Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
@Falcon to je jeftino(pogotovo ako je i vent u kompletu?),ali ako nabavi cjev i grlo jeftino,ne kosta ga vise nista,a krilca i p****rije za njegov box nisu neophodne(samo otezavaju hladjenje ).

@Ivach meni (a i tebi bi )je odgovaralo da sam napravim reflektor po mjerama boxa.Ako se CT dobro hladi moze i od papira:pat:..cak po meni pozeljno da nije od metala jer se metal vise grije,tj.ujedno grije i sam box.Ako financije nisu problem najlakse kupit gotovo,sto ne znaci da je uvjek i najbolje,najefikasnije(u konkretnom slucaju ne) rjesenje.Mogao bi takodjer obloziti ili ofarbati plafon boxa..pa bez reflektora(ujedno lakse ventilirati box,manje buke) a biljke pustis da rastu do plafona.


Jednostavan CT za napraviti, reflektor mu je u boxu(ujedno i krov)sutra sljedi ranije ustajanje pa ciscenje a sad:spliff:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....pa zato sam pitao jel ima kakav link, znam da kupljeno nije uvijek najefikasnije, mislim cak da tu vazu koji sam vidio da cu nju i kupit pa cemo onda krenut dalje..........

....a reflektor dolazi zadnji i najmanji i najjeftini je dio CT.....a vidio sam na netu reflektor u gornjoj polovici cijevi a samo krilca izvana......pa mi to djeluje kao jako dobra ideja....
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Na zalost nemam sad vremena da majstorisem drugi na brzinu...a ovaj je u pogonu,pa ga ne mogu prodat...dat cu ti link,pa vidi jel ti se isplati ,kad izracunas sve,kupovat ili slagat(lim za ref.=50-tak kn,vaza=100kn,staklar=30-tak kn...a cuj..i isplatilo bi ti se da ga slozis..al si sam jos provjeri)
 
21.03.2010
36
0
0
41
pozz ubacio sam se ovde da ne bi otvarao novu temu. zanima me koliku temperaturu mogu da dozvolim u boxu kada lampa ne radi? tj koliko niska sme da bude? i kako niska temperatura utice na biljke?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ja osobno ne bi drzao svoje biljke na temp ispod 16 kad je mrak...to mi je neka donja granica... Niska temp utjece na canabis isto kao i na sve druge biljke...usporava rast, smanjuje velicinu listova/ploda, a u ekstremnijim slucajevima dolazi do degradacije biljke i odumiranja...
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Pozdrav svima, hoću da napravim grow-box pa mi treba neki savet. Imam jedan drveni ormarić pa sam na velikoj muci koju rasvetu da upotrebim. Dimenzije su 80x40 u osnovi i 80 visina, nisam odbio debljinu zidova 1,8 cm. Razmišljam o 250w HPS, ali mi deluje mnogo-treba to ohladiti. Imam 10 običnih grla za štedne sijalice pa dok još nisam pukao lovu za njih, pomagajte, šta da radim? Naj više bih voleo neku od 150w HPS ali naj manje što sam našao je 250w.
E da, box ću obložiti belo-crnom folijom za gajenje biljaka.