Prvi indoor box!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.05.2012
13
4
0
32
Vozdra!
Evo stizu nam hladniji dani i drugi outdoor se blizi kraju, a posto se meni ne da cekat ljeto 2014. odlucio sam se bacit u indoor.
Oprema koju imam:
BBS 100x100x200
Balast eti duo 400w
zarulja-ampoule superplant hps 400w
refl cooltube 150x490 mm

Znam da mi treba jos potpuna ventilacija, i to me zanima vase misljenje kaj je najbolje uzet, filteri za miris mi ne trebaju posto imam potpunu slobodu u svom hobiju (starci su woodstock generacija ;) ) a u susjedstvu oko mene nema bas puno ljudi i uglavnom miris nije problem. Ono kaj me najvise zanima je kakvi bi mi ventilatori trebali, koliko cfm i kaj mi je sve potrebno za te ventilatore(aluminijsko crijevo, sigurno ce mi trebat i nastavak neki za spajanje...) uglavnom svaki savjet je dobrodosao!
 
23.09.2013
12
7
0
Izvini za spam ali po meni je sladje kad je outdoor :D znam da je marihuana upila pravi suncev zrak.Ovo na sijalice to je vestacki...To ti je isto kad treniras nesto pa uzmes hemijske whey proteine i kad uzmes prirodno meso puno proteina :D
 
15.05.2012
13
4
0
32
Sve ima svoje čari, da uzgajanje vani je super stvar pogotovo ak imas ajmo rec potpunu slobodu kao sto je ja imam, ali isto tako pretpostavljam da je indoor mozda veci gušt jer si ti tamo ajmo rec "bog" i kontroliras uvijete za rast, plus sigurnije je nego outdoor po mom misljenju(pod sigurnnost mislim na to da je to kod tebe doma i nemre ti bas sad svako to vidjet) :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pero123
23.09.2013
12
7
0
superjura je napisao(la):
Sve ima svoje čari, da uzgajanje vani je super stvar pogotovo ak imas ajmo rec potpunu slobodu kao sto je ja imam, ali isto tako pretpostavljam da je indoor mozda veci gušt jer si ti tamo ajmo rec "bog" i kontroliras uvijete za rast, plus sigurnije je nego outdoor po mom misljenju(pod sigurnnost mislim na to da je to kod tebe doma i nemre ti bas sad svako to vidjet) :)
Znas kako...Najbolje je kada majka priroda odradi posao...Ko zna sta vestacka svetlost radi marihuani i kako menja njeno dejstvo.Jos djubrivo pa malo hemija(mislim na one preparate sto se stavljaju u zemlju koji ubrzavaju rast i to)..Indoor rade dileri koji nemaju brigu za korisnike.Marihuana nije dobro ispitana da bi se utvrdila razlika u dejstvu indoor i outdoor...Tako da sam siguran da ima neke razlike u dejstvu...Verovatno je indoor stitnija..Bar za nijansu :) To je moje misljenje da naglasim :)
 
15.05.2012
13
4
0
32
e-sQl je napisao(la):
Znas kako...Najbolje je kada majka priroda odradi posao...Ko zna sta vestacka svetlost radi marihuani i kako menja njeno dejstvo.Jos djubrivo pa malo hemija(mislim na one preparate sto se stavljaju u zemlju koji ubrzavaju rast i to)..Indoor rade dileri koji nemaju brigu za korisnike.Marihuana nije dobro ispitana da bi se utvrdila razlika u dejstvu indoor i outdoor...Tako da sam siguran da ima neke razlike u dejstvu...Verovatno je indoor stitnija..Bar za nijansu :) To je moje misljenje da naglasim :)
Slazem se s tobom, majka priroda zna najbolje :D kaj se tice svjetlosti znam da je mjerna jedinica lumen i sto siri spektar svjetlosti to bolje, kolko sam skuzio poanta indoora je sto bolje imitirati outdoor, makar ponavljam i indoor i outdoor imaju svoje pluseve i minuse, za dobar outdoor vec sve imas zemlju, sunce i vodu, ti se jos malo s njom vani poigras dodas koje gnojivo i bok imas odlican proizvod, al posto nasa biljcica nije dozvoljena :/ jbg nemaju svi tu mogucnost za outdoor, al zato indoor se uvijek moze slozit, al evo tu sad opet ulazi pitanje novca i kolko si spreman i voljan za to iskeširat :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ventove si nabavi kupaonske 14w ili vise. Za box tih dimenzija ti trebaju minimalno 5 komada. 3 da izvlace i 2 da upuhuju zrak.
 
15.05.2012
13
4
0
32
Smokey McPuff je napisao(la):
Ventove si nabavi kupaonske 14w ili vise. Za box tih dimenzija ti trebaju minimalno 5 komada. 3 da izvlace i 2 da upuhuju zrak.
Super, hvala na informaciji, osim ventova, dal mi jos nekaj treba il vise manje imam sve? :)
 
23.09.2013
12
7
0
superjura je napisao(la):
Slazem se s tobom, majka priroda zna najbolje :D kaj se tice svjetlosti znam da je mjerna jedinica lumen i sto siri spektar svjetlosti to bolje, kolko sam skuzio poanta indoora je sto bolje imitirati outdoor, makar ponavljam i indoor i outdoor imaju svoje pluseve i minuse, za dobar outdoor vec sve imas zemlju, sunce i vodu, ti se jos malo s njom vani poigras dodas koje gnojivo i bok imas odlican proizvod, al posto nasa biljcica nije dozvoljena :/ jbg nemaju svi tu mogucnost za outdoor, al zato indoor se uvijek moze slozit, al evo tu sad opet ulazi pitanje novca i kolko si spreman i voljan za to iskeširat :)
E da...za indoor sam cuo da treba neke dobre sijalice...koje imitiraju sunceve zrake..ali ta jedna sijalica kosta 300 eura :(
 
15.05.2012
13
4
0
32
e-sQl je napisao(la):
E da...za indoor sam cuo da treba neke dobre sijalice...koje imitiraju sunceve zrake..ali ta jedna sijalica kosta 300 eura :(
Uz malo postenog rada i muke mozes si sam slozit fini box za indoor za malu lovu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: padrito

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
jura@ trebaš još ph metar za vodu ukoliko ti je lošija voda,termo i vlagometar ;) nešto za klopu za cure....što se ventova tiće jedan jači na ct i dva pc venta 80mm na upuh bi trebalo odradit posao sretno :)
 
15.05.2012
13
4
0
32
m a n d o r je napisao(la):
jura@ trebaš još ph metar za vodu ukoliko ti je lošija voda,termo i vlagometar ;) nešto za klopu za cure....što se ventova tiće jedan jači na ct i dva pc venta 80mm na upuh bi trebalo odradit posao sretno :)
Hvala mandor, ph metar za vodu sam si mislio nabavit digitalni isto kao i termo, a i vlagometar :) kolpe za cure imam to nije problem, uglavnom vise manje sve imam, pitanje za ventove! dal je bolje da si uzmem veci broj slabijih ventova ili da si uzmem dva-tri jaka venta?Imajte na umu da buka isto nije nikakav problem! :D
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
e-sQl je napisao(la):
.Indoor rade dileri koji nemaju brigu za korisnike.
WTF ?????
hvala velemajstore sto si uspjeo uvrijediti cca 99,8% foruma tj. sve nas koji nismo dileri i koji uzgajamo za osobne potrebe...
osobno uzgajam samo za sebe i iz zdravstvenih razloga..i ovime si me debelo uvrijedio
+ naveo si podosta netocnih informacija ili poluinformacija ...ako o necemu ne znas dovoljno..bilo bi ti pametnije sutjeti.
( lagano si mi dogao tlak...zato se ne trudim suzdrzati se i biti ljubazna )
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Ventove si uzemi kupaonske od 16w od 185m3 , 3 do 5 komada , ja imam 3 komada i 1 tt . Ugl takoder cu radit sljedece sa 1x1x2 , te mislim ostaviti sve kako imam i isto na 400 w ce ici , znaci 1 vent upuh 16w , 1 vent ispuh 16 w , i jos 1 vent 16w ispuh na koji je spojen 125mm TT vent i to ide na CT i to je to , zima ce biti jebena pa treba i da grije nesto , ugl nemoj stediti na ventilaciji . ;)
 
15.05.2012
13
4
0
32
Cikari je napisao(la):
Ventove si uzemi kupaonske od 16w od 185m3 , 3 do 5 komada , ja imam 3 komada i 1 tt . Ugl takoder cu radit sljedece sa 1x1x2 , te mislim ostaviti sve kako imam i isto na 400 w ce ici , znaci 1 vent upuh 16w , 1 vent ispuh 16 w , i jos 1 vent 16w ispuh na koji je spojen 125mm TT vent i to ide na CT i to je to , zima ce biti jebena pa treba i da grije nesto , ugl nemoj stediti na ventilaciji . ;)
Ne planiram stedit na ventilaciji! Ajmo rec da sam spreman za ventilaciju dat negdje oko 250 eura :D mislis da je to dosta ;)
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Evo ovako ja sam platio 250 kn preko njuskala te kupaonske ventove 3 komada sa postarinom , i uzeo sam tt 125mm u kompletu sa 250w , starterom , prigusnicom i CT za 100 e , al kazem tt dode 50 e ajmo rec , a za 250 eura imas u hempatiji komplet ventilaciju sa filterom i svim , pogledaj si malo u tom shopu , javi se na PM pa ti dam link . ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
pa..ne znam bas da je 250€ toliko povoljno...mislim da se ventilacija za njegov slucaj moze i jeftinije izvest..
buka mu nije problem..bolje da uzme jedan ozbiljan vent..ima za ispod 150€ ventova od 450-500tinkjak m3/h..koliko sam skuzhila on ima sator..pa mozda nema neke dodatne otvore za kombiniranje sa vise ventilatora..jedan jaci na ispuh i + unutra 1 za mjesanje zraka i eventualno tj. po potrebi doodat nesto za jaci upuh...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
15.05.2012
13
4
0
32
zlavjestica je napisao(la):
pa..ne znam bas da je 250€ toliko povoljno...mislim da se ventilacija za njegov slucaj moze i jeftinije izvest..
buka mu nije problem..bolje da uzme jedan ozbiljan vent..ima za ispod 150€ ventova od 450-500tinkjak m3/h..koliko sam skuzhila on ima sator..pa mozda nema neke dodatne otvore za kombiniranje sa vise ventilatora..jedan jaci na ispuh i + unutra 1 za mjesanje zraka i eventualno tj. po potrebi doodat nesto za jaci upuh...
da imam sator bbs 100x100x200 :) mislis da je bolje uzet jedan ozbiljan vent na ispuh i onda ak bu trebalo po potrebi jedan i za upuh?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
da... tocno tako...+ naravno unutra neki oscilirajuchi za mjesanje zraka i ljuljkanje bilja..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.