Prvi put uzgajam- neke pitanjaca? :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.05.2009
17
0
0
53
a znam da kasnim malo, al jbg
a što se sjemenki tiče, nabavio sam ih...e al ak sam dobro shvatio, sad bi ih trebo prvo u maramicu vlažnu stavit da proklijaju, pa onda u neku čašu da mallo izraste i onda premjestit na sajt??
 
19.05.2009
17
0
0
53
evo ljudi sad sam otišo do sajta, sunce nije nikakav problem, bit će ga i previše...odlučio sam još malo proširit, oko 2-3 m ukrug...
 
19.05.2009
17
0
0
53
ljudi imam jedan problem...jučer sam presadio na sajt biljčice i poklopio ih praznom bocom od mlijeka (na vrhu je rupa od oko 2-2,5 cm i sa strana ima rupica par) kako mi puževi ne bi pojeli biljke...e dns sam došo provjerit i skužim da oni mali zaobljeni listići koji se nalaze ispod 'nazubljenih listova' počeli žutit, a na jednoj čak i trulit??
jel možda zbog boca došlo do toga il?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
moze biti da je zbog boce ako je jako zatvoreno i ako je bilo jako sunce uparilo se..
al najpre ce biti da je od zalivanja prevelikog ili cak oboje tako da sam zans sad..
sklanjaj te flase mozes staviti ono za komarce sa vecim rupama ima cak i od gvozdja takve ...
ne prezalivati i nezalivati kad je veliko sunce najbolje za tebe da je zalijes predvece i to ne sa hladnom vodom nego nek voda imam temp kao sto je napolju..
 
19.05.2009
17
0
0
53
ZOKI je napisao(la):
moze biti da je zbog boce ako je jako zatvoreno i ako je bilo jako sunce uparilo se..
al najpre ce biti da je od zalivanja prevelikog ili cak oboje tako da sam zans sad..
sklanjaj te flase mozes staviti ono za komarce sa vecim rupama ima cak i od gvozdja takve ...
ne prezalivati i nezalivati kad je veliko sunce najbolje za tebe da je zalijes predvece i to ne sa hladnom vodom nego nek voda imam temp kao sto je napolju..


pa bilo je dns dosta pržilo, a zaljevam inače u sumrak (dal trebam baš svaki dani, il može malo rjeđe?)
a što se tiče puževa, staviću piljevinu i sitnog pijeska okolo, jer sam se raspito kod vrtlara jednog i kaže da neće ić prek toga
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
netreba zalivati svaki dan onako proceni kad im treba a kad ima vlage ima je i u zemlji uopste biljki netreba blato i mokro njoj je dobro ako je zemlja kod korena vlazna i tako je nekako kako ja kontam najbolje a kad te vlage nema onda jos ona ima sokova koje preredjuje al bolje da vlage ima kazem proceni..
 
19.05.2009
17
0
0
53
evo ljudi na sajtu nisam bio par dana zbog kiše, i danas odem.....biljke fino rastu, već imaju dosta listova, i vidim neke sitne rupice (promjera 1-2 mm) na listovima triju biljaka, a na četvrtoj ništa....također sam na jednoj pronašo 2 sitne crne bubice....jel bi trebo posut nečim da to rastjeram il slično?
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
isjeckaj koprivu i cesnjak,pospi malo crvene paprike po tome i stavi u litru vode da se upije....
onda to rasprskas ujutro ili predvecer,samo budi siguran da nece padati kisa bar dan ili dva...

peace
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Znam točno u čemu je problem i da te sjajne crne bubice su ti lisni buhači,neo pitroid je bezopasan samo što ti zabijeli listove pa gadno izgleda,ako ti biljke ne cvjetaju slobodno pospi malo ali nemoj previše i pobit če ti to ali ako imaš novaca kupi one kupovne od dalmatinskog buhača koje tjeraju lisne uši i buhače i sva ta sranja inače može i neo pitroid ali ono drugo je praktičnije!pozz