problem sa visinom boxa. help!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.10.2012
2
0
0
32
Pozdrav drugari. Sve je spremno za grow samo imam mali problem :/
box mi je samo 60cm visok (jbg svako se snalazi kako ume, bolji nemam)
pa planiram da biljke nekako rastu u duzinu. Znam dosta o LST-u i vezivanju biljki ali mislim da nece pomoci..

Strain je "sa ulice" nepoznata sorta i ne znam koliko ce porasti u visinu, to je problem.
Molim vas za neke savete da mi biljke budu sto manje.

PS. Ako bude sve kao po planu bice i grow dnevnik. Pozdrav
 
29.10.2012
2
0
0
32
@power sta ako je ova sorta neka sativa koja raste 1.5m indoor? :) necu na pola growa prekidati sve, kad ne bude vise imalo mesta za biljku da je sasecem...
Moram znati da li vredi pocinjati ili ne... daj drugari napisite mi bar nesto, pomozite kako umete :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Power ti je vec napisao 60cm je dovoljno.Jedino ako mislis staviti unutra 400w hps onda imas problem.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
a sta ocekujes od nas, ako ne mozes da povecas visinu, ostaje ti da radis neki trening, ili kombinaciju treninga (npr. topinga i lst-a), ostavio sam ti link i to je to, nema tu mnogo filozofije
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
a i vidi,ako cemo iskreno,nisam pusio sativu sa ulice....ma ima nekoliko godina...xD
komercijalni groweri uvek idu pre na indicu-veci prinos,krace traje grow
osim ako te nije neki hibrid zalomio,pa povuce fenotip malo vise na sativu...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Ne postoji taj post, dnevnik ili tutorijal na forumu koji te može naučit više od te tvoje prve biljčice.
Obzirom na tvoje nedoumice i neiskustvo probaj ovako : zabodi tu sjemenku/e u provjerenu zemlju i normalno vegetiraš ju na 18/6, nakon recimo 3 tjedna prebaci na 12/12. Okvirno nakon 10ak dana 12/12 režima biljka će pokazati spol a i dotad ćeš već vidit po listovima i obliku biljke jeli više indica ili sativa...e ako ipak bude sativa moj ti je savjet da poskidaš s nje klonove koje zabodeš svaki u svoju posudu (recimo 2litarske plastične boce, naravno posude omotane da ne propuštaju svjetlo) i napraviš more zelenog/SOG(sea of green)...malim posudama ćeš im ograničiti prostor za korijen, a s time i visinu/veličinu (naravno nitko ti ne brani da i klonove LSTiraš ako podivljaju. "Problem" je što sative duže cvjetaju pa će klonovi vjerojatno brzo pokazati nedostatke hrane u malim posudama, ali pošto ti je prvi grow to ti je prilika da uhvatiš ruku i sa gnojivima.
Gram prakse vrijedi više od tone teorije. Samo ti kreni, a ako što zapne slikaj i postavi da ekipa vidi i pomogne. Sretno! :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Uh nisam znao, žao mi je...onda nek pita baku kako ona pelca biljke - nije to znanstvena fantastika.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
sa tom visinom ja bih drzao plafon prvih 7 dana 18/6 i presao na 12/12, mada ni opcija 12/12 od starta nije losa, bude sigurno za pusiti a stekne se iskustvo koje je dragoceno, sto je usrname lepo konstatovao... + sve malo krace traje ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
weedlover91 je napisao(la):
... Da li da ga stavim u saksije?

ne, posluzi ga kao veceru za cetvoro
kako to uzimas nesto sto ne znas ni sta je, da li si pogledao na forumu koja zemlja se savetuje, i najcesce praktikuje po dnevnicima
ne moz tako nepripremljen da krenes u grow, na sta ce to da ispadne
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
hi hi hih hi...skuliraj se brate,pomalo,prosurfaj malo forum zabilježi sebi naj osnovnije i kad to posložiš u glavi idi u kupovinu....ja još uvijek držim na usb sticku pohranjeno ugrubo najvažnije stvari za grow koje sam skracivao samostalno "da se ima" jerbo mi se neda 100 puta kopat po forumu i sa tražilicom koja nije baš najsretnije napravljena,,,,ugl lagano di je priša bogati ko priši vrat lomi :)

aj sretno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
neverovatan si, pa sve to imas i na forumu, al ok, nemam nista protiv samo da ti uspe makar ti to iscitao na engleskom ;) sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.