Presađivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2015
34
6
8
34
Bok ekipa trebao bi presaditi male biljke u kalice od deset litara, kupio sam perlit i zemlju di da nadem kako da napravim smjesu i treba li mi sta osim toga?
Hvala unaprijed
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
sacekaj da se osusi zemlja ,pazljivo izvuci biljcicu iz male posude da ne ostetis korjen ,malom posudom napravis otisak u zemlji u velikoj posudi i presadiš ima na forumu mali milijun tema i vodica za presađivanje .sto se tice zemlje i perlita pomjesas par šaka perlita u zemlju i to je to haha nema velike filozofije zavisi kolika ti je posuda ,staviš 20-30 %erlita ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pipac1986
06.08.2015
288
229
43
35
Ajd da ne otvaram novu temu a zanima me sljedece.. ima stain pod imenom lowryder i izraste genetski mali.. sad mene zanima dal ja mogu umijesto 10lowrydera uzgojit jednu amnesiju drzat ju 3tjedna u vege poskidat klonove..klonove zapiknut u 10limenki pive dok se ne prime i dat ih na cvijetanje..dal cu dobit slicne rezultate i na sto bi trebao pazit.. jel moguce na ovakav nacin napravit jezero of green
 
06.08.2015
288
229
43
35
Ma ne brine me to.. hehheehe.. razmisljao sam o takvom podhvatu nije jos u planu.. znaci ja sa ogranicavanjem posude mogu bilo koji stain minimalizirati na cca 30-50cm bez vecih problema za biljku..a ona bi zavrsila period cvijetanja ranije ili genetski kako je odredjeno..
 
04.05.2016
21
0
1
27
E cao ljudi
Novi sam ovdje
Zasadio sam dva sjemena pre oko jedan mjesec i one su narasle puno u visinu imaju 4 lista ne bas velika i dva mala koja tek rastu
mislio sam ih presadit
Prosli put sam isto zasadio jedno sjeme naraslo je ali bilo je visoko i prelomila se gore je imala listova bila visoka listovi je otezali i slomila se
Uglavnom ove dve zelim presaditi i neznam kad presadim dokle stablo smijem zatrpati zemljom ??
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
U oba slucaja si imao premalo svetla zato ti rastu toliko u visinu sa tankim stablom... A zatrpavas ih skroz do onih oblih prvih listica, znaci nek ostane 2mm do njih sve ostalo pod zemlju :)
 
04.05.2016
21
0
1
27
Hvala na odgovoru
Pocetnik sam ali bas me cudi malo svjetlosti
Ovde bas ovih dana ima sunca
drzim ih na prozoru a preko noci lampu upalim
 
25.01.2016
59
36
18
Babylon
Ma ne brine me to.. hehheehe.. razmisljao sam o takvom podhvatu nije jos u planu.. znaci ja sa ogranicavanjem posude mogu bilo koji stain minimalizirati na cca 30-50cm bez vecih problema za biljku..a ona bi zavrsila period cvijetanja ranije ili genetski kako je odredjeno..

Moj bi ti savet bio da ne počinješ poduhvat sa velikim brojem biljaka (preko 10) ukoliko nisi osmislio neki sistem za navodnjavanje (npr. kap po kap), jer može ti biti velika muka zalivati ih.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ima sunca za tvoje oci ali za biljku to nije dovoljno, kakva je lampa, koliko je drzis na prozoru, koliko je drzis u mraku?
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Ne valja ti to nista, mora biljka da ima period mraka, fotoperiodna obavezno a automatik po mom misljenju isto treba da ima period mraka makar 4 sata. Ta lampa sa jednom sijalicom ti ne pomaze nista, sunce na prozoru je preslabo, uv sijalice se ne koriste u uzgajanju marihuane... Tesko od toga ista moze da bude.. Uz rizik da potencijalna zenska biljka moze postati hermic zbog svetlosnog stresa...
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Prvi savet nemoj citirati ako odgovaras na poruku iznad te koju kucas :) Pa ili prebacuj napolje negde gde dok je sunce bice sunce kako valja, ili pravi grow box unutra, mozes sa stedljivim sijalicama za male pare da napravis nesto solidno :) I malo dodaj citanje foruma i koriscenje pretrage :idea:
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
Mogu stedljive, to je isto sto i cfl, ako si citao dnevnike, a trebalo bi, tako se obicno zovu :) Pazi hps/mh rasveta je puno bolja da me ne shvatis pogresno, sve zavisi kakav si sa novcem, mada ako hoces po dve biljke, tu treba gomila stedljivih i na kraju se vise isplati kupiti hps/mh rasvetu :)