Pomoć oko naručivanja sjemena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
616
3.234
203
to je jednostavno ., no vori., samo si pronadi najblize mjesto odmah preko granice na hrv strani jel ..;) koji ima postanski ured te si tamo naruci , ta opcija se naziva poste restante , izguglaj si pojam ..imas opciju search gore desno na ekranu te malo upisuj pojmove i sve vec pise...sretan grow


Flowers GIF
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
616
3.234
203
sjemenke se prodaju kao suvenir , svaka zloupotreba je kaznjiva , pise na poledini pakiranja !!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
887
4.579
163
Thiaoouba Prophecy
@Aleksandar Malešević

Ako misliš pomoć iz HR u vidu da ti neko kupi te pošalje i slično to teže ide, a na taj način se krši tačka 14. iz pravilnika foruma.

Ja ti mogu pomoći u vidu nekih smjernica, a prije svega iskustva jer živim u BiH te kupujem sjeme iz Hempatie.

Hempatia samo šalje u EU.

Ako si van EU kao što kažeš možeš se dogovorit snjima na e-mail: [email protected] da ti pošalju u tebi najbližu Hrvatsku poštu.
Evo ovdje sam detaljno sve napisao za naručivanje sjemenki van EU. (Bosna i Hercegovina, Srbija, Crna Gora, Makedonija) :)
U Tvom slučaju ti si iz Bosne i Hercegovine.
Dakle opcija poste restant i riješen problem.
Poste restante, usluga je zadržavanja poštanskih pošiljaka u poštanskom uredu.
Usluga se koristi u situacijama kada korisnik svoju pošiljku želi preuzeti u poštanskom uredu, zaobilazeći dostavu na kućnu adresu primatelja. čuva se 30 dana od dana prispijeća. Usluga se koristi u situacijama kada korisnik svoju pošiljku želi preuzeti u poštanskom uredu, zaobilazeći dostavu na kućnu adresu primatelja. Korištenjem te usluge, plaća se naknada.
IMG_20240411_154725.jpg
Naprimjer:

Najbliža pošta ti je ova:
IMG_20240411_191411.jpg
Ovako popuniti trebaš:
IMG_20240411_170727.jpg

Moje iskustvo odlaska iz BiH po sjeme i opremu iz Hempatie.
Klikni na link:

Ako je sjeme neko već na popustu kod neće radit. Kod radi samo za sjeme koje nije na popustu te praviš narudžbu posebno npr:
  • 1 order za sjeme koje je na popustu,
  • 1 order za sjeme koje nije na popustu (da bi iskoristio 15% popust sa kodom: VUTRA15),
  • 1 order za opremu ako ćeš uzimati (zemlja, lampe, đubrivo).

Oni to sve spakuju u jednu narudžbu.
Samo naspomeni za sjeme i opremu da odvoje račun. Ako sa sjemenom uzimaš i opremu račun od sjemena baciš sjeme zaštekaš. Jer ako bi te na carini pitali imaš šta za prijavite kažeš da nemaš, ako bi htjeli pogledat gepek, a u gepeku kutija sa opremom imaš račun od iste na kojoj ne piše da si sjeme kupovao oni kad vide da račun ne prelazi 308€ (600KM) ne podleže paket carini i ideš dalje bez zadržavanja. Osobno išao sam 5x i od 5x pitali su me 4x imam li šta za prijavit rekao sam da nemam i samo me puste (kad se vraćam sa opremom).

IMG_20240207_063648.jpg

Ovdje možeš dosta pročitat vezano za naručivanje sjemenki od različitih seeds banki, te razna iskustva od kolega sa foruma.
Ako Hempatia ne šalje imaju banke koje šalju u ovim likovima ispod ćeš pronaći neku od njih.

Jel u Hrvatskoj zabranjeno imati semenke
IMG_20240411_160950.jpg
pise na poledini pakiranja !!

Kao što kolega kaže piše i na pakovanju.
IMG_20240411_163715.jpg

:vutra:
 
Poslednja izmena:
14.04.2024
1
0
1
34
@Aleksandar Malešević

Ako misliš pomoć iz HR u vidu da ti neko kupi te pošalje i slično to teže ide, a na taj način se krši tačka 14. iz pravilnika foruma.

Ja ti mogu pomoći u vidu nekih smjernica, a prije svega iskustva jer živim u BiH te kupujem sjeme iz Hempatie.

Hempatia samo šalje u EU.

Ako si van EU kao što kažeš možeš se dogovorit snjima na e-mail: [email protected] da ti pošalju u tebi najbližu Hrvatsku poštu.
Evo ovdje sam detaljno sve napisao za naručivanje sjemenki van EU. (Bosna i Hercegovina, Srbija, Crna Gora, Makedonija) :)
U Tvom slučaju ti si iz Bosne i Hercegovine.
Dakle opcija poste restant i riješen problem.

Naprimjer:

Najbliža pošta ti je ova:
Pogledajte prilog 503214
Ovako popuniti trebaš:
Pogledajte prilog 503164

Moje iskustvo odlaska iz BiH po sjeme i opremu iz Hempatie.
Klikni na link:

Ako je sjeme neko već na popustu kod neće radit. Kod radi samo za sjeme koje nije na popustu te praviš narudžbu posebno npr:
  • 1 order za sjeme koje je na popustu,
  • 1 order za sjeme koje nije na popustu (da bi iskoristio 15% popust sa kodom: VUTRA15),
  • 1 order za opremu ako ćeš uzimati (zemlja, lampe, đubrivo).

Oni to sve spakuju u jednu narudžbu.
Samo naspomeni za sjeme i opremu da odvoje račun. Ako sa sjemenom uzimaš i opremu račun od sjemena baciš sjeme zaštekaš. Jer ako bi te na carini pitali imaš šta za prijavite kažeš da nemaš, ako bi htjeli pogledat gepek, a u gepeku kutija sa opremom imaš račun od iste na kojoj ne piše da si sjeme kupovao oni kad vide da račun ne prelazi 308€ (600KM) ne podleže paket carini i ideš dalje bez zadržavanja. Osobno išao sam 5x i od 5x pitali su me 4x imam li šta za prijavit rekao sam da nemam i samo me puste (kad se vraćam sa opremom).

Pogledajte prilog 503127

Ovdje možeš dosta pročitat vezano za naručivanje sjemenki od različitih seeds banki, te razna iskustva od kolega sa foruma.
Ako Hempatia ne šalje imaju banke koje šalju u ovim likovima ispod ćeš pronaći neku od njih.



Pogledajte prilog 503160


Kao što kolega kaže piše i na pakovanju.
Pogledajte prilog 503161

:vutra:

Sorry sto se uvaljujem u razgovor ali evo malo bi htio da mi neko pojasni sto se tice sjemenki u Hrvatskoj.

Dakle po ovome izgleda da mogu sjemenke kao suvenir legalno dobit postom ali ne smijem sadit.

E sad, sta ce se na kraju dogodit ako mi na carini otvore paket i nadu te sjemenke, oce samo zapljenit ili cu nahebat pa dobit novčanu ili zatvorsku kaznu radi sjemenki?

Iz hrvatske sam pa jel narucivat na adresu na kojoj zivim il vidit da u posti preuzmem?

Sry ako su glupa pitanja al malo mi mozak puca vec od istrazivanja XD
 
27.01.2016
198
246
43
59
@jasamstrejt, u HR nemaš problema ako naručiš od Hempatie. Imaš mogućnost plaćanja pouzećem, dostava kurirskom službom. Nema carinskog pregleda.
Iako zakon priječi uzgoj mi ipak uzgajamo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ćyro