Prvi grow CFL 250w by baky

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.12.2011
16
15
3
33
Poz drugari :)

-Ovo mi je prvi grov i hteo bih da podelim sa vama. Nisam ovo pisao uzivo zbog paranoje a i dobro sam se snalazio jer sve vec postoji na forumu, samo treba nauciti :)

-Pocecu od box-a:
Dimenzije su 40x60x100, rucno sam napravio konstrukciju od letvica i na nji zaheftao sperplocu. Dole na nivou saksije sam stavio jedan pc kuler 12v za intake vazduha i gore (10cm od plafona box-a) jedan za outtake. Njih sam spojio na adapter sa regulatorom od 3 do 12v. Tako da sam mogao da regulisem brzinu protoka vazduha a samim tim temperaturu i koliko toliko vlaznost...

-Osvetljenje:
za vege sam kupio komplet plavu cfl 250w sa six-fold reflektorom. kasnije sam kupio crvenu od 250w i sa njom sam radio cvetanje.. Sve to spojeno na tajmer bla bla..... :)

-Sto se semena tice nasao sam jednu u jako dobrom skanku isto indor radjenom. Kapirao sam da to ne moze biti lose i stavio je na klijanje. Ovu drugu sam nasao 2 nedelje kasnije isto tako i stavio i nju na klijanje. Na svu srecu obe su uspele :D
Pogledajte prilog 3751
Ova do kamere stara oko 2 nedelje, samo svetlo sa prozora. verovatno joj je bilo malo svetla pa je pocela da se izduzuje. Ova druga je proklijala i samo sto nije izasla iz zemlje :)
Ovo je inace 5. jun 2012. koga zanima sve tacno u dan :D

-Zemlja je kupljena u cvecari, ne znam tacno koja. Ovoj mladjoj sam pomesao tu kupovnu zemlju sa nekim substratom pola pola kad sam je presadjivao. Hteo sam da vidim kako je sa tim i bez toga... Ova starija ima 10l saksiu a ova mladja 15l.

-djubrivo sam uzeo Woksal za vegetaciju sa vise N, i kasnije za cvetanje floravelu sa vise P i K.
-Imam i ph merac i skidao sam ph odstojle vode limunovim skokom i jabukovim sircetom, kako kad sam imao.

3. jul 2012. vegetacija protice bez problema, uradjen lst. Istinski sam se igrao sa kanpcicima i vezivao biljke svkih par dana, svaki dan sam otpustao , zatezao... Milina :D
Pogledajte prilog 3752

I bebica 5. jula


25.jula prebacene na 12/12. ova veca je vec pokazala preflowerin i pre nego sto sam je stavio na cvetanje. Manja nije pustila pistilu jos 2 nedelje pa sam se uplasio da je corak(muzjak) ali na kraju je ispalo da su obe predivne zenkice :)))) sreci nikad kraja :DD

30. jul 2012. 5 dana od kako su na 12/12



11.avgust 2012. -- 16. dan 12/12
Inace jos uvek su pod plavom lampom. Zbog finansiskih problema sam zakasnio sa ovom crvenom sijalicom... To sam resio dan 2 posle ovog.





20. Avgust 2012. --25. dan 12/12
Ovde sam poceo da primecujem probleme na vecoj biljci ali nemam sliku da to i pokazem. Mada ce se sve videti na sl updejtu kad sam ih flusao. Sve u svemu pocela da mi pokazuje nedostatak azota( donji fen listovi su poceli da dobijaju svetlo zelenu boju i da se suse i lako otpadaju)
pojacao sam sa djubrenjem i stavio sam malo i za vege posto tu ima vise azota, pa sam tako hteo da izbalansiram ali nije pomoglo.



Zbog gore navedenih problema sam poceo da dodajem malo ccesce djubrivo posto je pokazivala nedostatak. Na kraju je pocela da pokazuje znakove predjubrenosti, krajevi listova su poceli da odumiru, ali samo krajevi (spicevi).
Shvatio sam da nesto gadno nije u redu pa sam poceo da se preispitjem sta sam mogao da za*ebem. Stavio sam ih u kadu i na flush.... Kasnije cu objasniti u semu je bio problem :)
12. septembar 2012.



Na kraju se ispostavilo da mi ph merac ne radi i da sam im sipao vodu sa totalno pogresnim ph. Nisu mogle da se hrane pa su pokazivale da su neuhranjene. Ja sam im dodavao sve vise i vise djubriva jer sam bio ubedjen da mi ph merac radi, nije proslo 2 meseca kako sam ga kupio. Ispostavilo se da je moj pametni drugar kom sam ga pozajmio pritisnuo calibraciju i stavio ga u vodu i tako ga skroz poremetio.... Jasno vam je sta iz toga proizilazi, prehranjenoj biljci odumire koren i ona to manifestuje tako sto joj odumiru krajevi listova ( bar ja tako mislim)

18.septembar 2012.

 
21.12.2011
16
15
3
33
25. septembar 2012.
Flush-ovao sam ovu stariju da se ocisti od djubriva i svega pre harvesta.




5. oktobar 2012. Harvest starije :))) i ponovo sam flushovao ovu mladju :)
Na kraju penim od srece jer je uprkos sto mi je prvi put i problemima ispalo do jaja :)


 
21.12.2011
16
15
3
33
30. oktobar 2012.
Dosao je i taj dan da se oprostim sa drugom bebicom. Pustio sam je da odradi svoje, nigde nisam zurio. Trihomi su postali mlecno-smedji. cekao sam da budu pola pola i tek onda sam sekao :)





I na kraju to je to, dobro odradjen posao prvi put ako mene pitate :p
Od ove starije sam dobio oko 45g iako sam je kasapio i isprobavao pred kraj cvetanja (nisam mogao da se suzdrzim) XD da kazes da je dala ravno 50 suvoga. dim je bio profi, nekako vockast i blag, bukvalno je mogla da se pusi cista. Rad cu da okarakterisem kao psy high, samo na trip i smeh je radila, ceo dan moze da se pusi i da se ne stondiras (my favorite
 

kengue

Aktivan Član
22.02.2012
123
34
28
43
Super brzi dnevnik. Kad bi se barem grow mogao ovako ubrzati i odraditi u par dana...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
baki druze, super je to, samo si me smorio dok sam preslozio sve fotke i podrisao duple postove jer si bio nestrpljiv da moderatori to odobre, kasnije cu sve procitam ali u startu sam siguran da mogu dati rep +
 
21.12.2011
16
15
3
33
jbg izvini sto sam zamuljio malo, nikad to nisam radio u zivotu pa mi je malo nejasno kako funkcionise. Nisam nestrpljiv samo sam mislio da nisam uspeo da postujem i pokusavao sam na druge nacine.
Tnx za rep+ i drago mi je da sam ovo konacno podelio sa nekim :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
I nama je drago meštre bez brige! Sjajno predstavljen grow sa krasnim happyendom! rep+ :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
Baky91 je napisao(la):
... -Sto se semena tice nasao sam jednu u jako dobrom skanku isto indor radjenom. Kapirao sam da to ne moze biti lose i stavio je na klijanje. Ovu drugu sam nasao 2 nedelje kasnije isto tako i stavio i nju na klijanje. Na svu srecu obe su uspele :D

hehe, ma ne da su obe uspele nego su obe cure ispale, odlican grow, odlicno koncipiran dnevnik, za prvi put fantasticno je ispalo :clap:
 
21.12.2011
16
15
3
33
hvala hvala :3
Za ovaj uspeh sam zahvalan upravo vama sa ovog foruma. Jer da nije bilo vas tesko da bih uspeo ovako nesto iz prve.
Mada mislim da sam imao dosta srece. Koja je verovatnoca da mi od 2 semena iz ulicne vutre ne izadje muzjak, neka zakrzljala ili na kraju krajeva da mi ne ugine... Zahvalan sam toj sili koja je bila uz mene i govorila mi da radim pravu stvar :))))
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.