Predstavite se Vutra Forumu!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.06.2014
3
8
3
ja sam mama , male dece to mi je najvaznije zanimanje.
nasla sam vas jer mi je mladje dete bolesno i trpi jake bolove a posto nikad i nisam verovala u konvencionalnu medicinu ne zelim mu davati kortikosteroide i citostatike resila sam sama da uzgojim biljcice i napravim ulje. Osim sto sam 4 god pusila u srednjoj redovno, uopste nemama iskustva sa marihuanom sorte i sl tad je bilo ako ima super niko se nije pitao koja je sorta.
ja sam zamisljala to uzgajanje kao sto uzgajem biljcice na prozoru uopste nisam imala predstavu da treba i oprema i sve to pa se sad i o tome informisem. Imam podrsku od muza i moje mame (koja inace isto ima poteskoce sa zdravljam ) nadam se da cu i njoj pomoci i tate koji je oduvek alternativac.
Znam da se bas ne uklapam u ekipu jer vidim da su mnogi mladi i osecam se kao uljez ,mada nisam ni ja matora celih 35.
eto tolko za sad.
 
07.06.2014
3
8
3
Hvala , hvala !!!

Inace odlucila sam se odavno da sadim, samo sam tek sad nabavila zrnca i evo vec dva dana su u vati namocenoj sa vodom i samo mi je jedno zrnce proklijalo ostala ni makac bas sam se smorila al ajd mozda ce u sledecoj turi biti bolje. tako da sto posto sadim al se tek sad informisem sta kako pa sam sva sludjena od informacija.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Dobrodosla Iskrice
Neka ti se ispune zelje i neka ti bude prijatan boravak na forumu. Nismo zlatne ribice al poneku zelju znamo i mozemo da ispunimo.
Svako dobro tebi tvojoj porodici
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica and spark
07.06.2014
0
1
0
Dobar dan svima na forumu...iskreno, ovo mi je prvi put da se registrujem na nekakav forum s toga vas molim za razumijevanje u svom ne snalaženju!
Naime, u obitelji imam zdravstvenih problema , velikih...malignih uffffff...nemogu ni pisati o tome.
Na preporuku prijatelja pogledao sam razne filmove o alternativnim ljekovima za tumore...odlučio sam čvrsto doći do ulja od kanabisa! Pravog ulja od kanabisa!!!
Neznam dali mogu biti toliko otvoren ili ne ... ali tražim pomoč!!! Na žalost nisam od onih koji mogu odvojiti neki extra novac jer ga nemam
ali moram doći do informacija ... dali mogu kupiti negdje to ulje a da ne budem prevaren , koliko to košta ... ako ne sam ću da ga radim ... sadit ću i sve što je potrebno!
Ali o tome neznam ništa osim edukacije sa filmića...molim vas za pomoč!!!
Koja vrsta kanabisa je za to primjerena , gdje mogu kupiti sjeme , koliko vremena treba i koje uvijete da raste...informacije trebam hitno jer vremena je malo.
Zahvaljujem svim dobrim ljudima na informacijama...i molim da mi se ne daju lažne informacije jer zaista trebam pomoč!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
dobrodosao, ulje ti je jako skupo i bolja je opcija sam ga napraviti,, naravno ako imas vremena.

o tebi ovisi kako ces saditi indoor ili outdoor (jos nije kasno) racunaj da je u indooru gotovo za otp. 3mj, a u outdooru krajem 9.- sredinom 10. mj.

indoor- https://vutra.org/topic/10608-vodič-kroz-unutrašnji-uzgoj-by-marcopolo/

outdoor- vecinu odradi priroda ti si tu samo da zalijes, nahranis i obranis biljku od nametnika https://vutra.org/topic/74-mali-prirucnik-za-outdoor-uzgoj/

i ulje

https://vutra.org/topic/7716-kako-napraviti-ulje/

https://vutra.org/topic/6946-ulje-od-konoplje-potražnja-nabava-izrada/

https://vutra.org/topic/10820-konopljino-ulje-400g-jack-la-mota/

poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: spark

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
:signs046:

@spark, ako su menke bile dva dana u vodi vadi ih i sadi svaku posebno, nemoj bacati neproklijale, moguce je da krenu u zemlji, lako je kasnije baciti, daj im sansu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: spark
28.05.2014
42
78
18
@spark,iako sam osoba koja je emotivno zatupela usled svega sto se izdesavalo mogu da vam priznam da se oseca tezina u recima koje pricate i svidja mi se vasa slika,puna simbolike i povezana sa postom. Pozdrav i zelim vasem malisanu sve najbolje,samo ljubav i mir
 
07.06.2014
0
1
0
Tarzan ,
veliko hvala na svim iscrpnim informacijama...do sada sam detaljno proučavao sve što si mi postavio.
Ali još uvijek Neznam koju sjemenku najbolje nabaviti , vidim da ih ima jako puno!
Molim vas da mi date 2-3 prijedloga koja vrsta konoplja (ime) se najčešće koristi ili je jednostavno najbolja...
Vidim da takozvane feminizirane rastu najbrže ... molim vas još samo to!

Hvala & VELIKO Hvala još jednom...
 

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
pozdrav uvaženoj ekipi
Registrirala sam se prije 4 dana, njuškala , čitala i svašta naučila...ali bit će pitanja naravno :)
Pravila ponašanja su i više nego korektna, to mi je dalo slobode i sigurnosti da se ovako javim.
Nekad davno 80"-ih g. ;) smo uz gitaru i razne domaće proizvodnje (domaćice, kako ovdje to zovete) od kojih se znalo desiti da i poneka udara dobro ;) provodili lijepe mladenačke dane, tako sam upoznala i supruga.
Zadnji puta sam probala , neke 88-89 g. , mislim da je lula kružila u društvu....
No, nažalost ili na sreću (svako zlo za neko dobro) probala sam par dimova prošli tjedan iz čiste znatiželje...."vratilo" me u lijepe dane 80-ih godina. Davno zaboravljeni dobar osjećaj..ehh
No, !?
...odakle da počnem. Najbolje kratko, jasno i bez puno uvoda.
Moja draga prijateljica je prije dva dana izašla iz bolnice sa nekoliko kemoterapija. Nus pojave, povračanje, slabina, izgleda kao bijeli i napaćeni duh...za neprepoznati. Prije 4 g. imala je dijagnozu blažeg oblika leukemije. Uspjela je smiriti napredovanje. Sada je dijagnoza da je tumor zahvatio plućnu ovojnicu i proširuje se prema plućima. Odlučila sam da s obzirom na sve prednosti THC-a za koje već dugo vremena znam-o da joj sa tim lijekom pomognemo. Neću sada pisati kako i na koji način sam/smo prolazili trnoviti put da dođemo do lijeka....naplaćala se kojekakvih varalica-sitnih duša i ....samo da to dobijemo.
Dosta o ovome jer...,
Želim sama uzgojiti biljku za lijek ! Neznam ništa o uzgoju, to jest znam sada dosta toga jer čitam vaša iskustva i sugestije i skoro da i nema pitanja na koje ovdje ne mogu naći odgovor. Vrlo korisno, jednostavno i pažljivo objašnjeno...ali

1) Ne razumijem koje sve vrste imaju i koja je najbolja za sobni uzgoj (spominje se više vrsta)
2) Gdje nabaviti sjeme, to jest imam/o nekoliko sjemenki od ostatka... (napravljenog ulja)
#) Dali uzgoj mora biti u box-u ili može u sobi

Imam jednu manju sobu koju ne koristimo, služi kao malo skladište za stvari koje koristimo povremeno i tu bi sobu oko 8-9 kvadrata iskoristila za biljku. Spominje se ventilacija, imam prozor i kipu držim otvorenu. Ima dosta zraka. (dali je to dovoljno zraka)?
Problem je u svjetlosti, meni ništa ne znače oznake koje su ovdje spominjane i treba mi savjet i uputa točno koju i koliko rasvjete da kupim.. Razumjela sam , čitajući ovdje, da ne mogu početi sa jednom biljkom jer postoji mogućnost da bude muška biljka i da nije upotrebljiva kako je netko napisao na Vutri.
Molim pomoć od početka; , dali da iskoristim ovo sjeme.? ili gdje se može nabaviti,? i koju rasvjetu da kupim ?
Klijanje, sadnja, presađivanje u veću posudu je poznata stvar kao i sadnja i presađivanje cvijeća. Rezanje i duplanje vrhova možemo ostaviti za kasnije kada dođe vrijeme za to ili to ne raditi.
Nadam se da neće narasti previsiko i htjela bi nižu sortu, niži rast ako je moguće do 1,5 metar ili se ona formira tijekom uzgoja ?
Pročitala sam od A-Ž dnevnik od Mario339, zaista impresivno. U toj njegovoj borbi za održavanjem vlage, PH, svijetla, dodavanjem gnojiva, rezanjem (duplanjem grana) , šišanjem i svega drugoga što ga je pratilo u tim danima, gotovo sam sve shvatila oko potrebnih uvjeta. Zahtjevno ali ne i nemoguće za nekoga tko to prvi puta radi poput mene. Ali ne na hidro sistem već naš narodni, seljački ...u zemlju.
Uvjeta za vanjski uzgoj nemam, samo unutarnji.
Molim pomoć, hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
pozdrav martinice !
Dobrodosla na vutra.org .
Na pocetku ,veoma mi je zao zbog tvoje prijateljice , i apsolutno saosecam sa vama .
E sad ,pazi ovako ...

Bez ponude i potraznje ilegalnih supstanci i proizvoda na forumu (to ukljucuje i semenke) .

Napisala si da si njuškala , čitala i svašta naučila , ali izgleda ne dovoljno
Ja bih ti rado pomogao ,ali ovo je previse pitanja za koja postoji vec jasan odgovor na sajtu .

Pitala si mora li boks ili soba ?
Pa jednostavno , povrsina prostorije ili boksa za uzgoj je uzrocno-posledicna sa potrebnom kolicinom svetla . Sto veca prostorija-vise ti rasvete treba ...

Pa ti savetujem da krenes od vrste i tipova rasvete
https://vutra.org/topic/9121-svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet/

evo i pravila ponasanja na forumu
https://vutra.org/topic/599-pravila-pona%C5%A1anja-na-vutraorg/

nesto o projektovanju boksa
https://vutra.org/topic/994-boks-za-gajenje-tehnicke-osobine-i-kako-ga-napraviti/

Na forumu mozes pronaci mentora ,ali pre toga se informisi ,citaj i gledaj da ne pitas za svakojake gluposti :D

Koristi search funkciju na forumu ,iznenadices se sta sve "ispadne " ;)

Sa srecom ,nadam se da sam ti pomogao barem malo ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: spark and martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
@irieman , hvala na podršci i savjetu.
Ono sa sjemenkama...sorry , sada sam tek razumjela što sam napisala :) :)
Evo me suprug ispravlja da se svijetlo ne rasipa ako je u boxu i da zato stavljaju folije i koriste manje prostore zbog iskoristivosti svjetla... to je ipak za njega zadatak ... tehnički dio opreme.
moj je ostalo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
CilI je napisao(la):
Dobrodošli na forumu. Ja bi vam isto preporučio da uzmete mentora, da
se sami ne lovite oko uzgoja. Sretno!
hvala cill :)
stipe je napisao(la):
Dobrodosla Martinica :)
Svu srecu zelim za prijateljicu, i za tvoj prvi grow :) Samo polako i bez panike.....sve ces skuzit tu na forumu. ;)
hvala stipe,
sjemenke dobila, rasvjetu našla-sutra u nabavku, još me muči folija i ventilacija ali smislit ću već kako

sjemenke su "Spužva Bob" , molim da mi netko objasni što je to. Kopam po Vutrici sve u vezo sorti i nisam naišla na ovaj naziv !??
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica and spark