Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Bitno ti je da kupis starter i prigusnicu za HPS (ili hps/mh) koji mogu da podrze 70w. Nekada se mogue naci i sa rasponom, npr. 100-400w.
 
02.12.2007
24
1
0
33
Ovak, nisam elekticar pa se bas nekuzim! sto se tice sijalica (natrijeva) za uzgoj,svi pricaju da je to bolesna sijalica, pa sam i bio u centru za rasvijete i htio sam je kupiti ali je nisam jer mi je covjek rekao da mi uz tu sijalicu treba posebno grlo i prigusivac za struju i da to nemrem solo prikopcati neg da trebam elektricara zvati pa sam razmisljao i pitao sam malo casko sa covjekom i rekao mi je da bi imao svjetlo jacine natrijeve sijalice da mi je dovoljno 4 stedne zarulje od 40w! i razmisljao sam dali da kupim na kraju jer natrijeva daje crveni odraz koji je potreban biljki(tak sam procitao na ovom forumu) ali nisam kupio jer me zanima sto vi kazete, dali se to ispati kupiti i da li ce rasti normalno biljka! sorry ak ste vec imali takva pitanja i ako ste ih jos po 700 puta odgovorili na takvo pitanje, jer ja nisam naiso na takvo pitanje pa sada pitam! molio bih brzi odgovor ak nije problem jer mi je sjemenka vec proklijala!
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Uzmi ak zelis i cetri stedne od 40W(640 znaci plavi spektar) pa sa njima odradi vegetaciju ja mislim da mozes ak nisi komercijalista(znas na sta mislim puno bilja;) )
A natrijevu(HPS) ces morat uzet za urod jer ona svjetli crveno tj.spektar koji ti treba za cvjetanje tj. rast vrhova(hedova)
A za grlo,prigusnicu ce ti neko drugi rec....naravno da to moras imat
p.s.mada mozes i odradit vegetaciju i sa hps-om al ipak mislim da je bolja solucija stedne pa hps...
ah izvini nisam vidio da pise "sjemenka" jbg napusio se :))) ja mislim da mozes odradit vegetaciju sa 4 cfl od 40W
 
02.12.2007
24
1
0
33
Buraz fala ti puno! drito dok dode do cvjetanja skupim pare i napravim si to! Al to gro jede struju! ima li neka zarulja koja isto daje te uvjete a da se nemora zajebavati sa instalacijom???
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ma ne zdere puno struje mislim ne previse a nemoj trazit..hps je najbolja solucija za cvjetanje zato dok vegetacija traje skupljaj pare i nabavi sve ostalo uz hps lampu i uzivaj..
 

Faker

Banned
Banovan
10.07.2007
16
0
0
42
kako da prepoznam kad je biljka zavrsila cvetanje?
i na koji nacin se sece?
i kako i koliko dugo se biljka susi, trebaju li neki posebni uslovi?
:icon_biggrin:
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Jedno pitanje zeleo sam da narucim semenke preko interneta ali me je zbunilo to sto sam naisao
na reklamu 99% female do sad sam bio uveren da su semenke 100% female nezelim da ko ove godine (domace seme skupljano tokom godine) poraste kuronja od 2,5 metra i da sednem i da placem(to je i osnovni razlog zasto i zelim da kupim semenke preko neta dali se nekom koje nabavljao desilo da dobije musku ?
White Pearl (Guaranteed 99% Female)
114 jevreja nije malo
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Kada uzmes domace sjeme sa ulice vjerovatnoca da ces dobiti zenku je od prilike 30%-40%. Genetiku biras po tome koliko si se napusio i ne znas sta da ocekujes.
Kada kupis dobru genetiku ok dobrih bridera makar ti to garantuju. Mogucnost da ces dobiti zenke je 50% pa na vise.
Ta feminizarana sjemena su skuplja u samom startu, nije vazna genetika. Postoji jedan problem... mozda ces imati sve zenke, ali postoji mogucnost da ces dobiti i hermafrodite.
Moj prijedlog je da kupis sjeme, zbog genetike i vece mogucnosti da ces dobiti zenke. Preporucujem bilo koje sjeme bridera Mandala, ako ne zelis dati vece pare (njihovo najskuplje sjeme ne prelazi 20 eura za 10 komada) mozes uzeti Tropical Mix, koji kosta oko 10 eura. To je mjesavnia raznih hibrida iz njihove baste, a genetika je direktno povezana sa Indijom.
 
07.12.2007
4
0
0
58
prvi put radi unutra pa nisam posve siguran jesam li na pravom putu.Stabljike su mi stare oko 5 sedmica i visina oko 22 cm.dosad sam ih drzao svjetlo 24,temp 29 C,ph zemlje 6,5 pod neonkama sa ventilatorima.Napokon sam nabavio HSP SONY T PRO 400 w (spojio,sve radi i zaljubio se u sijalicu ova stvar je kao komadic sunca)prostorija je 1,5sa1,5 i 2 metra visine.Nisam siguran jesamli skonto ali sad kontam ih staviti pod HSP 18/6 desetak dana a onda 12/12.jesamli na pravom putu i sta je najbolji i najgori scenarijo sto se tice vremena sto je ostalo prije nego vidim prve rezultate(negdje sam procitao da se moze desiti i do 9 mjeseci pa sam nekeko klonio duhom)isto u te dimenzije koliko je najvise biljaka sto se moze staviti.posto mi je sjeme mjesavina ,nesto domace nesto uvoz,trenutno imam 60 stabljiki(znam da je previse za ovaj prostor ali posto nisam siguran koliko sinova a koliko kcerki ce biti pokusavam ih odrzavati sto duze dok ne skontam razliku)jesamli uopste na pravom putu i imali smisla ista sta sam napisao(izvinite raja na ovom ali jebiga prvi put i totalno sam laik u unutrasnjem)I ako moze isto ,posto nikad nisam probao domacicu uzgojenu unutra dali ima razlike od ove sto je na ulicama.svatam da nema sjemena jer se ne oprase ali dali ima razlike u izgledu mirisu i okusu a bogami i jacini.Hvala unaprijed i svaka kritika i savjet su dobro dosli.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
HSP je stranka kao i svaka druga, a HPS je odlicna lampa.
Citaj sta vise mozes.. samo to ti moze pomoci da odradis uspjesan grow.

Moje misljenje sta se foto perioda tice je da odmah ides na 12/12.. pogotovo iz razloga sta imas velik broj biljoza. Imaj na umu da je struja nocu jeftinija.

Od trenutka kada prebacis na 12/12 ako se educiras i napravis sve u redu imat ces svoj proizvod za 2-3mjeseca.. tako da se ne bediras oko one 9mj informacije.

Sretno i dobrodosao na forum!
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
HPS od 400w preporucuju za prostor od jednog kvadratnog metra. Kreni odmah sa 12/12, od tih 60 vjerovatno ce pola biti muski. Nemoj da te brine tih 9 mjeseci sto pominjes, to nema veze sa cvjetanjem, vec sa vegetacijom.
Razlika ce biti ogromna sa domacom biljkom koja je kvalitetno uzgojena, pogledaj malo po forumu kako izgledaju nase domacice.
 
02.12.2007
24
1
0
33
pozz ljudi! samo me zanima jedno! dali neonka mora biti obavezna za pocetak????
mogu li staviti dve zarulje od 100 w ! ima plave spektar i griju jebeno(ne prejako) imam box sirine 35cm i visine 2 m! semenka mi je tek proklijala i cekam da mi skoci stabljika mala pa dali mora biti neonka plava ili moze biti ova zarulja koju sam naveo!????
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
nemoj obične vjeruj da su bolje neonke i nisu skupe jednom uzmeš sve a kada mijenjaš
cijevi su jeftine,ili štedna da se ne cimaš sa elektrikom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.