Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
-Neutralan PH zemlje je 7.5. Tako da je moguce da je u tome problem.
-A vjerojatnost je opet da ako si gnojio zemlju, da ti je to spalilo onu biljku.
-Meni se takva biljka desila isto iz nepoznatih razloga, nisam ni gnojio ni nist, samo je takva defektna izasla.
-Isto kad mi je biljka proklijala i izasla samo stabljika, nema vrha, nema nist.. Samo stabljika rasla.

@born_to_be_green - Ma nikakva ljutnja, samo si lupio glupost gdje nisi nist ni napisao ni pojasnio i ja sam jedva skuzio, a kamoli da pocetnik skuzi (i ja sam pocetnik pa neka pitanja bolje ostavim ''starijim iskusnjarama'') :thumb:
 
08.03.2011
13
0
0
29
ovako nabavio sam od frenda 1 sjemenku (on puši ,pa mi je dao jer mu netriba), ona je proklijala, izrasli su sad 2. red hrapavih listova, ali kad god listovi pređu neku granicu oko 2-3 cm , počinju se savijati ,i potom žutiti, u čemu je problem ?? (te listove što bi se uništili sjećem škarama)
 
08.03.2011
13
0
0
29
slike nemogu dns, jer mi je mob na popravku

bez gnojiva, zemlja za lončanice,voda odstajala 48 h iz špine, (zalijevam 1 put na dan) svijetlo 1 štedna žarulja 20 w (warm white) i jedna sa žarnom niti 40 w
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Žarulja sa žarnom niti apsolutno ne koristi, osim elektri kojoj češ platiti nešto više za struju.Možeš je maknuti slobodno. Zaljevaj svaka 2-3 dana ili kad se zemlja osuši malo,biljka ne podnosi da pliva stalno. Nisi napisao kolika je "kanta" u kojoj je boljka pa neznam ni sam o čemu pričam. Ja bi radije zalio bez da voda odstoji ukoliko nemaš PH metar jer se odstajaloj vodi diže PH,štra nije dobro također.
Trebaš malo veči info i sliku da se ne piše napamet. I tema o lišču ima mnogo pa koristi pretragu prvo za ono šta tražiš.
Sretno!
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
Amonik je napisao(la):
slike nemogu dns, jer mi je mob na popravku

bez gnojiva, zemlja za lončanice,voda odstajala 48 h iz špine, (zalijevam 1 put na dan) svijetlo 1 štedna žarulja 20 w (warm white) i jedna sa žarnom niti 40 w

a da odustaneš ako biljci ne možeš pružiti minimum uvjeta...
20W štedna i 40W obična žarulja nisu ni minimum minimuma.
ako ta štedna daje preko 1200 lumena sa tih 20W, onda stvarno svaka čast proizvođaču. stavi u box još bar 3 štedne i drži biljku na 6-7 cm od lampe. stavi ruku ispod i kad vidiš na kojoj udaljenosti te peče da ne možeš držat ruku dulje od par minuta, onda stavi biljku 2-3 cm niže.

a to žutilo na listovima, to me lagano podsjeća na relativno visoki pH test, stavi na litru vode par kapi limuna i time zalijevaj, pa ćeš vidjet el ima kakvih promjena ili nema.
a i nemoj rezat listove biljkama, jer ako nema listova, nema ni fotosinteze, ako nema fotosinteze, biljka nema energije za rast...uzročno-posljedična veza.

kak je rekao kolega Greenpower1, daj malo više info, npr.: zemlja, pH zemlje, dimenzije boxa, vlaga, temperatura, ventilacija i tako to. i koja slika ne bi bila na odmet.
 
26.03.2011
1
0
0
34
potreban mi je savjet...ja imam biljku staru 2 nedelje medjutim do prije 4-5 dana je bila sasvim zdrava napredovala izuzetno brzo ima 12-13 cm.razvila je 3 para listova medjutim srednja 2 lista najveca su pocela dobijati zuckastu boju i pocela su se susiti...2 dana sam je drzao preblizu svetla i ortak mi je rekao da je malo udaljim sto sam i ucinio sad je na 20 cm od svetla...koristim kupljeni humus,ph vrednost mu je izmedju 5 i 6,provjerio sam za ove musice doduse vidio sam musice kod svetla medjutim u zemlji nema tih larvi...mozete li mi dati nekakav savet ili da samo bespomocno gledam dok se ne osusi :/
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ako si ih spalio sa lampama takve ce ostat, al ako si ih odmaknuo od lampi nebi se trebalo sirit, a ako se krene sirit onda treba trazit drugi uzrok jer onda to nije to iako ja vjerujem da im je bilo malo vruce pa je pozutilo i sad kad si odmaknuo lampe nadam se da ce bit sve ok, a to kaj je pozutilo ostat ce tak i nemoras se brinut, brini ako se nastavi sirit....
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Vidim da si stavio alu foliju kao reflektivni materijal...moguce da pravi hotspot na tu biljku...probaj im zamijeniti mjesta...

Moze biti puno stvari...iako je ista zemlja, moguce da je jedna vise natiskana pa se korijen teze probija... Genetika isto igra ulogu...tako da ti se moze dogoditi da ta zakrzljala kasnije poludi i preraste ovu vecu...
 
21.03.2011
25
5
0
33
Brate, vidim, zemlja je kupovna al isti mi k***c kad im je kvalitet sranje. Prvu kad sam kupio pocela suma iz nje da raste. Kupio drugu i ono opet trava, al na svu srecu manje. Ovako se snalazim kad nikne pocupam i sta cu.
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
prvi mi je post, pa pozdrav svima! e ovako, ovo mi je prvi grow i naletio sam na problem. donji listovi su mi poceli zutiti od kraja lista prema stabljici. kad se to desilo nisam još poceo s gnojenjem pa sigurno to nije problem. rastu u zvucnickoj kutiji sa štednim zaruljama, zemlja je kupovna, voda iz slavine (ostavim je par dana da stoji u flaši), Ph neznam pošto nemam metar. jedino što sam radio je poprskao listove sa tom vodom ali vidim da to skoro svi rade. u čemu može biti problem.

slike:
http://img854.imageshack.us/i/18042011001b.jpg/
http://img860.imageshack.us/i/18042011.jpg/
http://img543.imageshack.us/i/13042011002.jpg/
http://img198.imageshack.us/i/13042011.jpg/
http://img97.imageshack.us/i/13042011003c.jpg/

hvala unaprijed
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Uh, gadna stvar!! Ja mislim da je problem u vodi. Probaj par dana direkt iz slavine vodu... Tako ja radim jer odstajala vodu vjerojatno ni ti ne bi pio jer mijenja sastav i loseg je okusa. Pa se mozda i "ukiseli" malo. neznam,probaj tako pa ces vidjeti. Ako neko ima bolji savjet nek puca.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Biljke su ti jako izduzene, sto znaci da su zarulje predaleko od biljki...to ti je prva pogreska...

Mislim da nije voda u pitanju(ph) nego temperatura u toj kutiji...jer tvoji listovi ne zute nego se suse...biljka polako izvlaci vlagu i hranjive tvari iz listova kako bi podrzala rast novih izdanaka...

Napisi nam dimenzije kutije, broj zarulja, vrsta zarulja, nabavi termometar jer je to obavezno...temp ti ne smije prelaziti 30 ni u kojem trenutku...nemoj prskati biljku vodom nego sipaj direktno u zemlju...ona ce sama uzeti koliko joj treba...prskanje po listovima povecava temperaturu na istima pa je brze i isusivanje(koliko god suprotno logici zvucalo), ne mogu ti vise biti u tim plasticnim casama...moras ih presaditi u bar 3 litre svaku...

To je za pocetak...pa ces vidjeti sto jos treba kasnije... Sve to uz preduvjet da nije prekasno za tvoje biljke...
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
hvala puno na brzim odgovorima. evo šaljem i sliku boxa ali da odmah kažem da ih selim u puno veći ovih dana (naravno uz presađivanje).
sekach, mislim da si upravu što se temperature tiče, jer box je prilično mal sa dvije štedne žarulje snage 20 jedna, 23 druga ( u večem boxu će ih biti više), a nikad se nisam sjetio staviti neki toplomjer pa izmjeriti stvarnu temperaturu.
dali bi bilo bolje odrezati te suhe listove, ili ih ostaviti da otpadnu sami, ako ih rezati, gdje točno?

box:
http://img638.imageshack.us/i/13042011004.jpg/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tomsonica