Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
Pozdrav svima, trebao bi odgovor na dva pitanja, ako negdje već postoji odgovor usmjerite me na njega, preko tražilice kada ukucam "povečanje pH ili povečanje pH u vodi ne dobivam ništa, iz ovog gore je vidljivo da me interesira kako povećati pH vode i to naravno s nečim što imamo kod kuće i što ne šteti biljci ...

Drugo pitanje se odnosi na :balls: kojeg sam našao u box i koji je sada van njega :icon_lol:, jel moguće da hermić može imati svega par jaja (2-4) i to na sporednoj grani ?? znam da je glupo pitanje ali jedva sam i savim slučajno primjetio u šumi listova i grana ta tri znaka muškosti ! Zamislite šta bi se desilo da ih nisam vidio, još tjedan dana u box i zbogom drugarice (sada je 15 dan 12/12) !!! Ne želim bit paranoičan ali zanimam me kako je moguće da ih je tako malo, zadnji hermić bio je 40%M i 60%Ž, nije bilo problema oko prepoznavnja !

btw. odrezao sam tu granu na kojoj su bil modonje, zanima me dali će kroz par dana pokazati možda na još kojem mjestu da se mala predala đavolu !! :icon_lol:
ako ne vraćam je u box možda od nje još bude šta ....:watchplant:
Nadam se da Vas nisam zapilio sa pitanjima i da ću dobiti po koji odgovor, ponekad to radim kada probam finu robu prije spavanja ... baš kao i večeras .......:cool44:

i pozdrav...
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Za pH koristi sodu bikarbonu,sto se hermica tice moguce je.Dali si resio problem skidanjem te grane ili ne niko ne moze sigurno da ti kaze,ako odlucis da je ostavis da zavrsi cvetanje proveravaj je redovno.
 
08.04.2009
31
8
8
48
Trebam pomoć. Našao sam odličnu lokaciju za vanjski uzgoj, barem tako mislim. Lani sam tamo stavio ženku i narasla je više od 3m bez dodatnog prihranjivanja i zaljevanja. Mjesto se nalazi uz rijeku a malo je povišeno pa ne poplavljuje. Ove godine stavio sam sjeme u 3 cvjetnjaka, iz svakog je niknulo 5-6 stabljika. Prije 3 tjedna sam ih presadio u 3 rupe, znači 5-6 stabljika u hrpi. Zanima me koliki su gubici ako su stabljike jedna pored druge, mogu li ih sada rastaviti (vjerovatno je korjen zapetljan), da li ih štucanjem mogu oblikovati u grm?
 

majmun_jedan

Aktivan Član
08.05.2009
74
4
0
32
Novi sam ovdje i zanima jako puno stavri vezanih za unutrasnje uzgajanje. Trenutno su mi biljke u jednoj fazi rasta i ni sam nisam siguran sto dalje. Tako sam ja pridrzavajuci se pravila prije 5 dana, sjeme sa izniklim korijenom stavio u casice od jogurta ( kako sam i procitao u jendom od savjeta), vec sljedeci dan je iz svih posijanih sjemena iznikla biljka pa sam ih ja tako dva dana nakon toga presadio u vecu teglu za cvijece. Biljke mi funkcioniraju normalno i zaljevao sam ih kako treba kroz tih 5 dana pa cemo pretpostaviti da su im uvijeti ispunjeni. Trnutno me interesira sto dalje. Dali ja sad njima moram kupoavti neke lampe, gnojiva il kaj ja znam kaj sve ne
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Imaš doslovno SVE na forumu!Pošto su tek male imaš vrimena čitati i tražiti,sve je po kategorijama.Samo se odluči za unutrašnje ili vanjsko uzgajanje i deri.Radije nemoj postavljati ovako brutalna pitanja,a ovo zadnje je stvarno brutalno, jer češ u večini slučajeva biti ignoriran,ali s razlogom jer ima tu sve!
:signs046:u svakom slučaju!
 
03.05.2009
17
0
0
32
pozdrav.....
evo ovako...da li bi mi bilo dosta 5 štednih žarulja od osrama za vegetaciju-6500K - 865 Cool Daylight
i za cvijetanje 5 štednih-2700K - 827 Warm White...
Unaprijed hvala......
 
27.02.2009
41
7
8
40
jel bedara ak je u boxu vlaznost oko 75% (temp. je oko 24)?
biljke su jos u vegetaciji i na njima se nista ne primjeti da im ne odgovara..
 
03.05.2009
17
0
0
32
dzokos je napisao(la):
jel bedara ak je u boxu vlaznost oko 75% (temp. je oko 24)?
biljke su jos u vegetaciji i na njima se nista ne primjeti da im ne odgovara..


Daj pojasni malo molim te,niš te nisam skužio......:icon_lol:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Neznam šta je nejasno iz pitanja...
Spusti vlagu na bar 60% ako možeš.Da je meni bar digniti za 15%...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Hehe,imam 2 velike tepsije koje redovno punim svaka 2-3 dana kad ispari + ponekad mokar ručnik stavim na dio ventilatora ali on se brzo osuši.Moram još srediti izlazni ventilator da izbacuje kompletan zrak iz boxa jer trenutno ne postoji a ovaj šta hladi homemade cooltube je nedovoljan.Sredim do kraja tjedna.Inače vlaga je oko 40 %.
Jbga,lampa je jaka a ostalo je tako kako je.
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
a šta i vi pričate ko da je o atomskoj fizici riječ...
men u boxu je temp oko 3oc a vlaga kontam ispod 3o% ak ne i manje...
i rastu i ide....
a sad ak čete u finese...
samo kazem da se modje i da nije picaboca uzgajat bez prekomjernih dadiljanja i kilave djece...
.:)

@djokos
pa sta se zalis kad im sve paše? ono aj da zute il da su retardi pa sporo rastu...
ono al ak je sve ok zasto mjenjat?
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
:) :) :)

ja nisam pogledao kolika je vlaga vec 6 mjeseci...dok daje daje...kad prestane davati e onda cu se zapitati sto je uzrok....
 
03.05.2009
17
0
0
32
mene bi zanimalo koliko je zapravo jak miris marihuane,imam slobodan ormar koji je negdje visine oko 2m,širine najmanje 1m i dubine oko 1m,unutra bi stavio hps od 400w,kao ventilaciju bi stavio običan kučni ventilator da puše u ormar i jedan da izbacuje toplinu,znači vrata od ormara bi mi bila cijelo vrijeme otvorena,pa me zato zanima koliko je jak miris.

P.S da li se može sa jednom hps lampom odraditi cvijetanje i vegetacija ili moram kupiti posebnu hps za cvijetanje i posebnu za vegetaciju.
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
dosta jak je miris vutre ali mozes to rijesiti kojekakvim mirisnim sprejevima,svijecama itd..bolje da ti budu zatvorena vrata od ormara da ne izlazi svijetlost,po meni ja bi stavio unutra kucni ventilator i povremeno malo otvorio vrata od ormara da ude svjez zrak ili ugradi jedan da ispuhuje a drugi da upuhuje zrak unutra i nebi trebalo biti greske..mozes odraditi s hps sve od pocetka ta lampa i je preporucljiva za pocetnike... :icon_lol:
 
03.05.2009
17
0
0
32
Flegy je napisao(la):
dosta jak je miris vutre ali mozes to rijesiti kojekakvim mirisnim sprejevima,svijecama itd..bolje da ti budu zatvorena vrata od ormara da ne izlazi svijetlost,po meni ja bi stavio unutra kucni ventilator i povremeno malo otvorio vrata od ormara da ude svjez zrak ili ugradi jedan da ispuhuje a drugi da upuhuje zrak unutra i nebi trebalo biti greske..mozes odraditi s hps sve od pocetka ta lampa i je preporucljiva za pocetnike... :icon_lol:

e hvala na informaciji...:sun2:
baš sam mislio miris vutre riješiti sa nekakvim mirisima recimo one koje ukopčaš u struju pa pušta cijeli dan miris tako da bi ih stavio po cijelom stanu,pa vjerujem da se miris vutre ne bi ni osjetio,znači hps lampa i za vegetaciju i za cvijetanje ok napravit ču tako,negdje sam pročitao da je ona samo za cvijetanje.....:icon_lol:
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
profesionalci sklepaju svjetlo od bilo kakvog svijetla s izacunom lumena i koji spektar treba vise u kojoj fazi...a mislim da to bas i nije lako za pocetnike najlakse naci djelove za hps lampu spojit ju i deri po uzgoju :)

eto to je moje misljenje :costumed-smiley-027
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.