Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Stvarno..šta je istina :?:
Meni lièno se alu folija èini boljom od bjele boje(probo sam obje varijante)Uostalom i veæina reflektora je napravljena od aluminijuma ili presvuèena istim.Ne vidim logiku zašto bi onda folija bila loša,a i meni se pokazala OK.
Mylar nisam koristio ali vjerujem da jako dobro reflektuje,samo garant reflektuje i toplinu.Možda kao i folija ,možda èak i više,a možda i ne :?:
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Govorim o aluminijumu kao èistom metalu kakav je u alu foliji. Iz grafikona se vidi da u nama zanimljivom spektru reflektuje preko 90% a mylar folija koja je takodje sloj Al na poliesteru može u najboljem sluèaju biti jednako efikasna. Postoje specijalne legure koje se koriste za visoko efikasna ogledala ali to se ne koristi za ove naše potrebe.
Moj zakljuèak je da se može koristiti i jedna i druga folija bez primetne razlike. Zapala mi za oko i ukrasna folija za pakovanje poklona. Jedna strana je èista i najviše mi lièi na mylar foliju.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Bela je lošija ali ne mnogo i ima prednost da odbija svetlo difuzno. Zato bi bilo poželjno da ove metalizirane folije budu reljefne da svetlo ravnomerno pada na sve listove. Ako se fokusira na jedan deo biljke ti listovi neæe moæi da iskoriste višak svetla a toplota može i da im smeta (ovo teško) dok æe ostali listovi biti u senci.
Meni je glavna prednost ovih plastiènih folija što se ne cepaju tako lako i neæe da korodiraju. A mana što su delimièno providne pa je nezgodno postaviti ogradu za razlièite režime svetlosti.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Biljke su mi na 4 katu ili internodi znaèi visina od 13 do 14 cm i trenutno su u 1l posudi a korjen je poèeo da izlazi van kroz rupice za drenažu šta da radim ?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Presadi u vecu posudu ili nauci aerophonic...

naravno uradi crveno...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Jel moguæe da su mi se biljke objesile i poèele dobivati pjege ako su bile debelo u premaloj kantici?
Naime visoke su oko 15 cm a bile su u posudi od litar i ne da su je prerasle nego neznam di je stao taj korjen.[/b]
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Biljke se obicno objese kad im fali vode, sto sumnjam da je problem..

Definitivno ti treba veca tegla a zasto su dobile pjege nebi znao.. jel ih djubris ? i jel zemlja kupovna-sterilna
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
izmeri ph zemlje,i reci malo više kakva zemlja,koliko i kako zalivaš,koliko i s èime gnojiš.....
onda ti mogu pokušat pomoæi:)
lp

PS:doomer moguèe je da jim fali vode,jer ako je ona u tako maloj tegli onda više nema ni zemlje samo koren i zbog toga ju treba èešèe i obilnije hranit
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Slozio bi se, mada mislim da je 15cm biljka u 1L posudi na nekim granicama... sad to treba puknut u 5-6kg zemlje i deri :)


Btw jel vas zivcira kad presadite biljku u najvecu teglu i ispadne musko :)
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
doomer je napisao(la):
Btw jel vas zivcira kad presadite biljku u najvecu teglu i ispadne musko :)

hahahah :rofl:

a neko ko pukasava da dobije svoje seme place za dobrim muzjakom :D :D
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Pozdrav ekipo
ukratko, jedna biljka mi je strašno poèela sliniti :)
po lišæu i vrhovima kaplje neki vrag, ljepljiv je i proziran i sladak ( nisam mogao a da ne probam polizat )
koji vrag je to i šta da radim s tim ?
evo i slike, oznaèio sam strelicom :)
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Ili je malo veca vlaznost pa biljka izlucuje vodu u tecnom stanju ili je ogromna kapljica canabis ulja.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Zanimljivo :)

Mislim da je to jedna od onih kapljica smole što se obièno pojave na biljkama onih grovera koji znaju šta rade.

Onih kojima je bitniji ukus i visok THC od velièine vrha jer gaje za sebe te ne kljukaju biljke bez potrebe ko manijaci kojekakvim kemikalijama.

Onih što su svjesni da ne uzgajaju rižu i ne zalivaju biljke svaki dan veæ kad su žedne.

Onih što u cvjetanju malo povise temperaturu i smanje vlažnost te nateraju biljku da se oznoji-("slini" THC da bi se osvježila).

Onih što ne ispiru zemlju ogromnim kolièinama vode (nemaju zašto) da bi tobože poboljšali ukus a u stvari rade suprotno-(što je biljka vodenastija gori je ukus i drastièno niži THC).


I daj Schlomo nemoj više palit majke ti :wink:
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
pozdrav ekipo.
stvarno sam poèetnik u uzgajanju.
jedino imam dugooo iskustva u konzumiranju osjemenjenih trava.
...i puno poštovanja prema prirodi i ljubavi prema biljkama :)

da pokušam sastrugat taj izluèeni THC i spremit ga za kasnije ?

evo ova domaèica mi je tak masna, da se muha zaljepila za nju :)))

muhe mi inaèe stvaraju probleme, nakotile su mi se boxu, i lizu mi THC sa biljaka i ponašaju se jako jako
urokano i usporeno :)

neki dan sam jednu našao mrtvu, zakeljenu za vrh, vjerojatno overdose :))))
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.