Projekt Johnny Appleweed

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Creative je napisao(la):
a bojim se da mentalitet nase okoline trenutno nije spreman za tako velike promjene...pa sto bude ali nevjerujem u nikakav pozitivan rezultat

u tom grmu leži cze..vjerujte ljudi..ako ne sada, kada? sadit sadit i samo sadit...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Nikave uvrede naravno ovo je raspravica na forumu...sve 5....
A gle ja volim misliti da zaboli njih za jednog mene s par biljkica u moja 4 zida...a pušit na trgu bana Jelacica i nosit 5g u đepu i nemam neku potrebu tako da....i nisam ti ja u nekom strahu,sto se toga tice

Sa Creative u potpunosti se slažem pogotovo ovaj dio sa susjedom...upravo to sam i htio istaknuti...eto on je to malo spretnije od mene izveo...a bit je ista...zašto da ljudima na taj nacin trljamo nos s tim...

A ovo sta zloki pise a hebi ga svi mi bi nesto htijeli frende...ja ti iskreno zelim da možeš bar u skorijoj buducnosti zasadit dvorište...al dok god tvojem susjedu to smeta ništa od toga frend...

Inace tema mi jedna od boljih na forumu

:dada

EDIT : zloki srednje ime mi negativan-al radim na sebi da to ispravim ;-)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.255
10.213
358
evo..pročitala sam cijelu temu i puno toga bih citirala i odgovorila...ali evo nekako u sažetku...
ideja kao ideja je super, samoniklo bilje poput kamilice...pa već je i to teško naći u prirodi, svake godine je sve teže i teže naći i bazgu, a ako dobro shvaćam Alimentarius Codex, bit će još i teže...za cannabis indicu ili sativu kao balkanski race,....to bi trebalo godine i godine angažmana stručnjaka i projekata...pa ne postoji ni balkanska ind. konoplja...koja je bila nekad bila produktivna, pa onda i uzgajana u textilnoj inustriji pred manje od pola stoljeća............................pa sam ja optimistična i mislim da će i do dekriminalizacije u medicinske svrhe i kod nas prije doći, nego kao samoniklo bilje ......ako se stvori kritična masa koja će tražiti isto ono što druge zemlje imaju, nije da ja sad zagovaram EU zbog trave, nego ajmo iskoristiti te prednosti ...već je dosta EU zemalja dekriminaliziralo, ma što god to znači, med. upotrebu, i ne vidim razloga zašto ne bi i Hrvatska u neko vrijeme..par godina ili manje ...naprosto slijedila trend, koji se, moramo priznati, ako ne zadnjih godina, bar zadnju godinu kreće pomalo u našu korist...
iskreno, malo me smeta taj pojam "balkanski mentalitet", zapravo to svođenje svih nas na "balkanski mentalit"...jer ipak je to definiranje kroz geografsku odrednicu, a ne, recimo, duhovnu...ili koju li već..whatewee...ta negativna konotacija...među nama samima...mada sam ja, evo, hehe, zapadnije od Save, hehe, koje li gluposti, pa me se to ne tiče, hehe, ... Nemojmo se zavaravati, mentalitet tipa "susjed je jalan na susjeda" je prevladavajući mentalitet u potrošačkom društvu, ne samo kod nas. Ali razlika je u tome, što se Zapadnjaci ne doživljavaju tako, barem kod nas...jer oni nemaju vremena ni za sebe, a kamoli za druge...pa ih boli ona stvar šta njihov susjed radi... a na kraju nije poanta u tome
...i ono što mi se čini sasvim pozitivno, u medijima je ipak počela prevladavati pozitivnija klima, pa i kod nas...ili se tek probija...može se pročitati i o nekim dobrobitima kanabisa, a ne samo o tome koliko je kila palo u švercu i koliko je ko zatvora dobio zbog kila droge...puno češće marihuane, nego, npr. kokaina...
...i na kraju, mene zapravo najviše zanima, i zapravo želim da mi nitko ne sprečava moju slobodu da ja u 4 svoja zida, a za za koje već plaćam porez ili komunalnu naknadu državi, radim ono što hoću. a da pri tome drugima ne radim štetu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
23.11.2012
25
3
0
44
@jesam ...tak nekak i ja brijem, isto tako mislim da nije problem toliko u mentalitetu nego čisto u neznanju i neinformiranosti, ali kao što si i navela dešavaju se i neke pozitivne promjene, definitivno trava nije bauk kao nekad , a i trend legalizacije u nekim američkim državama veliki je plus
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sad bas ne kuzhim..kako zamishljate da po gradovima-parkovima nikome ne shteti??
pa ebemu.tako bi shtetila svima nama koji uzgajamo u gradovima jer pelud lako uleti i u indoor..
i opet se vrachamo na onu staru - svako samo svoje dupe gleda...ne mislechi na shiru sliku...i.. ne videchi dalje od svog nosa....a tako se , sigurno, nechemo maknuti sa mjesta..shto znachi da se nit ne zhelimo pomaknuti..tj..izgleda da nam je chist ok i ovako
a shto che biti kada bude legalna...kada si ljudi budu smjeli uzgajati za osobne i/ili medicinske potrebe?? ochemo i njima prigovarati shto nam ubacuju nezheljenu genetiku???
zhelim rechi - sve ja razumijem i kuzhim..suosjecham sa ekipom koja sadi out i kojoj bi ovakav projekt/akcija donjeli nezheljene probleme..ali.ako je to za neki vishi cilj.pa mislim da bi se moglo istrpiti + kao shto sam vec rekla, uvijek ostaje indoor -ukoliko zhelite bez sjemena.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@Blade i svi koji ne kuže šta sam rekao!

Krenemo prvo od svojih želja. Ne kenjajte da su vam ostali na prvom mjestu, kad nisu. Dakle, ako ja želim ono što sam napisao ranije, valjda ću učiniti nešto da to i postignem!? Ako to znači da se kanabis mora legalizirati, to znači da ću naći načina kako da se izborim za to i naravno, neću potpuno sam ići boriti se, nego ću nači grupu istomišljenika. E sad, kako se tko bori, ne bih analizirao, jer nismo svi isti, ali kad netko kaže ono što si ti Blade rekao (napisao), naravno da me to bocne, jer znači da nemamo zajednički interes, pa mi nije jasno što radiš tu. I onda ispadne da si se krivo izrazio, a imao si priliku još koji puta pročitati prije nego si poslao komentar i provjeriti kako to zapravo zvuči.
Naravno da se nečemo vrijeđati na izjave napisane na netu, kad se sad možemo i tužiti :rofl:
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
41
Pelud ne leti baš tako daleko. Nigdje ne piše da se sadi po gradovima. Nego tamo gdje ljudi nema kako bi se priroda na miru pobrinula za nastavak genetike. No eto svako čita šta hoće i shvaća kako hoće. Svi se mi borimo na svoj način. Ono kad sam spominjao balkanski mentalitet mislio sam na to da bi svi da se nešto napravi ali da ustvari nitko od nas samih nešto ne učini. Tako izaberemo vlast pa onda pljujemo po njima. Zamijenimo te pa izaberemo drugo pa onda pljujemo i po tima. I tako. Kod nas je normalno je da svatko gleda svoje interese. Druge zemlje tipa Amerika, ne samo oni, imaju više te zajedničke solidarnosti i više zajedništva. Pogotovo kada se mala grupa ljudi hoće izboriti za svoja prava u državi. Pelud ne leti 50km. Ako odete u šume van grada i tamo napravite gerilu a osjemeni vam se biljka postoji velika vjerojatnost da vam susjed ima grow isto.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa ustvari nisam se krivo izrazio zloki,i kužim u potpunosti šta želiš reci,napisao sam tocno što sam i mislio napisati i stojim iza toga,a text od Creativa odnosno onaj dio o susjedu mi nadopunio što sam također htio izraziti a nisam dovoljno jasno...

A tvoja borba je tvoja borba frend nemam ja ništa protiv samo naprijed,necu te ja sabotirati lol ;-) .nađite alate metode i nacine koji imaju smisla i dignite svoj glas za legalizaciju...ovaj projekt je shit i t kažem otvoreno.....(al to niko od vas nece napraviti ništa smisleno nego ce izabrat najlakši put)..ako ce bit glasanja ja sigurno necu bit taj koji ce zaokružiti Ne ali necu zaokružiti ni Da...i potpisujem tvoje rijeci frend naravno da mi nisu ostali na prvom mjestu nit sam to kad rekao...osim toga ti si za legalizaciju (iz svojih želja mišljenja i potreba) a ja nisam (osim za medicinsku,pošto smatram da smo balkanci prepasivan,prezatucan i preblesav narod za nešto takvo..zasad...možda jednog dana....+masa drugih stvari koje mi se neda sad pisat jer ih je previše),raspravljamo ovdje upravo zato što sam ja svoje mišljenje stavio ispred tvog i ti svoje ispred mog..kao što i treba da bude..hvala bogu..

I pošto si me vec dva puta pitao šta radim ovdje,pa da ti odgovorim,jednog ljepog dana želio sam nauciti osnove indoor growanja jer sam se želio rokati dimom :) ...tako ti ja googlam okolo i izbaci mi indoor vodic sa vutra.org sajta....citam ga i citam i shvatim kako to radi,pa sam želio i vidjeti kako to izgleda kod drugih ljudi...par mjeseci gledam ja to okolo naokolo al me stalno hebe ogranicenje jer nisam regan...pa sam se regao da to skinem s khurca...i tako došao ovdje....is cisto osobnog interesa....nekoliko tjedna kasnije sam shvatio da prvo kad otvorim komp...palim na vutra sajt....pa polako na chat...upoznao ekipu,zavolio istu,zavolio sajt,poceo dnevnike,postao Dj na vutra radiju dobio titulu prijatelja foruma i ostao ovdje iz ljubavi :)....eto.......a šta se tice dekriminalizacije e to je vec drugi par cipela to je borba koju prihvacam i podržavam i po pitanju iste ja osobno sam napravio više nego pola ovog foruma zajedno...ukljucujuci i tebe frend

Ako smatraš da nemamo zajednickih interesa zloki,iskreno zao mi je zbog toga,pošto ja smatram da imamo mnogo zajednickih interesa a samo jedno il dva razilaženja u mišljenjima..prvo neslažemo se oko Opela :thumb:... oko ove metode i opcenito mišljenju o legalizaciji... .što ustvari nebi trebalo biti ništa cudno paradoksno ili katastrofa na kraju krajeva svak od nas misli svojom glavom...okužuju ga drugaciji ljudi i opcenito drugacije i živimo.....poceo sam previše u off topic pa isprike mjerodavnima zbog toga...

E sad ko ce kako i šta,,njegov izbor na koji valjda ima pravo lol LIFE WITH VURA.ORG SAJT :) !
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Iako se slažem i s tobom Blade, što se tiče mentaliteta i obrazovanja većine populacije ovih područja te mogućih događanja u slučaju legalizacije.
Ipak sam uz naopakog i mislim da nemamo zašto posustajati u borbi za legalizaciju na račun izumiruće generacije koja očito ne želi prihvatiti tok vremena.

:evilmask:
We are Vutra.Org! Resistance is futile! You will be assimilated.
:icon_lol:


Kako je Frank to lijepo sročio.


Once an honest man could go from sunrise to its set
Without encountering agents of his state or government
But a sorry cloud of tyranny has fallen across the land
Brought on by the hollow men who did not understand

That for centuries our forefathers have fought and often died
To keep themselves unto themselves, to fight the rising tide
That if in the smallest battles we surrender to the state
We enter in a darkness whence we never shall escape

When they raise their hands up our lives to possess
To know our souls, to drag us down, we'll resist
'Cause a man who'd trade his liberty for a safe and dreamless sleep
Doesn't deserve the both of them and neither shall he keep

 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Što reći... obrisah komentar koji sam napisao... sve si rekao daleko bolje (i kraće) nego ja ;)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ideja sama po sebi nije losa, nedostataka ima kao sto ih ima svaka pojava na planeti, nista nije savrsenog oblika, samo je bitno da to radi ono za sta je stvoreno a finese su manje vise bitne, zavisi kako kome.

Razmisljao sam o tome, kako bi se stvari odvijale da konoplja nikada nije zabranjena i namece mi se zakljucak da bi bila tretirana slicno muhari (Amanita Muscaria) vecina bi je smatrala biljkom stetnom po zdravlje, dok bi manjina iskoristavala njene bolje strane (mada ja gljive ne konzumiram, osim jestivih, naravno)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sve mi se chini da smo vech lagano prestari i preinertni za akcije ovog tipa...mislim da bi tu inicijativu/akciju trebalo propagirati medju mladim ljudima koji uzhivaju u blagodatima ove biljke...mladi su oni koji imaju volje uopche pokushat neshto mjenjati..mladi znaju biti idealisti..
zhelim rechi kako mislim da bi se vishe za ovu inicijativu uchinilo kada bi se -u razgovoru sa mladjom ekipom koja pushi - prezentirala sama ideja iza ove inicijative...upoznati ih sa time i objasniti im koliko mozhe biti jednostavno neshto uchiniti...ti klinci svakog tjedna imaju na desetke sjemenki ( iz bushti shto kupuju )..pa kada dodje proljeche..samo ih uputiti u osnove-pozicija + naglasiti da ne posjechuju ta mjesta..mislim da bi se tako uchinilo vishe i konkretnije za ovu inicijativu.jer...ruku na srce...mi ovdje puno palamudimo i raspravljamo i oko nekih stvari koje su prilichno jednostavne..a gdje chesh jednostavnije od zabijanja par sjemenki u zemlju-priroda to zna i sama odraditi.
to za ove koji podupiru inicijativu..

a ovi koji vide samo mozhebitne probleme....shto rech...sa svakim problemom se nauchish nositi..+ da ste odustali na prvom problemu koji ste susreli pri uzgoju ove biljke...sigurno nebi ni dim svog uzgoja povukli..
zhelim puno sreche i dobre urode i jednima i drugima..
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Pozdrav svima

Tema o legalizaciji svete biljke ima zaista dosta,,,,nebi sad o tome,,,ali, nesto mi je palo na pamt sto nisam nigdje nasel ,procital..
ovako,,posto ima jako puno ljudi koji uzgajaju unutra ili vani, zasto svatko ne odvoji malo sjemenka i baci u prirodu koju saku,a i malo vise,,,pa nek se korov ponovo razmnozi sam od sebe,,,ajd recite i prosudite, dali bi to bilo moguce,,
U prirodi se to non stop dogdja,,,zivotinje ,i biljke se sire po kontinentima ,,,a ako je Konoplja bila i u Europi sasvim normalna pojava u prirodi ,,,pa ajmo mi onda pomoc prirodi ,,, ja cu sigurno poslije ovog zadnjeg Growa odvojit sto vise sjemenki i pobrinut se da u pravo vrijeme, na dobrom mjestu nadju novi zavicaj. Mislim da bi u blizini neke rijeke di raste zbunje i korov i Konoplja mogla uz malo srece opstati,,,bas me zanima..:)
 
05.03.2012
19
12
0
32
Interesantna ideja,padalo mi je to na pamet..

Sad,koliko je izvodljivo..to je relativno..

ALI..odrasce i mnogo muzjaka,koji nece moci da se kontrolisu..i oni ce prasiti nase OUT-ove.. :) :(
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Joj nisam htel ponavljati Temu,,,sorry
Znam da neki ljudi bacaju sjeme u prirodu ,,,ne pikaju ga u zemlju jer ni priroda to ne radi ,,,samo ga pobacaju,,,,omjer muskih i zenskih biljaka priroda sama selektira,,,,,mislim da se nema kaj izgubit sa takvom akcijom ,,(osim malo sjemenja) ,,,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pappi

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Iako je tema vise puta otvarana, ja se opet slazem, iako se mnogi nisu slagali u vezi toga zbog oprasivanja tudjih growova.
Ja cesto volim zapalit u divljini i kad nadjem koju sjemenku uvijek ih bacim na takva mjesta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roower