Šaljivi Kutak Za Humani Trenutak (darujte i nagradjujte po slobodnoj volji)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Pozdrav drugari! :respect:
Kad je @Zelenko63 otvorio temu o nagradama, pade mi na um da sam pre nekog vremena mislio o tome i želeo da otvorim temu, gde bih na ličnom nivou mogao da darujem nekim parčetom viška opreme nekog ko mi je simpatičan i ko na pitanje: zašto baš on treba da dobije poklon, odgovori najduhovitije i ispod svog odgovora dobije najviše lajkova ostalih članova.
Cilj je da u ova žalosna vremena, kroz zezanje i humanost afirmišemo Vutru i animiramo nove članove, darujući ih nekom sitnicom koja nam skapava u nekoj kutiji u podrumu, dok njima može nekad značiti i ceo grow.
Ja u svojoj kutiji u podrumu imam jednu gotovo novu lampu Dual Spectrum Grow+ photonic 400w, radila svega dvadesetak dana i nju darujem onome ko najzanimljivije u par rečenica objasni zašto baš on treba da dobije lampu. Poklon dobija onaj ko pokupi najviše lajkova ekipe sa foruma, pozitivne komentare i moj glas na kraju.
Ja svojom lampom probijam led i čekam odgovore onih kojima je ta lampa potrebnija nego meni. Svaki darodavac može imati neka posebna pitanja i zadatke za one koji žele poklon.
Uz malo zezanja možemo jedni drugima da pomognemo i sigurno nešto i naučimo.
(Unapred se izvinjavam ako slična tema već postoji.)

Dakle: POKLANJAM LAMPU DUAL SPECTRUM GROW+PHOTONIC 400w.
(U mom slučaju, važi samo za Srbiju.)
Zainteresovani samo treba na napišu zašto baš oni treba da dobiju poklon i kroz nedelju dana znaće se srećni dobitnik. :razvaljen:::popcorn:: :vutra:
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Inace nisam naklonjen nagradnim igrama, al u ovoj moram uzeti ucesca.
Nisam bas nov clan, al sam k'o nov, ocuvan do jajau - baba vozila, i to svabica.

Ima vec neko vrijeme da mi se ne pali lampica. Starter jeste malo tromiji nego prije 20ak godina, al radi, da mu yebes godinu proizvodnje. Prigusnica malo trokira, radi fino od jutra, pa tamo negdje do poslije podne, a onda kao da malko zasteka i tada pocnem glasnije pricati. Plasim se da ce to prerasti u galamu ako nesto na vrijeme ne preduzmem.
Pritisak u sondi raste na podrazaj i svako jutro (dobro, ne bas svako) pokazuje da je u ispravnom stanju i spreman za uporabo. Temperatura stabilna, uglavnom. Vlaga mi se poveca s vremena na vrijeme, uglavnom kad je sezona gripe i prehlade, pa curim na sve strane, tada se i ono "uglavnom" po pitanju stabilnosti temperature promijeni u pozitivnom indeksu.
Pigment mi je zdrav, lijep, vuce na bliskoistocni.

Dakle, sve je kod mene manje vise ok, osim te lampice. Volio bih da se dokopam te tvoje suvisne, a koje se zelis rijesiti, ne bi li se i meni nekad upalila.
Steta je velika da ovo leglo kreativnih ideja ostane u daljnjem mraku, jer sve te ideje bez svetla ne znaju pronaci put vani.

Prosvijetli me!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
tema je cool i ne bih da kvarim pozitivne vibre, al obratite paznju iz koje je zemlje clan koji poklanja a iz koje ste vi koji se takmicite. lampa od 400w sa fabrickom ambalazom je oko 250 gr. i jos kada se zapakuje tezina paketa je sigurno preko 300 gr. postarina za ovakav paket iz srbije za bosnu, hrvatsku ili sloveniju moze da bude oko 10e, moguce i vise, zavisi od opcija i realne tezine i nacina slanja. uobicajeno je da "kupac" ili onaj ko dobija placa postarinu, ali nisam siguran da je to izvodljivo ako je clan iz druge drzave, tako da se o tome morate dogovoriti tj, naci nacin da to regulisete. mislim da nije ok da neko ko poklanja jos bude sa kintom u minusu zbog postarine, al kako god, ako je darodavac spreman da plati i postarinu trebalo bi to da napise u postu. u suprotnom treba smisliti kako to regulisati. stvar se dodatno komplikuje ako se radi o npr. prigusnici, koja moze da bude teska i po nekoliko kilograma. npr. paket od 3.5kg poslat iz sr za bih ili hr kosta preko 20e + potrebno je popuniti 3 carinske dekleracije. brisem kasnije ovo da ne smeta, al cisto da spomenem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and L0oD

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ne bih ja to previse komplikovao, to oko slanja nagrade. najnormalnija stvar je da se lampa posalje busom, po soferu. Ko ima zelju poklanjati ima i volju poslati.
Bitno je da igra traje, da se poigramo i u igri uzivamo, plodova ako bude bude.
Ako ne bude mogucnosti za slanje u drugu drzavu, onaj koji je osvoji neka je pokloni nekom iz Srbije :)

Da ne spamamo vise ovu zanimaciju, predlozio bih da se izbrisu postovi koji nemaju takmicarskog duha, mozda mi neko stane na crtu :D

Brmmm, brmmmm, brmmmmmmmmm..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Barbarossa

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Papa, ti si za sada jedini kandidat...pritom mi se svidja kako si odgovorio...:thumb: ali očekujem da se javi još par ozbiljnih kandidata. :razvaljen::

Šta je narode, zar nikom ne treba lampa?:spliff::popcorn::
 
Poslednja izmena:

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
hehe ma ustvari ovo sam pisao onako radi igre (da ti podržim ideju), ne zbog lampe jer mi i ne treba, tj. nemam na žalost nikakvih uslova za indoor, a mnogo bih volio. Možda jednog dana, a do tada prašim out.
U stvari ja sam diskavalifikovan u startu jer kršim jedno od pravlila.

Svaka tebi čast na ovoj ideji.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Barbarossa

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Zelim da se prikljucim :D Nemam puno, ali to sto imam a ne mogu da iskoristim ocu da poklonim nekom od vas.
Poklanjam Osram HPS 250w onome ko na interesantan/saljiv nacin napise sta to cini @Barbarossa-u tako posebnim growerom, i na tom postu dobije najvise lajkova i pozitivnih komentara. Dakle brojke odlucuju, ne ja.
Postoji jedna caka, a to je da ja ne znam da li je sijalica uopste ispravna(nemam prigusnicu, a ni ortake sa istim), tako da ce dobitnik i posle osvojene nagrade biti u neizvesnosti :) Let the games begin! :joint2:
p.s. troskove placa dobitnik, samo Srbija.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Znaci, neciji trud planiras nagraditi troskovima :D

Aj' bar provjeri da li je sijalica ispravna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duck

Duck

Aktivan Član
27.02.2016
185
274
63
Pa, tako nekako :D
Cimam se vec par dana da nadjem nekog ko ima prigusnicu, ali mi ne uspeva. Potrudicu se, ali cisto sumnjam da cu uspeti, ne zivim u rodnom gradu pa znam sacicu ljudi ovde.
Doslo je do promene pravila, @Papa Romeo me prozvao, pa mu uzvracam - dostava besplatna! Ha!:D
Iiii da, mora da stavim deadline, jel tako? Ajde neka bude 15. jul.