problem hitno pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.12.2012
5
1
0
37
Zdrav o,imam 2 biljke pod lampom koja se pali preko tajmera. U zadnjih 10 dana palio se dva puta nocu po 20 minuta kada treba da je noc.To sam danas provalio,ne znam sta da radim sad. Biljke su u vegetaciji 6 nedelja. Da li da im ponovo napravim 18:6 svetlo? Nisu mi jos uvek spremne za cvetanje? Pomozite , hvala..















0
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Koliko sam ulovi shebo te tajmer...dobro da si shvatio...da možeš na 18/6...nebi trebalo ništa da se desi...tih 20-ak minuta vjerojatno biljke nisu ni shvatile :)...peri dalje nemaš šta izgubiti
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Biljke u fazi vegetacije su daleko manje osjetljive na te nepravilnosti u režimu svjetla. Najosjetljivije su u cvjetanju i tad im je period mraka svetinja. Kao što Blade reče samo piči i ne brini. :)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
6tjedana su u vegetaciji?? a na koliko sati ? pitas se jesu li pocele sa cvjetanjem ili sta?
stavi fotografije...pa ce se bolje i tochnije moc procjenit situacija i prepruchit shto i kako dalje.

ovisi na kojem su sada rezhimu tj. koliko imaju dan a koliko noc...mozhda da ih pochnesh lagano spushtati na 12/12...jer.ako su 6 tjedana vege.onda bi mogao svaki dan po pola sata krace dat svjetlo dok ne dodjesh na 12h svjetla..ja bi tako napravila..nema onog polupraznog hoda..kada sa 18h predjesh na 12 i onda 5do10 dana chekash da pochne cvjetanje...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
ako po tebi nisu jos za cvetanje sibaj dalje najnormalnije sa 18/6, al menjaj tajmer da ne bude problema kada budes krenuo sa cvetanjem
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Nisam imao takvu situaciju al mislim da u vege fazi 2x20 min. nece nista veliko napraviti, u smislu nekog sra**a.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
HitnO TrebaM PomoĆ!

slučajno sam otkinuo vrh na biljci - big bang auto (25 dan) jao :((

zaljepio sam ga natrag sa izolritrakom..hoće li bit spasa??
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Vrhu vrlo vjerojatno nema spasa, vidjet ćeš kako se ponaša kroz par sati i dal će uvenuti (vrh).
Sumnjam da će to zarasti, no nema veze smatraj to topiranjem.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
25 dana, taman za topiranje dusu dalo :) nema fotke pa tesko moze da se nasto sa sigurnoscu kaze, da je grana i nekako, ali ako je bas sam vrh... kaze ti se uskoro, al nije panika, biljka ce da nastavi dalje
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
hoće bit kakvih pozitivnih strana ako izgubim ovaj vrh? hoće se energija iz biljke koncentrirat na druge vrhove pa mi oni budu "pojačani" ili će taj stres usporit biljku...
nemam slike... kad sam radio lst sa špagicom - sličajno sam prejako povuko granu koja je pukla - ta grana je imala mladi vrh na vrhu... a strgalo mi se na sredini te grane :\
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
evo mene opet...nemam fotić, ne vodim dnevnik, pa da vam tu kažem moje muke :)
pc box...big bang auto.. prije 2/3 dana donji listovi požutili, svaki dan jedan novi žuti, neki čak i malo posmeđili...pretpostavljam da je do N (dušika) pošto nisam prihranjivao biljke do danas (29 dan)...
jel problem zaista manjak hrane, ili nešto drugo, dal trebam flušat? samo sam pognojio po uputama biljku....

Zemlja:
Koliko dugo traje taj problem? 2,3 dana
Koju sortu uzgajate? big bang auto
Biljka je iz sjemena ili je klon? sjeme
Koja je starost biljke? 29 dana
Koliko dugo se nalaze u mješavini zemlje u kojoj su sada? 29 dana
Dali su bile u istoj mješavini kad su bile sadnice odnosno manje nego što su sada?Ako nisu,u kojoj su mješavini bile prije? ista zemlja ista posuda
U kojoj su trenutno fazi rasta?(sadnice,vegetativna,cvat?) cvjetanje
Koju tehniku uzgoja koristite?(SOG,SCROG....) lst
Koju veličinu kalja koristite? 3.5 l
Koju zemlju koristite,ima li u njoj perlita,vermikulita,pijeska....? Composana
Koju vrstu gnojiva koristite? Compo Guano
Pridržavate li se doziranja koje je naveo proizvođač gnojiva? da
Koliko često prihranjujete biljke? pognojio prvi put danas
Koliki je PH vode koja odtiče iz kalja nakon zaljevanja? nepoznato
Koliko često kontrolirate PH? ne kontroliram
Koliko često zaljevate biljke? zaljevam svakih 3/4 dana
Kada ste zadnji puta prihranili biljke I koliko ih često prihranjujete? pognojio prvi put danas
Od koliko watta je lampa koju koristite? 4 štedne od 23 w
Koliko je stara žarulja koju koristite? novo
Koliki je razmak između biljnog pokrova I lampe? od 5 do 15 cm
Koliko iznosi relativna vlažnost zraka? nepoznato
Kolika je temperatura zraka na razini biljnog pokrova? max 34, min 19
Kolika je dnevna a kolika noćna temperatura?(ako nisu ustaljene,navedite kolike su fluktacije) max 34, min 19
Kakvu ventilaciju imate(vent unutra,usis,ispuh)i kada je što(od navedenog)upaljeno/ugašeno? pc box - 3 ispuh, 1 upuh - pc vent 8cm
Dali neki od ventova piri direktno na biljke? upuh
Dali je zemlja konstantno mokra/vlažna? zaljevam kad se posuši, isprobam sa prstom u zemlju
Dali je voda koju koristite tvrda ili meka? nepoznato
Kakvu vodu koristite?Iz slavine,RO,iz boce,bunara...? slavina
Dali je biljka nedavno bila podrezivana,klonirana ili “pinched”(čupanje krajeva grana sa svrhom “ogrmljavanja” biljke) slučajno otkinuta sporedna grana sa vrhom
Dali ste koristili kemikalije za suzbijanje štetočina?Ako da,koje I kada? ne
Dali primjećujete da je biljka inficirana sa štetočinama? ne
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......po svemu procitanom vrlo vjerojatno je manjak dusika, kod mene se uvijek manifestiralo da su listovi od dna poceli zutit i svakim danom bi vidio kako i internode iznad pocinju dobijat svjetliju boju.....sad kad si pognojio stanje bi te trebalo popravit.......

.....al posto ne korigiras PH vode tu isto moze bit problem.......ako sad prestane zutit falilo je hrane odnosno dusika (N) a ako nastavi zutit vjerujem da je PH problem i u tom slucaju preporucam flush sa korigiranim PH i onda isto tako nastavit zaljevanja sa vodom kontroliranog PH.......
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
boli me ufo je napisao(la):
evo mene opet...nemam fotić, ne vodim dnevnik, pa da vam tu kažem moje muke :)
pc box...big bang auto.. prije 2/3 dana donji listovi požutili, svaki dan jedan novi žuti, neki čak i malo posmeđili...pretpostavljam da je do N (dušika) pošto nisam prihranjivao biljke do danas (29 dan)...
jel problem zaista manjak hrane, ili nešto drugo, dal trebam flušat? samo sam pognojio po uputama biljku....

nekontroliras vlagu:(...nekontroliras temperaturu:(...nekontroliras Ph:(....fuck i sta bi moglo biti sa biljkom....I onda klasicna dijagnoza"mislim da je u pitanju N (dusik) :knockknock: