Prvi Grow...Trazim Savjete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Dovoljno je na 80cm ako temperatura nije velika,do 27-30 stupnjeva.Mislim da bi se korijen triba brzo popuniti i onda če kreniti pravo rasti,trebalo bi.Moje su bile na 1m od lampe,,također 600w,ali je temperatura išla do 34!Sad je malo zahladilo pa je 28 max u boxu.Zajeb šta temperatura uvelike ovisi o temperaturi vanka.
Samo naprid!
 
31.05.2009
6
0
0
49
hvala greenpower-u...ma možda bih se ja triba ipak malo strpiti...npr. tjedan dana,pa vidit što će biti...najgore je visiti u boxu 60 puta dnevno i očekivati da će rasti pred mojim očima i da se to vidi...ali svakako treba paziti na neke stvari da se ne događaju greške ( a bit će ih ),...imam još jedno pitanje za sve koji mi hoće odgovoriti (plizzzzzzzzzz),... s obzirom da nemam usisni vent. u boxu, da li treba obični vent. koji je u boxu biti non stop ukopčan i ako je box malo odškrinut da li je to dovoljno za izmjenu zraka i da li uopće treba non stop raditi?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa potreban je usisni vent najviše radi cirkulacije friškog zraka,ka šta ima na forumu,najbolje nekako da je usis u dnu boxa a ispuh na vrhu,usput ti dio temperature odma izlazi gori di je lampa,manja je temperatura,svježiji i malo vlažniji zrak ulazi u box,pa možda i povisiš malo vlagu...
Ventilacija puno znači!
 
31.05.2009
6
0
0
49
jbga...nisam u mogučnosti izvesti ventilaciju na takav način jer je box zapravo zatvoreni balkončić ( lođica)potpuno zaškuren i jedini mu je izlaz u moju spavaću sobu a djele nas zaškurena iznutra, balkonska vrata. E sad...u boksu mi je obični stolni ventilator na visini od oko 1,5 m...jedini friški zrak koji može ući u box je onaj iz moje spavaće sobe...tako da kad uključim ventilator u boxu,odškrinem malo vrata i sav zrak iz boxa ulazi u moju spavaću sobu....da li bih onda triba kada želim da mi friški zrak uđe u box isključiti ventilator i širom otvoriti vrata na par minuta i da li je to dovoljno...jer bi po logici stvari to morao ponavljati desetak i više puta dnevno...a i kad su vrata otvorena svjetlo se nepotrebno rasipa...dobro...ako su samo malo odškrinuta onda nije greda...samo mi reci da će to šljakati i neću te za danas više pilati...pozzz....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Neznan šta da ti kažem osim da možeš to srediti ako baš očeš i ako se potrudiš(špica,maca,hiltica) :)
Nečeš moči stalno dežurati i svako malo otvarati vrata,kako po danu tako i po noći,a čim zatvoriš zrak je brzo ustajao...
Ja bi to iskemija nekako,i ja san se naštema pola sata samo za ispuh,neznam,pokušaj.
Ne znači da češ imati problema kako ti je trenutno stanje ali bolje se osigurati i "automatizirati".
Možda neko bolje tu zna može li biti problema i kako ga riješiti.
 
27.04.2009
29
0
0
39
ma za pocetak pocni sa malom prostoru 2x2 pa radi sta ces da uradis a znam sta ces pokupi lova i onda celi prostor i ostvarenje ideja samo tako inace sve je dzabe ako nemas lova
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
mislim da bi najbolje prosao sto se tice te prostorije i uzgoja u njoj da nabavis HPS od 400-600 W i kupiš ploču bijelog lesonita (jeftino je i lako se reze) s kojim improvizirano u jednom kutu napraviš 2 strenice da ti se ne gubi svjetlost okolo po prostoriji i onda u tome mozes uzgojit oko 3-4 dobre biljčice :D
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
dragi odine,procitao sam prvu stranicu ove teme i mogu ti samo pomoci tako da ti kazem kako bih ja iskoristio tvoju priliku...

ja bih postavio 2 bijele sperploce ili knauf(kao pregradni zid) u kut sobe nasuprot vrata(tako da dobijes box)...
nakon toga bez problema mozes izbusit rupe gdje oces po knaufu za ulazne ventove i izlazne pri vrhu...
rekao si da imas 2 ventilatora(one koji se okrecu pretpostavljam).e pa ja bih stavio 1 u kut boxa,a box bih napravio 1.2X1.5 metara.
tako si kupis HPS 400 ili 600 w(ili ako mozes 1000 al smanji ostalu potrosnju struje za 500tinjak w)

 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
HPSicu stavis u samu sredinu boxa(lancima obavezno privezi) i bez problema ti stane 9-10 biljaka u 10-15 litarske posude sto ce ti biti dovoljno za cijeli grow(naravno ako moze,stavi jos vece)
prvo stavis biljke u 6 litrene posude i poslazes ih sto vise u box,kada narastu taman da se pocnu natjecat jedna s drugom,uzmi 10ak najboljih i presadi u vece posude(sa najboljom zemljom koju mozes kupiti,to ce te rijesiti problema i potreba za dodatnim i skupim gnojivima)

 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
i to je to,ventilator uvijek puse,imat ces visok racun al mozes dobit dosta marihuane,te onda ovo sto pusis,pusi za sebe(ne prodavati,fuj to) a pare sto bi inace dao za travu dilerima stavi sa strane i za par mjeseci si kupis ako mozes jos jednu hps(ili jos bolje Metal Halide) i par plavih stednih za bolju kvalitetu vrhova..
i tad si napravis jos jedan box,cirkulacioni vent vec imas onaj drugi koj ti skuplja prasinu,samo kupis jos koji extracioni vent i povezes obje prostorije na njega(jer je stvarno jak)…
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
I onda bez problema cijelo vrijeme growas u oba boxa,imas recimo 400 w MH i par crvenih stednih za vegetaciju,i 600w i HPS i par plavih stednih za cvjetanje…
i tako svaka dva mjeseca skidas svjeze,dobre vrhove : )

jedini bed ti je za struju,a za temperature se ne brini ako napravis dobru cirkulaciju zraka….

peace and overgrow the goverment ; )

 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
minimalno osvetljenje (za dobar uzgoj) po m2 je svakako 400W HID sa pristojnim reflektorom, a ako mogu ohladit koriste ljudi i do 1000w po m2 pa ti vidi gde je tvoja ideja sa shtednim...

shtedne sijalice su prevashodno za vegetaciju, ni sa ogromnim brojem shtednih necesh pristojno izvuchi cvetanje, em zbog jachine em zbog spektra...

biljeke u cvetanju mogu da iskoriste do 130 000 lux (lux = lumen / m2)

vrhunski 400W HPS ide do 60 000 lumena shto znachi da sa vrhunskim reflektorom u potpuno reflektivnom 1m2 prostoru mozhesh uzgojiti bilje do 1/2 njegovog potencijala...

9m2 je veliki grow op... ne smem da zamislim koliko che mirisati 9m2 bilja u cvetanju... trebache ti dobar vent + filter da ne zavrshish u chorci...

temp preko 30C u grow roomu che ti oterati biljke na hermafrodite, ako zhelish gajiti na spoljnoj temp 40C pod HID sijalicama ne gine ti klima...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
a gde nam je odin?
verovatno sprema subu :)
ja rekao da od ovaog nema nista ..
i da izgleda da nismo mi ljubomorni:)
 
30.05.2009
21
0
0
34
Odin je tu,kao i uvek...s obzirom da ona od 9 m2 nece biti uradjena zbog nedostatka osvjetljenja odlucio sam poceti sam 5 biljcica....evo sada im je 4 dana kako sam ih stavio da proklijaju.i......i....i eto 4 vire iz zemlje.... trazim dobar digi od frienda da slikam boxic i ove biljcice i da vam pokazem.....a sto se tice onoga 9m2...o tom po tom....kad kupim 500-600 eura za rasvijetu,a sve ostalo imam....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
:clap:Napokon si donija pravu odluku za početak i pojednostavnija!
Biče ti lakše,viruj mi:bis:
Nego šta si smislija s rasvjetom za tih par komada?
Nadam se da si se pobrinija za hps,jesi li?Ako nisi požuri,znaš di ima sve:icon_lol:
Možeš prvih 10-20 dana pod neonkama ili štednima ali kasnije obavezno hps.Znači imaš fore nešto dana.
Nego nije da te nagovaram sad na više ali treba bi biti siguran da češ imati 5 ženki a posadija si 5 biljki,ako nisu fem. sjemenke bija bi sretnik!
:sun2:
 
30.05.2009
21
0
0
34
Nista....nisam ukebao HPS....imam stedne 25w i imam par neonki ....a sto se tice prosirivanja....mislim da necu imati vremena bas ovih dana da klepam novi box ili da prosirujem ovaj....mislim da cu istjerati ovih 5 bilja na vrh,uzivati u plodovima svoga rada :)) ....i usput nabaviti sve potrebno za onaj projekt "9 m2"..by the way....one neonke sto s koriste za provijeru novca...one ljubicaste znate....mogu li mi posluziti i za sta...nasao sam par komada u skladistu pa ako bi se mogle nekako iskoristiti...ima li veze to sa plavim spektrom???
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kani se tih ultraljubičastih neonki,nije to za to.Imaš u temi za unutarnji uzgoj koje lampe idu.
Jesi siguran da češ imati sve ženke od tih 5?Odma računaj na prosjek i možda dobiješ 2-3 ženke,onda joj moguči problemi,pa ovo,pa ono...
Neko reče u zadnjih par dana da je posadija 6 koliko me pamet služi i svih 6 muške=za smeče!E sad neznam jesu bile fem. ili regularne,nadam se regularne.
 
30.05.2009
21
0
0
34
Ma nemogu to nikako odraditi....znaci sad bi trebo praviti novi box ili onaj razvaliti jedan dio kako bi ga prosirio ...imam neko putovanje za vikend tako da mi se to neda....a i nije mi bas bitno kakve ce biti...vazno mi je da odradim prvi indoor i naucim nesto,to mi dodje kao razonoda dokle ne sredim citav prostor....a mislio sam kupiti fem. sjeme,online,samo nisam bas siguran kko ce to ici...nisam nigdje nasao kako,murija,posta itd....?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ima na forumu o naručivanju.Ti si iz hr?
A za ovo drugo,izvježbaj se pa ako se posreči još bolje :)