Prvi pokušaj!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Hvala ti prijatelju puno na trudu da mi objasnis! :)
tocno se desava to sto kazes.sve se vise talozi zemlja svakim zalijevanjem.
iako im je cini mi se godio i flashing malo.to im je produzilo zivot.a sad,napravit cu nanovo to sve kako si rekao tj.kako treba....
stavljam slike kad se oporave nadam se :)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
danas sam kupio zemlju terra magma i presadjujem ih u tu zemlju ,perlit nisam nasao pa cu staviti stiropor i građevinski pjesak umjesto perlita .pošto su biljke još male (stare su mjesec i pol i ne rastu baš brzo), da li u taj mix zemlje mogu ubaciti i konjski izmet koji su preradile kalifornijske gliste, jer sam na clipu "stoned free" vidio da se ubacuje crvlji izmet ?
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Pitanje je kako je jako to konjsko gnojivo..
Mogao bi staviti, ali jako malo, negdje oko 3-10% od ukupne količine zemlje.
Dobro smrviti, da ne budu velike grude i komadi i dobro izmiješati sa zemljom
da se skoro izgubi u zemlji. Jer terra magma već sama po sebi ima puno hrane.
Ako staviš previše izmeta isto možeš spaliti biljke. Nekad može i malo biti puno.

Ako imaš više biljaka probaj jednoj dodati stajsko gnojivo, a drugima nemoj.
Pa češ vidjeti kako se ponašaju i rastu i imat češ više iskustva za drugi grow, koji
češ eventualno napraviti cijeli sa mješavinom terra magme i konjskog gnojiva ako
se pokaže kao najbolji izbor za cijelo razdoblje rasta biljaka.

Najbolje je da se početak vegetacije odradi samo sa zemljom, pa da se
kasnije kod presađivanja doda gnojivo u zemlju.
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Nista ja ne bih nista od gnojiva preporucivao, jer prvo sto su male, prvo radi toga. NIKAD NE GNOJITI MALE BILJKE
Terra Magma ima sve sto im treba u prvih 3 sedmice, kasnije tek ces uzeti provjereno gnojivo (ne bih sa stajskim se igrao) i to je to. Nista ne stavljaj znaci gnojiva, prvo sto ne ide dok su male (nema veze sto im je mjesec i po, kad im je korjen ko da im je 3 dana, zato kazem)


Pozz & sretno
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Kao prvo,hvala svima na savjetima...
malene su se izgleda izvukle i nelose izgledaju...
presadjene u terra magma s mixom stiropor i gradjevinski pijesak.
srecom je bilo i kise pa im je godilo...
jedino što su male,valjda od svih šokova od 3 presadjivanja,promjene zemlje,previsokog,pa preniskog ph itd itd.
nadam se da ce sad bit mirne i razvit se koliko toliko...
evo slikice....


OVA PRVA IMA DRUGACIJE LISTOVE OD OVIH OSTALIH I GUSĆA JE...ČINI MI SE DA JE DRUGA SORTA...







BTW...JEL MI MOZE NETKO RECI KOJA JE SORTA BILJKICA?
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
Sortu neces znat ako sjmenke nisi kupio na netu ili nes tako.....ova prva je Indica....
a ove druge mi lice na neki mix sative i indice...ali nezz.....ma bitno je da super izgledaju...samo naprijed
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
XxFiAdRoxX je napisao(la):
Sortu neces znat ako sjmenke nisi kupio na netu ili nes tako.....ova prva je Indica....
a ove druge mi lice na neki mix sative i indice...ali nezz.....ma bitno je da super izgledaju...samo naprijed
tnx :)...skroz sam happy iako znam da tek sad slijedi posao.gnojenje,pa cvjetanje...još hrpa šansi da zeznem :).al naucit cu valjda :) !!
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
Hehe....i ja imam 6 biljcica...nadajmo se sto vise cura da bude:leafblunt:....
A brzo ce to proc....samo pazi da te ko neprokuzi....nikom ni rijeci za uzgoj...i sve za 10.. :icon_lol:

Nadam se da si cito upute na forumu za gnjojenje i tako te osnovne stvari...jer tu se najlakse zeznes...:sun2::sun2:....
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Sto se tice vrste, mislim da ti to niko ne moze reci osim (kao sto rece "XxFiAdRoxX") jedino ako si kupio preko net-a (cak ni tad nije sigurno, jer opet zavisi od koga kupujes, tj. od koje "Seedbank", Alien je extra sto se toga tice, takodje imas i "divljih" koji prodaju **** pod bubrege...
Za vrstu ne mozes znati ni kasnije, jer sve sto se njima desavalo, moze se odraziti na rast, razvoj i sl. Tek tamo kasnije kad budu imali listove vece, tj. kad one same budu vece, tek tad moze se i to PRIBLIZNO odrediti genotip biljke. Znamo valjda kakvi su listovi indice a kakvi sative, te koliko ce rasti (sve pod istim uslovima). Jer zna se desiti vrlo lako radi svjetlosti da se biljka "izduzi" u potrazi za vecom kolicinom svjetlosti. Sad je totalno rano za bilo koju raspravu o vrsti..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sirovi

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
pa eto bar znam da je jedna ziher indica! :)
zmijuga...jelda da su lijepo dosle sebi.onaj dzut od izmeta kalifornijskih glista ih je skoro ubio,pa sam ih lagano flashirao i sad rastu ko lude i lisce im je predivne boje.jos samo da koja da ovako nastave i da koja zensko bude.
nadam se da nece smetat ak postam slike i dalje kako rastu i zicam za savjet :).
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
A zato smo tu...zar ne..haha.. :ludaci_lol:$___________________
$
$____________________$$$____________________$
$__$_________________$$$________________$___$
$___$$______________$$$$$_____________$$____$
$____$$$____________$$$$$___________$$$_____$
$_____$$$$$_________$$$$$________$$$$$______$
$______$$$$$$$______$$$$$_____$$$$$$$_______$
$________$$$$$$$____$$$$$___$$$$$$$_________$
$___________$$$$$____$$$___$$$$$____________$
$__$$$$$$$______$$$__$$$__$$$______$$$$$$$__$
$______$$$$$$$$____$$_$_$$____$$$$$$$$______$
$__________$$$$$$$$$_$$$_$$$$$$$$$__________$
$_________________$$$_$_$$$_________________$
$_____________$$$$$___$___$$$$$_____________$
$_____________________$_____________________$
$_____________________$_____________________$
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
trq7 je napisao(la):
pa eto bar znam da je jedna ziher indica! :)
zmijuga...jelda da su lijepo dosle sebi.onaj dzut od izmeta kalifornijskih glista ih je skoro ubio,pa sam ih lagano flashirao i sad rastu ko lude i lisce im je predivne boje.jos samo da koja da ovako nastave i da koja zensko bude.
nadam se da nece smetat ak postam slike i dalje kako rastu i zicam za savjet :).

Naravno, vidjeces to kad budu rasle malo...mislim jos je rano (pogledaj moj dnevnik, rekao bi covjek sve su indice kad ih gledas (na pocetku naravno) ali kasnije se bas primjeti... evo slike jedne (ima isto u mom dnevniku, pogledaj ima slika kamara) pod istim uslovima i jedna pored druge, znaci lampa isto daje svjetlosti objema, tad ces vidjeti koja je vise "indicasta" a koja je sativasta tj. ima u njoj gen-a od sative...na prvi pogled iste i svi bi se zakleli da je stroooga indica... ee tu bi se zeznuli, istina ima gena indice, ali ta pored je duplo veca nego ova... evo slike:

Pogled odozgo:


Vidis kako je ODMAH pocela prve listove OOOGROMNE da izbacuje, prekrila je 20x20 saksiju (u istoj se i sad nalazi) samo je veca malo :)

A ovo je sa straje i vidi koliko je visoka bila: max 5cm (tad je imala 7-10 dana plafon)


Najbolje ces vidjeti kasnije malo, tj. kad budu makar na pola vegetacije, jer ipak one su dozivjele X stresova (koliko se sjecam) tako da doooosta zaostaju, moje komplet vegetacija je trajala 25 dana, i previse je bilo, da je bilo manje :balls: ne znam gdje bih sa njima, i ovako mi je malo guzva, ali mogu namjestiti da svih 7 dobijaju rega svjetlosti (cak i donje).. ova indica (imam i video klip nje). Nju sam najvise izdigao (da bude u ravni sa ostalima... najvise CD-ova ispod, prvo 2 debele knjige pa oko 20-tak CD-ova i ona kutija okrugla, samo da bi bila na istoj ravni kao i ostale.
Zato pricekaj jos malo, kad budu rasle, vidjeces koja brze raste, a koja sporije (takodje gledaj na debljinu stabla) ako je visoka a tanka, znaci izduzila se radi svjetlosti, manjak pa ide u visinu za svjetlom, tad su tanke i strkljave, aa sativaste isto idu u visinu (listove znamo kakvi su...) ali ako je debelo stablo, znaci to je njen gen koji je "tjera" u visinu, veci razmak izmedju internoda (koji ce se popuniti naravno cvjetovima, tako da na kraju grana nece se ni vidjeti nikako od cvjetova...

Et' nadam se da sam ti pomogao (koliko toliko) aaa sto se slika tice, to je najpozeljnije, jer slabo ce neko ti pomoci na osnovu opisa samo (bez obzira o cemu se radi...)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Pomogao si mi puno.hvala ti jos jednom...postat cu slike danas il sutra.nadam se da ce bar malo stici narast do cvjetanja,da je ne slomi tezina...ako koja curica bude :)

2 XxfiAdroxx... dobra fora :)))
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Nisi napisao (sad pogledah) jel ih drzis pod lampom ili vani "ganjas" ovo malo sunca...????? ako sunce ganjas, onda nije ni cudo kad ga je pravo slabo ovih mjeseci... Ko je posadio kad su one vreline bile, i na dobrom mjestu, super je prosao... to sto je ona tanka, ne brini, ako bude sunca ojacace brzo ona, ako ga ne bude, to koliko je debela, bice dovoljno da drzi hedove jer ni oni nece biti kao sto bi bili naravno da je sunce - odnosno da je normalno vrijeme !!!!!

Drugo je kad se posade blizu, pa one jedna drugoj zaklanjaju i sunce ne dolazi do dna, i tu onda dolazi do problema, jer sunce je naravno, a hedovi se gomilaju, eh, takve nece moci drzati sve hedove, i na kraju (ukoliko ne intervenisemo na vrijeme) ce se samo oboriti na neku stranu. Zato tad se biljka sa necim podupre (drvo - bilo sta da je drzi ravno). Ovo je samo kad su posadjene previse blizu (vani), u indoor-u prednost je sto biljke mozes okrenuti, prebaciti, raditi sa njima sta hoces, i kako hoces, pa ona koja je naprednija nju prije staviti da sazrije da bi kad nju skines, ove ostale imale vremena da dozriju hedovi i dobiju na volumenu.....
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
OUTDOOR SAM,ALI SU BILJKE U SAKSIJAMA,I FURAM IH SA SOBOM Jer sam na moru i radim.na balkonu su i nemoze ih nitko vidjet a na moru sam pa zadnjih par dana ima full sunca od jutra do mraka se suncaju :)) i super su porasle i razlistale se zadnjih dana i ne smetaju jedna drugoj i stalno ih prebacujem.
ma sad je super kako su bile pocele umirat :)) i bas sam happy.samo da prodje dobro kad pocinju cvijetat,tad je teze :(.postam slike ubrzo...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Extra super, nek' su se oporavile, inace "nase biljke" spadaju u vrstu jako izdrzljivih biljaka, Mislim, kad skontas sta sve prozive tokom zivota, i opet na kraju super budu. Ono sto rece za "warm casting", ne vjerujem da ti je to "ubijalo" biljke, nego drenaza, nista nije bilo, a one ne mogu u saksiju sa obicnom zemljom, (bez stiropora, perlita, itd), jedino mozda da si stavio puno, ali onda bi joj "sprzio" korjen (koji tek pokusava da se razvije) i nema sanse da bi je onda oporavio... ali sve jedno, bitno je da korjen moze "disati" i da voda ODMAH proleti dole (nema zadrzavanja...) i po malo zalijevati, mislim ne veliki mlaz, ja koristim jednu malu dzezvu (lako mi sa njom manevrisati okolo :),...
To sto si na moru, to ti je prednost extra, trebao si to vani zasaditi i ostaviti, mnoooogo veci urod bi imao, a ne bi imao ovoliko problema, sad samo pazi kad ih zalijevas, ujutro ili navece (niposto po suncu... - to valjda znas, hocu reci da ovo vazi za sve biljke...)
Super samo tako i bice one super, malo je bilo stresa, pa i zato malo "kasne" ali cim su pocele dalje da se razvijaju i granaju, znaci onaj period je prosao, i oporavile se. Baci koju sliku, da vidimo kako sad izgledaju (na spram onih slika, gdje mi pravo zao vidjeti biljku koja je na "izdahu"...

Samo tako drug i sretno
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
evo mali update sa slikama...
izvukle su se definitivno izgleda :))))
meni jako lijepo izgledaju.
visoke su nekih 15 ak cm.
listovi su im spusteni,jer sam predvecer slikao...

1.biljka



ove 2 slike su od ove sto je malo drugacija.niža,gušća i vece listove ima

2.biljka




3.biljka




4.biljka




ako vam se da,pogledajte slike od 28.06. par odgovora iznad.ogromna razlika.sve mi ih zao vidjet kakve su bile.
ali sad su stvarno ljepotice :))))
morat cu radit LST zbog lokacije tj.balkona.da se ne vide.
tj. da li mi se isplati radit LST jer dosta kasne i mozda nece bit velike?
a s LST jem bi dobio koji headic vise...
da li im je vrijeme za neko lagano gnojivo? recimo plantelicu ili komposanu s vecim omjerom N.
ili da se strpim jos malo.volio bih im dati idealu da lijepo rode...
ak koja bude zensko... :(
cijenit cu sve komentare,
hvala unaprijed :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Razlika se vidi očito,oporavile su se fino i napreduju u rastu:)
Pričekaj s hranom još bar 15 dana,ja bi bar tako jer su se tek oporavile,a u međuvremenu pročitaj malo kako i s čim tako kad dođe vrijeme da se nemisliš puno i imaš sve spremno.Sretno!
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Nadao sam se da ces mi i ti odgovorit :)),jer sam vidio da uz puno korisnih savjeta,izmedju ostalog uvijek ekipi savjetujes za gnojivo.
znaci cekam i uzivam kako su lijepe :)))
tnx !
p.s. da li mi se isplati LST radit .vjerovatno ce bit manje nego bi bile da su u miru rasle pa zato pitam.