Prepoznavanje muske/zenske biljke i hermafrodita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Može li mi neko od iskusnijih pomoći?Slikano iz ptičje perspektive, znači gornji "cvijet".Čini mi se da je mudonja ali oko stipula ( tamo gdje treba) se ne vidi još uvijek.Pitam jer mi se na istom mjestu na druge dvije biljke pojavljuje nešto kao pistili.


Evo još jedna ali mutnija


Volio bih da sam u krivu jer je ovo on/ona
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
@matia
Hvala drug, mislim da si me ti naučio šta su stipule kad sam prvi put posumnjao a evo i sad mi donosiš, nadam se, dobre vijesti.

@mm i matia
na osnovu čega mislite da je cura?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma kompa nemas frke oko zaprasivanja (ako se zbog tog brines). Ne moze ona razviti jaja koja "rade" tako naglo, prije ces ti vidjet da je musko i pocupat van nego one zaprase.
Pricekaj jos par dana.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Dosta spama, ...
ne može se s sigurnošću utvrditi što je, ali vjerovatnije je da je ženka u pitanju.
Fotografiraj opet za tjedan dana pa ćemo viditi onda.
 
22.05.2012
3
0
0
42
Poz ljudi. Godinama sam ovde, al tek sad se i zvanično priključih, tačnije žena, da ne bude zabune sa ženskastim nick-om.

Evo, prva godina da zvanično stigosmo do pola puta sa prvim nam biljkama, i usput naleteh na čudan prizor.

Naime, jedna od biljaka nas malo zbunjuje, ima samo tri lista, nije nešto luda sa visinom, a već ima brdo iglica na mestima gde rastu hedovi. Pored nje nam je biljka bar pola metra veća od nje, sa po 7 listova a ona nema ni deseti deo razvijene hedove kao ova.

Sad me kopka da li to što ima po tri lista i ne mora da bude problem i da li je moguće da je hermafrodit i ako jeste, da li da je ostavljam zbog ovih par oko nje?

Dodaću i jednu fotku, na njoj se bar vidi biljka pošto sa telefona ne mogoh da uhvatim hediće, uglavnom ima brdo malih hedića sa tonu ovih iglica (pistila)
Test006.jpg
 

proka

Aktivan Član
12.09.2008
51
48
18
41
Nesto mi nije jasno.Gde ti ovde vidis HEDOVE?! :prof10: Ova biljka nema cak ni grane.Hedovi?:knockknock: Inace nemoj me shvatiti pogresno,ali ovo izgleda veoma lose.Zuti listovi,previse tanka stabljika...Prelistaj malo forum i videces gde gresis.Izmedju ostalog,verovatno ima i premalo svetla.Kada pocne cvetanje imas 3 mogucnosti.1)Bele dlacice(pistile)=zenka 2)Jaja=muzjak 3)Kombincija prva dva=hermic.Pozdrav!!!
 
22.05.2012
3
0
0
42
da, da. ovo je varijanta bez imalo cimanja, samo isklijali i pustili u prirodu, čak i poprilično okasnili, i posadjena je u šumi na jednoj maloj čistini.
jednom u nedelju dve odem da malo zalijem i to je to.
rekoh da se na slici ne mogu videti hedovi, jer je telefonom slikano, samo sam zbog konstitucije listova postavio, ali ima baš dosta malih hedova i predlakavi su, ali me konfiguracija listova buni, iako sam imao jednog mužijaka i znam kako im jaja izgledaju, ali me opet ovi listovi bune, jer nisu spojeni uz grančicu i ima ih po 3 svuda

hvala na brzom respondu i poz!
 
22.05.2012
3
0
0
42
znam, u procesu sam selidbe na zlatibor, i onda ću da se posvetim tome domaćinski, ovo nam je sad bilo, pusti prirodi na volju. a i osim toga pomenuo sam da su pored nje dve koje su metar, metar ipo visine koje su odlične, ali nemaju još hedove ni 2% razvijena, zato me je ova zbunila, i zato postavih pitanje, prvenstveno zbog po 3 lista i tih malih hedića prepunih iglica.
znači suma sumarum, na stranu stanje njenog vegetativnog razvoja, to što ona ima svuda po tri lista ne znači ništa?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Suma sumarom je ono sto ti je Proka rekao.
Slika je jako lose kvalitete ali ako dobro vidim, donji listovi su zuti, znaci fali joj gnoja i to duze vrijeme (N najvise ((dusika)) ).
Ona ti nece cvijetati dok ne bude imala 7 listova, ovo je jos beba, prava beba. Zapela u razvoju.
 
05.01.2012
14
1
0
44
zanima me koliko vremena imam da pocupam muske kad se pojave kuglice to jeste kad budem 100 % siguran da je muska a biljke su nekih 2 metra razmaka,jer sam iscupo jednu koja je bila presadjena 19.04. i bilo je u njoj 1.50m za 2 mjeseca, citajuci forum pisalo je da je obicno muska veca od zenske a ova je bila duplo veca od svake to je bio jedini razlog,,,poslije toga mi je frend reko da je to mozda tako sjeme i ko zna sta sam iscupo pa sam se zamislio malo :(
btw ovo mi je prvi put da sadim tako da nemam nekog velikog iskustva sa tim zato postavljam pitanje koliko vremena imam da skinem musku da neoprasi zenke i je li kasno cupat ako je vec muska uzela maha
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
skini odmah cim prepoznas da je 100% muska, nemoj puno cekati jer polen je cudo, a muski cvetovi se otvore za par dana (za dva~tri dana vec moze da seje polen oko sebe ;)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
sad šta je, tu je, možda si iščupao i potencijalnu žensku ali nema veze. vadi ih tek kada sigurno znaš spol, kada si 100% siguran!
 
29.07.2011
30
5
3
51
ovoga trebao bih savjet
imam 4 biljke jedna hermic a ostale zenske biljke
pa sad neznam jel mi je reikantno ostavit ga na zivotu da ne oprasi ostatak?
inace biljka visoka 180 i ima najmanje 70 vrhova tak da nebi vjerojatono uspio potrgat sva muda pa molom vas za savjet?
pa me sad zanima dali bi hermic imal dost peludi da mi oprasi ostale biljke? uz potrgana muda
 
09.06.2011
17
48
13
37
zdravo ekipa!!! ove godine zapoceo sam sa outdoor uzgojom.. sjeme nije bilo kupovano, vec od razlicitih vutri koje sam pušio.. mislim da sam imao srece sa sajtom, od 5 biljaka cetiri su visoke 1.50m, dva puta sam prihranjivao sa npk a svaka dva tjedna prskam sa plantellom.. e sad su one stare 2 i pol mjeseca i jos uvijek rastu... kolko citam jos mi je nemoguce odrediti spol.. al ipak se nadam zenkama jer zasad samo se vide mala dva listica poput pistila... kolko dugo jos moram cekat da odredim spol, tj kad bi mogle poceti cvasti? ps nisu u kontaktu jedna s drugom tak da nema frke, al ipak me zanima.. fotke sutra
 
18.04.2012
35
7
8
Evo ako moze da mi ovi iskusniji kazu dal je ovo muska to jest muske jer su slike s tri biljke sad koja je koja neznam ... Moje misljenje je da su muske pa bi samo htjeo potvrdu da sam 100% siguran ... Da ih pomakivam dok su jos u ovo fazi ....




















...