prokleti miš

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.04.2011
35
8
0
43
Miš mi je skinuo dosta kore na dvi biljke na stabljikama. 30 cm od dna stabljike. oče li te biljke sad osušiti pošto nema kore. jer stablo bez kore se suši. biljke još stoje normalno al to se dogodilo tek prošlu noć. nije ništa griženo, nego je sastruga onu tanku koricu na stabljici
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
30 cm...to nije mis nego medjed:))
..il je srna il zec.
zast1e.jpg
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ovisi koliko duboko je ostetio pokozicu ili kozhu biljke.. + da budem savrsheno iskrena-ne znam tochno gradju konoplje..jer..biljke imaju sicushne kanaliche koji idu duzhinom biljke-od korijena prema vrhu.tim kanalichima biljka prenosi vodu+hranjiva iz tla u vishe djelove biljketu je josh tlak koji to omoguchava tkz.turgor tlak..e sad..kod vecina biljaka (pogotovo zeljastih tj.jednogodishnjih ( opet malo pojednostavljujem) ti kanalichi (sa izuzetno izduzhenim stanicama bla bla ) se nalaze upravo u epidermalnom dijelu biljke i/ili neposredno ispod same pokozhice.
zato-shto si i sam rekao-vechina biljaka rikne nakon velikih oshtechenja kore+kod stabala tu je kjosh i faktor izlozhenosti bolestima i shtetnicima -kada je oshtechena kora oni lako ulaze u dublja tkiva i...the end,konec...
dakle..shto kazhe powerS..u svakom sluchaju pokushaj nechim zashtititi ogoljeni sloj...+ ako nije ishlo dublje od same pokozhice-mislim da che biti ok ( opet-nisam 100% sigurna jer ne poznajem gradju po tkivima )...
nadam se da je strecha na tvojoj strani.


btw..stvarno...josh nisam nigdje na forumu naletila na morfologiju konoplje.osim osnovnog :korijen,stabljika,list,cvijet...hm...jel ima negdje malo vishe o tome??
 
20.04.2011
35
8
0
43
prošla su 2 dana od kad je miš odera koru i biljke još normalno stoje. miš nije grizo stabljiku nego je samo sastruga zelenu tanku koricu pa se nadan da če biljke nastaviti cvijetati, jer su taman u prvom tjednu cvijetanja. ja stavljam po sajtu posude sa vodom ali tog dana sve su presušile i odma mi je napa biljke. sad san stavia otrova i vode.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
nebi stavljala otrov da sam na tvom mjestu.vruce je za riknut-voda isparava-para sa sobom povcue i tog otrova i sve to zavrshi u tvojim biljkama..ako je bio mish..on je imao vremena pojesti chitavu biljku-da je to htjeo..ochito da mu nije interesantna toliko da bi bilo opasno za tebe..mislim..obzirom da ih nije oshtetio do nepovrata..
+ nisam sigurna ni za tu vodu..to bi moglo samo josh privuchi raznorazne beshtijice..jer , toliko je vruche i susha (barem u vechem dijelu hrvatske i ovih prostora ) da su i oni-beshtije-zhedni i trazhe tekuchinu na sve nachine..
mozhda da pokushas zashtiti dolnji dio stabljike (cca 30-45cm) nekakvim povojima ili slichno - omotati ih nechim...
npr..odrezati dno plastichnoj boci i jednu stjenku prerezati shkarama - tako da ju mozhesh rashiriti i navuchi oko stabljike ( obgrliti stabljiku bocom )..to je malo manje od tih 30+cm.ali bi moglo i trebalo odvratiti beshtije.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.394
27.962
1.098
Trøndelag
evo ti rijesenja na 1.20min sve je fino objasnio kako i zasto


[video=youtube;ijk393jzt1A]http://www.youtube.com/watch?v=ijk393jzt1A&feature=share&list=UUeH4pozs0N PJn0CW5cvbt5A[/video]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75
20.04.2011
35
8
0
43
probat ću sa ovom plastikom oko stabljike. otrov san stavia okolo sajta i neće to ispariti jer je to pšenica otrov. Ja stavin 2, 3 tegle vode 10-tak metara od sajta.