Postoji li duša?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
mene zanima samo sta je tebi taj pravi bog.u jednom trenutku svaki od tih bogova je bio pravi bog samo zato sto je sad popularan isus i alah ne znaci da su to bogovi niti da su pravi.neshvacam ni potrebu ljudi za bogom, konstantnu potrebu za necim da im pomogne da nisu u stanju da kazu pokusat cu sam ma koliko tesko i nemoguce bilo.

a sto se tiče vasih bogova duhova i magija evo vec 40 godina stoji nagrada za onoga ko dokaze bilo sta nadnaravno i dalje je ne isplaćena
https://en.wikipedia.org/wiki/One_Million_Dollar_Paranormal_Challenge
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and CilI

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.895
188
Nisam ni znao da ima taj "izazov". Zanimljivo... iako sumnjam da će netko ako stvarno i ima neki siddhi ili neku "natprirodnu moč" ići na ovakve stvari ako uopče i zna da postoje. Ali još jedna stvar je isto bitna. Ako i netko ima amo reći intuiciju razvijenu, teško je nju dokazati jer to je kao da ti netko kaže da se nasmiješ od srca. Ne možeš jer treba nešto smiješno biti. Ona mora biti potaknuta situacijom i spontana, jer kad se uključi razmišljanje, gotovo. Od davnina idu priče o čudima, očito su rijetke pa se zato i zovu čuda. Nekada je to bilo znanstveno nemoguće ni zamislit, a kamoli opisat. Danas uz nova saznanja kvante fizike, teorije struna, jedanajst dimenzija i razno razna zamišljena polja s kojima se pokušava opisati određeno dijelovanje iako to uopče ne trebaju biti polja čovjek se može slobodno malo zamisliti. I onda kad uzmemo još ogromnu nepoznanicu čovjeka, mozak, inteligencija, misli , svijest i sva međudjelovanja svemira. Kada nova istraživanja gravitacije pokazuju da je ona kvantna. Sama "osnova" materije je već apstraktna...

A gledaj, živi bili pa vidili... :popcorn::
 
Poslednja izmena:

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
po meni nista nije cudo,vec ljudima fali znanja,ljudi kazu cudo za neke stvari,bog kaze rad;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FujznemDzigili

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
sad ti hoces da kazes da zemlja postoji 2000 godina ili da evolucija ne postoji?

evoluciju i sam mozes dokazati preko vutre.

a za starost zemlje tj dinosaura dokaze trazis u najstarijoj kosti a ne u kosti koja se nekim cudom uspjela fino spasiti u ledu ili blatu ili ko zna kako.
 
28.07.2015
88
73
18
41
Nekazem ja nego naucnici i nauka... Pogledaj vide tu imas lijepo i detaljno objasnjeno sta spada pod evoluciju sta pod micro evoluciju(Big Bang efekat) a sta pod prirodnu selekciju. A objasnili su isto i u vezi dinosaura da nikakvim čudom nije moguce sacuvati DNK u takvoj formi tolike milione godina.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
zapamtite da vecina naucnika stvara lazne predstave o svijetu,medu sumom podataka malo je istine a puno lazi i to dosta uvjerlijve danasnjem uspavanom covjeku...
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
FujznemDzigili druze,nisam ti ja od tih reptila,majmuna i praskova...nekako mi lipse zvuci da sam covik od duse(svjetlosti):)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
vazda spreman za srolat :razvaljen:: a tu je i lula ko ne moze cekati:rasta: takva sam ti ja dusa od coveka,dusa mi je uvek kristalna ko mlecni trihici na hejza... ako se te moze svrstati u dusu... jel ovde ima puno sto sta o dusi... a ja se osecam kao da sam biljka,a voznja je,moja dusa te biljke..
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Zašto bi se znanost trebala petljati u Duh? Neka se znanost bavi fizičkim svijetom, a duhovni neka ostane onima koji vjeruju da su duhovna bića. Ososbnog sam mišljenja da je znanost korisna, ali nije slobodna. Kad znanost nije slobodna, to vodi u propast. Slobodna je onoliko koliko se para uloži u neko istraživanje, a to se ne može nazvati sloboda. Duša je slobodna, na kratko u tijelu i ne treba joj znanost da spozna istinu :D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.895
188
Ti znanstvenici misle da se nisu mogli sačuvat ostaci dinosaura toliko dugo, a gledaj, moguće. Ali ključna je riječ da misle... Onda s obzirom da je majmun najsličniji nama i kako je darvin zamišljao evoluciju tako da je predvidio zbog određenih uvjeta u okolišu da će se inteligencija prilagodit kroz DNK. I onda se pretpostavlja da je čovjek evoluirao iz majmuna, a gledaj, moguće ali opet je ključno da se to misli... puno ima pretpostavki

Jedno je sigurno, živa bića na zemlji su jako slična i kad se pogleda DNK točno se može viditi elemente od drugih bića. Jako smo slični, majmunu, prascu itd. Pa plod u maternici prolazi kroz brzu evoluciju prvih par mjeseci.

Pitanje koje je isto zanimljivo kad bi se gledalo linarno po meni bi bilo. Ako postoji evolucija DNK zasto onda nisu prva biće evoluirala cijelo vrijeme zajedno. Ne znam kako da se izrazim. Naprimjer da sad na zemlji postoje samo ljudi, zašto neka bića su ostala neevoluirana. Netko će reći bog, ali ja mislim da na našoj prosječnoj razini razumjevanja prostora-vremena je prerano za donosti zaključke jer će puno više štete napravit.

Kad malo pogledam ovdje se dobro uklapa evolucija kao škola "duha", sa nižim razredima i tako prema višim, i najvišim nama poznatim- čovjek. Kao da "slabije" duše žive u "slabijim" tijelima i kroz to prolaze razrede i škole pored ove fizičke evolucije koja je u skokovima, zbog toga jer se dio odvija na "duhovnom" planu. A opet svaki razred se opet mjenja sam u sebi, ovisno o cijelom svemiru. Kao da je svaki detalj opet svoj promjenjivi svemir u svemiru, paralelno povezan. Kao da uz linearno vrijeme koje mi detektiramo kao proces u materiji postoji i paralelno. Ali to više nije vrijeme kako ga mi zamišljamo, to su načini utjecaja svemira na materiju. Jer vrijeme je relativno i ovisno o puno stvari. Ali ono šta mi zovemo vrijeme su detektiranja određenih procesa u određenoj poziciji u svemiru. Spominjem izraz paralelno jer me podsječa na paralelno spajanje žarulja. Tako i evolucija, ne gasi žarulje-razrede koje su određeni đaci prošli. Linearno treba putovat, za paralelno netriba. A to je taj pojam "kvantno". To su i valovi o kojima je tesla priča, a i masu ekipe kroz ko zna koliko "godina".

Tko zna zašto ta kost se nije raspala ili zašto su se druge raspale. Mi smo našli ta prosječna vremena raspada, ali u svemir je relativan, možda su se stvorili neki uvjeti koji su danas još nepoznati. Znanstvenici predvide naprave i pokuse u "zatvorenim sustavima" , ali nekad se i nezna šta sve utjeće na to. Darwin je samo pokaza da je njegova pretpostavka točna, ali daleko je on od evolucije svemira, a to se razlikuje dosta od evolucije koju službena znanost propagira iako je sagrađena na nekoliko nepovezanih istina.

"Točne" informacije su potrebne onima koji ih vole imat i s njima trguju, čovjek je dio prirode i čovjek se tako i osječa. Informacije su povijest, znanje o čovjeku je u sadašnjosti... osječaj iz sadašnjosti se može pokušati opisati ali daleko je to od znanja-osječanja.

I nije se nastalo od majmuna, nastalo se od svega ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Majmun je nastao od čovjeka :razvaljen::
monkey.gif
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Teorija evolucije je znanstvena teorija koja pokušava objasniti kako se život razvijao i prilagođavao uvjetima. Darwin ju je razvio kad je proučavao ptice na Galapagosu na kojima je vidio obrazac kako su evoluirale u brzom periodu u druge vrste i zato se njegovo najpoznatije djelo naziva "O podrijetlu vrsta". On je dao neki smjer i objašnjenja kako nastaju nove vrste i to je sve. To je postala teorija evolucije. Darwin nije dao odgovore zašto je život nastao i kako, koja je njegova svrha i što život može biti niti je dao odgovor o duši zato raspravljati o tome nema smisla.

Vjeruje se da je znanost nastala s Newtonom, ali zapravo je nastala za vrijeme rane renesanse kad su se pojavili kabalisti-kršćani-neoplatonisti koji su bili spaljivani na lomačama jer su unosili novo znanje koje je Crkva zabranjivala. Uključujući Giordana Bruna čija su djela na latinskom još uvijek neprevedena i cenzurirana.

U ovoj temi se svađa, priča se o natprirodnom, o dinosaurima, znanosti, Bogu, a gdje je tu zajednička rasprava o duši? Duša je nešto lijepo i savršeno, besmrtno, stari Grci su imali najljepše rasprave o duši. Zašto bi trebalo postojati nešto natprirodno kao dokaz postojanja duše? Pogledajte samo tehnologiju i što je sve moguće, sva čuda koja su napravljena. Pokaži to nekome prije par sto godina i postat ćeš za njega bog i to je neupitno. Čuda su stvorena i tko zna kakva još čuda za koja mi nemamo pojma, koja nastaju u podzemnim kompleksima vojske.

Znanost je samo metoda. Znanost nije svemoguća i ograničena je i kad ljudi polažu nadu da će znanost riješiti sve njihove probleme i shvaćanja i ultimativno znanje grdo se varaju. Znanost je zastranila i koristi se u krive svrhe. Znanost može pojednostaviti život, ali ona vodi tko zna gdje, ja mislim da vodi u sasvim krivom smjeru.
Prvotna ideja znanosti je dobra, kao i mnoge ideje kroz povijest koje su se s vremenom pokazale kao katastrofa. Najveći nedostatak znanosti je što se ona razgranala u mnoge znanosti i nikad neće takva moći imati ultimativno znanje. Isti slučaj je i s religijama. Zato onaj tko od svega uzme, od svake znanosti najbolje i od svake religije najbolje može dobiti najbolju sliku. A to je danas moguće. :)
 
28.07.2015
88
73
18
41
Ja cijelo vrijeme i pokusavam da kazem da nauka nemoze negirati Boga, nego moze samo malo detaljnije modernim jezikom da objasni i potvrdi prisutnost. Evo primjer Big Bang efekat ljudi koriste kao glavni dokaz da Bog nije stvorio sve, a pazi sta kaza Bog u vjerskim knjigama(ja mislim da nema nista nezakonito u recenici): Zar ne znaju nevjernici da su nebesa i Zemlja bili jedna cjelina, pa smo ih Mi raskomadali, i da Mi od vode sve živo stvaramo? I zar neće vjerovati?. Pametnom je ova recenica dovoljna za sva vremena. Isto ima spomenuto sirenje svemira i jos masu stvari koje nisu bile poznate covjeku u to vrijeme. Zar nije teorija Big Banga pokusaj da se objasni da su zemlja i nebesa bili jedno ? Ljudi se smiju i ismijavaju vjerske knjige kazu koj lud da povjeruje da su nebesa i zemlja bili jedno toj nemoguce kosi se sa zdravom pamecu, a kad ih pitas pa kakoj to sve nastalo kaze brate big bang efekat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888 and bozga
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.