Prvi grow prvi problemi :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.06.2014
4
0
1
Vec neko vrijeme pratim ovaj forum i doso sam na ideju da bi i ja mogo probat pa da vidim kako ce ispast moj prvi grow :)
Nazalost neznam koje su strain :/ imam petero djecice. Od koje dve imaju problem i jedna mi se cini cudna duze vrijeme... 18.5.'14 je stavljena u zemlju i do prvog presadivanja je bila stvarno super i izgledala je jako zdravo, ali kad sam ju presadio u vecu posudu nakon par dana je postala zuto-zelena i vrh jednog lista se potpuno osusio sta se vidi na slici, isto tako cini mi se da jaaakooo sporo raste. Dosta sam trazio po internetu neka rijesenja i nisam jos siguran u cemu je problem :read:
O njoj je rijec: https://imagizer.imageshack.us/v2/716x955q90/820/p2yz.jpg

Imam jos jednu (20.5.'14)koja mi se vec 3 dana cini ko da je klonula i rubovi(ne vrhovi) su se malo savinuli prema gore sta se vidi na slici
Dal ju premalo zaljevam? ph vode je 6.5-7 koji kontroliram svaki dan, preko dana su sve na suncu sto je vise moguce a preko noci u kuci zbog nizih temperatura vani
Evo i njene slike: https://imageshack.com/i/ne66eufj
Ako ima neko neki savjet il treba slikat jos nesto slobodno recite, svaka informacija je dobro dosla :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kada si presadio?
Koliko su velike posude gdje so posadzene?

Ako nećeš kemiju uzmi plantelu vrt i vita, bio.
I obadve pognoji, i dopuni zemlju na drugoj slici.

Za zemlju sto si kupio neznam njenu kvalitetu.
Kokošje gnojivo je jako, tako da oprezno./ja lično ga ne bi koristio/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
koliko litara je posud i koliko cesto zalivas, mislim da je losa zemlja, da nije prozracna i da dugo zadrzava vlagu, te gusi biljku, il si nesto zezno koren kod presadjivanja
 
24.06.2014
4
0
1
Prva je presadena prije 11 dana i posuda ima oko 6-7 litara, prvih par dana je izgledala najnormalnije i skroz zdravo.
Drugu cu presadit jer mislim da je polako prevelika za tu posudu(oko 1.5l), imas neku preporuku koje gnojivo da uzmem a da nije kokosje?
Zaljevam ih tako da kad gurnem prst u zemlju(5-7cm) i ako je suho zalijem, naravno rano ujutro il navecer
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
r3nb0 je napisao(la):
Dali zna netko sta je prvoj? :/
PowerSeed je napisao(la):
... mislim da je losa zemlja, da nije prozracna i da dugo zadrzava vlagu, te gusi biljku, il si nesto zezno koren kod presadjivanja
nisi odgovorio koliko cesto i sa koliko vode zalivas, kakva je voda, cime meris ph i cime korigujes
 
  • Sviđa mi se
Reactions: r3nb0

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
moguce da je problem u slabo,srednje do jako razgradjenom BARSKOM TRESETU u miksu te zemlje. navodno ga koriste u akvarijima di sade biljke(valjda i cvijece) da bi ribe imale sto prirodniji ambijent.
jos pise da je namjenjena biljkama sa povecanom potrebom za hranjivim tvarima. moguce da vutra nije takva biljka.
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Pa buraz kaj ju tak pikaš tim štapom! Ova prva ima 4 rupe kolko ja vidim! Il su to rupe di si prste guro u po tegle da vlagu trazis! Razmeti samo povrsinu 1-2 cm i ako ne osjetis vlagu zalij i pokrpaj joj te rupe! Moguće da si tako i korijen povrijedio! A biljka normalno malo klone kad ju se presadi treba joj vise sunca, koliko ti je osuncana strana kuće? Koji smjer gleda? I šta se zemlje tiče? Dali je to ista zemlja u kojoj su bile i prije nego sto si ih presadio? Ako jest, onda sumnjam da je zemlja problem, jer ako ima je tad valjala, valja im i sad!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Da ti samo velim da ti ni kiša ni led nije uništio biljku. Led buši listove i ošteti možda tu i tamo stabljiku, al poslje leda ne klone. Isto kiša nemože napraviti ništ biljci te veličine. Ja bih rekao po slici da imaš problema sa drenažom te posude u kojoj je, vjerovatno nema rupa na dnu ili su premale, pa ti se napunila vodom i onda kad je sunce izašlo ti je zakuhao korijen. Ako nije to onda je loša zemlja ziher.
Nikad mi se nije dogodilo da mi led ili neprestana kiša tak dotuče biljku, tako da nema šanseeee ;)
 
01.06.2014
29
2
0
Ima rupe dolje, nezz mislio sam ju premjestiti u posudu cca 30l i staviti zemlju za cvijece, ali prvo moram vidjeti hoce li se oporaviti. P.s. Moze li ona do kraja rasti u toj posudi od 30l?