Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.09.2006
12
17
0
Krivu prigusnicu imas!! Uzmi

BSN-400 L302L SON-4002/HPI PLUS 400W 240 KN

ili

BSN-400 L302L ITS SON-4002/HPI PLUS 400W ZAŠTITA KOD PREGIRJAVANJA 260 KN

Starter je izgleda ok ako je ovo "220-240 W" greska (treba piasti 220-240 V)

Zice ne dobijes. Odes do Peveca i kupis ih. Shema za spoj ti je na prigusnici. Na forumu se vodila tema oko spajanja i tamo je sve detaljno objasnjeno, ako ti zatreba pomoc.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
E moram priznat da me Delboy totalno izbacio iz takta, registriran je od 6. mjeseca prosle godine i tesko mu je pregledati forum ... :roll:

E da, potrosio si lovu bez da si bio siguran sta kupujes i sad se ponasas ko' razmazeno derle.

P.S.
Sorry svima za off topic.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Èekajte ljudi, tema se zove "Pomoæ na poèetku - pitaj", nije striktno odreðeno o èemu mora biti rjeè kao u drugim temama, ja ipak mislim da ovdje može biti poruka bilo koja, koja je vezana za poèetak uzgoja, bila to poruka vezana za sjeme, zemlju ili rasvjetu....
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Slazem se sa Bezze-om mislim da je ovo tema za ona pitanja na koja sam nemozes naci odgovor.
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Evo i jednog pitanja sa moje strane. 8)
Procitao sam na forumu da mnogo vode tera biljku da brzo raste u vis ali ja imam problem,nisam je zalivao mnogo i ona je porasla nekih 25cm a listova ima samo 6 i to racunajuci one prve nazubljene.Listovi su takodje mali svega 6-7cm duzine. Kako da malo usporim rast biljke u visinu a da joj pomognem da se razlista? :?:
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
kod tebe nije problem voda nego svijetlo...biljka se instiktivno fokusira na rast u visinu trazeci svijetlost...tj. daj biljci vise svijetla i ona ce automatski pocet razvijat glavni stem,sporedne grane i listove...a zaljevat ju nemoj ni previse ni premalo naði neku zlatnu sredinu...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Evo i jednog pitanja sa moje strane.
Procitao sam na forumu da mnogo vode tera biljku da brzo raste u vis ali ja imam problem,nisam je zalivao mnogo i ona je porasla nekih 25cm a listova ima samo 6 i to racunajuci one prve nazubljene.Listovi su takodje mali svega 6-7cm duzine. Kako da malo usporim rast biljke u visinu a da joj pomognem da se razlista?

Koje svetlo koristis ?
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Koristim Philipsovu neonku od 60cm i dve obicne sijalice od 25w. Znam da je svetlo slabo ali sam misli da moze da izdrzi bar u veg fazi. nemoj te mi zameriti ovo mi je prvo uzgajanje. :oops: Trazi sam kod mene u gradu neke od sijalica koje se pominju ali nisam nista nasao pa cekam priliku da odem u Bg da ih nadjem.
Moze li se Vegetacija progurati bez HPS-a?
Hvala vam ljudi za odgovore.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
cak i pocetnik poput mene ti moze reci kako je to jako malo... te obicne zarulje ti više griju i trose nego što daju koristi (tj skoro nedaju nista uopce)... a ta jedna neonka pa da je i ispravnog spektra je jako slaba, imas tu otvorenih tema, pa pogledaj kako ces si izracunati koliko ti takvih treba za pristojan broj lumena.... hitno u grad nabaviti HPS jeftine su, i mozes napraviti posao od pocetka do kraja... :cool_smoking:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
dobro ti kaže svjetlost ti je daleko preslaba malo proèitaj po forumu. Biljke æe ti rasti i pod takvim svjetlom no kako æe rasti to nije niti približno kako treba. odi ako ništa drugo i kupi štedne žarulje naravno ne svaku(moraš ciljati na natoèno odreðeni spektar) a o njima možeš naæi u sekciji oprema za unutrašnje uzgajanje. Sa tim žaruljama možeš odradtiti vegetaciju.

pozdrav :wink:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Koristim Philipsovu neonku od 60cm

Vidi na njoj sta pise... Da li je 865,840, 827 ili nesto drugo...

dve obicne sijalice od 25w

To skloni... skoro da nema efekta...

Znam da je svetlo slabo ali sam misli da moze da izdrzi bar u veg fazi

Prvih 2 dana samo... a za vegetaciju ti trebaju bar 3-4 tipa 865.

razi sam kod mene u gradu neke od sijalica koje se pominju ali nisam nista nasao pa cekam priliku da odem u Bg da ih nadjem.

ne znam u kom si delu Srbije ali sigurno imas neku radnjicu koja moze da naruci HPS. Ne moras 400w-ni za 1 biljku mozes i 150 i 250w. A ako nema nigde i oces da ides u Bg za HPS javi se ne pp da ti kazem tacno gde imas HPS da uzmes.

Moze li se Vegetacija progurati bez HPS-a?

Moze ali sa vis neonki tipa 865

nemoj te mi zameriti ovo mi je prvo uzgajanje.

opusteno 8)

Hvala vam ljudi za odgovore.

nema na cemu
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Rade je napisao(la):
Koristim Philipsovu neonku od 60cm i dve obicne sijalice od 25w. Znam da je svetlo slabo ali sam misli da moze da izdrzi bar u veg fazi. nemoj te mi zameriti ovo mi je prvo uzgajanje. :oops: Trazi sam kod mene u gradu neke od sijalica koje se pominju ali nisam nista nasao pa cekam priliku da odem u Bg da ih nadjem.
Moze li se Vegetacija progurati bez HPS-a?
Hvala vam ljudi za odgovore.

Baci oko kako je Vanzemaljac izgurao vegetaciju samo sa stednim zaruljama (pravog spektra,naravno) http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=1764
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
229
246
43
Trazi sam kod mene u gradu neke od sijalica koje se pominju ali nisam nista nasao pa cekam priliku da odem u Bg da ih nadjem.
nemoraš nigdje putovati, naði trgovinu koja ima hps,nazovi ih i naruèi da ti pošalju.
:wink:
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
Baci oko kako je Vanzemaljac izgurao vegetaciju samo sa stednim zaruljama (pravog spektra,naravno)

iako je envirolite u bazi stedna zarulja, ne mozes ih usporedivat sa obicnim stednim iz vise razloga
da je imao 2 obicne stedne koje dodu oko 6E nebi mu biljke bile ni blizu ovoga
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
my bad
nisam dobro procitao alienov post
btw, nije gurao veg pod stednim
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
BossGrow je napisao(la):
Baci oko kako je Vanzemaljac izgurao vegetaciju samo sa stednim zaruljama (pravog spektra,naravno)

iako je envirolite u bazi stedna zarulja, ne mozes ih usporedivat sa obicnim stednim iz vise razloga
da je imao 2 obicne stedne koje dodu oko 6E nebi mu biljke bile ni blizu ovoga

... pa tko je spominjao "obicne" stedne, skrenuo sam paznju covjeku da postoji topic o tome pa nek' pogleda ...

Daj zapali jednog, opusteno ... :hippy:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.