Postoji li duša?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.895
188
Osobno se bavim trantričkom kriya yogom , a to je isto kundalini yoga. Disanje je odraz uma, tako da utjecajem na disanje utječemo na um svjesno dok je skoro uvjek nesvjesno. Zajedničko svim religijama su uvjerenja tako da se slažem da to nije put spoznaje, a to znači da ćemo svoju energiju ulagat u vjerovanje koje smo si kreirali jer smo prihvatili indentitet naprimjer kršćana.

Ako se rade vježbe koje naglo povećavaju energiju i u usmjeravaju prema gore jer današnja znanost je disanje sa kisikom samo povezala ali tu se radi i prenosu pokreta, kao magnetska indukcija. Ego ili indetitet je po svim tijelima i svjesno utjecanje na to podiže iz nesvjesnog i podsvjesnog u svjesno.To su razno razne emocije i kad to prelazi u svjesno normalno je da čovjek izvana gledano propada ali upravo suprotno. Suočavanja su teška pogotovo kad se duboko dođe i većina praktikanata koji se bave yogom ne dolaze baš daleko jer ovisi o potencijalu kao i sjemenka marihuana koja je dobra genetika. A to je unutarnja snaga duše od prije, to je hrabrost, to je neopisiva snaga. Yoga bi bila gnojenje, učitelj je tu da se ne pregori. Može biti opasno ipak se utječe na um zato manje je više... naprolazio sam se sranja psihičkih na dnevnoj bazi i dan danas jako intenzivno i šta sam ja jači i to je na večem nivou nekako. Ali ja sam pripremljen na to... bogovi najčešće na sebi imaju simbole iz kojih možemo izvuči kako se moramo postaviti kad vrag ispliva.

Mislim ovaj gore tekst je pisao netko na ljepilu s obzirom da govori da se ulazi u asane da bi demoni ušli i slične rečenice. Prijatelju vrag nije vani nego unutra, ovo vanjsko je samo odraz unutarnjeg.

Ako punimo unutarnje rupe slavom onda to i je prodavanje duše vragu, ali ako čovjek svaki dan malo po malo vježbama podiže rad svih tijela, a pojedinci budu spremni da se suoče sa svojim vragom. Svak ima svog vraga. Pogledat ga u oči je daleko od loše. Čovjek će biti loše, ali to nije loše, to je kao apstinencijska kriza od heroina. Jako je teško, ali to je pravi put oslobađanja.

Šta se tiće demona... ne može ljubomora uči u onaga koji je zadovoljan jer nema žudnje. Večina nas je ima ali si opravdava i gura u podsvjesno i nesvjesno. Ono šta mi mislimo da jesmo je najčešće ono šta bi mi htjeli vidjeti, ne dopuštamo si punu sliku. Potrebna je hrabrost, volja i inteligencija.

I za kraj da se kaže više jedanput da ubiti kokoš i je jaje samo smo imenovanjem "kokoš" ograničili gledanje. Kokoš i jaje su svemir...;)

Put rasta čovjeka je kako je Plečko nedavno rekao- kontrolirana shozofrenija. Stara narodna kaže da ti treba doći iz guzice u glavu- dizanje kundalini.

Može biti opasno... zato naprimjer najača pranayama ili vjezba disanje "kobrin dah" je tajna da se nebi zloupotrijebila, a onda čovjek ako nije pripremljen može svašta napraviti sebi i drugima. Danas ima na internetu sve, ali nije to to. Učitelj treba inicirati u tu vježbu i biti priruci da pojasni kad problemi dođu, a onome koji je spreman će i doći...:thumb:
 
28.07.2015
88
73
18
41
Brate razumijem ja da je tebi to neko sve lijepo upakovao to jest prodao ti muda pod bubrege ali cinjenica je da joga potice iz srca hinduisma. To je jedna od najraznolikijih i najsloženijih religija, sa nekoliko stotina miliona bogova (đavola). Sto znaci da je joga samo ritual kojim se otvaraju kapije do duse. Zajebi te price o uravnotezenom disanju i slicno. Postoje pred uvjeti kroz koje moras proci da bi dosao do zadnje kapije, a ti pred uvjeti se sačinjavaju od niza negiranja pravog boga i na njegovo mjesto postavlja se jedan od njihovih bogova (đavola). Za uzvrat dobijas ono za cim si žudio (laznu srecu, energiju, snagu....).
Da ti malo probam ujedinit to a da ne prekrsim pravila :
Mi čovjeka od biti zemlje stvaramo, zatim ga kao kap sjemena na sigurno mjesto stavljamo, mozda nekom bude jasnije zasto imamo povezan DNK sa svim zivim bicima na zemlji.
Džini (đavoli) su nevidljiva bica nasem oku koja zive u paralelnom svijetu sa nama. Stvoreni su od plamena vatre.
E rituali joge sluze za otvaranje vrata paralelnom svijetu i pustanje đavola u svoje tijelo.
Kokos jaje i svemir haha :) kad nesto neznamo najlaksej reci doslo iz svemira. Treba biti realan da mi o svemiru nista neznamo. NASA nas filuje informacijama iz svemira a realnost je da ljudska rasa nije u stanju jos da ispita i izuci okeane koji su nam pred nosom. A sto se tice Kokosi i jajeta neko je prvo morao stvoriti jedno da si doslo drugo :)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Hahahaha... Došli smo i do toga da je Đoković prodao dušu đavolu.:lol: Mnogima je jasno zašto smo povezani sa svim živim bićima, ali tebi izgleda nije. Kakvi bolan džini i đavoli i paralelni svijet? I nauka se ne stidi reći da nešto ne zna. Nauka istražuje, otkriva i pronalazi. Neka ti religija izuči okeane i nama vidljiv svemir, šta znaju naučnici. Kokoš i jaje, pitanje gluplje da ne može biti... Da ja tebi postavim pitnje o svemoćnosti boga: " Da li je bog u stanju stvoriti tako težak kamen da ga ni on sam ne može podići?";)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.895
188
Zanimljivo je da je isto tako nedavno meni govorio jedan mladi svečenik iz vatikana, da štujem đavla i slično. Ako u nekoj dubini ja stvarno i jesam žrtva demona onda je to stvarno neki jako lukavi jer ovako stvari izgledaju oko mene. Bilo tko koji je ušao u kontakt s menom postaje bolji čovjek, pa makar preko skypa... od ljudi koji su se drogirali postaju odgovorni, oni koji su bili stisnuti od odogoja pogotovo iz religioznih sredina i sa 60 godina krenu da isprobaju stvari, sve oživljava. Ja samo na sebi radim... a sve oko mene se razvija. Mislim ne opisivo je koliko jedan i svaki čovjek može napravit, samo zastranili smo.

Bio sam u "lošim" društvima. Nekada bi išli malo pričat u prirodu sa onima koji su imali volje da se promjene. Danas svaki od tih ljudi je jako odgovoran i pravi čovjek. To govore drugi ljudi meni o njima...Radim u velikoj bolnici sa 2 prijatelja, jedan kod mene na odjelu, drugi informatika. Svi u bolnici jedva čekaju da dođu na naš odjel jer jednostavno vibra je na vrhuncu, team play, zajebancija next level, pomaganje jedni drugima, to se sve u 5 god promjenilo. Kolega koji je sad jedan od najbližih prijatelja je glumio frajera , kožna jaketa, sređeno auto, zabušavao na poslu, ogovarao druge,pokvarenjak pravi, on i drugi su ga smatrali zrelim čovjekom jer tako je i izgledao. Sada je čovjek skroman, dobar, pomaže drugima i to ne zato jer tamo neki bog kažnjava i zato jer mu je netko rekao to je dobro, nego zato jer ima odgovornost prema svojim prijateljima i kolegama, ostavio teretanu, koju je išao radi izgleda, ono šta ga danas raduje je pravi i iskreni odnos koji ima samnom i sa svojom curom. Rad s njim nije bio govorenje šta se radi šta se ne radi nego jednostavno sam mu pružija sebe iz dana u dan ja sam bija iskren sa njim, puno puta i grubo i dan danas znam biti. Pokazao sam mu čovjeka iz svemira, nakon toga nema više natrag. To nije došlo preko noći nego to je bio rad i trud. Govorili su mi da me ogovara iza leđa i da je pokvaren, da ga se riješim. Reka sam im da tko će mu oprostit ako ja kao prijatelj neću. Znao sam da on o meni loše priča i bez da su mi oni rekli jer znam kad stvari izađu na površinu da čovjek postane još gori. Zvuči kao da se hvalim, pa i hvalim se jer to je trud i rad, to je moj prijatelju prava magija, kad oprostiš i kad prihvatiš druge.

Da li tebi izgleda kao da je u prijatelja ušao demon ili je istjeran???


Kad čujem izraz "pravi bog" odmah znam da tu ima jako puno posla. Ti ljudi su i ateisti, nema tu priče o bogovima, tu se radi o sazrijevanju čovjeka. Rastu i ukorporiranju duše u tijelo.

Ovo sve pišem da prikažem situaciju jednog praktikanta yoge, ovih malo "demonskijih" oblika. Iako yoga je kao da od cijelog growa ti imaš samo gnojivo- beskorisno.Ne potječe yoga iz srca hinduizma, isto tako i kršćanstvo iz isusa. Kršćanstvo potjeće iz glava koje su trebale vanjske odrednice i rituale da bi se mogli indentificirati.

Kokoš i jaje nisu došli iz svemira, oni i jesu svemir. Atomi i molekule putuju, u jednom trenutku oni su jaje u drugom kokoš, ali su ujedno i svemir cijelo vrijeme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita and H2O888

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Samo kaj je meditacija jedna od vježbi za shvaćanje duha! Zapravo postoji "crna magija" i "Bijela magija"! Ima nešto malo i u tome kaj kaže fujznemDzigili,ali vrlo malo!;)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.895
188
:DNormalno da ima i to stalno... utječemo stalno na stvari oko sebe samo večinom nesvjesno, kako nam i misli po glavi idu. E sada ako je za osobnu korist na štetu drugoga je crna magija, a ako je za razvoj cijeline onda je bijela.

Onaj koji razumije mehanizam i svjesno utječe na stvari on je kao "mag", ali utječemo stalno i to je sve isto magija, samo šta rukama znamo kako doći do nećega dok na razini mentalnoj tu smo jos nesvjesni. Puno više mi utječemo na sve oko sebe nego mislimo. A utjecaj na sebe je utjecaj i na vani...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888 and oz

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Kakva ba crna i bijela magija?:lol: Ja se javljam dobrovoljno bilo kome na ovom čitavom svijetu da baci na mene te neke čini ili sihire. Bilo je slučajeva da su neki na moj zahtjev to i uradili, ali ja to dimom naše biljke sve rastjeram.:spliff:Koje gluposti, stomak me zaboli od smijeha. Još samo da se pojave džedaji i siti, bijela i crna magija.:D Force be with you!
 
28.07.2015
88
73
18
41
tako je nerp,

Horus ili Hor je egipatski bog s glavom sokola koji se povezuje sa Suncem. Zajedno s bogom Sunca Ra, Horus je udružen u Ra-Harakhtea. U egipatskoj mitologiji postoje 2 Horusa - sin Izide i Ozirisa i Raov sokol. Horusovo oko je nazvano wedjat ("zdrav").
U predhodnom postu sam kazao sta joga prestavlja i koji su pred uvjeti da bi otvorio kapije. To jest moras da vjerujes u ovakve bogove (djavole) a da negiras jednog jedinog boga (sto Blader i radi) a za uzvrat dobijas laznu srecu nadu i uspjeh.

A doista je jadno ono za sto su se prodali, kad bi samo znali!
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.895
188
@FujznemDzigili ne negiram ja "jednog jedinog boga" za mene bi to bila ajmo reći bijela boja. Iz nje izlaze i druge boje i možemo i njima dati ime. To su različitosti od istog. Ljubičasta je Ra i simbolizira treče oko i jedan mladi aspekt u evoluciji čovjeka,tranformaciju-evoluciju. Kroz ova rađanja u egiptu su opisane transformacije energija. Ako se dobro sječam Oziris je postao Horus,nakon šta ga je Seth rascjepao u komade. Kad se iscjelio postao je Horus i simbol sokola je jasan. Gleda sa visine i vidi precizno...

Simboli su načini usmjeravanja energije. Imaju vrhunski dokumentarci o egiptu- Magical Egypt. Probati malo uči dublje, bili su jako razvijeni pogotovo pojedinci. I imali su jako razvijenu svijest o duši. Smatram da u nama leži to znanje, čeka da ga probudimo. Kada nekako uđemo u simbol ili baš ono zagledamo i dopustimo da uđe on počinje unutra saditi sjeme da se razvija taj aspekt u nama,kao da ti netko pošalje muziku iliti mantru to je zvukovni simbol,ali opet je matematički. S razlogom je to sve matematički povezano kod njih a i u drugim civilizacijama...

Evo kad zapalimo jednu sami pa pogledat ovaj trailer, taman izgugla ima o trečem oku.

 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Koje gluposti, stomak me zaboli od smijeha. Još samo da se pojave džedaji i siti, bijela i crna magija.

A šta si mislio da si se rodio da radiš 12 sati,da te se psihički i fizički zlostavlja ili da ti druge zlostavljaš,odgojiš djecu na način da i oni budu zlostavljači i nakraju umreš i opet sve ispočetka! Nemogu shvatit zašto neko negira duh,dušu i ego! To je sastavni dio čovijeka i dok takvu osnovnu stvar ne shvatimo kao jednu cijelinu teško če čoviječanstvo napredovat u duhovnom smislu! Pa i starwars prića o našem duhu,gospodari prstenova isto,To je drugo kaj ga ti gledaš kao "film"!;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Avantura
28.07.2015
88
73
18
41
To su ti Blader prijatelju idalje price za djecu i ovakve ko Lazarus sto jos misle da ih je donijela roda. Ti nije da poričeš boga mego radis najveci vid nevjerstva, a to je da na njegovo mjesto postavljas nekog drugog, nekog smatras njemu ravnim i slicno. to se zove širk, proguglaj ako te zanima. Kad dodes do tog stupnja onda bog digne od tebe ruke a taj horus te zagrli jer sad si jedan od njih. - a ko oponasa jedan narod on tom narodu i pripada. Prijatelju moj kani se ćorava posla, razmisli malo... pazi ovo : vjernik i nevjernik zive, obadvoica moraju umrijeti (činjenica) neznaju sta ih ceka poslije smrti, dali ce biti sudnji dan ili nece znaci moze da bude ali i nemora. E sad vjernik je u svakom slucaju dobro prosao, ako bude sudnji dan on je čist, a ako ne bude nema veze opet je dobro prosao. Dok nevjernik ne moze na ovu stranu, jer nije vjerovao. Moze te ta tvoja spoznaja mnogo kostati, razmisli malo, zasto te ljudi pokusavaju upozoriti na to sto radis.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
A šta si mislio da si se rodio da radiš 12 sati,da te se psihički i fizički zlostavlja ili da ti druge zlostavljaš,odgojiš djecu na način da i oni budu zlostavljači i nakraju umreš i opet sve ispočetka! Nemogu shvatit zašto neko negira duh,dušu i ego! To je sastavni dio čovijeka i dok takvu osnovnu stvar ne shvatimo kao jednu cijelinu teško če čoviječanstvo napredovat u duhovnom smislu! Pa i starwars prića o našem duhu,gospodari prstenova isto,To je drugo kaj ga ti gledaš kao "film"!;)
Meni samo nije jasno po čemu si ti zaključio ovo o radu 12 sati i zlostavljanju??? Ne izmišljaj filozofiju i manire koji nisu moji! Ako si pročitao moje predhodne tekstove vidio bi moj način razmišljanja, a ne da lupetaš i izmišljaš šta sam ja mislio. Bajke su da nas zabave , a ne da vjerujemo u njih. Živ bio i dijeli ljude na dobre i zle, a ne po tome da li vjeruju u religiju ili ne!;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.895
188
Hehehe... nekako meni jednostavno ne drži vodu da u nama ima neka sklopka-vjernik-ne vjernik u neku osobu koja je prava i to utječe kako će mene gledat. Dok s druge strana se lijepo pokazalo da rad na sebi čini te "boljim", čovjekom suradnje, prihvačanja različitosti i rasta kroz njih. Pokazala su se psihofizička poboljšanja na svim poljima.

Ajmo reći da sam ja deklarirani sotonist i dajem svu svoju plaću u humanitarne svrhe, pomažem besplatno svima, uzimam samo malo hrane da mogu preživit, živim u drvenoj kučici, sviram usnu harmoniku i malo zapalim navećer,pazim na živa bića koliko mogu da mogu živit život i da im olakšam rast.

Ili da sam vjernik, svaki dan u prvom redu u religijskoj ustanovi a doma silujem kčerku u podrumu i mrzim sve odreda, koji nisu ko ja, a na kraju i sebe. Zbog straha u sebi ja sijem strah, stiskaju se ljudi, sve umire oko mene.

Da li ču ja ići "raj ili pakao"?

Smatram da duhovnost nema veze sa religijom i sa vjerom. Duhovan čovjek može biti najobičniji čovjek koji doma ima malo kokoša i malo sadi povrče i odmara. To je božji čovjek, a oni u prvom redu očito osječaju neku krivnju kad tamo idu... U čovječjem tijelu može živiti božja - svemirska svijest bez da je on ikad čuo izraze kao šta je "bog", vjera, crkva i još sto stvari.

Ja pripadam egiptu, jednako koliko pripadam i svemu ostalom. Nekoč davno dao sam svoj doprinos kolektivnoj svjesti i sad je vrijeme da opet se prisjetim i proširim. Znanja su spavala, ljudi se bude, čeka se samo očaj koji če nam olakšat da odbacimo ovo malo šta je ostalo od te lažne sigurnosti koja je svakim danom sve manja s obzirom na plaće i poslove, politička i religijska obečanja.

Osobe koje žele pažnju teško da su bogovi koji daju bezuvjetnu ljubav...ljubav i je bog-ostvareni čovjek, svemir iskazan kroz jedan svoj dio, cjelina u cjelini ili kako su egipčani gledali, mi smo odraz svemira. Kroz simboliku oni oživljavaju sebe-nas, tijelo ljudsko je portal i puno više nego šta danas mi doživljavamo, a znanost je još na mikroskopima i brojanjima...

Bajke su bajke dok se ne ostvare ;)- kao i onaj J. Verne pod morem
 
Poslednja izmena:
28.07.2015
88
73
18
41
Lazarus covjek je mislio da ljudska rasa nije stvorena da bi radila po 12 sati i sve sto je nabrojao... tebi se sve mora nacrtat il obrazlozit po 3 puta....

A Blader kao prvo ti kao sotonista nemozes da budes vjernik jer si sljedbenik djavola
a isto tako u drugom primjeru nemozes da budes vjernik jer i dalje slijedis sotonisticka djela (silovanja, mrznju....)
A dobro si rekao ljudsko tijelo je puno vise nego sto danas mi dozivljavamo-- pa razmisli kolika je moć onoga koji je stvorio to tijelo i cijeli svemir.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.895
188
Želim reći da djela o nama govore, a ne naše želje šta bi mi htjeli biti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mahnita

Mahnita

Aktivan Član
11.08.2015
234
1.014
143
43
eeee kada bi ovi "vjernici" još pohađali škole, naučili gramatiku, pravopis i sl. gdje bi nam bio kraj :upiii::):let:
Edit; i živo me zanima kako izgovore riječ "ČovIjek" :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.