policija prisluskuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
A meni nije sad nikako jasno to kad pricas na tel. i cuje se odjek navodno te prisluskuju...

Meni se nikad nije slicno desavalo al se sjecam da mi je stara dosla jednom i kaze kako joj telefon nesto nije u redu,kao,cuje odjek svojih rijeci dok prica sa nekim (zena,srednjih god. nije mnogo upucena u "vrhunsku tehnologiju" :) )
Prvo mi je naravno palo na pamet prisluskivanje,a onda mi paralelno sijevne misao,sta koji moj imaju da prisluskuju moju staru??? Zena nikad nista u svom zivotu nije imala sa zakonom. Ja i moj burazer isto tako. (da ne bi neko sad rekao prisluskuju je radi mene ili brata itd)
Mislim da sa ovim otpada to sa odjekom u telefonu i prisluskivanjem. Al se namece pitanje od cega je onda to odjekivanje?
:wacko:
 
11.12.2013
37
13
0
Vidi frende pokusacu ti objasniti i ako je skatljiva tema..to sto mislis sto bi prisluskivali tvoju staru ili babu,dedu,tetku itd..vidi ako oni prisluskuju tebe i tvoj mobitel bilo koga ti da nazoves sa tog broja oni ce prisluskivati momentalno jedno izvesno vreme,a sve zavisi od pandurske procene da li treba nastaviti ili ne..a to da treba posebna dozvola od suda i to nije bas tako evo i zasto,recimo kod nas u hrvaskoj se nalazi najveci ti uredjaji za prisluskivanje za balkan i to su ameri postavili i to jako malo ljudi zna jer to kontrolisu bezbednosne sluzbe drzave...ti uredjaji u minuti moze pratiti 20000-30000 u isto vteme poziva u hrvaskoj,srbiji ,itd...narocito crnu goru zbog narkotika..i taj uredjaj je namesten da se automaski ukljuci to snimanje ako se spomene reci koje su oni stavili npr.gudra,lobe,prangija,ubicu te,znaci bilo sta sto ima veze sa narkoticima,oruzju,terorizmom...vidi znam da ce biti i onih komentara i neverica i tipa toga,ali verujmi da sam mnogo toga ja osobno proverio na svojoj kozi pa zato i znam...e sto sam citao za zvucnik to nema veze dali je mob.pored njega ili nije,jedino je resenje izvaditi bateriju iz mobitela ili sto je meni najsigurnije dzemeri za ometanje signala pa nek onda presluskuju njihovog cacu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
E,a cuo sam ja za taj fazon putem izgovaranja tih kljucnih rijeci. Moglo bi biti jedino tako nesto. Ja bas i nisam nesto paranoican sto se tog tice. Ima policija valjda preca posla nego da se sa mnom zezaju naravno pod uslovom da nikog ne ugrozavam oko sebe. (a ne ugrozavam)
:)
 
11.12.2013
37
13
0
Vidi ,nece oni stobom da se bakcu kao sto si i rekao,ali ni oni neznaju da li ti nekog ugrozavas ili ne jer si sam usao u to pracene ali oni neznaju dali slucajno ili si neki veliki igrac,pa zato i proveravaju pa kad vide odustace..mozda si usao u taj program presluskivanja jer si slucajno izgovorio neku kljucnu rec!mozda si uzeo jedan gram od dilera ali si zvao tog dilera mobitelom a on nekog svog sefa a taj ko zna koga pa naravno da ces im biti interesantan...ili si muvao neku krasnu curu a nju pak neki ko zna koji lik cim on nju nazove ona tebe ti si odma u tom kolu a da ni neznas..to je najcesci problem sa tim ribama dobrim,igracicama,starletama itd...iako te slusaju kad vide da su pogresili prestace da te presluskuju samim tim ta ozvanjanja i ta hebena sranja...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Znaci,to je bas neka mreza prisluskivanja jbt... Doduse,ja kad idem odraditi,idem kod lika licno tako mislim da je sigurnije,a znam se paziti ako skuzim da me neko prati. Telefonom nikad.
Nekad od moje ekipe se zna pozaliti da im odjekuje telefon,ali kazu prestane nakon dan ili dva i ne desi se kasnije nista.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Ma svi smo mi pod prismotrom, a slušan si igrom slučaja ili ako si sumnjiv. Tehnologija je uznapredovala i nemoš vjerovat kad kako oni dobro čuju kad poslušaš tako neki audio zapis. Nemoraš se niti javiti oni več čuju priču u pozadini, dovoljno je da ti telefon zvoni. Pa nije Sanader uzalud vadio bateriju iz mobitela, zna majstor :dada .
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Cuo sam to za Sanadera... I Dacic je vidjen da vadi bateriju. A ko ce bolje znati sta se radi nego vlast zar ne...
:)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Bez brige, izašla je nova Nokia
Golub-pismonosa-foto-dw.de-ilustracija.jpg
:rofl:
 
11.12.2013
37
13
0
Ono sa golubom je i najbolje i najsigurnije resenje...koliko sam cuo danas od mojih frendova koji zive u Srbiji da je kod njih tamo u celoj drzavi bila velika hapsenja...sva sreca dosta ih se sklonila i kod nas u hrv..oni su znali za to...nadam se da nisu nikoga sa ovog foruma uhitili....
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Kljucne rijeci su zastarjela tehnologija koja je neefikasna,sada koriste neke druge metode,kao da vade iz konteksta,prate se tipovi poziva,glas, trajanje itd. pa se vodi statistika i po tom osnovu im postaje sumnjivo.Sto se tice odjekivanja,to je jedan od znakova,mada se javlja jos kada je mikrofonija odnosno kada vas neko stavi na loudspeaker, pored toga se mogu javiti zvuci u toku razgovora,kao kada imamo poziv na drugoj liniji,zvuk slican faxu i slicno.Sto se tice vadjenja baterije,moguce je slusati sta se prica sa samo upaljenim telefonom bez uspostave poziva,samo za to treba bas puno skriviti pa da dodje do toga.Ako vam prate telefon,a ne radite nista osim sto mozda nazovete nekoga da bi uzeli paketic vutrice,vama nece niko nista,vec vas vjerovatno prate zbog nekoga drugog i vi im niste cilj.Najbolje je bez telefona i razmisljati malo unaprijed i nema problema.

Primjetio sam da se mnogi hvataju za proxy koji mijenja IP samo jedan put,tako da nije nimalo siguran,moze zavarati neke siteove,ali nije nikakva zastita,kao ni siteovi niti software koji nude mijenjanje IP adrese,adekvatna zastita bi bila hardverska ili da se bacite na ucenje network security-a i da se pri tome malo bacite na hakeraje za sta vam treba jako puno odricanja. Na kraju krajeva vas provider vodi evidenciju svakog izlaska na net. Najbolja i najsigurnija zastita ispadne onaj golub :D
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
nedavo je rajko ili ranko ostojić,neznam točno, rekao da se u hr tokom godine dana prisluškuje cca 80 000 uređaja :D vezano za aferu prisluškivanja koja je ne tako davno izbila na svjetlo dana
onda možete pretpostaviti da je stvarni broj daleko veći :D
paranojaaaaaaaaa :D drž' gaće,hehe
power ,gdje ima to tehnološko čudo za kupiti,hehe
 
11.05.2013
22
29
0
Kolko ja znam kad padnes na muriji uzmu ti mob i mogu ti ga spojit u komp i pretrazit sve sto imas na njemu mogu ti vidit zadnje pozive ali opet nemaju nikakvih dokaza.. oni ti nemogu slusati pozive tj. mogu ali to rade na crno, i kolko bi njih izašlo para na kraju da svaku osobu prisluskuju, to rade samo na većim ribama, ako samo pušiš sumnjam da bi te pratili..ali ko zna ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
Znam samo sa sigurnošću reć da prate fejs i te stvari...samo dođu po tebe,sjedneš s njima za stol a oni ti prićaju di je kako i šta bilo,kad si uzeo i koliko...znam da se ne smije spominjati rijeć frend na forumu,ali jako dobar frend je tako prošo jer je pametan dogovaro s likom preko fejsa,mislim mozak,ali šta je tu je...no ni tu on nije ni kažnjen ni ništa,iako je uzimo ćesto i dosta ali ZA SEBE...nisu mu ćak ni tražili po kući...ali zato su i do lerdija navratili i našli mu dosta,to je već druga priča :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: muma^^ and weedoye
11.05.2013
22
29
0
Tako je, netko je naveo ono kad se spomene riječ droga, tuča, ubit cu te i tako nesto plavima samo dođe izvješče ko je poslao kad je poslao kome itd..To mogu reč s sigurnošču jer kada sam bio na sudu nevezano za vutru nekako smo sudkinja i ja došli na temu fejs, i ona mi je to osobno rekla.. Tako da ljudi bolje se ne snač nego snalaziti se preko fejsa.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
a ja se pokušavam snaći već 2 mjeseca za malo bar ali nikako ne uspijevam kad ne znam nikog vamo :D
al ovo je bilo planirano baš i pratilo se sve od reda nekih 6 mjeseci..i ko u filmovima svima su u pon ujutro oko 9 pokucali na vrata,nije bilo vremena za reakciju :D