Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ne kuzim.. kaj je tu specijalno? Veli text da ce sjemenke past sa biljke, i opet izrast iduce sezone itd.. A MA DA?? Pa kak se biljke šire nego da bace sjeme, sjemenke prezime u zemlji, i na proljeće ciklus opet pocinje isponova.. sasvim normalna stvar.. uzmi 3 muske i 3 zenske biljke, posadi ih vani, ostavi da zavrse cvjetanje 5 godina (tj ciklusa), i normalno je da ce bit vise biljaka nego na pocetku.. (osim ak nije neka xtremna klima)

Ovdje je jedino specifikum sto pise: Yes the seeds and not so commonly the plant can over winter and re-emerge come the spring.......... to za biljku cijelu cisto sumnjam, osim ak ne uzgajas na toploj, vlaznoj klimi.. tipa, neznam.. grcka.
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
e pa to me zanimalo. za biljku. jbg, napušen sam, samo sam zamolio za pojašnjenje... pardon :D
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
nemoj se prijatelju nista pardonirat, nisam ovo napiso da bi ti nesto kenjo.. iako ovako kad ponovo procitam svoj post, zvuci malo agresivno.. evo ja se pardoniram tebi.. sam ti slobodno ispaljuj pitanja.. jer znas kak se kaze: nema glupog pitanja, samo postoje glupi odgovori (omiljena recenica mog dekana :D
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
:D sve pet... idemo dalje :D glavno da sam ja shvatio da ne treba vjerovati apsolutno svemu što piše na netu LOL
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
da, magnezijeva sol, jos je i tete mogu koristit jer steze kozu pa se prave nevine AHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAH!!!
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
jel zna ko da li je posuda sa zemljom koja je 18 cm u širinu, i isto tolko u visinu,
dovoljna da mi bude kvalitetna vutrica, odnosno šta može loše da joj bude?
(sorta je ili big bud ili neki bud)

i kak se postaju slike, da se vide na ekranu bez otvaranja url-a?
da vam mogu svoje ljepotice pokazat!
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Upotrebi vecu posudu...Kreni sa plasticnom casom od 2dl pa presadi u vecu kad biljka poraste...

Sto se tice slika... www.imageshack.us
Hostaj pa kopiraj link za forume...
Odgovoreno ti je u drugoj temi...Enjoy :sun2:
 

gedoraX

Banned
Banovan
10.01.2008
32
1
0
38
da, ali ja sam več presadio njih iz te male, ovo je konačna posuda.
šta misliš, če bit loše za njih?

i puno hvala za ono hostanje.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Sta da ti kazem,koren je jak,smetace u mala posuda...Sto vece to bolje...Svako ce ti reci...

BTW Slika se dobro vidi na u temi s linka...I nemoj se zahvaljivati recima,tu je opcija...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ma imas opciju "Zahvali se"...U desnom uglu korisnikovog posta,pored Quote...
Snadji se...
 
17.09.2007
41
2
0
38
[FONT=&quot]Natrijum sijalica SON H Pro 220W ( prig.250W ) E40
hteo sam da pitam koliko je ova sijalica dobra za uzgoj. da li se one mogu koristiti? i da li osim zivine prigusnice treba jos nesto ( starter ) ?
[/FONT]
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
dobra je lampa.
treba ti prigusnica i starter. starteri su najcesce 70-400w.
sad, neznam kako to s prigusnicom za 250w a lampom na 220w, to
cekaj nekog pametnijeg. i neznam sta ti je zivina prigusnica, ali ako je to
prigusnica za zivinu zarulju sto mi zvuci logicno, onda ti ta ne valja, nego moras
imat prigusnicu za natrijevu zarulju. i starter naravno za natrijevu.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
visokotlacne natrijeve zarulje od 220 w koliko ja znam nema . . .

dakle ti po meni pricas o zivinim zaruljama koje idu na prigusnicu . za njih ti nije potreban

starter, dovoljna je samo prigusnica . ali opet...nema od 220 w nego samo 250 w ! a napon je 220 V .

da, mozes ih koristiti za uzgoj ali uzmi u obzir da dosta griju tj. kao i hpsica ili mh zarulja a davaju duplo manje lumena za istu snagu !

[FONT=&quot]SON H Pro 220W => zivina visokotlacna zarulja ! ! :)[/FONT]

pozz
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Nije istina,
Postoje HPS lampe i od 220W.... prije nego što nekome odgovoriš i tvrdiš kako nije u pravu, doobro razmisli, možda TI nisi u pravu....

HPS lampe, imaš od 35W, 50W, 70W, 100W, 150W, 200W, 220W, 250W, 360W, 400W, 600W, 1000W... Eh, sad druga je stvar što kod nas nema svakih, nego 70W, 150W, 200, 400 600 i 1000W
Prije nego što ispraviš nekoga, potrudi se da si 100% siguran u to šta govoriš, pogledaj na http://www.1000bulbs.com/High-Pressure-Sodium/
Tako da prigušnica od 250W odgovara HPS lampi 220W.
Eh, druga je stvar o prigušnici, jer prigušnica za živine i natrijeve se razlikuje... Ne vjerujem da živina prigušnica (naravno starter treba na bilo koju) može "paliti" HPS lampe...

@Seed Weed - Ovo govorim logično, mislim nisam probao pa da mogu tvrditi dali može ili ne, uglavnom možeš probati, samo naravno moraš imati starter na prigušnici da bi probao. Opet kažem ako si to dobio u kompletu (kupio) onda probaj, ako ne onda bih ja potrazio HPS balast 250W (komplet naravno sa starterom - propaljivač)
Inače tu lampu bez problema možeš koristiti za cvjetanje (ako si obezbjedio za veg. ako ne, onda i za veg. mozeš koristiti, samo naravno bolje vegetirati sa MH lampom (ili sa štednim sijalicama)
Pročitaj imaš o svemu na forumu....

Ukoliko se odlučiš i probaš, u najgorem slučaju neće ti upaliti lampu... Samo da pitam, odakle znaš da je živina prigušnica????
Ovo pod pretpostavkom da si kupio sve komplet i uz tu lampu dobio tu prigušnicu....????
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
rekao sam koliko ja znam . . tako da ta recenica ne iskljucuje opciju da ih stvarno ima :)

drago mi je da si mi dao link ...hvala .

ali ono..stvarno nisam znao da ih ima jer u niti jednoj trgovini ih nisam vidio, niti u katalogu .

sad dalje => ja sam probao upaliti hps zarulju sa zivinom prigusnicom , ali nije islo....
na prigusnici mora biti oznaka koje zarulje podrzava jer svaka prigusnica je odredena za neke zarulje . mislim da postoji slucaj da podrzava i jednu ili drugu, ali nisam siguran .

ali ono da treba starter za jednu i drugu zarulju , to nije tocno !

ako se treba upaliti zivina zarulja, dovoljna je samo prigusnica bez startera .
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
E ekipa Gledam film o uzgajanju i tras!
Kaze lik da ako necemo da remetimo biljki mrak a moramo po mraku da vrljavimo oko njih da ladno sijalica koje isijava zeleni spektar moze da bude upaljena tokom mracnog perioda i da to biljkama nista nesmeta jer ne kontaju zeleni spektar!
Na taj nacin mozemo videti koliko toliko da radimo i po mraku!
Tako da ko je imao neki slican problem eto!
Smo naravno treba proveriti dali da lampa isijava samo zeleni Spektar ili ima malo i plave ili crvene sto nebi valjalo!
Pa eto informacije koju nisam na forumu video pa mozda nekom pomogne!
Ako ima potrebe za necim ovakvim
Poz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.