Problemi????

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dzukac

Banned
Banovan
29.10.2012
31
0
0
43

Prilozi

  • 19012013032.jpg
    19012013032.jpg
    202,2 KB · Pregleda: 152
  • 19012013033.jpg
    19012013033.jpg
    208,8 KB · Pregleda: 150
  • 19012013035.jpg
    19012013035.jpg
    198,7 KB · Pregleda: 145

zdepo

Aktivan Član
09.10.2012
55
23
8
44
Slabo svijetlo, i zašto pobogu dvije biljke u pitar?? Ovako od oka mi se čini da je malo zemlje i za jednu biljčicu. Koji setup imaš?? Koje svjetlo?? Box?
 

dzukac

Banned
Banovan
29.10.2012
31
0
0
43
Kao prvo samo su dve biljke u jednom potu treca je sama u drugom i sve su u 14,5l potovima svetlo 430w hps son t agro
a box je 1mx1mx180cm visina
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
treba jos informacija dzukac, sto bolji opis to bolja dijagnostika, velicina potova ok ali jako malo zemlje si stavio, pa cela saka i vise ima do vrha, sto tako plitko... koja je uopste zemlja u pitanju, da li si gnojio, koliko udaljena lampa od biljaka, koja temp. koja vlaga, jesi merio ph, jel ventilacija ok... itd. + lose fotke, npr. na prvoj ne vidim nista, na drugoj jedva nazirem neku tackicu, trecu da ne komentarisem koliko je mutna al bar se vidi koliko je plitko stavljena zemlja
 

dzukac

Banned
Banovan
29.10.2012
31
0
0
43
Power imaju jos tri slike osim ovih ovde pet imageshack stavio sam linkove.Zemlja substral tera magma perlit i vermikulit svetlo je u cool tubu dosta udaljeno od biljaka od samog pocetka i nije bilo nikakvih problema.biobiz grow root juice i heaven sam stavljao prvi put po pola mililtra 0.5 od svakog u dva litra vode i zalivao sa 300 mil svaku biljku pa posle dva dana sa po pola litre svaku biljku a poceo sam da koristim biobizz prosle nedelje pre 7 dana samo sam ih dvaput hranio.Prskao sam i leaf coat pre tri dana ili cetiri zaboravih :) od pocetka na skoro svakih dva dana sam zalivao sa vodom po malo.Sad imaju tacno 21 dan one dve zajedno biljke u potu su auto a ona sama je medical cbd.Vlaga je preko 40 dok spavaju a kad je svetlo onda je 30 ili 20-nesto ph je bio stalno 7 izgleda je merac gadno sranje stalno mi isti ph daje od pocetka promeni za 0.5 ali retko i to bas moram da ga setam po zemlji gore dole ali i kad ga pomeram skoro stalno je 7 ......temperatura je danju 23 pod svetlima je 28-30c...ventilacija je za sada samo kroz cool tube nista vise posto je jos rano za carbon i turbine.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
dzukac je napisao(la):
Kao prvo samo su dve biljke u jednom potu
????????????
'samo' 2 biljke u jednom potu?

a koliko vidim,koristis 'smart potove'-sto je super,ali ZASTO nisi napunio do kraja? pravi ti se 'mikroklima' potpisujem..

precesto zalivanje,a koliko mi se cini,i prerano gnojenje(biljkama nista ne treba prvih mesec dana,ako je zemlja dobra-a dobra ti je)

a i ovako,odokativno,biljke izgledaju oke,te sitne flekice mi ne deluju strasno mnogo
 

zdepo

Aktivan Član
09.10.2012
55
23
8
44
loop je napisao(la):
????????????
'samo' 2 biljke u jednom potu?

a koliko vidim,koristis 'smart potove'-sto je super,ali ZASTO nisi napunio do kraja? pravi ti se 'mikroklima' potpisujem..

precesto zalivanje,a koliko mi se cini,i prerano gnojenje(biljkama nista ne treba prvih mesec dana,ako je zemlja dobra-a dobra ti je)

a i ovako,odokativno,biljke izgledaju oke,te sitne flekice mi ne deluju strasno mnogo


Jel one samo meni izgledaju užasno izdužene, i blijedunjave!!!
 

dzukac

Banned
Banovan
29.10.2012
31
0
0
43
Donji listovi su poceli da mi se uvijaju cak i listovi poneki iznad njih i boja je drukcija na ivicama a negde na celom listu kod vecine donjih....

tri biljke dve u jednom i jedna u jednom:)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
zdepo je napisao(la):
Jel one samo meni izgledaju užasno izdužene, i blijedunjave!!!

ne,ne,lose sam se izrazio...mislio sam na te flekice-TO mi izgleda oke...
a sve ostalo je posledica gore navedenih stvari
 

dzukac

Banned
Banovan
29.10.2012
31
0
0
43
od flekica je sve krenulo pre par dana

Danas sam zadnji put zalivao samo vodom.Jel moze neko da mi odgovori da sacekam sa zalivanjem vodom par dana pa za jedno 10-ak dana da gnojim ponovo.I da li cemi riknuti biljke:((
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bijele fleke se znaju pojaviti kad se desi problem s ph. Ph je zajebana stvar i moje iskreno misljenje je da ti imas problema s istim.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
dzukac je napisao(la):
ventilacija je za sada samo kroz cool tube nista vise posto je jos rano za carbon i turbine.
Nikad nije rano za cirkulaciju zraka po boksu. Bez venta koji njiše biljke ne možeš ni dovoljno približit 400W svjetlo da se ne izdužuju. :)

edit:

Po slikama koje si postavio zaključujem da :
1. dio biljke koji je u bunaru (smanjena/nikakva ventilacija) se pati, donji dio stabljike izrazito tanak, tek kad proviri iznad ruba smartpota se zadeblja kako treba)
2. izgled listova odaje da nemaju "problema" sa povećanom transpiracijom - što zapravo nije normalno u malim prostorima gdje je izražena suhoća zraka, zbog nužne ventilacije koja suši zrak ma kakve kerefeke radili.
3. "problemi" ti se manifestiraju najviše baš u bunaru od smartpotova gdje se tokom perioda upaljene lampe akumulira toplina bez obzira što hladiš CT...priroda i snaga HPS lampi je takva da je izgledno da ti je temperatura u nižem dijelu boksa bez strujanja zraka veća od temperature kod CT uz konstantno strujanje zraka
4. ukucaj u google "hps light chart" pa ćeš vidit koliko lumena efektivno bljke primaju na toj udaljenosti od blizu metar (40inča) za 400W :)

Po mom mišljenju, dok ne središ biljkama balans osnovnih uvjeta ne možemo sa sigurnošću govoriti o manjku hrane (da bi pomogli pognojavanjem) ili okrivit nepravilan PH. To je kao da voziš auto mehaničaru da ti raskopa mašinu jer ti auto ne ide više 120 km/h a nisi provjerio tlak u gumama. :)
 

dzukac

Banned
Banovan
29.10.2012
31
0
0
43
I ja mislim da mi je digitalni ph merac obicno djubre i da me zeza od pocetka a da se sad pojavljuju problemi

Mogu da priblizim zato sto vent duva u cool tube a coll tube mi je jos metar skoro udaljen od biljaka......sta ce mi carbon i turbina kad nista nesmrdi i nemaju ni mesec dana
 
09.12.2012
25
0
1
dzukac je napisao(la):
Mogu da priblizim zato sto vent duva u cool tube a coll tube mi je jos metar skoro udaljen od biljaka......sta ce mi carbon i turbina kad nista nesmrdi i nemaju ni mesec dana

Pa priblizi onda taj cooltube cim blize je moguce! Samo pazi da biljkama ne bude prevruce, izmjeri temp kod vrha biljke. Koji metar? gubis pun k. lumena na takvoj udaljenosti, normalno da su ti biljke izduzene.
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
slobodno spusti to svetlo,imamo isti hps,verovatno philips:)drzim ga na 40cm od vrhova,i taj ph proveri bolje kao sto Kali kaze
 

dzukac

Banned
Banovan
29.10.2012
31
0
0
43
Nije problem sto su mi izduzene biljke ja sve to znam oko svetla znaci tema je sto mi se sjebava biljka i pojavljuju belkaste sare nemogu to da opisem bas kako treba i sto mi lisce menja boju i kao da se susi imam osecaj da ce da pocrkavaju za nedelju dana....
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
poremetio si ph,ne uzimaju ti N.Lisce ti bledi sa krajeva,regulisi ph. nece da pocrkavaju ne brini se,zilavi su to kucici,i nemoj da gnojis vise
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
dzukac je napisao(la):
... coll tube mi je jos metar skoro udaljen od biljaka...

cemu ovo a imas ct, predaleko, drasticno gubis lumene i naravno biljke se izduzuju (jedino sad ako ti je bas to cilj, al cemu...), mozda da dobrano isperes sve, regulises ph i obavezno priblizis lampu, pustis da se zemlja isusi i onda lagano dalje
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ovo sto ti je user rekao...
stavi barem jedan obichni kuchni/stolni /oscilirajuchi ventilator-pod obavezno.pa malo mixa zrak oko biljaka i njih njishe lagano...dodaj josh zemlje i mozhda malo spusti lampu + ne prejteruj sa zaljevanjem...
ali ventilator bas mooooras staviti...ovako ti stoji vlazhi zrak neposredno iznad zemlje ( vlazhna zemlja )+ stvara se mikroklima koja ochito biljkama ne odgovara..
a sa tim jednim ventilatorom chesh si rijeshiti taj problem + mochi ces josh malo spustiti lampu + ojachati chesh stabljike...3 muhe jednim udarcem...
(+ dodaj josh malo zemlje )
sretno
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Ja na tim fotkama ne vidim neki strasan problem, il su fotke lose pa se ne vidi :)
A to sto drzis na skoro metar od biljaka lampu, nije bas pametno, baci pogled ovde:
2a8hrpw.jpg

jest da si ince u igri, ali lako to konvertujes ;)
1m tj, 100cm = 39.4 in, a tabela ima do 36in :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed