Premještanje biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Psihopia

Aktivan Član
05.03.2012
83
644
83
38
smije li se autoflowering biljka premještati sa balkona na balkon da dobije cijelodnevno sunce (kad san u mogućnosti) ili je bolje da stoji na prvom gdje ima sunca od 06:20 do 15:10 na današnji datum. biljka je trenutno 22 dana stara i prebaciva san je, al san nešto čita i sad više nisan siguran je li to dobro.
 
  • Haha
Reactions: Badi and grouchy

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Iz osobnog iskustva znam da nije dobro premjestati biljku tokom dana ili opcenito jer se ona od jutra navikava i predvida putanju Sunca. Primjetit ces u zoru kako spremno ceka prema istoku, dok na zalasku Sunca je okrenuta na zapad. Znaci lovi Sunce kao Suncokret i nije ju dobro okretati jer ona kada se namjesti otvori svoje pore da svjetlost ude i pretvara ju u energiju. To je kao da laserom grijes odreden balon koji oces zapalit ali balon se stalno okrece i nikako da se zapali. Malo pretjeran primjer ali nadam se da kuzis.

Sto manje dirat to bolje, ona radi sama svoj posao.

Biljke koje sam ostavljao na mjestu su prerasle one koje sam gajio tako da sam ih premjestao na bolje pozicije. Uostalom, zaigraj se i sam, imas posude, imas sjemenke, imas zemlju = eksperimentiraj.
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
i u pravu si ,a i ne,jer tacno je da biljka prati putanju sunca,kao i sve ostale biljke...neke manje,neke vise,ali ne ceka sunce u zoru,jer zna da ce izaci na istoku i ne ispracaga na zapadu kada zalazi,,nego se jednostavno okrece/prilagodjava zracima sunca.Mozes da je okreces koliko hoces ona ce za 15-20min u zavisnosti od jacine sunca ponovo biti okrenuta ka suncu.Uradi jednostavan TIME-LAPSE test i videces,mada toi sam znas.Tako da mislim da joj okretanje i pomeranje ne smeta(moje misljenje).
Ziveli ::grupnjak:: :respect:
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
svi nosimo bilje na ispašu kako se kae ako moemo ulovit još koju zraku, samo pazi kako nosiš, pozicioniras, nemora biljka znat da je prebačena 20 metara, jednako ju postavi...
pa sta i ako zna da joj je promenjeno mesto,msm prilagodice se.Cak to je i vrsta treninga po meni.Ja sam sve ove godine radio outdoor ,ali ne direkt u zemlju nego u burad koja su prepolovljena,pa napunjena zemljom i svai dan sam ih okretao bar po 3 puta...Kada god se biljka nagne prema suncu ja je okrenem za 180 stepeni i ona je posle 20min u ponovnom predjasnjem polozaju,ka suncu.Ne vidim da tu ima ista lose
 

Psihopia

Aktivan Član
05.03.2012
83
644
83
38
fala ljudi na komentarima.
kad je prebacujen kanta je uvik okrenuta na istu stranu u odnosu na strane svita. Ja san se boja da je ne stresne prebacivanje kroz kuću na drugi balkon.

Ne mogu experimentirat jer su 3 u divljini. Ostavija san najslabiju kuci jer znan da je malo kržljava u odnosu na ostale pa da pratin biljku svaki dan tokon života da malo više naučin.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dreser

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
fala ljudi na komentarima.
kad je prebacujen kanta je uvik okrenuta na istu stranu u odnosu na strane svita. Ja san se boja da je ne stresne prebacivanje kroz kuću na drugi balkon.

Ne mogu experimentirat jer su 3 u divljini. Ostavija san najslabiju kuci jer znan da je malo kržljava u odnosu na ostale pa da pratin biljku svaki dan tokon života da malo više naučin.
Samo je ti setaj sa balkona na balkon(pretpostavljam da je ujutru na istocnoj,a popodne na zapadnoj strani)nece joj skoditi nista,naprotiv.