Predstavite se Vutra Forumu!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jusufijovič

Aktivan Član
07.04.2013
74
356
53
Pozdrav svima, pronasao sam vas kad su mi trebale informacije o razlikovanju muskih od zenki (naravno da mislim na biljke) :p, a kad sam vas pronasao, onda sam tek vidio koliko ne znam. Uglavnom, trebalo mi je 2 godine da se registrujem, a onda 2 da se evo predstavim. Znaci, Bosanac, 26 godina, nedovršenog studija, radim neke usputne poslove i povremeno pisem poeziju. Gotivim marihuanu i kulturu koja je za nju vezana i zbog toga sam ovdje. Sve pohvale za raju koja je, vidim, uvijek spremna pomoci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni and Chan

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Pozdrav ekipa!

Kratko o sebi... ma k.. kratko.. raspisati cu se.. prvi post pa neka zapilam malo! ;)

Evo ovako... pratim forum tipa od 2010.. isto naletio slucajno.. preko pecurki i cisto nekih random internet searcha... imao nekoliko profila tu na forumu.. pa zaboravljao sifre, pa napravio novi profil... pa zaboravio username.. i tako vec godinama... i not a single post was given ever.. nemam pojma.. nikako natipkati nesto a vec godinama lurkam i pretrazujem forum.. ucim, citam! jbg. moras malo studiozno prouciti problematiku i tematiku prije nego se upustis u ista... i jbg. doslo i kod mene sranje u obitelji s tim bolestima.. i ono izgleda da je danas karcinom postao kao i gripa.. vutra pomaze (sad je tu opet miljardu stvari oko kojih se da diskutirati) no eto iz tog razloga konacno sam odlucio uzeti stvari u svoje ruke i odraditi grow. inace bilo je vec dugi niz godina zelja i volja da slozim neki setup ali nikako... i eto sad je krenulo napokon...

ukratko o setupu:

trenutno imam: piratebox 100x100x200, hps 400w, greenpower +400 prigušnicu, unutarnji vent VK 100 s Carbon Filterom ( vent ima kapacitet 250m3/h i snage nekih 60w)
cool tube sistem, nije reflektor. i unutarnji vent za mijesanje zraka. termo/hygro metar, timer i timer s termometrom za paljenje i gasenje filter ventilatora kad je temp. u boxu 26c gasenje a kad je 29 palenje, i tako je konstantno temp izmedju 26-29 stupnjeva!

odma u startu je napravljeno par pocetnickih pogresaka, ali jbg. teorija je teorija a praksa je praksa! inace za cijenu boxa sam prosao sve skupa odlicno s kompletnom opremom... ali naravno da je moglo bolje!

line up ide: filter,vent, crijevo, cooltube, izlaz

trenutno u boxu imam dva Blue Dream monster klona... vec nekih mjesec dana i ono Monster klonovi su.. od kad su stigli u box su se jedno 4 puta prosirili i uz njih sam dobio 2 sjemenke Auto Super Hasha... stavio sam i njih i evo stari su 19 dana i napreduju odlicno!

(jos jedna lakoma pocetnicka greska.. autose sam trebao odraditi same ili Blue Dream klonove same)


i nista tako da imam dva klona i dva automata u boxu i odraditi cu ih zajedno jbg. kad sam ih vec dobio ajde probati cemo ih odraditi.. u pocetku sam mislio odraditi auto na rezimu 18-6 i nakon harvesta automata pustiti Klonove u cvijet... ali klonovi su vec toliko brutalni da zauzimaju jedno 65% prostora....

Plan je na kraju bio ili ih dati nekome, ili ih dati nekome za outdoor.. na kraju cu ih ipak ja odraditi na rezimu 12-12... jos je na 18-6... i kad pocnu raditi cvijet stavljam sve skupa na 12-12.

Inace Klonovi su LST odradeni, s plasticnom zicom vezanom na spagu pa privezano za stipaljku i uhvaceno za posudu (platnenu root pouch)


Klonovi su u BioBizz all mix zemlji i nakon malo vise od tri tjedna im je dana hrana za vegetaciju otpr. 1/3 preporucene doze
1ml BioGrow, 1ml BioRoot i 1ml BioHeaven po litri

Automati su u organskoj permakulturno obrađenoj zemlji koja je bila prije tretirana kompostnim cajem i oni su dobili 1/3 doze nakon par tjedana.

Također Klonovima je napravljen pruning da se malo procisti i da ove unutrasnje grane dobiju vise svijetla.. u pocetku sam bio protiv bilokakve malo oštrije metode.. ali eto!

Btw. hrana za vege im je dana jer je jedan klon poceo pokazivati znakove nedostatka ili magnezija ili kalija... moguce je da je i do PH vrijednosti .. to provjeravam sljedeci tjedan pa cu kasnije preciznije moci definirati o cemu se tocno radi... inace za organiku kazu da PH bude uravnotezen sam po sebi.. ali najbolje sam provjeravati pa cemo viditi..

inace zalijevam s vodom iz pipe koja odstoji 1 dan...

Biljke su bile zalijevane svakih par dana po potrebi... sad smo na otprilike 2-3 litre vode svakih jedno 3-5 dana.

autosi sa manje! Klonovi su u posudama root pouch od mislim 26l (dobio ih na poklon) a autosi u istim od 12l

znaci odradivam sve uskoro na 12-12 svjesan sam svega ali jbg. sto je tu je! biti ce nesto sigurno, a nece biti lose provesti i detaljno prouciti taj eksperiment..


malo me jos uvijek sram otvarati online dnevnik iako ga detaljno sam vodim pisajuci u biljeznicu svaki i najmanji detalj, a i ono imam samo mob i slike bi mi bile ljuto sranje i nebi vam mogao lijepo docarati o cemu se radi.. pa eto mozda cisto bacim neku random sliku i udrem koje pitanje ako mi di zapne iako mislim da sam dobro pokriven.. a i sigurno je vec neko imao problem pa lako nadem gdje, sto i kako... cujemo se u nadi da cu i tu uspiti prosiriti svoje znanje i da cete mi pomoci ukoliko bude problema.. isto tako svaka informacija, pitanje, kritika ili savjet je dobrodosao/la

eto ekipa biljezim se sa stovanjem:

PleromaBythos ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.670
11.940
358
Socotra Island
eelslap.com
Dobrodošao na forum .Ume da za 24h solidno naraste pH ,zato ti je Mara i sugerisala da nema potrebe tako dugo da stoji. Hlorin ,hlor ,fluor i šta se već nalazi u vodi ispare za pola sata-sat . Za dalju diskusiju nađi odgovarajući topic i uživaj na vutra.org-u :)
 
06.04.2016
6
22
13
Pozdrav svima:)
pratim vas ima vec dosta godina, ne sjecam se vise sto sam googlala kada sam vas nasla, bilo je to davno. skoro svakodnevno sam pocela citati kada sam prosle godine dobila jednu feminiziranu sjemenku, s obzirom na manjak sredstava za indoor ja je stavih uz prozor u kuhinji, prvo na element, pa na kraju na pod jer je bila nekih metar i pol, i tako krajem 10 mjeseca prosle godine sasjekli je mi, i uzivali neko vrijeme:joint2: s obzirom da pusim nekih 20 godina manje-vise svakodnevno mogu reci da je bila dobra, cak bolja od nekih nabavljenih. zadnjih 20 dana njenog zivota, posto je sunca bilo sve manje, stavila sam iznad nje neku red light lampu sto je suprugova baka koristila za grijanje malih prascica:) eto to je svo moje iskustvo u uzgoju, u konzumiranju je puno vece :thumb:
inace sam udana, majka dvoje djece iz Hrvatske, umjetnicka dusa, nezaposlena zadnjih par godina, radim ponesto tu i tamo ali nista stalno. kao sto ste vec shvatili, volim biljku i uzivam u njoj, sada imam jako bolesnu majku pa me posebno zanima ulje naravno, procitala sam vec sve o njemu ovdje, samo ta sredstva opet:upiii:
eto, toliko od mene, jos jednom vas sve pozdravljam i zahvaljujem na novim znanjima, salama i svemu sto ovaj forum, organizacija pruza:)