Problem kod lišća

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2010
3
1
0
36
thx na odgovorima,
vidjet cu veceras kakve su, za pocetak ko nebude vise 3-4 lista po biljci zuta cu ih otkinut, ko budu jos gore ih ponovno slikam i trazim koprivu.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav svima.
Imam probleme s jednom malom... Dvije sam jucer presadio u vece tegle nakon cega mi je ona najbolja po izgledu i razvitku pocela zutiti. Zutilo je zahvatilo dva donja lista. Neznam zbog cega. Da li je zbog premokre zemlje ili prevelikog protoka zraka ili temperatura? (nemam termometar ni vlagometar) S tim da mi se zemlja na povrsini jako brzo posusi i skupi, pogotovo kod onog dijela di mi tentovi pusu po biljkama, dakle ona koja je blize tom ventu ima dosta suhu povrsinu svaki put kad pogledam. da ne duzim evo slike:

Image0035.jpg


Ispricavam se ako je slika velika, iz razloga je takva da se bolje vidi.

Hvala unaprijed!
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Ne bih znao točno što je. Vidim da su druge dvije dobre i pretpostavljam da je zemlja ista kod svih.
Napravi eksperiment. Zamijeni mjesta u boxu ove bolesne sa nekom zdravom pa vidi hoće bit promjena nekakvih. Ako se nešto dogodi, može bit da je problem u ventilatoru.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Napravi eksperiment. Zamijeni mjesta u boxu ove bolesne sa nekom zdravom pa vidi hoće bit promjena nekakvih. Ako se nešto dogodi, može bit da je problem u ventilatoru.
Upravo to sam i napravio kao prvi korak, a ujedno sam i prestao zalijevati... Zalijat cu sljedeci put u petak mada me brine sto se tako brzo susi zemlja na povrsini i pretvara u koru!
 
26.05.2011
3
0
0
33












Čini mi se da imam više problema... po donjim listovima izgleda ko manjak dušika, al me muči me i onaj jedan panđasti list, a i najnovije što se pojavilo smeđi suhi vrh lista i par smeđih fleka na vrhu lista( možda čak od susjednog paradajza pobrala, pošto je on ove godine izrazito boležljiv XD )

Unaprijed zahvaljujem
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....jesi gnojio?.....po ovim kandama djeluje kao pregnojavanje......ako je jedan dobar flush mozda popravi stvar......
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
:maryjane:Može li mi netko pomoč ????? Imam samo nju , svjetlost 18/6 , uredna prehrana , bolje je pazim nego sebe . Ovo su slike donjih listova od grana . Pojavile su se kao bijele mrlje i tako već tjedan dana . Preko dana bude jedno 5-6 sati na suncu a ovo ostalo ispod štednih žarulja . Help spasite siroće u nevolji .

dsc00830ha.jpg
dsc00830ha.jpg
dsc00830ha.jpg
scaled.php
scaled.php





Nadam se da se sad slike vide ???????
 
26.05.2011
3
0
0
33
Nisam gnojio, ima zemlju za cvijeće koju kosristi moja stara i pomješana je s tresetom, dosad sam bio primjetio višak kalija pa sam napravio flush(pred 3 tjedna), onda se stabilizirala, al eto sad se pojavilo ovo... neznam dal da ponovo flusham, jer eo pada kiša već 3 dana za redom
ugl. žućkasto lišće sa smeđim pofurenim krajevima mi je cijelo vrijeme na njoj, al ugl. na onom lišću uz stabljiku, zabrinuo sam se više zbog baš ove pojave kanđe i smeđih vrhova na zdravom lišću koja se desila kroz zadnja 4 dana max
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ako ih nisi gnojivo ne treba jos flush radit...
Rekao si da je i paradajz pored nje mnogo bolestan.Da li su simptomi slicni kao na njoj?
Izgleda mi vise da je bolesna nego overdozirana...
 
26.05.2011
3
0
0
33
Eo, odcapario sam ovo lišće koje je ili će uskoro bit gotovo pa da je lakše procjenit, pa fala na svakoj sugestiji.

[IMG=http://img163.imageshack.us/img163/2762/imgxx1.jpg][/IMG]

[IMG=http://img688.imageshack.us/img688/6287/imgxx2.jpg][/IMG]

[IMG=http://img707.imageshack.us/img707/54/imgxx3.jpg][/IMG]

[IMG=http://img823.imageshack.us/img823/3953/imgxx4.jpg][/IMG]


Ovo su slike paradajza, malo proguglo i najsličnije je plamenjači koja se javlja nakon zalijevanja ako se zalilo po lišću ili nakon kiše... e sad to je bolest paradajza i krumpira, sumnjam da je prešlo i na nju???
+ jedna je u samoj tegli s paradajzom, a njoj nije ništa

[IMG=http://img98.imageshack.us/img98/3530/imgxx5.jpg][/IMG]

[IMG=http://img193.imageshack.us/img193/8901/imgxx6.jpg][/IMG]
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
I nitko od cijelog foruma se nije našao u problemu sa bijelim mrljama na lišću ?????????? Onda sam ja stvarno pegula svjetskih razmjera ?????????
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
crookrutni - da li biljka umire? Suse se listovi? Da li se te bijele mrlje sire i na ostatak biljke? Evo, ja cu pomoci.... Mada mislim da nemas straha.
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
Biljcica je ok super napreduje , nije mrtva i nema niti jedan suhi list . Čak su mi na biljcici i prvi trolisti koje je izbacila iz kojih sam uspio dobit grane . Sad na tom prvom katu od grana su se pojavile bijele mrlje Sliku sam stavio na ovoj stranici , 7 post od ovog . Sad po nekoj mojoj logici to može bit manjak klorofila ili jednostavno su te grane (lišće) stare i zato dobijaju te mrlje po sebi ili jednstavno nemogu doć do svjetlosti od ovih drugih grana . A fala bogu ima ih dosta . Sad me strah da nije neka boleština koja će se razbuktat kad krene cvjetat . Švrljam već danima po forumu i nisam naletio na ekipu koja je imala slićan problem .
A mžda si dobro rekao da to sve skupa ne znaći ništa . Unaprijed zahvaljujem !
P.S. za prvi put sam prezadovoljan izgledom i napredovanjem same biljke , naravno uz pomoć ovog portala .
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Jebi ga, genetika puno znaci... Ne mora biti da od 10 sjemenki sve budu isto zdrave. Tako da nemas briga i ako se ne siri dalje na ostatak biljke, samo dalje radi ko i do sad i bilo bi u redu da stavis sliku cijele biljke. :))

Ajde, sretno!
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
born_to_be_green je napisao(la):
Jebi ga, genetika puno znaci... Ne mora biti da od 10 sjemenki sve budu isto zdrave. Tako da nemas briga i ako se ne siri dalje na ostatak biljke, samo dalje radi ko i do sad i bilo bi u redu da stavis sliku cijele biljke. :))

Ajde, sretno!
Vidi čuda stalo je , samo su ti listovi ostali bijeli a ostatak je super . Bojim se sad slikati da je ne ureknem :))))) , čekam da pokaže spol . Kad pokaže spol slikat ću je i postat na forum .