Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Malo je svjetla u boksu, prema velicini ventilatora ovo zgleda ko moj boks u kom se uspjesno razvija 2 grow a 1 je vec dobrim djelom 99 posto u dimu :)
iznad svake posude na 5 cm od vrha biljke mi je stedna 100w tip 860 ili 865 a ni jace nebi skodilo.
i za klonove u plasticnim casama po 4 kom u jednoj super radi, pocnu rast s 10 dana.
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
evo nabavio sam u pet shop-u neonku za rast biljaka.
pa sada sto vi mislite sta je bolje vise obicnih neonki ili vise ovakvih neonki?



znam da je hps najbolje stavit ali imam problem sa rjesavanjem topline.
ovako to izgleda sa stednom i neonkom.(jos tu dolaze 2 neonke samo nisam nabavio
elektronske prigusnica-iz stednih zarulja)

kao sto vidite na slikama neonke sam sam spojio i nije istina da se ne griju.(bar moje)
ako tko ne vjeruje neka dođe pa neka ih primi)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
jaO Jedna stvar ti je bitna broj lumena na odredjenoj povrsini! To ti je flora neonka i ona od 36w ima 1400 lumana! Ta tvija nema ni pola od toga! Dobra je u kombinacija sa drugin vrstama neonki ali saberi te lumena neka buda bar 6000 7000 lunena! Resi ventilaciju i vlagu a za cvetanje neznam kako ces sa tim neonkama! one ti daju plavi spektar a tebi ce trbati crvenog! Proveri te Flora neonke ona mislim da imaju crvanog spaktra pa ih nakrkaj u fazi cvetanja!
Ali brate mali ti je boks kao za ljubicice! Sto nisi napravio 40*40*70-80visine? Znam koji ti je problem ali brate sto je malo malo je! Ja ti zelim sve najbolje ali meni je i moj boks mali a ima 170*130*245!
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
znaci trebam jos natrpat par takvih neonki i stavit koju neonku day light, ili?
koje jos neonke da smixam s ovom?
znam da mi je box mali ali kako je onima koji uzgajaju pc grow box?
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
na kraju sto je bolje? da spojim 5 kom ovih
obicnih neonki ili ovih za uzgoj biljaka ili mix?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Za pare koje si do sada potrošio (i koje ćeš potrošiti) mogao si kupit armaturu za HPS/MH.

A i taj mi box, iskreno, liči na žešći fire hazard.

Ovo ti ne mogu pisat u boljoj namjeri, ostavi se ćorava posla, zapalićeš kuću. Ili napravi box kako treba, po zanatu, ili jednostavno ... nemoj.
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
a kakav ti to box predlazes?
sto da napravim da mi stane u ovaj prostor?
ili da od frenda uzmen kuciste od kompa pa u njega natrpam?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ma nemoj se uopće zahebavat oko PC boxa, imaš sad u trgovačkim centrima na sniženju ormariće svih veličina, cijena se kreće od 100 do 400 kn max., fino to modificiraš za vlastite potrebe :sun2: i imaš komad namještaja za koji samo ti znaš čemu služi.

... a i sa većim prostorom rješavaš problem temperature, broj i visinu biljaka ...

Don't get me wrong, nisi ti prvi koji izmišlja toplu vodu, žao mi je da se mučiš bez veze i na kraju ne dobiješ ništa, a možda i kuću zapališ. :rofl:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ako mora biti kamuflirano-sto kaze torca idi nadji neki jeftijn ormar
ili isto jeftino u neki velik tehnički centar ili neki hoby program:tamo ti izrežu i dobijes vrlo jeftino -ploče od ivercie za namestaj..
inačer najbolje je letvice za ogradit i samo crno-bela folija
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
evo odustao sam od uzgoja u ormaru.
sada planiram uzgajatispod skala u drvenoj škrinji.
dimenzije:
dužina: 120cm
širina:80cm
visina: 90cm.
ona je prakticki vani pa cu utrpati 3 ventaca neka hlada ljeti a
zimi ce ju zarulje grijati.
posaljem slike kada sredim stvari
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
ja0 je napisao(la):
evo odustao sam od uzgoja u ormaru.
sada planiram uzgajatispod skala u drvenoj škrinji.
dimenzije:
dužina: 120cm
širina:80cm
visina: 90cm.
ona je prakticki vani pa cu utrpati 3 ventaca neka hlada ljeti a
zimi ce ju zarulje grijati.
posaljem slike kada sredim stvari

Dobra odluka.Sretno.
 
18.06.2007
2
0
1
38
Imam ove 2 lampe. Da li su one dobre za gajenje???
proizvodjac vrsta lampe snaga polozaj ugradnje tip grla napon svetlosni tok​

  • Tesla HPL-N 125 W/542 125 W BILO KOJI E-27 230 V 6200 lm
  • Phillips HPL-N 250 W/542 250 W BILO KOJI E-40 230 V 12700 lm
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Mogu se koristiti za vegetaciju (imaju plavog spektra), premda su i za to slabe, znace dobre su za ranu vegetaciju, koju mozes odraditi i neonkama ili stednima koje su pak zgodnije jer se manje griju i trose manje energije na nepotrebni spektar...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Brate ako ikako mozes zameni duzinu i visinu bice ti prakticnije! znaci ako je moguce okreni sve to na stranicu koja ti je sa strane! A ako nemozes bolje je i ovo resenje od onog predhodnog!
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
evo novi box.
trenutno 2 neonke 18w + 8w(grow lux)
sto mislite koliko jos stednih od 23w trebam stavit

evo stavit cu 2 lonca i napravio sam od zljeba onaj hydro grow(vec kako se zove.
pa cemo probat.
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Aluminijumska folija nije baš najdobrija jer reflektira i svo toplinsko zračenje. Znači, toplina se ne upija npr. u bijelu oblogu boxa vech se ako je box oblozen al. folijom svo toplinsko zracenje reflektira u biljke koje su onda puno toplije i umjesto da rastu, troshe energiju na upijanje vode pomocu korijenja i isparavanje vode da bi se ohladile. Ako ne koristite al foliju stranice boxa ce bit toplije ali ce toplina-topli zrak prirodno ici nagore i bise izbacen pomocu ventilatora koji izvlaci topli zrak. Peace & Love To All...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ja0 je napisao(la):
evo novi box.
trenutno 2 neonke 18w + 8w(grow lux)
sto mislite koliko jos stednih od 23w trebam stavit

evo stavit cu 2 lonca i napravio sam od zljeba onaj hydro grow(vec kako se zove.
pa cemo probat.

jes ima nešto hydro tamo
ali kažu da ti treba bar malo iskustva
i opreme
i box
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ograz je napisao(la):
Aluminijumska folija nije baš najdobrija jer reflektira i svo toplinsko zračenje. Znači, toplina se ne upija npr. u bijelu oblogu boxa vech se ako je box oblozen al. folijom svo toplinsko zracenje reflektira u biljke koje su onda puno toplije i umjesto da rastu, troshe energiju na upijanje vode pomocu korijenja i isparavanje vode da bi se ohladile. Ako ne koristite al foliju stranice boxa ce bit toplije ali ce toplina-topli zrak prirodno ici nagore i bise izbacen pomocu ventilatora koji izvlaci topli zrak. Peace & Love To All...

Pa zar se aluminijum na koristi kao hladnjak na mnogim uredjajima koji se greju dobro bas
zato sto upija dobro toplotu a brzo se hladi? I bela boja tj zigovi boksa ce upijati toplotu do odredjene granice a onda ce i oni odbijati toplotu!!!
Mzda nisam upravu a ti jesi pa ako neko moze da potvrdi tu tvoju teoriju u praksi neka
napise nesto o ovome! Posto sam na dosta mesta na forumu nasao da savetuju da se stavi alu folija! Ako se nevaram cak negde u uzgoju za pocetnike! Imam copi Past teksta negde na racunaru pa neznam odakle je tacno!


"Kada znate gdje cete uzgajati svoje biljke ili biljku, lakše cete odabrati i izvor svijetla
za vaše biljke. Ako biljke uzgajate u prostoru gdje dopire mnogo prirodne svijetlosti,
kao npr. u stakleniku, tada možete dopustiti da se biljke razviju u svojoj punoj velicini,
možete ih uzgajati samo pomocu prirodnog svijetla ili kao dodatak prirodnom svijetlu
koristiti umjetnu rasvjetu. Ako je prostor malen (ormar ili tuš kabina), tada cete ih
uzgajati onoliko koliko vam to prostor dozvoljava, a za rasvjetu cete koristiti floroscentne
lampe (cijevi od 18W) ili štedne sijalice od 23W. Dakle prostor ce odrediti konacnu visinu
vaše biljke, a samim time i tip rasvjete koji cete koristiti. Namjerno sam Indoor uzgoj
zapoceo s prostorom, a ne sa rasvjetom kako je to uobicajeno na stranim web stranicama.
Dakle, ako niste ograniceni visinom prostora, onda cete biljkama pružiti vegetacijsko
razdoblje dok ne postignu visinu od otprilike 1,5m ili više, a zatim ih staviti u fotoperiod
manji od 12 sati svijetla. Ako je visina prostora ogranicena na npr. 1,5m, tada cete biljke
uzgajati 4 do 7 tjedana. Minimalna visina biljke, na kojoj je možete natjerati da procvjeta
jest 29-32cm, a to je visina koju biljka dostigne zavisno o svojoj genetici u vremenu od
20 do 40 dana, no to ce vam u konacnici donijeti i minimalan urod po stabiljci. Ja sam
poceo s jednim obicnim ormarom, u koje sam prije više od dvije godine uzgojio svoje
prve dvije biljke, zatim zbog želje da uzgojim više biljaka, uredio sam i drugi ormar.
Sada sam od aluminijskih profila sastavio krletku koja mi omogucava uzgoj desetak
biljaka do visine od 2,5m (iako ih ne uzgajam do te visine). Dakle, kada odaberete prostor,
znate visinu do koje možete uzgajati biljke, tada možete odabrati i rasvjetu koju cete
koristiti za uzgoj. Sam prostor potrebno je dodatno urediti, to znaci zidove prostora i
strop (bilo da je to ormar ili dio sobe) obložiti ALUNINIJUMSKOM folijom ili obojiti u bijelo,
kako bi se svjetlost reflektirala prema biljkama. Morate misliti i na manipulaciju biljkama,
kabele, zalijevanje i drugo. "


Neznam tacno ciji je tekst ali sam ja naglasio to gde pise alu. folija!
Neverujem da je to neki amater! Cak sam ubedjen u suprotno!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja koliko znam, alu. folija reflektuje SAMO svjetlost. Što se tiče topline to nije istina. Kod mene je UVIJEK, alu. folija bila hladna (da tako kazem)... čak i blizu lampe nije uopste toliko vruće, jeste malo ali par cm niže, ona je hladna.
Sad opet zavisi kakav je protok vazduha u box-u. Ako je slab, onda će sve biti toplo, a najmanje al. folija (moje iskustvo)

I još nesto ne vezano za ovo.... alu. folija najbolje reflektuje svjetlost, ako se na zidove postavi ravno, znaci bez guzvanja onog. Negdje sam vidio sliku, od nekog, koji je na brzaka mislim napravio neki box-ić, i folija je skrooz zguzvana bila.
Potrudite se pa postavite ravno (bez guzvanja) foliju. Mnogo više tako reflektuje svjetlost, nego kad je zguzvano postavljena.

Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.