih paprenih jel, tako bi to trebalo bit... Mamu sam pripremijo makar sam munjen pa nemerem slike Vam pokazat kad neznam.
HM? Ima ko taku shemu?
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Moj savjet je da pricekas malo. Od donjih grancica nece biti veliki budovi. Znaci njih ces imat za reznice, odnosno klonove, malo prosurfaj glede klonova.
Te najnize grancice uzimas za klonove (napravi si mamu biljku od njih od koje ces stalno uzimat klonove, moja mama stoji u pretincu regala ispod tv-a).
Odrezi sa skaricama najmanje sto mozes, znaci par najgornjih listica sa sredisnjom stabljikom. Hold cekaj tjedan dana, smanji zaljevanje. Kak sam prije napisao gumica oko tegle (mozes se zezat i sa zicama da razmaknes grane) razmakni grane i neka jos malo rastu.
Listove koji smetaju kad si vec krenuo putem LOW STRESS TRAININGA nemoj reckat nego ih zakaci pod rastuci vrh grancice.
Ljudi skupljajte kisnicu dok je ima, kalcij iz vode takodjer blokira pristup hranjivima, PH vode iz pipe je isto u ku**u.
Puno je bolje zaliti s hranjivom otopinom biljku u podlozak, neka biljka upije sto joj treba a visak vode iz podloska sutradan izlijte.
Presadite bebicu bez da ostetite korijen ako vidite da kroz donje rupice na posudi viri suvise korijenja.
:popworm:
Pustajte joj muziku i slatko joj govorite, biljke to vole :) Bacite koju glistu u teglu...
 
13.10.2007
3
0
0
36
mam problem imam biljku i malo sam zezno sa vegetativnom fazom, ima oko 3 mjeseca! viskoa je oko 50 cm, nema hedova, sjemenke su zrele!! bila je u sobi na prozoru! dal mogu da iniciram fazu cvjetanja????
ps. biljka je za indoor :b_cyclops:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ali ajde da ti kazem da se semenke razvijaju u 'hedovima'!
A ti kazes da nema hedova!
Sve naslucuje da si mali citao forum< da si pocetnik jer ti je biljka izgleda MUDONJA!!!
I to nisu semenke nego prasnici!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ajde ako mi neko moze reci neke prosecne vrednosi u vezi klicine vode kojom se zaliva u doredjenim velicinama saksija!
Znaci koliko je vode porebno u proseku u saksije od 1L koliko u 5L,10L a koliko u 15L a da pritom bude sva zemlja u saksijama lepo zalivena a da ne izlazi dole u tacnu!
Znaci znam da i to verovatno zavisi od miksa zemlje ali onako doprilike od koliko do koliko?
I dali istu kolicinu kasnije koristim kada stavljam prhranu u vodu?

Hvala!
 
30.06.2007
21
1
0
41
Ljudi jedno pitanje ovde posto u topic obrezivanje niko ne zalazi... ja sam svoju biljku potpuno ocistio od onih velikih listova .... ostavio samo listice na vrhu... jer sam se ja to zajebo ili je to ok
 
30.06.2007
21
1
0
41
Ali nisam sve listove skinuo ... posto je ona sa strane od samog dna pocela da izbacuje nove vrhove ja sam samo sklonio one ogromne da bi novi vrhovi mogli da napreduju i naravno ostavio malo manje listove .... jebiga konto da tako treba ... a sta sam sad uradio po pitanju kvaliteta ili uopste opstanka?
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
vjerojatno ce regenerirat tu stetu koju si joj napravio ako ju nisi previse ocerupao, napravio si steto po prinosu - yield.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Izvući će se ona, to nije problem, ali ko što doomer reče, "srediće se ona" ali hrana sto bi isla na vrhove tj. cvjetove, sad ide na listove (te male, vjerovatno)... da bi se oporavila, inace samo skidaj one donje, listove koji su pozutili vise od 50%... a i ostale (bez obzira gdje su...) a te zdrave (još veelike) nisi trebo dirati...
 
30.06.2007
21
1
0
41
Uh... :( ona nigde nije pocela da zuti... nego je na svakom prstenu pocela da gura po dva vrha... ja konto lepo dam vrhovima svetla i jos vise prinosa ali se izgleda sjebah... list po list i jebiga :)... ali je biljka OK.... naravno da je nisam potpuno oplevio.. :)
 
20.10.2007
4
0
0
35
Imam mnogo pitanja,al zamnima me koju sijalicu da kupim,al ono da nije bruka skupa,za vegetacioni razvoj? Tek shto sam je zasadila i iznikla je za dve nedelje 10cm,a koristila sam reflektorke. Stvarno ne znam koju sijalicu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.