Plijesan ?? hitno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
na zalost, jeste... al vidim i semenku, sto znaci mozes probat growat, kad ga usitnis verovatno ce unutra biti jos semena, a ovo ne savetujem da pusis
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
09.01.2012
2
0
1
da ne otvaram novu temu.. jel ovo sivo na povrsini mozda plijesan? ili sam ja previse paranoican. strah me to pusit, pa ak neko moze reci sta je to. slika nije bas najbolja, jbg

PA290002.jpg
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
po ovoj slici se teško vidi, ali mislim da nije, plijesan ti izgleda kao paučina, da tako kažem, ja s njom imam uredno problema. A trulež hedovine ti je smeđa od početka cvijetića na hedu pa ide prema van, a lako se prepozna i po tome što ti taj dio otpadne i na najmanji pritisak. Ako naletiš na to, bacaj, koliko god da je velik, lijep, divan, krasan vrh... samo bacaj i OBAVEZNO operi ruke ili dezifinciraj škare ili što već!!!
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
prije ono bijelo bi moglo biti to ...u svakom slucaju pljesan se osjeti kad pomirises vrh a osjeti se i na okusu i mirisu kad zapalis ... no definitivno se nije za igrati s njom...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
da, i meni lici na plesan ali trebala bi fotka vece rezolucije za 100% potvrdu, al vrlo lici da je kranula plesan
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
528
568
113
balkan
Može se spasiti buđava vutra, recimo ja sam osobno uspio i bilo je uredu sve. A imao sam 3 tegle pune i nisam mogao to baciti, jednostavno sam išao isprobavati što se može s time.

Blender, odnosno onaj stroj za usitnjavanje, može i za kavu onaj električni mlinac... samelje se sve, po poklopcu i sastrane (ako je visoki blender) izbaca haš koji se polijepi okolo svuda, odnosno pušljivi sastav. To sam pažljivo sa kistom izvadio van. To se kasnije zamota na onaj tradicionalni način pravljenja haša, i zapeče u kockicu pa u frižider i gotovo.

Materijal koji ostane padne na dno... to sam mljeo još nekoliko puta dok nisam dobio sitnjavu/prašinu od koje sam izdinstao i napravio putar za kolače- također je sve bilo uredu.

Pušenje buđavog sam također probao i stime se može samo respiratorni dišni sustav zatrovati, odnosno mogu se trajnje posljedice osjetit pri disanju. Nebi preporučivao to.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Ljudi dal u outu radite preventivno prskanje protiv plijesni?
Prošle godine sam imao problem sa plijesni, doduše prošla god. je bila katastrofalna, pa se brinem za ovu biljku da je ne zadesi slična sudbina. Da li da kupim neki fungicid pa da je tretiram dok je još rano cvjetanje ili da čekam ako počne plijesan da tad reagujem?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.824
2.698
Weed California USA
Jednom kad krene....tesko je zaustavit. Spricaj odmah ako vec spricas sa otrovima. Bitno je da ne spricas 20ak dana prije berbe.
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Jednostavno stvar izbora, mozes da tretiras cajem od preslice preventivno dok su u jos ranoj fazi cvjetanja, a mozes da cekas i ako pocne onda na scenu stupas.. kao sto rekoh, stvar izbora..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
To mi je ove god. jedina biljoza pa bih htio na ići sigurano. Da li raditi preventivno prskanje i ako budem radio da li da sačekam do kraja Avgusta jer će cvjetati sigurno od tada 30+ dana?

@HazaLover na sajtu preporučenog sredstva piše za karencu:

3 dana za jabuku, paradajz i krastavac, 14 dana za breskvu, 28 dana za vinovu lozu, a za malinu je obezbeđena vremenom primene.

Radna karenca je 1 dan.

Koliko je onda za maru?


I još piše: Primena iz vazduhoplova nije dozvoljena. :upiii:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
e pa sad... to je vec metafizika :D

radnu karencu ne treba da gledas, ona je za ljude koji rade sa preparatom, jer ne mozes jedan vocnjak, vinograd ceo isprskati za jedan dan, a kako su to kapljice mi je udisemo i treba nam jedan dan pauze, po njihovom.

a za vocke i travu, zavisi od metabolizma biljke, ja bih za svaki slucaj ovu za grozdje.
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Ljudi, sad kad ovo citam malo se plasim...
Mislim da sam popusila koje-kakvih hedova sa necim sto je crno po njima [mozda budj] lol. Takodje i sa nekom paucinom sjecam se, davnoo..

Eee, salabajzeri od dilera... :objesen:
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
A šta smo tek pojeli preko voća i povrća...

Nego odem u poljo apoteku i tražim fungicid, pita me za šta, reko za breskve, vinovu lozu i sl. kaže mi lik šta će ti, prošlo je vrijeme za špricati. Aaaaaaaa

Uglavnom nemaju taj switch, ali ima signum http://www.agro.basf.hr/agroportal/...onproduct_catalogue/product_details_1416.html

piše da je za široki spektar. To sam već koristio kod breskvi zbog kovrzđavosti lista. Da li da uzmem signum?
 
Poslednja izmena:

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Znam da se ne piše posta za postom, ali ne mogu da editujem predhodni, valjda prošlo vrijeme šta li.

Uzeo sam ovaj Signum, pa se češem po glavi dok pokušavam skontaki omjer. Vidim razlikuju se omjeri za različite sorte voća i povrća pa ne znam koliki omjer da uzmem za dragu biljku. Kesica sadrži 8 grama. Može mi neko reći omjer, tj. koliko grama na litru vode.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.