Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2012
26
16
3
110
......imam jos nekoliko biljki.....

......naravno, u saksijama......hebe me ovo norvesko sunce(prejako)....... pa ih drzim u kuci......

.....odlucio sam .....bez lampi.....koristeci svijetlost i malo sunca uzgojiti biljke........

.....posto na sjeveru "kugle".......u ljetnom periodu, malte ne .....da nema noci.....

.....nadam se.......uspijehu.

.....Cilj uzgoja je napraviti......ulje, a dvije saksije......i za......popusiti nesto.

Pa Vas uzgred jos nesto.......priupitam.

PS. Upravo sada sam procitao jedan roman......koji nema blage veze sa ovom temom.....
.....ali ima veze sa nama......bosancima!!!!
Roman je napisao Sead Seferagic, a naziv mu je.....DEZERTER. Roman je dobio prvu......
nagradu i proglasen najboljim za.....2009.god.u Sarajevu
.......evo jedan citat iz romana, koji je tako zivotopisan......

"Hodža je
odstojeći, otpozada (književno s’guza) „tješio“ mladu
lijepu šehitkinju, nagnutu preko mejtefske klupe. Ona se
jadna i ukočena grčevito držala jednom rukom za klupu
bojeći se da ne padne skupa s klupom, a drugom rukom
pridržavala je maramu da ne spadne s glave, dok je hodža
snažno s nekakvim dostojanstvenim izrazom na licu (kao
da drži vaz) prodirao u njeno mlado tijelo, vukući je
istovremeno jednom rukom za obje pletenice kao da vozi
kočiju. Druga hodžina ruka stiskala je i razvlačila bijeli
tvrdi seoski guz. Pravio je pauze u prodorima gotovo
hvatajući spori ritam sa sopstvenim glasom akšamske
molitve. Nije ni čudo da je pravio pauze, po godinama joj
je komotno mogao biti otac."
 
15.04.2012
26
16
3
110
.......ok.....

......sta mislite......da li ce samo svijetlost dana(bez lampi)........sa povremenim suncem na prozoru.......

......imati ucinak....i .....dati cvijetove???
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
a ciji su ono cvetovi u tvom postu, kakve sad cvetove ocekujes zivota ti... povremeno sunce ne valja, sunca sto vise, iznesi nekako napolje i imas pricu, ovako je kilavo... a i dalje si u off-u sa postom, vodi racuna jer ce neki moderator da sizne na kraju pa popijes zasluzenu crvenu, citaj brate forum
 
15.04.2012
26
16
3
110
.....drzim saksije na prozoru.....

.....i pola dana imam sunca......kad ga ima.....jbg.nemam mogucnost.....drugacije....

.....pa ako uspije,......uspije!!!

.....prvi mi je put......

.....dobar savjet ce mi uvijek......dobro doci!!!!

Mislio sam.....da se moze nekim .....POVREMENIM tekstom koji nema blage veze sa temom.....
razbiti......"monotomija" jedne teme.....i samim tim je uciniti jos.....zanimljivijom......

........kao sto i sam koristim ovoliki broj....tockica.....kako bi razbio monotoniju pisane rijeci.....

........i.....kao osobni stil!!!!

.........NE MUCAM,......MAJKE MI!!!!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
narcis je napisao(la):
........kao sto i sam koristim ovoliki broj....tockica.....kako bi razbio monotoniju pisane rijeci.....

........i.....kao osobni stil!!!!

.........NE MUCAM,......MAJKE MI!!!!

jedno od pravila foruma je da se pišu pregledni postovi koji nisu prepuni bespotrebnih znakova i sranja koja smanjuju preglednost a ove tvoje točkice baš bodu u oči i otežavaju čitanje postova tako da ti savjetujem da pripaziš na to da ne bi došlo do sankcija od strane moderatora...
 
21.12.2008
79
3
0
51
Bok vutrici....
Danas je mojim kujicama osmi dan cvjetanja i jos ni traga jajima,a posto je nepoznato sjeme neznam kaj da radim...koliko vise da cekam! Nije moguce da su sve zenske,navecer stavljam slike za iskusnije da daju savjet!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
promatrac je napisao(la):
... a posto je nepoznato sjeme neznam kaj da radim...koliko vise da cekam!...

nemoj biti nestrpljiv i sacekaj koliko treba, uskoro ces znati, svaka kombinacija je moguca pa tako i da su sve zenske, u roku od 10ak dana ili max. dve nedelje morale bi sve procvetati
 
15.04.2012
26
16
3
110
metalmaniac je napisao(la):
jedno od pravila foruma je da se pišu pregledni postovi koji nisu prepuni bespotrebnih znakova i sranja koja smanjuju preglednost a ove tvoje točkice baš bodu u oči i otežavaju čitanje postova tako da ti savjetujem da pripaziš na to da ne bi došlo do sankcija od strane moderatora...

......prihvatam sve sto mi drugi ukazu......

.....prihvatam i moderatorovu....."opomenu"....

.....ali.....jbg, ako nekome smetaju ove tockice.....

.....onda mi i nije mjesto na forumu.....

PS.......preglednost je bolja sa......tockicama!!!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
opet ti na dobronamerne savete tupis o tockicama u temi prepoznavanje muske i zenske biljke, i sad kada ti dam crveni karton zbog spama ja ispadam netolerantan, jel

edit: i ovaj post nakon mog nema veze sa temom... a to sto ti cvetaju bez direktnog sunca je verovatno zbog ruderalisa ako ga vec ima u genetici... ajd u buduce gledaj gde sta stavljas po pitanju tema
 
15.04.2012
26
16
3
110
PowerSeed je napisao(la):
a ciji su ono cvetovi u tvom postu, kakve sad cvetove ocekujes zivota ti... povremeno sunce ne valja, sunca sto vise, iznesi nekako napolje i imas pricu, ovako je kilavo... a i dalje si u off-u sa postom, vodi racuna jer ce neki moderator da sizne na kraju pa popijes zasluzenu crvenu, citaj brate forum

Imam dvije saksije sa......sa biljkama koje su ukrstene ....northern light i ruderalis.(gore na foto.)
Stare su mjesec i pol.......niske ca.15.cm.....netreba im ni sunce ni svijetlo, a daju cvijetove.

Pitanje se odnosilo na .....indicu i sativu.....koju imam u......"pricuvi"!!!!

Hvala ti......na odgovorima, lafe!!!!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
meni je lani iz nepoznatog sjemena iz paketa 5 od 7 komada bilo žensko tako da ne mora značiti, možda i ti imaš lude sreće (ili je majku sjemenja oprašio hermić), i 8 dana na 12/12 je malo da biljke procvjetaju, obično to bude nakon 12-15 dana...
 
02.07.2010
9
1
0
42
pozz ljudovi...imam 5 ljepotica od toga 3 amnesia leemon i 2 ak47..danas su deset dana pod hps-om i jedna amnesia lemmon mi je nekako sumljiva jel na ovakvo nešto nisam naišo u mome zanatu!!sta li je ovo??? 2012-04-23 18.45.18.jpg
 

Prilozi

  • 2012-04-23 18.43.34.jpg
    2012-04-23 18.43.34.jpg
    189,5 KB · Pregleda: 86
  • 2012-04-23 18.45.52.jpg
    2012-04-23 18.45.52.jpg
    39,9 KB · Pregleda: 81