Pravilno trimovanje

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
vidi, i ja bih pre da nekom platim nego da se sa tim mlatim 3~4 dana :) a nemam te kolicine o kojima se radi u kaliforniji. bilo mi zanimljivo prvih godina... a sada... jos imam u jednoj kutiji potpuno osusenih grana, mozda samo svucem rukom pa u ulje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spanjo
07.06.2015
6
0
3
47
realno jesu ozbiljne kolicine, a uvek je pitanje vremena, posto je za dispanzere, svima se zuri i samim tim potraznja diktira cenu i dinamiku,
Takodje masine za trimovanje, a ima ih raznih sa velikim rasponom cena, svaki farmer koji iole vodi racuna o kvalitetu bada ne koristi ih, rucni rad je kao i u svakoj drugoj industiji na ceni :)
A sto se tice licne upotrebe moze da se pusti masti na volju...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
hehe, nemam ja trenutno potrebe za takvim egzibicijama. ja to old school. skinem velike fan listove, cvet potovarim u kartonsku kutiju i kako se polako susi samo proresam, rotiram, drmam... znas kako se lepo okrune listici, meni sasvim odgovara :) ovim se mozda pocastim kad bude legelizovano ;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
old school or no school :) ja bih iskreno volio da imam potrebu za ovako nečim. :) jer ovo što ja trimam,taman se zalaufam pošteno i dođem do kraja. :p al što ti kažeš,kad legaliziraju,bit će i više trimanja,zasad mi ovo taman.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Procitah temu post po post i nisam razuimio to trimovanje.
Moli bi nekog da meni laiku na jednostavan prost nacin kaze sta je to, zasto se radi, kad se radi i kako se radi. Hvala unaprijed drugari.
 
02.04.2015
61
81
18
Kao što kaže na nekoliko mjesta u temi, trimanje bi bilo rezanje tj. skidanje listova sa biljke odnosno budova nakon harvesta biljke. Lišće nije baš fino za pušiti i uz to svakome je cilj dobiti što kvalitetniji dim te se zbog toga uklanjaju listići. Veliko lišće odnosno fan listove sve skidaš, a sad listići uz bud koji su dijelom posipani kristalima ovisi o tvojim preferencijama koliko ćeš lista odrezati i hoćeš li ostaviti više/manje... Reže se škarama. :ajnstajn:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Hvala drug mada neznam sta znaci "bud" i to " nakon harvesta"
Dosad s skuzio da se veliki listovi uklanjaju skarama kada pocinju da se stvaraju hedovi. Ako mos objasni mi to bud i harvest.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Mozes trimat svjeze ubrane cvjetove,a mozes prvo obavit susenje pa tek onda trimat.Dakle,skidaju se prvo veliki fan listovi jer na njima ili nema trihoma (kristala) ili ih ima nesto malo.Kada skines fan listove mozes krenut sa susenjem na nacin da okrenes cijelu biljku ili granu po granu naglavce.Biljci treba oko 7 dana da se osusi odnosno dovoljno je suho kad pod laganim pritiskom grana puca (ne savija nego puca),nakon toga mozes trimat na nacin da skidas lisnu masu(tkz. sugar leafes)i oblikujes vrhove prema zelji.Kazem prema zelji zbog toga jer ima ljudi koji te listove ostave na vrhovima jer na njima ima kristala skoro podjednako kao i na vrhovima.Ja nisam jedan od tih i volim da moji vrhovi izgledaju vrhunski.
Drugi nacin je i nacin na koji vecina radi,a to je trimanje svjeze ubranih plodova jer tada se obrezivanje vrsi lako i oblikuje se puno brze jer kad se biljka osusi kako sam ti gore opisao listovi se uvrnu i teze je obrezivat,a i ne mozes tako oblikovat kako mozes sa svjeze ubranim cvjetovima.Na tebi je da odlucis kako ces napraviti,ali jos jednom napominjem da je bolje trimat svjeze cvjetove jer kad krenes trimat jednu kvalitetnu outdoor biljku koja je rasla i punila se 5 mjeseci vidjet ces o cem govorim.Prosle godine sam na kraju imao 3 biljke,divove od 4 metra i na trimanje sam potrosio oko 30 sati.5 dana po 6 sati.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Vjerujem da sam skuzio.
Znaci listovi se odrezuju nakon sto je zrela i bolje prije suse ja jer je tada teze. Ok mogu ja to odraditi i dok se susi. Znaci grijesio sam u prethod om postu kada sam napisao da se veliki listovi sjeku i u toku rasta. Jos jednom vam hvala na odvojenem vremenu i trudu a cim budem na kompu postavicu i slike mojih biljkica koje su sad par cm i drugi dan u casicama a napokon i sunce izaslo
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
dovoljno je da baciš oko na temu 'šta trenutno pušite' pa malo prelistaš stranice i vidiš kako izgleda otrimani cvijet ;)