Problem- sta ciniti?! pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
04.04.2013
14
3
0
Zimbabwe
Ljudi imam problem, mozda i nemam, nepotrebno sam dodao zemlje u casicu gde raste biljka koja je vec imala 7,8 cm i maltene pripremala dva lista, bespotrebno sam dodao zemlje do maltene listova i zalio... dal da raskopavam ili da ostavim pa da izraste jos samo...?! ne pitajte zasto sam to radio- glupost cista
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Bez slike ne kontam uopće. Zamišljam možda da je rasla u čaši od 10 centimetara u kojoj je bilo 2 centimetra zemlje i biljka izrasla 3 centimetra pa si ti zatrpao biljku skroz zemljom i dobio čašu od 10 centimetara punu zemlje u kojoj je zatrpano ono što se zove biljka.
U biti kako ti je biljka mogla imati 3 centimetra a tek pripremala dva lista da izbaci? E i rekao bih da ti je toj biljci falilo svjetla, to ti velim i bez da vidim sliku.
 
04.04.2013
14
3
0
Zimbabwe
Bilo je svetla, pazi ovako, casa je plasticna 2 dl i bilo je podosta, vise od pola zemlje lepo i tu je bilo posadjeno par dana i zalivano i biljka je izrasla sigurno dobrih 7,8,cm ali sam se ja nesto istripovao i dodao zemlje pored te stabiljke i zalio maltene se sad vidi samo semenka koja je pukla i iz koje krecu listovi... Ja sam se istripovao da je ovo bio koren biljke i da ne sme biti pri svetlosti i zato sam zatrpao , u stvari je izgleda bilo stablo jer kontam da koren ne raste u visinu nego na dole u zemlju...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Hahaha :ludaci_lol: Ma korijen ti raste prema gore a biljka ispod zemlje :) (šalim se), dobro kontaš, velim ti ja netrebaš biti previše bistar da bi zaključio da sve biljke puštaju korijen ispod zemlje a ne po zraku. Da si čitao malo više forum skontao bi da se ni ne sadi u do pola napunjenu čašu zemljom, pogotovo u čašu od dva deci. Brijem da si napravio zajeb u startu, pa bi ti preporučio da se ostaviš toga i uhvatiš čitanja foruma i kad savladaš gradivo da napraviš to kako bog zapovjeda. To što si je posadio u deci zemlje ti dođe na isto kao da te ja natjeram da nosiš cipele broj 30 a noga ti je 45. Žešća muka brate.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lamp3rija

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
nece joj nista biti ako si dopunio zemlju oko stabljike i ako nisi zatrpao taj deo gde se otvaraju kotiledoni, naprotiv, i sadi se u punu casu a ne polupraznu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Opušteno samo...

Slobodno napuni zemljom do vrha čašu,obzirom da ti je biljka kako kažeš,izašla van.
Pretpostavljam da je radi 'potrage' za više svjetla malo izdžikala i više će joj koristiti zemlja do vrha nego do pola.



evo ti da vidiš,kako bi trebao izgledati sami start rađanja biljke :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Direktor skole
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.