Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
To je vrlo zahvalna stvar pogotovo za ormare ja sam nabavio jednu od 400 W i ugradio je u ormar 60 x 60 x 160 i to je to stavio sam u nju metal halide a kasnije ce doci Hps.Biljkice su na udaljenosti 20 cm od lampe i presretne su :) a i cijena je ok komplet obicni je oko 100 € a cooltube je samo malo skuplja a full je prakticna ....a zid stavi izmedu zida i biljki naocali za zastitu auta od sunca ona ce izolirati i reflektirati svijetlo..
 

marijuana lover

Aktivan Član
06.10.2006
135
1
0
34
ovaj, zanima me dali je moguce utvrditi vrstu biljke ako se nezna koja je vrsta,ja recimo nemam pojma koja je moja stoga bih vas molio ako tko zna koja je vrsta ili kako se to sazna da mi kaze, unaprijed hvala!
 
27.09.2006
0
2
0
opet ja sa svojim pitanjima :D

pogledao onaj filmic od pola sata (izvrstan je)

e sad kaj se tice mjesavine zemlje ... nemogu si to prevest ... pa pliz ako neko ima volje nek napise soil mix iz filma na hrvatskom
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Šta mislite bi ubacio c.tube s bulbom od 250w u box dimenzija 28x50x50 dali bi bilo prejako tj. dali bi se box pregrijavao?
 
27.09.2006
0
2
0
sto se tice kloniranja....

kad treba klonirati biljku ako raste iz sjemena?
citao sam da se nebi smjelo klonirati kad biljka pokaze spol...

pa kako onda da kloniram kad neznam koja je muska a koja zenska :D
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Šta mislite bi ubacio c.tube s bulbom od 250w u box dimenzija 28x50x50 dali bi bilo prejako tj. dali bi se box pregrijavao?

Koliko sam ja skužio cooltube ti služi baš zato da ti se box ne grije... :) ..imaš upuh hladnog i ispuh toplog zraka na samoj cijevi...postaviš odvod van boxa i ŠIBAJ! :banana_djavo:
 
28.08.2006
0
0
0
dajte ljudi proèesljajte malo forum, ima odgovora na sva ova pitanja vec.

Prvo sto sam uradio, procitao sam ceo forum 'unutrasnje uzgajanje' .. tako da nisam ni imao potrebe da bilo sta pitam, sve vec pise.


@Bloodspiller

kakav ti je to box ? :shock: :shock:
 
27.09.2006
0
2
0
a zasto se neke teme nebi mogle prec po nekoliko puta??

mislim ljudi su mislili da je zemlja ravna ploca...

da se nije 500 puta raspravljalo o tome nego svaki put kad je neko reko mozda je okrugla da su ostali kenjali i rekli: suti majmune kaj nisi procito da je ravna
mi bi se i dalje bojali da ne padnemo s ruba..

ako je tema o kloniranju npr. stara 3-4 mjeseca tu je deset ljudi imalo zetvu i kloniralo u to vrijeme i njihovo iskustvo je dragocijeno i takva pitanja i iskustva se trebaju konstantno iznosit da bi svi prosperirali od toga

procito sam i ja brdo toga , citam vec 2-3 mjeseca o tome

i znam da treba klonirati prije nego se pokaze spol biljke ali nigdje nisam vidio kako klonirati kad neznas spol...
dal jednostavno kloniras sve biljke i oznacis ih pa kad majke i ocevi pokazu spol eliminiras muske
ili kloniras kad se pokaze spol pa ih natjeras natrag u vegetaciju?(makar sam citao da to nije pametno zbog hermica)

neznam , nisam uspio nac i zato pitam

pa ako nije problem
postavio bih iskusnim growerima pitanje?

ako uzgajam iz sjemena kada kloniram?


P.S.

evo na weedfarmeru sam postavio isto pitanje i dobio odgovor u 15 sec.
i niko nije srao ovo je vec 500* pitano

a balkanci kao gostoljubivi ... mos mislit

hebes forum ako nista nesmijes pitat da ti neko ne pametuje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: justgrow

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Provaj sklepati novi ormar mozes lako prosiriti isti samo malo maste..malo sam i ja proucavao cooltube i ispod 400 w svi kazu da je beskorisna stavi 400 w i miran si a provaj sklepati veci box nije nikakav problem...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Klonirati je najbolje pri kraju vegetativne faze ,moze uvijek u vegetativnoj,a mozes i 5-6 dana kad su vec na 12-12 ja sam "uspio klonirati dolnje grancice od jedne biljke kad je vec debelo pokazala spol ali od 3 uspila je jedna :
) sad pokusavam klonirati vrhove sto sam podrezao biljke al me muci sto imaju male stabljike pa ne izgledaju najsretnije al valjda ce uspiti..
 
27.09.2006
0
2
0
hmmm...

ma dobro , planiram s 3 biljke krenut iz sjemena..

pa cu te tri dok su jos na 24-0 klonirati 3 puta
a kad se na maticnim biljkama pokaze spol muske klonove cu poubijat i bok :)

daj mi reci ak si jos onlajn kaj mislis

sylvana grolux ili philips son-t
 
21.09.2006
12
17
0
-ww- je napisao(la):
pa cu te tri dok su jos na 24-0 klonirati 3 puta
a kad se na maticnim biljkama pokaze spol muske klonove cu poubijat i bok :)

Upravo tako. Na biljke stavis brojeve i te iste brojeve na sve klonove koji su sa te biljke. Kada saznas spol, samo maknes brojeve koji su "muski". Tako ces dobiti zenske i onda vise nemas muke sa oznacivanjem jer znas da su svi buduci klonovi zenski.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
-ww- je napisao(la):
sto se tice kloniranja....

kad treba klonirati biljku ako raste iz sjemena?
citao sam da se nebi smjelo klonirati kad biljka pokaze spol...

pa kako onda da kloniram kad neznam koja je muska a koja zenska :D

biljku ne koloniras samo dok cveta.Možeš uzeti klonove u vegetaciji,èaki oni iz prve sedmice 12/12 èe se lepo primiti,tokom samog cvetanaja-nema kloniranja,kaad ti biljk aodcvete možeš radit klonove-biljku staviš na 24h svetlosti-uzdržavas najbolje je kupiti ti hranu za majke (ia i to veè) nakon 2-3 tjedna poèeèe biljka opet pustat zelenu masu:Biljki ne smeš dozvolit vise procvetat! Napomena:dobro je takve majke imati u sto vecim posudama-20-30l (zavisi i koliko klonova misliš rezati.Kad ubiras urod,ostavi sto vise zelenila i sto manje osteti biljku,ostavi èak i one male kržljave cvetove na dnu....
:D
a sad malo potraži o vo na forumu-jedno isto kuckam po... koji put
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Travar je napisao(la):
@Bloodspiller

kakav ti je to box ? :shock: :shock:

Box je takav kakav je odnosno kakvog mi uvjeti dopuštao. misliš da ja nebi šišnuo box od 1.5x1.5 da mogu!
Mislim da æe za scrog biti sasvim u redu!

I zašto se ne isplati stavljati cool tube ispod 400w? Mislim da bi meni dobro došao jer zauzima manje mjesta od onog ogledala.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo i mene nakon nekog vremena... nisam stigao sve preletiti od kad me nije bilo.... bio sam prezauzet.. skinuo sam sve biljke (super je ispalo....nisam se nadao stvarno....) i stavio sam nove.... koje cu ubrzo uslikati da raja vidi... Elem, prebacio sam "vrt" u podrum, i kod haver-a jednog mozda zajedno nesto uzgojimo... elem, samo sam vas htio pozdravitii....

@SLoEra - Hvala na povjerenju... :)
 
17.10.2006
11
17
3
Nadam se da sada nisam pogresio temu!
Da li neko moze da mi pojasni sta znace ti izrazi "Sativa High - Cereberal Buzz" i slicni, posto ne mogu da se odlucim koje seme da narucim. Molim vas da mi neko napise par tih "modela naduvanosti" ali sa prevodom! totalno mi to nije jasno. Ocu da gajim neku vuju od koje se necu zakucati i biti stond nego ono, naduvan DO JAJA ali smejanje, prica, druzenje i to!!!Znaci daj preporucite mi vi iskusni iz vaseg iskustva koja mi je najbolja vrsta za gajenje a da tako radi(ili par do jaja takvih vrsta)!

HVALA UNAPRED!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.