Pivo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Bottle-RGB-for-web.jpg


ovu sam pila nedavno i jako je dobraa ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman and No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Kažu prošle godine Velebitsko pivo izabrano za najbolje domaće pivo na područiju balkana. Vjerovatno zbog korištenja izvorske vode velebita;

Najbolje u Ex Yugi .jpg


...i pomalo iznenađujuće, drugo pivo po kvaliteti u HR;

Vukovarsko, vrhunsko pivo.jpg

Problem kod vukovarskog je što nije pasterizirano pa mu je rok trajanja dosta kratak. Sad je tek preseljena proizvodnja u ZG pa su počeli pasterizirati, koliko će promjena vode i pasterizacija utjecati na kvalitetu budu pokazala istraživanja.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ponesto se pomalo razumijem u proizvodnju piva i znam da kad prodje pastelizator nema sanse da bude i blizu okus kojeg je imalo....jedino nisam siguran da su mogli pustiti pivo u prodaju a da nije proslo pastelirizaciju posto prije desetak godina su zabranili konzervanse u pivu i samim time su prisili proizvodjace na pastelirizaciju a ona ubija okus i to znaju svi koji rade ili su radili u pivovari i imali priliku piti pivo prije pastelirizacije :)
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
ja sam velik ispijac piva ali pivo je jedino alkoholno pice koje konzumiram tako da nemam pravo pricati o vinima i o ljutm picima jer ih ne volim ali sm sve vrste piva probao,i na kaj gle cuda (meni) OZUHSKO numero uno,ne svidja mi se ni heineken ni becks,mozda stella i bavaria ali zuja je najbolja

Ožujsko je i meni najbolja hrvatska svitla piva, a i bolja je od heinekena, becksa, bavarie i ostalih izdrkotina.
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ja sam doskora pio bas dosta piva, bar tri cetiri dnevno. Pio sam u glavnom Jelen, ovih drugih nisam dosta ni probao ali od ovih sto jesam tuborzi, hajnekeni bavarie i tako mi se nista nije svidjelo. I jelen se pokvario vec odavno, a neki dan sjeli na pivu poslije fudbala i drug sipa jelen kad ono flasa imala 2 cepa, jedan na vrhu i jedan na dnu, toliko o cistoci, kontroli i hvalitetu... Ma nema kod nas pravog piva.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
hehe, još da je u staklenoj ambalaži bilo bi još bolje. Malo šta u plastici može imat dobar okus.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
A propo Nikšićkog piva... najbolji je Nik Gold ! Ranije je bio u 0.33 L pakovanju, a onda su se ti foliranti dosjetili da je "veća fora" ako je u 0.25 L boci ! Vrhunsko je inače ;) ali ja gotovo da ga više i nepijem. Odlično je i pivo iz bureta, tzv točeno Nikšićko.. pa ko može nek isproba :) Inače, na Balklanu je primjetna tendencija kvarenja domaćih piva, a probao sam ih većinu... ova čuvenija sve :)