Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
LeNjIvIcA je napisao(la):
Tek shto sam je zasadila i iznikla je za dve nedelje 10cm,a koristila sam reflektorke. Stvarno ne znam koju sijalicu.

Imali smo par neuspjelih pokusaja uzgoja s tim lampama ako mislis na halogene reflektore ili na reflektore tipa 230w, 500w koji kostaju oko 15 - 20 eura samo ustekas u struju.

nisu nikako dobre u niti jednoj fazi uzgoja cak i u vegetaciji kolko sam vidio po slikama slabo je to sve a da ne pricamo kolko struje trose 500w ili kolko griju.

meni kad su niknule 3 komada ukro sam stoneru 8w kompaktnu fluo zarulju i fino ih je napumpala u prvih par cm/dana zivota.

Ali dobro lagano hokus pokus i skuzit ces sve vec lagano.. welcome btw.
 
16.09.2007
26
0
0
31
e ovako:
ja sam cuo jednom da se biljci od početka od klijanja drži na 18/6 režimu i onda se prebaci nakon nekog vremena na 12/12 i ta moze izrasti kao lowrider,to sam cuo kod pc growboxa da se neki tom metodom služe,pa sam mislio vidjet sta vi kažete
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
18/6 je normalnan najcesce koristen rezim za vegetaciju... zelis li manje biljke koristi 18/6 krace vremena... U ekstremno malim boksevima mozes 12/12 od samog pocetka... Na taj nacin plod i nece biti veliki ali ce biljka biti kompaktnija.
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Da li je ok da presadim nakon sto pustim biljke u 12/12 i skontam ko je musko ko zensko? Prije toga bih uzeo od svake biljke po pelcer/klon/reznicu da ih kloniram.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
dobro je presadit u cvjetanju nema nista lose u tome, samo pazi jako na korjen, nemoj presadit u cvjetanju ako ti biljka nije fino popunila teglu s korjenom, ja kad sam svoje presadjivo u cvjetanju samo sam digo biljku za stablo na dnu i izvadio komplet zemlju i korjen i fino je drzala zemlju nije nista otpalo i sve je bilo puno korjena, neka zemlja bude suha da bude lakse..
 
20.10.2007
4
0
0
35
Hm...dal su to obicne neonke i ako jesu dal mogu da koristim od 23w neunku i floroscentne cevi(3 komada),za prvih 6 nedelja?
Koristila sam reflektorke,halogene i strashno greju,jedna mi je cak eksplodirala,tako da cu danas il sutra kupiti ove neonke ako moze.
:sick:
 
26.10.2007
9
0
1
43
Postovanje ljudi.Imam biljku u boxu gdje je vlaga i temperatura kontrolirana i dobra s tim da imam obicnu zarulju od 40w.Prema svim pisanjima na forumu 40w je bezveze ali biljka mi ljepo i brzo raste.Sad je na nekoj velicini od 10cm i ljepo razvija listove i vidno napreduje svaki dan.Zanima me dali mogu s tim svijetlom doci do cvijetanja s tim da bi onda naravno nabavio pravu rasvijetu.
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
pa imas na vrhu stranice sponzora....
mozes kupit u svakom boljem ducanu sa elektrotehnikom.. ako nema kod tebe u gradu
naruci postom
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
Dobro dosao, inace sto se tice ovih grow pitanja sve ti je vec napisano , vegetaciju racunaj na nekih 40 dana i tako to...... sto se tice ubrzanja rasta biljke koliko ja znam jedino hidro i aero sistemi.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
kockar je napisao(la):
Postovanje ljudi.Imam biljku u boxu gdje je vlaga i temperatura kontrolirana i dobra s tim da imam obicnu zarulju od 40w.Prema svim pisanjima na forumu 40w je bezveze ali biljka mi ljepo i brzo raste.Sad je na nekoj velicini od 10cm i ljepo razvija listove i vidno napreduje svaki dan.Zanima me dali mogu s tim svijetlom doci do cvijetanja s tim da bi onda naravno nabavio pravu rasvijetu.

Pa to ti je kao sijalica obična koliko vidim, i biljčica će ti rasti na početku i rasti u potrazi za svjetlom, tj. izdužiće ti se.... Najmanje one štedne (4 kom.) da bi nekako (jedva) izgurao vegetaciju (kad dodje do nekih 40-50 cm) onda pod HPS i rezim 12/12 (za cvjetanje naravno)....
Moj ti je savjet da nabaviš što prije, jer kad ti se izduži, onda će biti "štrkljava"... ono trči, trči pa list (a za cvijet da ne govorim!!!) al' sa tom lampom nema šanse da izgura vegetaciju. Taj rast je na početku, kasnije ide u visinu
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Svirač_Trube;41534 je napisao(la):
Ej ljudovi,ja sam se tek učlanio,pa ako negdje nesto zajexx,sorry:icon_lol:...
Evo moje prvo pitanje: Koliko bi trebala trajati vegetacija 2-3tjedna ili više??
Kako ubrzati rast biljke?
Evo ovo je moja prva biljka u indoor uzgoju:
http://img86.imageshack.us/my.php?image=dsc00059if7.jpg

Pa vegetacija (vremenski) zavisi od mnogo toga, a najviše od rasvjete (ako je bolja, jača (što jača) manje vremena ...) ali računaj neka 2 mjeseca (sa finom rasvjetom) ...!!! Pogledaj po forumu, imaš sve što se toga tiče....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
kockar je napisao(la):
Jos me zanima gdje mogu preko neta naruciti hps sijalice.Hvala
Pogledaj u svom gradu (naći ćeš 99%) jedino ako je pravo manji grad, onda naruči iz ZG, ako neko ide (ima tamo na xx mjesta, i isto imaš na forumu gdje uzeti HPS sistem za ZG, Osijek, Pula, Sarajevo i još je raje bilo koji su kupovali HPS i adresa gdje ima da se kupi.

Najbolja kombinacija je:
Odmah kupiti: HPS sistem (znači prigušnicu (balast), grlo (E40), lampu (HPS 400W i MH 400W) i da imaš lampu za vegetaciju i za cvjetanje (obje mmogu na istu prigušnicu (balast))... iiii naravno neki lim da se postavi sve to, tj. reflektor na koji se montira lampa, i usmjerava svjetlost dole prema biljkama....ovo nije toliko skupo koliko mislite, ima na forumu sve ....

Pošto ste vas dvojica novi dobrodošli na vutra forum :icon_lol:, pročitajte PRAVILNIK obavezno, da vas kasnije bezze ne bi kažnjavali neg. bodovima (100 BAN)

Evo pogledaj ovdje: http://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/488-oprema-izmena-informacija-7.html#post41550
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
nekaj nije radijo sajt...

uglavnom da ne duljim; nechu nikad kupit ni nabavit HPS i bash me briga sta vi tu prichate :)
Joj jaka stvar nechu imat BUDOVE duge po 20 CM nego vishe njih od po 3-5 cm. I sad mi je svaka biljkica kad se gleda odozgora u scrog varijanti velichine rashirenog dlana sa oko 9 vrhicha pa sta? Biche za par pljugica.
A nije da nebi uzgojio pravo nego me trta da mi se stara kucha ne zapali jer nema betonsku deku neg daske. Stoga koristim CLF stedne :b_cyclops:

Mama bonsai biljkica je vech dala petnajestak klonicha, i svakih tjedan dana se mnozhe. Svatko nek radi prema mogucnostima, jeli tako. Uglavnom zarazijo sam se i nemrem si vishe pomoch, moram reckat, rastezat granchice radit kloniche i imam vishe posla ali kad VOLIM TO RADIT!!!
:smileysex:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ograz je napisao(la):
nekaj nije radijo sajt...
VUTRA.ORG sajt je radio, ne znam na koji misliš!!!
Ograz je napisao(la):
uglavnom da ne duljim; nechu nikad kupit ni nabavit HPS i bash me briga sta vi tu prichate :)
Daj mi samo reci ko te tjera da kupuješ... čovječe :) hehehe jesi smješan...
Ograz je napisao(la):
Joj jaka stvar nechu imat BUDOVE duge po 20 CM nego vishe njih od po 3-5 cm.
Ma nećeš imati nikakve :), samo mi reci kako misliš "doći" do budova, jedino da ganjaš sunce onda???? :) LOLčina,
Ograz je napisao(la):
I sad mi je svaka biljkica kad se gleda odozgora u scrog varijanti velichine rashirenog dlana sa oko 9 vrhicha pa sta?
One će da rastu, to sigurno, al' ne znam šta ćeš zapaliti....na kraju??? Listove jedino???? iiiiii :icon_lol: ......kako znaš kad će joj kraj, tj. to što ćeš "zapaliti"???
Ograz je napisao(la):
Biche za par pljugica.
Ne vjerujem.... jedino listova i grana onako.... tooo da!!!
Ograz je napisao(la):
Mama bonsai biljkica je vech dala petnajestak klonicha, i svakih tjedan dana se mnozhe. Svatko nek radi prema mogucnostima, jeli tako. Uglavnom zarazijo sam se i nemrem si vishe pomoch, moram reckat, rastezat granchice radit kloniche i imam vishe posla ali kad VOLIM TO RADIT!!!
:smileysex:
Ma super, samo ti ubijaj dosadu.... nema tu ništa loše... al' samo mi reci kako znaš da imaš "majku"????...
Imam osjećaj neki da si na dialup-u, pa sigurno nisi u mogućnosti da skineš neke filmove da pogledaš??? il' se varam? :)
Bilo kako bilo.... sretno ti..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ograz je napisao(la):
nekaj nije radijo sajt...
VUTRA.ORG sajt je radio, ne znam na koji misliš!!!
Ograz je napisao(la):
uglavnom da ne duljim; nechu nikad kupit ni nabavit HPS i bash me briga sta vi tu prichate :)
Daj mi samo reci ko te tjera da kupuješ... čovječe :icon_lol: hehehe jesi smješan... niko tebe ne tjera....
Ograz je napisao(la):
Joj jaka stvar nechu imat BUDOVE duge po 20 CM nego vishe njih od po 3-5 cm.
Ma nećeš imati nikakve :), kako misliš "doći" do budova, jedino da ganjaš sunce onda???? :) LOLčina,
Ograz je napisao(la):
I sad mi je svaka biljkica kad se gleda odozgora u scrog varijanti velichine rashirenog dlana sa oko 9 vrhicha pa sta?
One će da rastu, to sigurno, al' ne znam šta ćeš zapaliti....na kraju??? Listove jedino????:thankyou: iiiiii :icon_lol: ......kako znaš kad će joj kraj, tj. to što ćeš "zapaliti"???
Ograz je napisao(la):
Biche za par pljugica.
Ne vjerujem.... jedino listova i grana onako.... tooo da!!!
Ograz je napisao(la):
Mama bonsai biljkica je vech dala petnajestak klonicha, i svakih tjedan dana se mnozhe. Svatko nek radi prema mogucnostima, jeli tako. Uglavnom zarazijo sam se i nemrem si vishe pomoch, moram reckat, rastezat granchice radit kloniche i imam vishe posla ali kad VOLIM TO RADIT!!!
:smileysex:
Ma super, samo ti ubijaj dosadu.... nema tu ništa loše... al' samo mi reci kako znaš da imaš "majku"????...
Imam osjećaj neki da si na dialup-u, pa sigurno nisi u mogućnosti da skineš neke filmove da pogledaš??? il' se varam? :)
Bilo kako bilo.... sretno ti..
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Bezze, mani se đokova rano ujutro:ninja:

Nije ovaj ništa loše mislio samo se tako iskurčio bezveze, pravo.
Inače, naprave ljudi čuda sa štednima, samo ih mora biti 5-6 komada jer ispod toga nema smisla (gubitak vremena). Vidio sam na forumima kako ekipa radi sa neonkama (fluorescentne cijevi!!!) grow i odradi skoro g/W. Nevjerojatno,ali istinito...

Ograz...a daj ti okači koju fotku kad već tako uletavaš full nabrijan vamo-tamo. Da ljudi vide kako se to radi i sa štednima..a? a? a?

:maryjane:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.