Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.01.2008
15
0
0
44
Cao drustvo! Koje seme mi preporucujete da kupim za gajenje u kucnim uslovima a da bude biljka veoma male visine a dobrog kvaliteta i uroda?????
 

NOVA

Banned
Banovan
05.09.2008
20
0
0
34
jel modu za veg. i fazu cvetanja da koristim "stedne sijalice"?
planiram da na 6 biljki ubacim 2-3 od 85-125w,
(imam jednu od 15w, 2700k odatle ideja)
mozda i ostavim neonke koje cu koristiti u pocetku,
da li je to pametno?
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
NOVA je napisao(la):
jel modu za veg. i fazu cvetanja da koristim "stedne sijalice"?
planiram da na 6 biljki ubacim 2-3 od 85-125w,
(imam jednu od 15w, 2700k odatle ideja)
mozda i ostavim neonke koje cu koristiti u pocetku,
da li je to pametno?

mozes ti koristit stedne sijelice al vise bi ti preporucio da si kupis neku hps lampu cjeli komplet ti je oko 300-400kn znaci slicno bi ti to izaslo a dobio bi duplo bolji urod a za stedne nisam siguran kakve su za fazu cvjetanja.... :rasta1:
 
03.11.2008
20
0
0
43
NOVA je napisao(la):
jel modu za veg. i fazu cvetanja da koristim "stedne sijalice"?
planiram da na 6 biljki ubacim 2-3 od 85-125w,
(imam jednu od 15w, 2700k odatle ideja)
mozda i ostavim neonke koje cu koristiti u pocetku,
da li je to pametno?

Naravno da mozes, ali ti treba kolicina svetlosti bar 6-7 hiljada lumena i to pod uslovom da gajis samo jednu biljku. Pretpostavljam da znas da su za veg. razvoj potrebne one sa bojom 6500K (865) a za cvetanje 2700K (827). Meni je odlicno porasla jedna zenskica i cveta vec uveliko na 10 000 lumena samo u obliku stednih sijalica. Idi na dnevnik uzgoja na temu Koja je ovo vrsta pa pogledaj slike te biljcice.
 
03.11.2008
20
0
0
43
Nego, kako pastilice pocnu da "braone" kad sazrevaju? Jel odozdo na gore (mislim na hed) ili ravnomerno dobijaju crvenije nijanse? Kod mojih su donje niti promenile boju u braon (samo par dlacica) a gornje su jos uvek providno/bele. Valjda ih nije napala neka bolest?! Nisam slikala jer je toliko sitno da se i lupom jedva vidi pa ne bi imalo neku svrhu.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Pastile :))) Pistili se zovu dlacice. Nema nekog pravila kako smedje. Smedjit mogu rano i zbog lose ventilacije
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ima više pokazatelja to je samo jedan od a ćesto ne baš precizan radi toga što crvenjenje dlaka može biti izazvano stresom na biljku .
postoji još jedna malo ipak bolja metoda a nekako mi je teško objasniti ispod cvjetova ne na svim sortama ali na dosta njih nalazi se ajmo reći predcvjiet koji izgleda kao wannabe sjemenka obučena u zeleno sa dva pistilsa koja vire van e sad kad se ta kuglica počne napuhavati baš u lopticu i kad se ta dva pistilsa počnu povlačiti u nju onda je vrijeme za branje... teško je to ovako riječima objasniti budem uhvatio slikat svima vama koji niste prokužili o čem se radi.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Nemas brines irena ak ti je mikroskopska jedna pistilica pocela smedjit
kad tad pocnu hehe

bed je ako naglo pocnu smedjit sve
al ocito ih pazis pa ces i to uocit ak se desi

ugl ovako ti biljka ne smije zgledat
http://img179.imageshack.us/my.php?image=image230yl2.jpg

ostalo sve to prolazi pod dobar

EDIT
e to njesra ti se desi ako imas prevelik temp
i losu cirkulaciju zraka
sto je sve vec uostalom i receno masu puta
 
03.11.2008
20
0
0
43
Hvala, narode. Jeste mi malo povruce u boksu. I listovi mi se na vrhovima suse i savijaju nagore. Sve upucuje na visoku temperturu. Stavila sam ventilator, ali, cini mi se da je sad vruc vazduh samo raprsen po celom boksu da vrelina ravnomerno dopire do svakog lista!!
Izdrzace , valjda, jos dve-tri nedelje.
Evo kako "braone" pistilice:
th_cvetic-braoni.jpg

Jel normalno da mi listovi zute i opadaju ovim tempom? Svaki dan opadne po 7-8 zutih listova i to nisu svi pri dnu. Nemoguce da cvetovima toliko treba sokova da uniste toliko listova!
th_smanjena-celasmanjena.jpg
 
03.11.2008
20
0
0
43
Hvala, narode. Jeste mi malo povruce u boksu. I listovi mi se na vrhovima suse i savijaju nagore. Sve upucuje na visoku temperturu. Stavila sam ventilator, ali, cini mi se da je sad vruc vazduh samo raprsen po celom boksu da vrelina ravnomerno dopire do svakog lista!!
Izdrzace , valjda, jos dve-tri nedelje.
Evo kako "braone" pistilice:
cvetic-braoni.jpg

Jel normalno da mi listovi zute i opadaju ovim tempom? Svaki dan opadne po 7-8 zutih listova i to nisu svi pri dnu. Nemoguce da cvetovima toliko treba sokova da uniste toliko listova!
th_smanjena-celasmanjena.jpg
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
Treba biti cirkulacija!!!jedan vent je ništa.jedan bi ti trebo izvlačit van taj topli zrak...
..a kolko vidim brijem da ti fali hrane biljci(pogotowo ako postepeno žuti od dole prema gore)
nikako nije nomalno da joj otpadne 10 listova na dan(par dana i gola je:)
 
03.11.2008
20
0
0
43
Ne fali joj hrane, sigurno. Pre tri nedelje sam je presadila u super zemlju a prekjuce sam joj dala
"Blumi" za cvetanje. Racunam, nekako, mozda "trosi" te listove jer joj je skoro vreme za branje. Pocela je da cveta 15.10. Jel moze po slikama da se odredi koliko joj jos treba do zetve?
Otvorila sam joj sad boks sa jedne strane da vazduh moze slobodno da cirkulise. Manje svetla, ali nema veze. Bolje i to nego da se ugusi.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Neka je sativasta
Trebace joj dosta
tipa minimalno al minimalno 8-9 tjedana sve skupa
tak da imas ti jos dosta zajebancije
ž
 
03.11.2008
20
0
0
43
Hvala, Tarki. Negde sam nasla na nekom americkom sajtu da daje drugaciji osecaj kad je uberes ranije, dok je jos bela, daje vise mentalni dozivljaj dok, kad se ubere kasnije, postoji sansa da donese fizicku pospanost! To mi nekako lici, mozda jednostavno, ako uneses vise THC (sto se dobija sazrevanjem?), vise si pospan? Moze li neko dati i svoje misljenje?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
PItaj gdina googla il searchaj forum
THC CBD

U praksi, da ak je skines ranije daje puno energicniji rad
ja ih cesto skidam ranije (mislim cesto... nije da sam puno biljki skino hehe)
i imaju mi puno bolji rad
posebice saative
a indicu kad skines ranije
puno vise lici sativi neg indici

tak da ak volis vutru da poludis
a ne da te zabije u fotelji
onda je rano skidanje opcija

al ipak treba nac balans
izmedju zadovoljavajuceg rada
i zadovoljavajuce kolicine
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.