Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
klark kent je napisao(la):
ZA BEZZE SA.Uzmi dvije 23W (865) i dvije (854) to ce ti dati extra rezultate... Mozes i 5, npr: ove stavis horizontalno (uz biljku) a petu odozgo... Nemas potrebe jos HPS tu stavljati (radi temp...) jer u plavom spektru rastu brze (skoro duplo...) i drži ih slobodno na 24h na početku, kasnije smanji na 20/4 (u ova 4 sata mraka, tad ih zaljevaj...) i ne zaljevaj ih dok su ukljucene lampe.... ugasi ih, pa onda.. i pricekaj 10-15 minuta prije paljenja ponovo
HPS lampu cuvaj za cvjetanje kad dodje
__________________
. KADA SI MI REKAO DRUZE TO DA MI NIJE TO MALO NA 1m2 posto hocu da stavim 9 biljaka? sta mi je naj bolje?

Ja te ne kontam NIŠTA!!!, nisam bio juče cijeli dan na forumu (obaveze) i prekjuče (pola dana....) i kad dodjem, ovo da bog sačuva....
Ja ama BAŠ ništa te ne kontam, jel ti ovo potpis????

DirtyDeeds je napisao(la):
Kad budem radio indoor,zbog nekih stvari necu moci odraditi u growboxu sve.Zapravo mogu biljku držat bod svijetlom ali cu je ponekad morati izvadit i stavit negdje(kad starci budu dolazili).Sad mene zanima kako je to najbolje odradit i kakve rezultate ocekivati.

1.Cito sam da je netko radio izvan ormara,predpostavljam nesto sklepo da žarulja bude iznad biljke.....kolko je to dobro?Sumnjam da sam u pravu ali ima li to i neke prednosti,poput žarulja + dnevna svijetlost,bolja klima,biljka može izdržati i bez umjetnog svijetla....Biljku bih držao pod žaruljom recimo od 7-20h.A kad dodje vrijeme da ju stavim na cvijetanje onda bi je držao pokrivenu sa nekim tamnim,ali prozracnim platnom +12h.Jel to izvedivo?

2.Mogao bih 2-3 tjedna odradit u nekom improviziranom gowboxu e sad kad bih tako radio koji period rasta ili cvijetanja biljke izabrati za ta 3 tjedna osvjetljenja?Imali uopce koristi od 2-3 tijedna svijetla?

Zeleni spektar ne utječe na biljku, znači da ako imamo šta raditi u BOX-u, (nešto namjestiti, srediti, očistiti i sl.) a u to vrijeme biljke "spavaju", može se koristiti bilo koja lampa, koja ima zeleni spektar. To svjetlo neće nista utjecati na biljku.
Al' ti ovdje govoriš o 2-3 sedmice, jel???? Ako je tako, onda nema šanse :)....
Na ovo 3. pitanje, jel to kontaš u mraku držati (ili kako već) jer nisam skontao, 2-3 sedmice, bez svjetla???? - IDealno glupo pitanje!!!
U zadnje vrijeme se pojavilo extremno mnogo grower-a, i svako bi naravno da uzgaja iako realno nemaju uslova za to (bilo koje vrste). Svi očigledno misle da za nekih 100€ mogu napraviti sebi indoor grow... i na forumu ovdje postavljaju nevjerovatno glupa pitanja!!!!
Još bih savjetovao, da oni, koji ne mogu NORMALNO da naprave box (bez nekog sakrivanja od staraca i sl.) te da se brinu o biljkama na normalan način (jer heeej ljudi, mnoooogo prije nego što se rodilo 90% "djece" koji su trenutno na forumu, ljudi su uzgajali), da uopšte ne počinju uzgajati indoor. Za takve out.... i šta vam onda bog da...

Ograz je napisao(la):
bas procitah pre par stranica da destilirana voda nevaja za zaljevanje jer vezuje za sebe mikroelemente pa me zanima jeli vaja kisnica za zaljevanje ili da je pomjesam sa vodom obicnom...
imale su mi biljke smedje fleke medju zilama, vjerojatno nedostatak kalija jeli bi to moglo biti zbog kisnice?

Kišnica je super, ako si u nekom industrijskom gradu, onda bolje alternativu koristiti!!!!
Ko onda zaljeva biljke koje se uzgajaju vani, sigurno ne pored neke velike fabrike, koja zagađuje, em vazduh, em zemlju preko vode tj. otpadnih voda???? a da ne spominjem na "divlje" biljke, tj. one koje niko nije ni posadio, nego koje su SAME nikle negdje u prirodi???!!!!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
klark kent je napisao(la):
kakva je razlika izmedju envirolite 125w i osramove 30w? jel to ista vrsta svetla samo je razlika u jacini? ljudi trba mi precizan odgovor da se nezbunim posto nemogu da nadjem evirolite pa sam mislio da je zamenim sa vecim brojem osramovih u fazi vegetacije??? PLEASE

Ja ISKRENO mislim, da bi ti, trebao da nekom platiš i da ti taj neko (ako uopšte znaš nekog takvog...????) odradi grow komplet, i da ti na kraju ostavi da ti osušiš..... Vjerujem da ćeš i za to postaviti mali milion pitanja!!!
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
koristim plantela gnojivo

i pise da treba stavit 15ml. (naravno znam da ide pola doze) je mi moze reci itko ko se sluzi s tim kolko je to otprilike onih cepica?
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
528
568
113
balkan
Najbolje da odes zicat lokalnog junkija da ti posudi inekciju da izmjeris gnojivo.
Ili si kupis sam u ljekarnoj....
 
08.01.2008
17
0
0
45
aj mi neko kaze :semenke pocele da klijaju (naprsle) i odjednom stoje tako vec 3 dana upitanjju seme sacuvano od dobre marihuane outdor
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
evo ja ću ti reći :semenke pocele da klijaju (naprsle) i odjednom stoje tako vec 3 dana upitanjju seme sacuvano od dobre marihuane outdor
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ljudi, sjeme od "dobre marihuane", nemojte se ravnati po tome, jer to uopšte ne mora biti tačno (mislim da ta vuva koja nikne, bude dobra kao ta od koje si uzeo sjeme) s obzirom da se radi o outdooru, 99,99% je domaćica - neka albanka, koja je (kad si je ti pušio) bila osušena ono taman, i vjerovatno masna i sl.... jer ista ta vutra, da si je ostavio tad preko noci, npr: u novini, na stolu, ili još gore ostaviš u novini koja je onako zatvorena (novina pogotovo upija svu vlagu i thc iz čička (bud-a)... ) odmah slijedeći dan, bila bi "slabija"... a da ne kažem ako je 2-4 ruka, tj. dilerčići, koji uzmu 100g i odmah naprave panjeve (zapaukuju) i tako vremenom ona gubi kvalitet.....
Takodje isto može od bezze vuve, (prašine) koju ste pušili, i to sjeme da bude dobra... Prema tome, to nije nikakvo "ravnalo" što se tiče kvalitete....
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Zna li ko gde se primenjuje ona mikronska mreza za filtriranje Hasa? Tj gde bi je mogao nabaviti? Nemislim na prodavnicu nego u proizvodnji cega se ona primenjuje u stvarnom svetu daleko od vutre?
Onaj princip hladna voda mikser itd???

Poz. i hvala!
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Ako mislimo na isti video(ono kad tip filtrira kroz vecu cjediljku, pa kroz onu manju, čini mi se da je to ona mala za domaćinstva.
Imam jednu takvu u kući, zaista je sitna, ali meni je taj sistem pravljenja hasha nekako čudan....
 
17.09.2007
41
2
0
38
Takve mikronske mreze se uglavnom koriste kod sito stampe za stampanje majica.
Mogu se nabaviti bilo kakve velicine rupica i uglavnom se mogu naci kod firmi za proizvodnju i prodaju oprema za stampu
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
svila za sito 150 microna
da li ćeš vreću da praviš ili na ram (sito) zavisi na koji način zeliš da radiš
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
for je napisao(la):
Ako mislimo na isti video(ono kad tip filtrira kroz vecu cjediljku, pa kroz onu manju, čini mi se da je to ona mala za domaćinstva.
Imam jednu takvu u kući, zaista je sitna, ali meni je taj sistem pravljenja hasha nekako čudan....


Ups, izvinjavam se, provalio sam se.
Ja sam mislio na onaj video kad tip prosijava vrhove kroz dvije cjediljke, pa onda to peče u rerni.Taj sistem mi je jako čudan...
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
for je napisao(la):
Ups, izvinjavam se, provalio sam se.
Ja sam mislio na onaj video kad tip prosijava vrhove kroz dvije cjediljke, pa onda to peče u rerni.Taj sistem mi je jako čudan...
ma taj video izgleda ko da je iz 50-60-ih stvari su se pojednostavile
i sofisticizirale danas ima cuda za makehash fore.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Zašto ti je čudno? Fino mrvljenu travu, natopljenu u smjesu vode i leda (led je da drži vodu na 0°C i tako će ostati dok se sav led ne otopi) protresaš kroz mikronsku mrežu najprije kroz 200 - 250 mikrona da odvojis trihome i filtriraš veće nečistoće koje bi ti smetale kad bi omah išao sa finijom filtracijom.
Dobijes vodurinu zelenkaste boje, nakon toga je procjediš kroz 70 - 75 mikrona, da na drugu stranu ispadaju samo trichomi (jer oni nisu veći od 70ak mikrona). Možeš i grublje materijale, isto ćeš dobiti haš, ali zaboravi zlatni (najbolja kvaliteta).
Ako se pitaš zašto voda, zato što je sa njom najlakše održati nisku temperaturu, samo dodaš led.
Ako se pitaš zašto niska temperatura, jednostavno, zato što se tada glave trichoma najlakše odvajaju od svojih stabljika, pucaju.

Nakon toga postupka dobiveni materijal se suši na zraku i dobiva se vrhunski kif zlatne boje koji kasnije ako želiš možeš prešati na razne načine pa čak i rukama.
hash-gold.jpg
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Ostavio sam vec jedan post u rubrci "sve o uzgoju . . . " ali ću pitati i ovdje - imam "prozoruše" stare mjesec dana visine 7-8 cm (prvi listovi izašli), presađene su u veče tegle (7l) prije 4 dana pa me zanima:
- koje bi se dodatno svjetlo moglo staviti da pomogne biljkama, narvno uz zimsko sunce - štedne ili odmah HPS (jačinu ću već nekako sam odrediti) . . . sve to, zbog nekako čini mi se sporog rasta . . .

btw još jedna važna činjenica u malim tegla 3-4dl bile su oko dva i pol tjedna od kada su nikle pa neznam da li ih je i to možda usporilo - bio sam ljen presaditi ih ranije :icon_frown: . . .
ovdje je slike:



bilo kakav komentar dobro je došao . . . :thankyou:
btw to mi je 1st grow pa imajte razumjevanja . . . .:cool44:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
po meni...mislim da si sam dodatno kompliciras situaciju.... prozoruse nisu najpametnije sta si mogao napraviti !
u najboljem slucaju one su imale po 10sati sunca na dan ! nije ni cudo da imaju mjesec dana i 7-8 cm ....uz tako malo svjetla jasno da ce se sporo razvijati . inace u nekom boxu biljke stare mesec dana imaju 40-50 cm !

i bas zbog toga sta ti je prvi put mogao si fixati neki manji boxic i vozi, a ovako si dodatno kompliciras najvise sa fotoperiodima !
problemi ce biti kad bis te biljke trebao procvjetati....

iskreno takav nacin uzgajanja ne podrzavam i mislim da je gubljenje vremena (nije da ga precijenjujem ili omalovazam ) .... iako naravno ljudima uspijeva i s prozorusama i to lijepo tako da ne kazem da neces uspijeti :))

zelio sam ti samo reci da bi ti bilo puno lakse i brze sa manjim boxom kojeg mozes sastaviti za malo para i malo vremena ....eto . :)

ako vec mislis dodati svjetlo prozorusama.....pametno po meni bi bilo ici na hpsku tako da ako kasnije sastavis neki box odmah imas i svijetlo za njega ! uvijek razmisljaj unaprijed :)

puno srece ! pozdrav :)
 

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
iskreno, mislim da si u pravu što se svega tiče M_wEeDmAn_88, mislio sam u slučaju problema da tu prostoriju pretvormi u veliki box, inače riječ je o lođi(3.5m2) koja je polovicom u staklu (prozori), smjer jugoistok-jugozapad što mi se u trenutku sadnje činilo sasvim o.k. , pogotovo kad sam vidio post Gloss_zelenky-a o prozoruši.
vrlo jednostavno bi mogao preči na čisti indoor - spustim rolete i dodam HPS - 600w, veliki ventilator(koristim ga ljeti da se ohladim - : ) ) i pratim šta će se dešavati !
naravno ako za to nije kasno . . . :icon_frown:

btw sjeme sam našao u super-g kojeg se nedavno moglo nabaviti u zg-u
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.