Pivo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Dansko pivo u limenci od litre tamo zute boje 5% pitkog pomalo slatkastog okusa bez gorcine i nevjerovatnom lakocom klizi niz grlo...definitivo pivo koje se isplati uzet
 
03.06.2015
109
112
43
33
Ja više volim crna piva, ali i svijetlo mi je dobar drug u životu.. Od klasičnih piva najvise pijem Jelen jer sam blizu granice.. nedavno sam probao crni Erdinger predobar je.. Ponekad si volim priuštit i malo manje dostupnih tipa Kvak (to je ludo pivo i čaša u koju se toči), Kill Kenny, Grička vještica naravno i tako to :)
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Evo teme za mene ljudi moji :)

Jupiiii

Za 15 ak dana cu da kuham svoje prvo pivo :)

Ako koga interesuje mogu pisati dalje :)

@ irrieman :

Nije nesto ova IPA :)

Meni vise sjeda hefeweizen na ovim temperaturama :banana_rasta:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
"Well, I woke up this morning, and I got myself a beer
The future's uncertain, and the end is always near
"
jim douglas morrison​

licno volim pils pivce, ovo je kupljeno za 60ak centi, sasvim pristojno i lako, taman za prepodne ;)
P8090192.JPG

"Najrašireniji tip piva na svijetu je svijetlo pivo donjeg vrenja. Ono danas ima mnoge varijante, ali princip na kojem se temelji proizvodnja toga piva svima je zajednička. Često se to pivo zove i pils ili pilsner, što ukazuje na češki grad Plzenj, gdje je prvi put skuhana ta vrsta piva. Dogodilo se to 1842. godine.
Današnji plzenjski tip piva ima prosječni udio alkohola od ~5%, a dobiva se vrenjem sladovine s 11 do 13 posto ekstrakta. Sladovina se proizvodi od vrlo mekane vode i vrlo svijetlog slada. Ovo pivo je jako zahmeljeno i ima veliku koncentraciju ugljičnog dioksida. Karakterističan je po cvjetnoj aromi hmelja i naknadnom trpkom okusu, koji ostaje nakon pijenja. Originalna marka koja se proizvodi u Plzenju zove se Plzenjski Prazdroj, odnosno u izvoznoj varijanti Pilsner Urquell, začinja se hmeljem iz Žateca, najkvalitetnijim češkim hmeljem. Podrumi plzenjske pivovare duboko su pod zemljom, ukopani u pijesku, a dugi su devet kilometara. Sve donedavno pivo je odležavalo u hrastovim bačvama premazanim pivarskom smolom. U pivovari i danas postoji određena količina bačava, u kojima odležava pivo namijenjeno degustacijama u pivovarskoj restauraciji."


i jedan informativni link na razumljivom nam jeziku, ne znam da li je spomenut na prethodnim stranama i ne znam da li su spomenute bas sve vrste piva, al nije na odmet procitati Sve vrste piva
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
e da, deljem ja to povremeno, al mi najvise prija njihov pils, bas ga gore spomenuh. i jos kad je u staklu, ipak drugi feeling ;) ovo crno me jako brzo sedira pa onda mogu samo da odem na sovku
dwqeqd.jpg