Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
deyana je napisao(la):
neznam sta da kazem ..... suse se same od sebe a ya mislila da je to to .... medjutim nema hedovine ni za 21 dzoj..... kako da im pomognem da rode vise ?



:bis::evilking:..lepoto šalji sliku pa onda eventualno postoji
čens za neku konkretniju pomoč(al kolko sam ubro ti si ih :prof10:pocepala stoga..:joint2:;)
buš počakala drugu rundu ili meč..:evilking: ...PUSA I ZZZDRAVO..!!
 

NOVA

Banned
Banovan
05.09.2008
20
0
0
34
evo ljudi...proklijalo je i meni...nezalost samo jedno seme, chekam druga dva...mnogo toga sam nauchio ovde-ipak ne sve...zanima me kako mogu razlikovati muzijaka i zenku? dal je moguce razlikovati pre cvetanja? i koji mi je vremenski period potreban od prilike?-biljka ce biti na sunchevoj svetlosti-dok je ima, i dodacu joj josh par sati shtedljivim sijalicama...
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
:costumed-smiley-027Lepoto(KOZNA NA ŠTA LIČIŠ :icon_lol: ) ali SLIKA
...lepoto 1 jeBBBena slika more reć više od rići 100...
 
27.09.2007
30
2
0
40
Procitao sam ceo forum 100 puta i znam da sam negde citao o majkama kako se uzgajaju i da imaju drugaciji tretman , ali sada nikako da nadjem ?????. Ako moze neki link gde pise o tretmanu kako se uzgajaju majke semenkare :p . ????

Hvala unapred
 
20.01.2009
25
1
0
35
pitanje... curama je 5. dan vegetacije i nekako mi se cini kao da su blaaago zuckaste. moze biti da sam se istripao al ako im je prevruce htio bi to rijesiti prije nego bude prekasno. trenutno su pod hps400w na 55cm. nemam trenutno digitalni kod sebe ali mogu uslikati shitty slike mobitelom ako su bas potrebne.

pozdrav svima btw, nisam dosad tipkao ali pratim redovno, a ovo mi je prvi grow pa... :)
 
20.01.2009
25
1
0
35
temp je 28-30 na toj udaljenosti (termometar je na visini biljaka), za hladjenje imam vent koji simulira vjetar i bas ih je super gledati kako se lagano njisu :)

gnojenje jos ne, trenutno su u 100% pure zemlji koju sam kupio u botanickom ducanu i malim posudicama od jogurta, gnojenje sam mislio obaviti kroz koji tjedan kad predjem na 14/10 i kad presadim biljke u barem 5l pitare... trenutno su 5. dan 24/0 i napreduju jako dobro, osim tog malo problema koji me jako brine... iako je prvi put nebi htio zajebat na nekoj gluposti.
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
The-Prodigy je napisao(la):
Procitao sam ceo forum 100 puta i znam da sam negde citao o majkama kako se uzgajaju i da imaju drugaciji tretman , ali sada nikako da nadjem ?????. Ako moze neki link gde pise o tretmanu kako se uzgajaju majke semenkare :p . ????

Hvala unapred


...kako se uzgajaju majke semenkare :p . ????
...semenjare majke su obične kuje koje su dobile po ranjgli(šo nepažnjom, namerom il namjernom OPLODNJOM;)..!!! KAPIŠ!?!
a ti kume verovatno misliš na MAMICE za klonove...a to je priča koja je prepričana
150puta tako da ipak malko pogedaj JOŠ KOJI PUT for.i mora da nađeš inače:crash:
POZDRAFFF...
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
deyana je napisao(la):
Sama se osusila !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


...LAŽEŠ:bis::2flip::bis:!!!!
pojaji neku jeBBBenu sličicu..sumljam da nisi u mogučnosti.!.?.!.?.:vb_whip:
...SLIKAAAAAAA...........................:dog_walk2:
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Posto kloniranje biljaka direktno u zemlju mi traje preterano dugo(treba im skoro mesec dana da krenu) a one varijante sa teglom i vodom nisam probao ali razmisljam o nekom aparatu za kloniranje(video sam ovde kucnu varijantu toga) dali neko ima ikakvog iskustva sa njima ,dali ubrzavaju period pustanja korena,neka preporuka za aparat do 15 biljaka ili je to sve samo prevara ?
 
23.02.2009
29
0
0
49
imao sam slicnu pricu 400hps...digni za 10 - 15 cm i ubaci unutra vlazne krpe i dvije boce od 1.5l odrezane na pola sa KRPAMA UNUTRAmislim dvije mos ti i vise neznam kakav je prostor al pretpostavljam ukljuci lagano vent i to ce dic vlagu i tako ce ti se popravit i rokenrol,bar sam ja imo takvo iskustvo meni su se sve smezurale pod 400hps a da ih vidis sada milina....
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
prejako je 400w za klonove
podji u polj apoteku i kupi slavol i biće mnogo brže
kupi one poslužavnike za torte plastične sa poklopcem providnim
iznad neonke ili štedne
najbolje je unutra neonka ali može i iznad
prskaj ih fajtalicom na najsitnije

kad već krenuh
uzmi plastičnu flašu i izbuši rupe šire od klona duplo kao da praviš frulu(ne tu nego za sviranje)
kroz to ćeš provuc klonove
vode sipaj do prve rupe da bude donji dio flaše pun kada je položiš
probuši poklopac za crijevo akvarijumsko na koje je povezana pumpa za vazduh
u flašu ubaci najduži raspršivač vazduha za akvarijume
kada položiš flašu i staviš klonove upališ pumpu da pumpa vazduh
preko nje možeš isto plastičnu flašu da isječeš jednom stranom da mogu klonovi da prodju
i staviš preko da drži vlagu i prskaš naravno mada će dosta vlažan vazduh da dolazi iz donje flaše
ako što nije jasno nacrtaću
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
balcan_smoke je napisao(la):
prejako je 400w za klonove
podji u polj apoteku i kupi slavol i biće mnogo brže
kupi one poslužavnike za torte plastične sa poklopcem providnim
iznad neonke ili štedne
najbolje je unutra neonka ali može i iznad
prskaj ih fajtalicom na najsitnije

kad već krenuh
uzmi plastičnu flašu i izbuši rupe šire od klona duplo kao da praviš frulu(ne tu nego za sviranje)
kroz to ćeš provuc klonove
vode sipaj do prve rupe da bude donji dio flaše pun kada je položiš
probuši poklopac za crijevo akvarijumsko na koje je povezana pumpa za vazduh
u flašu ubaci najduži raspršivač vazduha za akvarijume
kada položiš flašu i staviš klonove upališ pumpu da pumpa vazduh
preko nje možeš isto plastičnu flašu da isječeš jednom stranom da mogu klonovi da prodju
i staviš preko da drži vlagu i prskaš naravno mada će dosta vlažan vazduh da dolazi iz donje flaše
ako što nije jasno nacrtaću
Ako ti nije tesko ili daj neki link gde je vec slikano ili nacrtano
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
prusselis CUJ DOBRO SI TI TO ODRADIO AL MALO SVETLA IMAS JA SAM ODARADIO CEO GROW SA CETIRI STEDNE CRVENOG SPEKTRA A JA KOLKO VIDIM TI IMAS TRI A CAK I MENI JE BILO MALO SVETLA ,, JA SAM ODRADIO JEDNU BILJKU SA TIM SVETLOM TAKO DA TI PREPORUCUJEM DA UBACIS TAMO JOS DVE I OSTAVIS JEDNU BILJKU KAD BUDES SIGURAN DA JE ZENSKA ,, TAKO DA MOZES DA IDES SA TE CETIRI PA KAD POKAZE POL ONDA OSTAVIS NAJBOLJU JEDNU I LEPO JE ZAVRSIS,, MOZES CAK I MALO DUZE U VEGETACIJI OSTAVITI... JA SAM MOJU OSTAVIO CCA TRI NEDELJE..
OBAVEZNO JOJ ODRADI LST TAKO DA JE CELA BILJKA U ISTOJ RAVNI ZNACI POCNI VEC POLAKO SAVIJATI ,, DRZI SVETLA UDALJENA OKO 5CM DO SAMOG KRAJA CVETANJA.. POZDRAV MOGAO BI DNEVNIK OTVORITI PA DA RAZGOVARAMO SVI NA FORUMU... :)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
zoki smanji slova kao da si na buktinji zvučiš

nema slikano griva to sam ja smislio
nacrtaću ti večeras
 
19.04.2009
37
0
0
35
jedno pitanje ako nije prob.
kolko sam skonto da ima vise vrsta ove terra magma zemlje (razlicita pakovanja) a ja sam naso u sarajevu samo jednu: SUBSTRAL TERRA MAGMA i ispod pise Blumenerde mit lavagranulat ( http://img165.imageshack.us/img165/3817/zemljauk5.th.jpg ) i kontam da se ne za**bem sa tim i da kad uzmem ispadne da je to zemlja vise pogodna za cvijetanje ili za neke druge biljke il nesto. Ili je svaka substral terra magma dobra za growanje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.