predlog

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
e ljudi, moja zena na fakultetima vodi neki vid borbe za legalizaciju marihuane, prezentacije o poznatim dejstvima trave kao i o ZATAJENIM dobrim dejstvima, dala mi je predlog da ovde na forumu imamo posebno mesto gde ce svako moci da kaze sta misli o marihuani zasto misli da treba da se legalizuje, koliko poznaje istoriju i kulturu... kao neka anketa, razumete me? isto tako treba i da delimo losa iskustva, tipa 3p od ulicne trave (svako ko je imao svoju vutru nekoliko puta bar zna da je razlika izmedju ulicne i licno odgojene biljke OGROMNA) pa cak i ako posadite seme iz paketa nekog dilera dobicete u 80% slucaja travu bolju nego sto ste kupili. takodje u losa iskustva spada brutalnos policije (ko je nazalost doziveo) isto tako i misljenja o tome. jer ovaj sajt sigurno gleda mnooogo ljudi koji se plase da se registruju jer je ilegalno pa se plase. malo sam zalutao u mislima, ali valjda kontate sta sam hteo. neko ce to mozda videti kad (ako) dostignemo ogroman broj pozitivnih komentara.

legalizacija nece doci sama od sebe, ako hocemo legalizaciju moramo da se izjasnimo.
sta vi mislite?:vb_wave:
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
nisi me razumeo, tema u kojoj svi clanovi kao da daju intervju ... znaci licno misljenje, situacije i tako to. ako i to postoji izbrisite ovo :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
glavonja je napisao(la):
nisi me razumeo, tema u kojoj svi clanovi kao da daju intervju ... znaci licno misljenje, situacije i tako to. ako i to postoji izbrisite ovo :)

moje misljenje je ne zamajavati se oko toga jer to kod nas nece doci jos 200god. nazalost ima 10x jacih zemalja od nasih balkanskih koje to nisu u stanju da urade tako da mani se legalizovanja razmisljaj vise kako da te ne navataju na to se treba usmeriti!!!!!!
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
kako je nekadasnja juga radila? sve sto smo hteli zajedno mogli smo ama bas sve. cak si mogo i da radis sta hoces, bilo je radi sta hoces ali druge ostavi da rade sta zele.. tako nekako. ako svi tako kazemo nece doci 200godina i sedimo za kompjuterima i visimo na forumima igricama i tako to stvarno nece doci, ne kazem da ustanete sa kompjutera za pocetak, nego iznesite svoje misljenje.
ti sad dajes primer, trava mi je super napusim se sednem kuci igram igrice i boli me za sve... samo da me ne navataju. ti znas da nije trava ta koja te skuca uz komp i tera te da se krijes. al treeba ljudi da shvate da je to drustveno korisna stvarcica, inspirativna, ne moze se nabrojati sve jer svakoga mara otvara na drugi nacin. ja kazem da treba da kazemo zbog cega to radimo zasto volimo i sve.

*setio sam se da u pravilima foruma pise nesto protiv politike, ovo mu dodje neki vid politike, pa ako je ovo zabranjeno izvinite, sad sam se tek setio"
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
hmmmm...zbilja vakvih tema je bilo, a i biti će. Čak vakve teme izbjegavam. Sve se ka nešto zakotrplja i ne da je to kamencic nego to bude komad stijene, kad je vidi netko u daljini reče: "ufff jeb*te koja stijena. Ovo da padne niz brdo ni He Man :icon_lol: zaustavija nebi". ALI, zaustavi se sama stijena el...ono..sama od sebe... :icon_lol:

To je to...

pa kao i ova a i slične teme...ideje su nedovršene, povrsne, sve su to većinom nečija razmišljanja, poletimo svi mi u oblake el...čak bi vakve a i buduće slične teme pičija u "naduvane postove" pa cak vi ne bili naduvani dok to pišete.

Pa i dalje analiziram i pisem (za one koji imaju želudac ofc)...

Evo npr ti Glavonjo...ovakve teme niču čim netko novi dođe na forum...ono....cili se uzbudos...osjecaj kao prvi sex..sve mu je zeleno, bijelo, šareno....uletis u dnevnik uzgoja kad ono tamo se neki klinci i matorci gađaju budovima i to rade kroz smijeh i veselje....Panduri Slavko i Mirko to mirno promatraju i smješkaju se...tu su samo ukoliko se bakici iz susjedne zgrade macka popne na stablo pa ne moze sići......svi više/manje trče u nekom slow motionu po nekim livadama našeg foruma i u sporom trku sa lijeva i desna beru hedove i to od sorti koje pozele....tren lijevo kad ono JH, Desno BB, ww, satori ovo ono...vaš mozak tu ne dozivljava opterecenje jer ste naduvani i boli vas k...c za sve...

Uglavnom nakon ovako iscrpnog izvještaja sa terena ja kao izvjestitelj cu reci nesto za kraj:

Kad dolazite sa ovakvim idejama, neka budu ideje sa planom i ciljem...ok ova kao ima cilj...legalizacija:flamed:...(a dekriminalizaciju cemo u slow motionu preskociti i podrugljivim smjeskom tipa ovaj: :Icon_lol: promatrati dok je preljecemo).

Budite realni!

Ovakve teme gube na znacaju iskreno...

Ti bi da pravis anketu?

PA daj osmisli tu anketu...sastavi pitanja i sl i onda mi (clanovi V F) se kacimo na tu tvoju temu koja je razrađena , ne mora u sitne detalje) ali da netko tko dode (kao ja sad) ne zakoluta ocima nakon prvog posta i citajuci dalje glava postane kompresor....

Promjene krecu od tebe i tvoje okoline, a onda moremo globalno di nas volja, pa cak i u svemir

nista osobno nemoj shvatiti! do tipkanja....
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
okej, evo ja cu da se potrudim da napravim neku anketu, pogledacu neke dokumentarce koje sam gledao kao mali da se malo podsetim nekih jako bitnih sitnica da dodam neki info o vutri (iako ih ima na forumu verovatno od a do z) cisto da bi ljudi u okviru jedne teme jelte mogu da vide neke bitne cinjenice.
bice mi tesko da napravim anketu bez zene, ona je trenutno u kanadi (za razliku od vas i mene, ona tamo radi pravi intervju sa apotekarima doktorima pacijentima policijom ako nadje neke growere koji pristanu na saranju i oni ce biti deo toga)
prosle godine je bila u amsterdamu sa istim razlogom samo sto nije proslo bas najbolje jer nasi ljudi amsterdam smatraju "gradom koji se bogati drogom" -.- valjda ce ovog puta imati vise srece jer ce biti dosta vise informacija o medicini. rado bi vam postao neke intervjue da izcitate ali onda ne ostajem anderkaver :)
to je to, napravicu prosta pitanja, jednostavna na koja ce i odgovori biti prosti, pa ako se pokaze imalo uspesno mogo bi da dobijem pomoc od nekog clana u prosirivanju teme :)
tema ce biti u naduvanim postovima za slucaj da bude promasaj (sto zavisi i od vas i od mene skoro jednako) ali positive vibes i bude to sve ok.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
glavonja je napisao(la):
kako je nekadasnja juga radila? sve sto smo hteli zajedno mogli smo ama bas sve. cak si mogo i da radis sta hoces, bilo je radi sta hoces ali druge ostavi da rade sta zele.. tako nekako. "

sorry na off-u .---ali..kompa..ti si ochito zhivio u nekoj drugoj jugi..( ili su ti krivo isprichali bajku...)
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
niko mi nije pricao bajke :) ja jugu pamtim lepo, pusio sam travu u glavnom parku svaki dan, prodju milicajci i samo kazu skloni se ima dece ovde. i ja se sklonim, niko me nije tukao omalovazavao i ponizavao. sve do pre 4 godine kad sam hteo zapaliti lulu u parku kao nekad.
 
23.10.2012
40
8
0
36
u sustini nikaad nisam imao izgradjeno svoje misljenje preme legalizaciji, sad nekako i ne zelim legalizaciju, jer ako se legalizuje, zamrece i ovaj forum....sve ce biti dozvoljeno, nece biti zabrane......nece imati tu draz.....nece biti postova od napusene vjeverice (cije postove citam od 2009.god pa do sad) i nece biti mog smaranja sa 1000 pitanja , moderatoru Powerseed-u....liku koga u poslednje vreme postujem vise nego sospstvenog oca, koji ima strpljenja da odgovori na svako moje, ponekad i debilno pitanje..... a i sta donosi legalizacija jebena....nista......samo nas nece trpati u zatvore....pa i ovako nas ne trpaju....kolko vidim , svi su manje vise tu...... legalizacija OFF :) sad me banujte :D
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
gledaj i sa druge strane.. forum ne bi zamro, a imali bi priliku svi da se upoznamo u realnom svetu, da probamo biljke jedni drugih ovaj forum bi ostao isti kao i sad, samo sa daleko vise clanova jer se ljudi ne bi plasili da probaju. mogao bi da upoznas napusenu vevu pa bi ti mozda bio interesantniji. ;) a po tvojoj prici vidim da nikad nisi osetio zatvor, potrudi se da ga ne vidis ni na slici. imam srece sto sam fizicki i psihicki jak pa sam izdrzao 2 ipo godine tamo, ti u zatvoru zbog trave a oko tebe ubice psihopate manijaci delikventi i ostala bagra.. to je najveci pakao na zemlji i od kad sam otisao tamo zbog 0.6g trave (jedan dzoint) znao sam da necu da prestanem sa travom, ali sam resio da se "borim" za legalizaciju. nisam znao kako dok nisam na trafici kupovao rizlu na komad i upoznao ljubav svog zivota koja deli iste stavove kao ja :)) moja zena
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
dejanvfv je napisao(la):
... jer ako se legalizuje, zamrece i ovaj forum....sve ce biti dozvoljeno, nece biti zabrane......nece imati tu draz.....nece biti postova od napusene vjeverice (cije postove citam od 2009.god pa do sad) ...

sumnjam, imas odlican forum svetbiljaka ("Imali smo 171.677.556 posećenih stranica od Decembar 2004") a na njemu se caska i pise iskljucivo o legalnim biljkama, mozda cak i suprotno, ako se legalizuje narod nece trtati da gaji, mozda ce cak pozeleti i dolazice po informacije i razmenu iskustava, pa onda bi bila legalna razmena ili prodaja semenki, klonova... a da ce vjeverica da ode sa foruma, to jedino oka ga strpaju zbog neceg drugog u buxanu ;) a smaranja sa 1000 pitanja se podrazumevaju, od tebe ili od nekog drugog, it doesn't matter, forum je tu i da se postavljaju pitanja, a mene niko ne tera da odgovaram ;)
 
28.10.2012
17
2
0
49
Mislim da te razumijem gdje zelis ici sa ovime, dici sve na visi nivo. Ja imam neka slicna razmisljanja, al ce sve uglavnom biti do ljudi koji ce zvrsiti fakultete, koji ce uci u politiku i tek onda imati moc uticanja na odluke. Ja zaista zelim da mnogo mladih ljudi stekne obrazovanje i udje vise u formacije vodjenja ljudi i drzave. To nece ici preko noci, konja za utrku imamo i mi sada sa dosta cinjenica. Ja licno moram svoja razmisljanja malo posloziti, krenuti sa iznosenjem vrlo jednostavnih zapazanja za mene jako zanimljivih sto cu rado ih pokusati podijeliti sa vama u buduce

Izvinjavam se na ovom postu, nije ono sto sam pisao zadnji pu, ne snalazim se dobro bas pa se nesto obrisa pa auto save, pa milion nekih tehnickih zavrzlama...
Elem, pisem po drugi put da bi legalizacija bila preokret 180 stepeni zasigurno, nesto kao kada bi se ukinula nafta i svi presli na neku zdravu energiju. Uglavnom bi bilo manje foruma a vise zdravog i uzivo druzenja :)
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
PowerSeed je napisao(la):
mozda ce cak pozeleti i dolazice po informacije i razmenu iskustava, pa onda bi bila legalna razmena ili prodaja semenki, klonova... a da ce vjeverica da ode sa foruma, to jedino oka ga strpaju zbog neceg drugog u buxanu ;) a smaranja sa 1000 pitanja se podrazumevaju, od tebe ili od nekog drugog, it doesn't matter, forum je tu i da se postavljaju pitanja, a mene niko ne tera da odgovaram ;)

@dejanvfv eto ti powerov odgovor, i totalno se slazem sa njim i to je bas ono sto ja licno zelim od legalizacije.dakle LIVE ramena iskustva saveta pomoc ko sto rece power mogli bi da delimo klonove semenke (na vama bi bilo dal bi prodali ili poklonili) zar ne bi voleo i powera da upoznas, ja bi naprimer isao kod njega na kafu u svakoj prilici, decko ima biljke za divljenje :D
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
@zlo@naopako mislio sam da je ova tema zatvorena posto su spojene teme u sve i svasta>otvorite ljudima oci
tako da slobodno ovu temu predlog mozete da sklonite :)