Prvi pokušaj!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
naravno..prepisivanje sa foruma olaksava

..ali mora guzica i sama da prodje kroz trnje.

ako nije voda onda je svetlo ili mozda reakcija na klimu van boxa..uglavnom su malo klonule.. ako su takve inace,oprobas na jednoj i vidis dok ne postanes weed wisper :))
Pooz
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ma i ostali bi sigurno komentirali kao i ja, samo što ja možda brže i nema smisla isto (ako sam u pravu) ili jedino ako sam nešto izostavio pa da neko na dopuni, vjerujem da dosta raje prati ovaj mobilni outdoor :) hehehehe

Extra si slike stavio, svaka čast, upload thumb, a i kad se klikne velika sa mogućnosti zoom-a, ovako možeš uslikati extra da se vidi koja je koja...svaka čast, tako mogu dosta ljudi da vide 1 biljku iz više uglova, npr: a i slike nisu mutne što je bitno kod ranog određivanja spol-a, ali što se toga tiče, ostavi joša malo, može vrlo lako prevariti, pogotovo vrh ti izgleda bijel, ali nakon dan-dva to ustvari listić mali (ravni onaj).. zato kažem, pusti još malo, bićeš siguran, a ne moraš se brinuti neće on odmah procvjetati i otvoriti polen, to kaaasnije dolazi tek... ovo sad sunce bi trebalo dosta "pomoći" tako da u ova dva-tri dana će bolje i napredovati a i tad bi trebalo pokazati spol...
Ipak, imaj u vidu kad si ih prebacio u sad ove saksije sa drenažom, one su neko vrijeme "skroz stopirale" sve, nisu ni rasle niti išta, dok se nisu oporavile, i to treba uzeti u obzir...
Lagano ih gnoji, 3x sedmično, vidim da im se dopada, još nakon 2-3 gnojenja, uvedi im punu dozu plantelle...
Et' toliko haveru & sretno
Odmah da ti kažem, ova slika što držiš (tj. vidi ti se palac, - 100% :balls: (ali pusti još koji dan...) dok biljka 1. prva slika, meni liči na zenku, još par dana pa ćeš znati fino, vidjećeš male loptice kako se formiraju na početku internode, i to kamara ih bude sa obje strane - to je :balls:, njega odstrani odmah (ja ih izrežem komplet, odmah čim ga ugledam,...)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
:))) BAŠ JE MOBILNI OUTDOOR...
sad ce valjda bit mirne,a poslije ljeta opet imaju seljenje,putuju u Zgb,a tamo jos nemam plan gdje cu s njima...
ako koja opstane do tada,tj.bude cura...jer kakve sam ja srece,bit ce mudonje sve...
znaci jedan je ziher mudonja...
kakve sam ja kurate srece,sve ce bit mudonje :(((

BTW...hvala ti na pohvalama za slike...
ovaj FODi je izvrstan program za upload...( probajte) brz,brzo otvara,brzi upload,mogucnost zooma itd...

evo sinoc sam im plantellu dao i danas digle listove kako vec dugo nisu...odgovara im jako...)))
stay tuned ...

slikice cim utvrdim spol,pa da vidimo koja ostaje u igri,a ko je dao pogrešan konacan odgovor :)))
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
da li smijem odrezat ove velike fen listove?
otkada sam napravio LST,biljke su dobile puno novih vhova,pa im ovi veliki listovi dosta zaklanjeju sunce... a treba im sunca,jer dosta kasne....
da li bi to bio veliki šok za njih i da li bi dugo stagnirale?
imale su i ovako previse šokova,ali ako ne bi bio preveliki stres,ja bi ih odrezao,da novi vrhovi se stignu razvit sada dok ima sunca...

NAŠAO SAM;HVALA:::
MISLIM DA JE OVO ISPRAVNO:::

"rezanje velikih listova je tema o kojoj puno raspravljaju na stranim sajtovima.

veliki listovi nikako ne mogu biti beskorisni.

kroz listove se upija svjetlost i co2 koji služi za fotosintezu, što biljci daje energiju potrebnu za rast i razvoj (cvjetova, stabljike, svega). dakle, ako biljci oduzmemo list, ona će proizvoditi manje energije - logično.
ako list smeta toliko da se drugi listovi/vrhovi ne mogu normalno razviti, list je dobro saviti ispod ostalih.
on tamo neće smetati, i čak ako ne dobija svjetlo će i dalje obavljati izmjenu plinova između biljke i okoline.

sa evolucionističkog stajališta - zašto bi biljka zadržala listove koji više troše nego daju? logično je da zdrav list pomaže razvoju biljke.

ako su listovi beskorisni, tj. više troše nego daju, biljka će ih sama odbaciti, i listovi će požutjeti. tad ih treba odrezati."
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
evo da podijelim srecu s vama...
prvo pa zensko...sretaaaaan saaam :)))))

gornja i doljna katoda...



glavni vrh...




i ovako izgleda biljka koja je sigurno curica i ja i ona smo sretni zbog toga...


znaci ako je ona prva pokazala spol,a znamo da mudonje prije cura pokazu spol,mogu se nadat da ce jos koja bit curica :))))
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
"znaci ako je ona prva pokazala spol,a znamo da mudonje prije cura pokazu spol,mogu se nadat da ce jos koja bit curica :))))"
EDIT.....nemoj bit previse siguran....

I DA CESTITKE na prinovi....zelim ti masne hedovine....nemoj da sta sjebes....i to je to ;)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Prva (ove što si bliže slikao) su ženke 100%, ova dole zadnja (komplet što se vidi) približi malo pa i nju uslikaj ako možeš (gledaj poziciju sunca da ti bude iza leđa kad budeš slika, (sad opet do aparata - naravno) ali tako najbolje slike dobiješ.... Kasnije ću staviti nešto slika (ovaj put samo slike :) uslikao i vidi se extra dobro...
Što se mužjaka tiče, istina da oni brže pokažu spol nego ženke, ali to nije 100% pravilo, tj. da se striktno treba toga držatii.... pogoto u outdoor-u, tu je manja razlika nego indoor-u... i to je sve u nekoliko dana (indoor) dok outdoor zavisi.... ipak imale su dooosta stresa, dosta su zaostale nakon njih, pa onda rastezanje, sve to utiče na nju, čak na nekim stranim sajtovima sam čitao, da iako očekujemo ženku (klon, fem. sjeme....) nakon dosta i raznih stresova, može okrenuti spol, tj. da bude muško, mada ne znam (nisam pročitao nigdje) da je neko nakon toliko stresa dobio "ČISTOG" mužjaka.... dok hermija dobiju kamaru, (one biljke koje bi trebale 100% biti ženke...)
Super su, samo tako nastavi, iii pogledaj slike kad su "manje" bile i sad kako su s efino razvile (za nekoliko dana sunca...) - sunce čudo čini....!!!! :sun2: :icon_cool:
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
stvarno su napredovale predivno...
i znam da su jos uvijek velike sanse da bude mudonja,sto kazete...
ma ja sam sretan da je jedna cura,pa sad sto kaze XxFiAdRoxX,da nista ne zahebem i to je to...
Zmijuga...ovo je sve ta jedna biljka...
samo sam joj slikao glavni,vrh i cijelu da vidite koja je biljka....
znaci sve slike su jedna biljka....

imam i mali problem...
na dvije biljke su poceli malo zutit listovi odozdola...tj...svijetlije su zelene boje...
da im ne fali N-a mozda??



danas sam još malo ih i LST-irao...
neznam jel valja da to radim toliko,zbog stresova,ali stvarno nemam tu komociju da mi rastu u visinu,zbog balkona...
ako bi bile vise od 50 cm vidjele bi se iz vrta u kojem mi je soba iznajmljena (radim na moru)..
a rastu ko lude zadnjih dana,pa sam ih morao podvezat jos malo...

šta mislite jel previse serem s LST-jem?
evo slika...







 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
evo još jedne curice...
to je ova što jedina vuče na indicu...
niža,gušća, s većim listovima...


glavni vrh...



to je ta mala :)))



još su ostale one dvije,izgledom najljepše :)))
2 Zmijuga...
ispast ce sto si rekao,da su najljepše uvijek mudonje :))
pa majka mu stara,valjda najljepše trebaju bit cure :))
tako je kod ljudi :))
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Et' vidiš i kod mene UVIJEK (za ne povjerovati...) inače nisam sujevjeran, ali SVAKA, baš SVAKA koja je biljka mi bila ono EXTRA po izgledu, ma napreduje super, i UVIJEK, baš UVIJEK takve na kraju "isječem" jer ispadnu :balls: aaa one od koje se ne nadaš nešto, bude na kraju EXTRA dobra (a da ne govorim da je ženka...) :)

Isto - ali džaba, priroda je dala da makar MI (muškarci) negdje budemo ljepši i bolji od cura :) ahahahha hah ha hah ha h
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Evo kako dugo nisam nikakav update bacio da vas malo obavijestim o promjenama...
definitivno sam srećković...i 3. i 4. biljka su ispale curice...
dugo im je trebalo da pokažu spol (nakon prve dvije nekih 10 dana),ali sve se zavrsilo sretno i od 4 biljke,ispale su sve curice...
uz toliko stresova nisam očekivao nista,jer sam ih bas ukenjao bio i mučio,ali vratile su mi dobrim :))

evo slika...

3.biljka ( za nju sam bio siguran da je mudonja,jer je prelijepa i najveca)



4.biljka



konačni rezultat LST-a... ( necu vise ih vezat,jer vec slabije rastu,kako su usle u fazu cvjetanja,pa je ovo konacna kreacija,iako da imam jos vremena za vegetaciju,bio bi to lijep grmić :) )



malo sam ih zeznuo sa gnojenjem...
gnojio sam prečesto,ali sam na vrijeme skuzio da rapidno zute dolnji listovi,pa sam ih flashirao i napravio pauzu s gnojenjem...



zajednička :)