problemmmmm

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

samozeleno

Banned
Banovan
22.10.2012
0
0
0
34
Stvarno ne znam sta da radim.. Kada se navarim u 90% slucajeva se istripujem mnogo lose :eek:hno: Znaci kroz glavu prolaze 1000 stvari i one su uglavnom negativne .. i koliko god da popusim zabadam, ali to se desava samo kad sam napolju sa ortacima. Kad smo negde drugde .. na zatvorenom onda se opustim maksimalno i uzivam. Kad god ortaci pricaju nesto medjusobno .. pritom totalno nebitno nesto.. imam osecaj da nesto pricaju o meni i bude mi neprijatno .. O cemu se radi ljudi? Da li bi mozda trebao da prestanem ili nisam jedini sa ovakvim "problemom"
Hvala unapred
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
duvaj tamo gde si opusten i gde ti prija, prestani u ostalim situacijama i problema nema ;) misli pozitivno i furaj dobre vibre, eventualno smanji malo kolicinu kada si napolju pa vidi jel bolje
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Preporucio bi ti pauzu od dima neko vrijeme pa ceš vidjeti....ovisi i od sorte koju pušiš...potrudi se nabavit sorte koje dižu raspoloženje...sative....
 

samozeleno

Banned
Banovan
22.10.2012
0
0
0
34
Hvala vam.. inace jos malo pa ce se prolepsati ovo vreme, Blade je reko da prestanem na neko vreme.. i ja mislim da bi trebao da napravim pauzu sad u Februaru i taman kad krene lepse vreme vratim se :D To prestajanje mi nepredstavlja problem.Uradicu tako pa da vidim kako ce biti jel je ovo strasno.. kao da su svi protiv mene, mnogo losa stvar.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Po opisu situacije rekao bi da si prilično mlad i da se sad intezivno razvijaš kao osoba. Hormoni divljaju, mozak preslaguje kemiju i zrije, milijun pitanja a odgovora malo. To je period kada nije neobična prolazna adolescentna "psihoza". U tom periodu treba se čuvati psihoaktivnih supstanci da si ne zezneš život. Pušenje canabisa i kod zrelih ljudi zapravo izaziva prolaznu psihozu. Super je što si uočio "problem" i ovdje izbacio to iz sebe. Dobio si jasne savjete, iako, ukoliko si mlad ko što pretpostavljam, ne vjerujem da će ta faza proći do proljeća. Proljeće je inače razdoblje kada se i ljudsko tijelo poput prirode budi iz sna, pa kronično psihički oboljeli znaju imati više problema. Ne radi ništa što ti ne paše i sve će bit (i već je) u redu. Pozdrav. :)
 

Pablo Escobar

Aktivan Član
04.07.2012
133
8
0
@samozeleno i meni se to prije događalo,ali ne baš 1000,ali ono tu i tamo neceg se loseg sjetim ili tako slicno to neka ti ne bude cudno,ali najbitnije je da ti dok duvas da se naucis s tim u glavi "boriti" predpostavljam da dok ti prijatelji pricaju,da ti negdje sa strane sutis sto normalno utjece na tebe probaj se ukljuciti u pricu tako trava najbolje djeluje mi naprimjer dok duvamo samo rokamo UNO i stalno svaki put probaj radit neke radnje koje bi ti odvlacile paznju jer ovako ces sam sebe smatrat nekim cudakom i slicno...Eto sretno nadam se da sam malo pomogao i da ces rijesit problem :))
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
347
1.482
143
Universe
I ja imam nekad trenutke kad razmisljam napusen o bed stvarima pa se onda tako i osjecam...mislim da je najbolje ili napravit neku pauzu od duvanja, ili naucit preokrenit misli na pozitivu...a i mislim da su ti bedovi normalna stvar, samo sto neko ostaje u bedi, a neko nauci usmjerit misli na pozitivu i bude ok...ne znam, pokusaj svasta, valjda ce nesto upalit...i nadam se da sam pomogao bar malo :) sretno sa "oporavkom"
 

samozeleno

Banned
Banovan
22.10.2012
0
0
0
34
@username.. upravu si imam 16 godina :D xaxaxa, a brate ni meni ne prolazi bukvalno 1000 stvari nego jednostavno preopterecen sam nekim nebitnim stvarima .. i kad god me neko pogleda odma u glavi krene jao ne ovo jao ne ono.. Shvatio sam gde je problem, napravicu malu pauzu i to je to ..
Hvala vam !!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ako ti nije bed..mogao bi nam rechi koliko ti je godina i koliko "stazha" imash?
inace...sve sto si opisao su naajklasicniji simptomi anxioznog stanja + paranoja..
ta anksioza se kod nekih manifestira grchenjem mishica, kod nekoga se misli roje i nekontrolirano lete..kao rezultat toga cesto se zna pojaviti strah od "gubitka kontrole" i/ili paranoja kakvu si ti opisao ili neki psihosomatski npr.lupanje srca i nagli skok tlaka..to se zna pojaviti i kod starijih ( ne dogadja se samo mladim i neiskusnim konzumentima )..pogotovo akon perioda u kojem nisu konzumirali marihuanu... pitanje je dali ti je tako od samog pochetka konzumacije...ili se to pojavilo naknadno ??
tesko je dati savjet neznajuchi koliko si star...jer..u nekim godinama takvi simptomi mogu ( ali i NE MORAJU ) ukazivati na neke ozbiljnije psih.probleme .najcheshche kod adolescenata..
tu je josh jedan , izuzetno bitan faktor...a to je kombinacija marihuane sa nekim drugim psihoaktivnim tvarima...ne mora biti sluchaj da si ih kombinirao istu vecher,ili u razmaku od nekoliko sati...nekada se to zna dogoditi i par dana nakon konzumacije tih drugih psihoaktivnih supstanci..pogotovo danas..kada je sve vishe novih "rekreativnih droga" u ponudi...raznorazni stimulansi su tu najcesci koji mogu potaknuti takve epizode-anxio i paranoja...ali ...to mozhe uchiniti i vecha kolichina kofeina ili neki energetski napitak u kombinaciji sa alkoholom..ali i nedostatak sna ili npr. neki hormonski poremechaji ( shtitnjacha, hipofiza i/ili nadbubrezhna zhlijezda )
zbog svega toga...kao shto vech rekoh...izuzetno je teshko rechi ishta konkretno bez potpnijih info.
mogu ti savjetovati otprilike isto shto su i ostali rekli.. ili odmori malo...ili konzumiraj samo u situacijama kada se osjechash dovoljno opushteno ( i sigurno )..ili..jednostavno smanji kolichinu-pokushaj uzeti samo 1-2 dima..pa vidi kako che ti biti..
kao sto su ti vec rekli..takvi simptomi su puuuno cheshchi kada se pushi trava u kojoj prevladava sativa genetika...tako da...procitaj si malo o djelovanjima tj. efektu pojedinih vrsta trava ( indica i sativa )..pa ces, ubuduche ( mozhda ) mochi procijeniti o kakvoj je travi rijech i ravnati se prema tome..

eto...pa ti vidi..
sretno..i..kloni se raznoraznih kemija.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ponekad i ekipa zna gledati u pojedinca i stvarati sebi zabavu na njegov račun....to je ružna osobina.
No vrati se ti nama kad napuniš 18.
Čuvaj se:wave:
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
oooo nisam vidjela da ima 16 god..tj. to je napisao taman dok sam ja pisala post...
ccccccc....mladac...ako ti je bed zbog ekipe odbijati pljugu..samo se sjeti koliko si se nelagodno osjechao zadnji puta kada ti je bilo loshe kao posljedica iste..i reci ekipi da morash preskociti taj sport po preporuci doktora..josh chesh ispasti zreliji i odgovorniji..
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
nisi faca zato sta pusis, faca si onda kad znas sta ti prija a sta ne i kad se za time vodis a ne za "prijateljima" jer se dosta cest zna desit da od tih prijatelja ne ostane ni p
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
34
Temples of Boom
Malo je pravih prijatelja, napuni 18, gaji za sebe i ne govori nikom da imas (ako imas uslove), zgrabi zivot i trudi se da napravis nesto od sebe u zivotu, sto manje se zajebavaj, budi odgvoran...Moj savjet.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.