Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Jos kad si prvi put napisao krenuo sam da kopam po netu jer mi je nekako bilo poznato. Nedostatak bakra. izgledaju li mozda listovi ovako:


za te kapljice nisam cuo... ako nije nedostatak bakra da nije mozda visak N ali to bi valjda znao...
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Ne mogu da vidim najjasnije na slici. Delimicno izgleda tako ali su zarezi na obodu listova savijeni prema gore, u krug oko celog lista. To je kod jednog frenda pa ne znam bas tacno sta je radio ali su skoro presadjene u zemlju koja ima djubrivo sa mikroelementima tako da ne bi trebalo da je bakar ali mozda zbog neceg ne mogu da ga absorbuju. Mojima ne fali nista , u stvari jedna pokazuje blage znake overdosa modro je zelena i savija listove prema dole ali sve je pod kontrolom.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
botanicar je napisao(la):
domacica , 30 c , veg. 3 nedelje, pre tri dana stavljena na cvetanje, vlaznost 50 % gnojena npk12,36,12 pre 4 dana prvi put , svetlo hps 400w

ne valja gnojenje garant. Ovi omjeri nisu za cvjetanje najbolji, nadji neki gdje je N što manji u odnosu na P i K, npr: 10,15,20 (za cvjetanje, treba smanjiti što vise N a dići P i K (s tim da K ima najviše u odnosima) mislim da si pozurio sa gnojenjem. Tek si ih stavio na cvjetanje, gnojenje tek kasnije dolazi (jer još ima u zemlji, od vegetacije)... tako da prvo isperes fino (znaci normalno zalijevas, cistom vodom).... gnojenje tek kasnje.
Sliku nisam pogledao (ali kad ostali nisu vidjeli onda ....) pojebo ti se pH garant, jel ima slucajno nekih flekica na listovima prije nego sto pocne zutiti i susiti????
 
13.03.2007
6
0
0
90
Da li zna neko da li je moguce da se skine ceo forum odjednom?
Net mi je ocajan i mnogo mi je komplikovano da pregledam stranu po stranu pa ako neko zna mnogo bi mi pomogao.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0

Na sta vam ovo lici? Malo sam pojacao kontrast inace nije toliko izrazeno. Znaci mladi listovi onako bledunjavi dobijaju tamno zelenu boju ali delovi ostaju malo svetliji.
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Koliko bi učinkovito bilo staviti u box,a da se pritom isključi nekakva opasnost od požara:)
one keramičke lampe u koje se stavi vode i kap-dvije eteričnog ulja?
Pitam sa gledišta neutralizacije mirisa..koliko toliko;-)

A pritom i biljka dobije nešto ugljikovog dioksida...

Just a thought:icon_lol:

PEACE!:maryjane:
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Mene zanima zashto je bitno koliko nasu voljenu biljku dugo drzimo u fazi vegetacije, ili jeli uopce to bitno??
MOlim odgovor??:sun2::sun2:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
@ Edie
Kolika je temperatura po danu a kolika po noci... ako je prevelika razlika moze doci do toga ali i dalje nisam siguran da je to... mozda neki mikro element

@Gloss
probaj pa javi da li je ubilo miris...

@Ras Tafari
koristi zdrav razum i logiku
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
dali je netko mozda sazno sta se desilo onoj mojoj biljcici, listovi ne zute ali one pjegice su se prosirile
imam neko gnoivo od plantele N:p:K-20:20:20 sa svim mogugim mikro elementima dali da probam s tim ili da nista nediram????
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0

Evo mene sa novim slikama. Ovo je ono sto sam pitao par postova ranije " sta je u pitanju kada se nazubljene ivice listova zavrcu prema gore a i blago su deformisani narocito pri kraju lista ". Stvar se malo popravila ali se lepo vidi na listu u donjem levom uglu i nije mi jasno sta je izaziva.

A za ove mislim da su se prežderale ili im je smetao nesto niži ph posle presadjivanja (oko 6). Interesantno pored njih je jedan Sour Jack u punoj formi kome izgleda prija jaka hrana. Malo je svetlije boje ali bez fleka i ne uvija listove.
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
ovaj malo sam skeptican ali jucer ja dobio seme stavio po dvije sjemenke na klijanje u vatu, zalio DESTILIRANOM vodom, proslo 24 sata i nista!!!

dali je moguce da su semenke stare pa ne zele proklijat ili sta???????????
radi se o Big Budu i Super Skunku.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
baD smOuka je napisao(la):
ovaj malo sam skeptican ali jucer ja dobio seme stavio po dvije sjemenke na klijanje u vatu, zalio DESTILIRANOM vodom, proslo 24 sata i nista!!!

dali je moguce da su semenke stare pa ne zele proklijat ili sta???????????
radi se o Big Budu i Super Skunku.

a temperatura? na 15 stepeni im treba i do 7 dana a na 25 oko 1-2 dana

dali je netko mozda sazno sta se desilo onoj mojoj biljcici, listovi ne zute ali one pjegice su se prosirile
imam neko gnoivo od plantele N:p:K-20:20:20 sa svim mogugim mikro elementima dali da probam s tim ili da nista nediram????

nadjubri...

dali je pametno da big bad posadim u posudu od 3,5l i da tako ostane do kraja??????

Nije...

@Eddie

Daj jos neki podatak... koiko je djubreno itd... vrlo cudno... nisam video tako nesto.
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
hvala!!!!!!!!!!
ja cu seme prebacit u box za vegetaciju tamo ce im biti toplo, a i zanima me dali im destilirana voda moze naskodit??????

malo me strah gnoit s tim gnoivom nije tekuce nego je u kristalima
pise da ide 1g/1L vode
sta da radim?????????

inq zasto mislis da nije moguce izgurat do kraja u takvoj posudi???????, ako pazis na ph i adekvatno hranis biljku ??????????
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
ja cu seme prebacit u box za vegetaciju tamo ce im biti toplo, a i zanima me dali im destilirana voda moze naskodit??????

ne

malo me strah gnoit s tim gnoivom nije tekuce nego je u kristalima
pise da ide 1g/1L vode
sta da radim?????????

nisam to koristio i ne znam... mozda neko jeste pa ce se javiti...

inq zasto mislis da nije moguce izgurat do kraja u takvoj posudi???????, ako pazis na ph i adekvatno hranis biljku ??????????

Mozda prvih 3-4 nedelje i preguras ali posle tesko... cak i da upes da zadrzis pH i da je hranis opet... kompaktno tlo... izazvace ne apsorbovanje dosta elemenata... mozda i uspes da izguras do kraja cvetanja ali bice zakrzljalo... mozda jedino da odmah krenes sa 12/12 pa da dobijes bonsai.
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
eto veselja Big Bud mi proklijo, super skunk jos nije valjda mu treba duze, primetio sam da su sjemencice nabubrile, trebale bi da proklijaju svakog casa!!!!
:)))))

FALA ti inq na onoj informaciji za posude, nego kolike bi trebale da budu (minimalne velicine), ja imam od 15L ali onda mogu da gajim samo dvije biljke na 12/12
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Što veća posuda, to bolje, (nema velikog "odstupanja" pH preko noci, i ostalih problema, mislim lakse za održavati. Možeš ti i manje posude od 5L, ali ko sto kaže Inq, može se desiti da "zakrljžaju", a o pH da ne govorim (mislim kako varira u manjim posudama).... da je nemoguce nije, moze se dogurati do kraja (eh, sad kakva ce na kraju biti......?????)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.