Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.11.2008
37
0
0
41
nisam nasao nigdje na forumu, kad zaljevate svoje biljke i koliko, oke s prokuhanom vodom i tako, al dok je noc ili dan, kolko je zalijete, svako dva tri dana ili ?
 

Kaj

29.09.2008
3
0
0
41
ej ljudi jel netko od vas imao mozhda problem da su mu biljke narasle previsoko odnosno da su full blizu lampi i da se lagano sushe :s
frendu se to deshava a nemre vishe povisit lampu i nezna kaj da radi...
hvala unaprijed :p
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Naravno Irena, rad vutre se razlikuje od toga kad se vutra bere zato treba da se proba kad je u cvetanju.I kad nam najvise rad odgovara tad se bere.Ne bere se kao sto neki kazu kad budu braon dlacice ili belicaste ili gledaju kroz lupu,mikroskop nego kad ti rad odgovara.
Biljke jesu najjace i imaju najvise thc-a kad je hed skroz braon ili crn ali rad nije dobar,verovatno se tad nakupi pored thc-a i neki drugi kanabioid koji ne doprinosi uzivanju vec ima nezeljene efekte kao sto je pospanost,povracanje,demotivacija,bad trip itd.
 
03.11.2008
20
0
0
43
A hoce li joj naskoditi ako joj secnem jedan cvetic (izabrala bih neki periferni, mali)?
Ne bih da moja radoznalost utice na to da joj poremetim dalji razvoj.
I jos nesto, jel moram pre kuvanja sa maslacem da prosusim taj hed ili moze i svez?
 
30.09.2008
18
1
0
44
Ovako, biljke su stare oko 20 dana, visoke izmedju 15-20 cm, grmaste, siroke, puno lisca, sve ok. Medjutim, prije 5-6 dana su novi listici koji su se tek formirali, na vrhu, dobili zuckaste i suhe vrhove koji se uvijaju prema dole. U medjuvremenu, i pojedino vece lisce se pocelo uvijati prema dole (samo vrh lisca, ostatak i dalje lijepo stoji paralelno sa zemljom). Zalijevam sa 2dl vode po biljci svaka 3-4 dana (u vazama su od 11litara, 24h svjetla, HPS400w, temperatura izmedju 24-30c). Jos nisam gnojio (zemlja je composana za palme).

Imam dojam da je sjeban ph i da to blokira hranjive elemente. Zalijevam sa vodom iz pipe koja je prije toga odstajala 24 sata, ali mislim da to nije dovoljno. Danas sam nabavio lakmus papir i onako odokativno mi se cini da je voda oko 7,5 (zagrebacki vodovod, jel). Ulio sam dozu gnojiva u vodu i sa njim mi se cini da ispada neutralna, do blago kisela.

Unatoc problemima, biljka i dalje raste, no definitivno ju necu zaliti vise s tom luznatom vodom. Sad se premisljam da li da kupim destiliranu vodu (za pegle, aute, etc.), obicnu Janu ili nesto trece.

Takodjer, htjeo bi barem malo sniziti ph, ali ne zelim pretjerati, pa ako tko ima recept za sniziti do 0,5ph na litru vode, bio bi zahvalan. Ili bilo koji drugi prijedlog. :)

Novca za ph-metar se nema. : /
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
edit:ne citiraj bez potrebe i ne piši post za postom

mozda nisi dobro priredio zemlju i ostalo sta se treba pripremiti prije stavljanja biljke u nju,a mozda si opet pretjero s necim pa je to ostetilo korjenje...ph mos sniziti limunom,ocatom...


The Punisher je napisao(la):
nisam nasao nigdje na forumu, kad zaljevate svoje biljke i koliko, oke s prokuhanom vodom i tako, al dok je noc ili dan, kolko je zalijete, svako dva tri dana ili ?

gurnes lagano prst u teglu al pazljivo da ne ostetis korijen i onda na dodir mos prepoznat jel zemlja vlazna il suha ak je suha zali biljku ostajalom vodom... :bong7bp:
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
The Punisher je napisao(la):
nisam nasao nigdje na forumu, kad zaljevate svoje biljke i koliko, oke s prokuhanom vodom i tako, al dok je noc ili dan, kolko je zalijete, svako dva tri dana ili ?

gurnes lagano prst u teglu al pazljivo da ne ostetis korijen i onda na dodir mos prepoznat jel zemlja vlazna il suha ak je suha zali biljku ostajalom vodom... :bong7bp:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
@ punisher naravno da nema nigdje kad je stvar individualna sve ovisno kolike imaš tegle i kakvi su ti uvijeti vlaga temperatura koja zemlja kolike biljke dobro ti kaže probaj prstom sa strane negdje odaberi mjesto možeš gledat malo ti se i odvoji tegla od zemlje ili probaj po težini onak svak ima nešto svoje po čem se ravna i ti se moraš sam naći u tome

@ Gensbuster samo ti nastavi sa ovom odstajalom vodom i pomalo sa gnojivima i to je ok sve ostalo zaboravi osim combo metra naravno po meni bi svi početnici trebali uzimati biognojiva kako nebi mogli tako lagano sjebati
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Ma po meni bi svi trebali koristit samo organska gnojiva pa si na miru... Samo cekam da guanokalong bude na nekom snizenju :)
 
30.09.2008
18
1
0
44
Evo, upravo mi se frend javio iz jednog...kh.m... laboratorija. :D I sa profi ph-metrom je rekao da su direktno iz vodovoda izmjerili 8,5 ph. : /

Da, uskoro cu poceti s gnojivima i to ce kolko-tolko smanjiti ph, ali necu svaki puta kada bude zalijevao, gnojiti! A cista voda je 8,5. To se mora nekako smanjiti.
 
02.11.2008
37
0
0
41
tnx stoner...

eo napokon sam malo sredio box, nista specjalno ima tu jeos truda, al eo dali je vlaznost zaraka 45 oke, i temperatura je 25-30...

e da, box mi je u sobi i mislim da CO2 ima OK, al jel treba jos stavljati neke tabletice ili nesto, ili je dovoljna cirkulacija zraka unutra.
 
12.09.2008
14
0
0
43
dali je bed ako stavim sjeme u nesto vece posude(0'5L) da ih nebi trebo presađivat dok neocvrsnu malo??
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
Laidback je napisao(la):
Ma po meni bi svi trebali koristit samo organska gnojiva pa si na miru... Samo cekam da guanokalong bude na nekom snizenju :)

:violent018:...de ima ako ima to DjUBRe za kupit u ZGB i kolko cca dojde (koji je N:p:K omjer):read:;) ????
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
mene zanima kako da povecam vrhove a namam neko gotivno gnojivo od hesi al obecavam da cu za sledeci grow i to nabavit.Biljke su mi u drugoj sedmici cvjetanja i sa donjeg dijela biljaka izbija dosta malih vrhova koji nemaju sanse da se izbore za svjetlost jer su biljke extra guste i ti vrhovi nemaju uopste pistila.Dal da ih kidam ili ne zanima me,i da napomenem da nikad nisam doso do ove faze tako da su mi ovo slatke muke.Pozdrav raji na forumu
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
rangoo je napisao(la):
dali je bed ako stavim sjeme u nesto vece posude(0'5L) da ih nebi trebo presađivat dok neocvrsnu malo??

pocetnicima je najbolje da stavljaju u sto vece posude pa ce imati sto manje komplikacije s presadivanjem...

The Punisher je napisao(la):
tnx stoner...

eo napokon sam malo sredio box, nista specjalno ima tu jeos truda, al eo dali je vlaznost zaraka 45 oke, i temperatura je 25-30...

e da, box mi je u sobi i mislim da CO2 ima OK, al jel treba jos stavljati neke tabletice ili nesto, ili je dovoljna cirkulacija zraka unutra.

vlaznost zraka ti treba biti 60% u vegativnoj fazi pa kad ti se priblizava faza cvjetanja polako spustat na 40% ....visoku vlagu rjesavas povecanom ventilacijom a manjak vlage ti se rjesava da dodajes male posudice s vodom unutar boxsa...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
smokin'green;81625 je napisao(la):
mene zanima kako da povecam vrhove a namam neko gotivno gnojivo od hesi al obecavam da cu za sledeci grow i to nabavit.Biljke su mi u drugoj sedmici cvjetanja i sa donjeg dijela biljaka izbija dosta malih vrhova koji nemaju sanse da se izbore za svjetlost jer su biljke extra guste i ti vrhovi nemaju uopste pistila.Dal da ih kidam ili ne zanima me,i da napomenem da nikad nisam doso do ove faze tako da su mi ovo slatke muke.Pozdrav raji na forumu

da reži sve keni od zemlje prema gore pa po slobodnoj procjeni ...
tehnika se zove pruning i probaj ju radit sa nekim čistim ili dezinficiranim škarama i to tako da odrežeš granu/list tik uz glavno "deblo" :D
nadam se da sam bio jasan
 
12.11.2008
1
0
0
37
pozdrav, prijatelji i ja smo odlucili da je bilo dosta trosenja para na smet i slicno,pa smo skontali da na****mo NAS vlastiti boxic:D
eh,posto niko od nas pojma nema od unutarnjeg uzgoja imam par pitanja pa se nadam da cete mi moci malo pomoci.
box to be(ormar) je visok 1,20m, sirok 0,50 i dubok 0,50m.
zanima nas koje sjeme bi bilo najbolje za tu velicnu i koje sijalice da uzmemo, i da li uopste ima tih sijalica u BiH?
procitao sam par "dnevnika uzgoja" i vise manje sam pohvatao neke stvaricie,ali sam i vidjeo da je bilo dota coraka:D
pa ako bi neko bio voljan da nam da par natuknica bili bi jako zahvalni.
Drugarski pozdrav:)
 
12.09.2008
14
0
0
43
dali mi je 15W neonka cool white dovoljna za 5 biljchica (mislim samo na vegetacijski period)?
hvala!!! p.s. mislim ih pustit max do 30cm pa prebacit na cvetanje....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.